PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافیک در سی ++

SHAHABEASEMAN
19-03-2007, 12:27
کسی می تونه به من بگه چطوری می تونم یه برنامه گرافیکی در سی بنویسم

یه برنامه خیلی کوچک مثل اتوکد می خوام بنویسم که دارای صفحه گرافیکی مشکی رنگ باشه برای رسم اشکال دو بعدی و اینکه آیا کتابی در این زمینه وجود داره

با تشکر

hamidreza_buddy
19-03-2007, 15:43
باید از Visual C++ استفاده کنی. کتاب Visual C++ in 21 days هم کتاب خوبیه و به فارسی هم ترجمه شده.

آرام جان گل
19-03-2007, 23:34
سلام

البته كه شما مي توانيد در c++ برنامه هاي گرلفيكي بنويسيد

و كتابهاي زياد فارسي ولاتين هم موجود مي باشند بعدا اسم كتاب را مي نويسم
اسمشو دارم ولي الان دستم نيست كه دقيق بگم

كافيه شما از محيط c++ براي برنامه نويسي استفاده كنيد و هر بار براي اجرا از محيط متني به محيط گرافيكي منتقل شويد

خواهيد ديد كه وارد محيط مشكي رنگ(گرافيكي) مي شويد و مي توانيد از برنامه در حال اجرا ديدن كنيد

someone
20-03-2007, 15:09
سلام.
ممنون از دوستان خوبم برای پاسخشون.
پیشنهاد hamidreza_buddy در مورد کتاب خیلی به جا بود .چون کتاب تقریبا کامل و خوبی هست.

SHAHABEASEMAN
26-03-2007, 09:57
سلام
از جوابتون ممنونم
کتاب سی ++ در 21 روز از کدام نویسنده است و اگر کتاب دیگری نیز هست لطفا معرفی کنید
با تشکر

SHAHABEASEMAN
26-03-2007, 09:59
سلام مجدد یه سوال

فایلهای dll را چه طوری می توانیم در محیط سی باز کنیم و متن برنامه را ببینیم

someone
27-03-2007, 05:16
دوباره سلام.

کتاب سی ++ در 21 روز از کدام نویسنده است و اگر کتاب دیگری نیز هست لطفا معرفی کنید

نوشته "davis chapman "هست و ترجمه ای که من ازش دارم از "علیرضا زارع پور" و "احترام موسلی" هستش.

فایلهای dll را چه طوری می توانیم در محیط سی باز کنیم و متن برنامه را ببینیم
Dll یک فایل باینری هست و این طور نیست که شما بتونید با بازکردنش در source-editor مثلا VC ,کدهای
درونش رو ببینید.اما میتونید از توابعی که در اون نوشته شده و اجازه ی دسترسی به اونها رو دارید استفاده
کنین. به این لینک مراجعه کنین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SHAHABEASEMAN
27-03-2007, 12:26
با تشکر از جوابتان
اگر لطف کنید به سوالات زیر پاسخ بدین ممنون می شم

1- کامپوننتهای برنامه نویسی که توسط دیگران نوشته شده چگونه می توانیم استفاده کنیم و چطوری می توانیم آنها در برنامه هایمان اضافه کنیم.

2- یه نرم افزار تحت داس من دارم که می خوام ببینم چه طوری نوشته شده . آیا می تونم چنین کاری انجام بدم یا نه

someone
27-03-2007, 23:09
دوباره سلام.

1- از منوی project گزینه ی Add To Project و بعدش Components and Controls رو انتخاب کنین.
2- برای نوشتن برنامه های Console میتونین پروژه ای از نوع Win32 Console Application ایجاد کنین.
از منوی file و new و بعدش projects
البته در VC6.0