PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : -- هم فكري براي خريد Laptop --

mpsjavad
16-07-2005, 11:11
با سلام ..

راستش برادرم ميخواد يه laptop بگيره البته با قيمت تقريبي M 1.5 گفتم با شما دوستان در ميون بگزارم تا اگه نكته اي مقاله اي سايتي و بالاخره هر مطلبي در اين مورد دارين اينجا مطرح كنيد تا من و احيانا ديگر دوستان از اون استفاده كنيم .

-- خيلي دوست دارم بدونم كه اين تكنولوژي توليد ريزپردازنده ( CPU ) توي Laptop ها كه خيلي هم متنوع هست با همديگه چقدر فرق دارن و در كل هر كدوم چه مزايا و معايبي دارن ..

-- من نفهميدم كه الان laptop با Notebook چه فرق هايي دارن ( ميدونم الان دارين ميگين اين يارو فرق نوتبوك رو با لپتاپ نميدونه ميخواد بره لپتاپ بخره :oops: ) راستش شما الان يه سر برين مجتمع هاي كامپيوتري حالا چه تو تهران و شهرستان ها تا ميخواي سوال بپرسي يه كاتالوگ ميدن دست آدم و ديگه ...

خواهش ميكنم جواب هاتون رو يكي دو كلمه اي نكنيد و مثلا يكي نياد بگه برو Sony بگير خلاص و از اين حرف ها دوست دارم انتخابم اگاهانه باشه .. در اخر براي خريد بين چند مارك مختلف اگه نظر شخصي بدين مشكلي نداره ..

راستي برادرم ميخواد از لپتاپ به عنوان يه سيستم شخصي استفاده كنه نه براي گذاشتن كلاس و .. :wink: 1 پس لطفا توي نظر هاتون اين رو مد داشته باشين :?

در اخر هم اگه هر سوالي در اين مورد برام پيش اومد توي همين تاپيك ميپرسم و يا اگه مطلب خاصي در اين زمينه پيدا كردم همينجا ميزارم تا ديگران هم استفاده كنن .

AveCina
16-07-2005, 15:40
سلام آقا جواب ! من چیزهایی که میدونم رو میگم ! در همین حد !

در مورد کلیت موضوع که من با توجه به تجربه و علاقه شخصی خودم اول HP رو پیشنهاد میکنم و بعد Dell رو !
که البته مدل ها و قیمت ها رو از خوده سایت HP به همراه مقایسه ها و ... رو بطور کامل نگاه کنی !

در مورد فرق بین Laptop و Notebook بگم که من تا قبل از خوندن این تاپیک فکر میکردم یکیه !

در مورد CPU اگه منظورت Centrion و Intel Full Cacheباشه که خدمتتون عرض کنم CPU هایه سنترینو مخصوص لپتاپ ها هستند و از جمله برتریها شون میشه به پشتیبانی خیلی بهتر و با قدرت بیشتر از امکانات Wi-Fi و Wap , Wan , ... و کلا اتصلات بیسیم و ... !
نکته دیگه مقاومت بیشتر آنها در برابر ضربه رو میشه اشاره کرد و اینکه با توجه به مصرف و ... بیشتر پیشنهاد میکنمشون !
اما معایبشون اینه که نسبت به Intel از قدرت کمتری برخوردار هستد !

در مورد قیمت هم یه سری به Gheymat.ir بزن و به لینک ها و تبلیغاتشم یه نگاهی بکن ! :arrow: :mrgreen:

Sinagood
16-07-2005, 17:51
من هم HP و dell رو پيشنهاد ميدم (قيمت و طراحي)
يادت باشه سيستمت از سنترينو و رم 512 استفاده كنه

hp
CENTRINO 1.7
512MB ram
60/80GB hard
DVD Writer
WiFi

sourena
16-07-2005, 18:31
من هم HP و dell رو پيشنهاد ميدم (قيمت و طراحي)
يادت باشه سيستمت از سنترينو و رم 512 استفاده كنه

hp
CENTRINO 1.7
512MB ram
60/80GB hard
DVD Writer
WiFi
موافقم...ولي TOSHIBA هم ميتوني گير بياري...(مباركه!!!)

mpsjavad
16-07-2005, 19:29
با سلام ..

ممنونم از هم فكري و پيشنهاد هاي شما دوستان ..

خودم هم يه چند تا مطلب در مورد مدل ها و مزاياي هر كدوم از پردازنده هاي CPU لبتاپ پيدا كردم گفت اينجا هم مطرح كنم .. ( البته بيشترش استدلال هاي خودمه امكان داره يخورده ... )

تا اونجا كه من متوجه شدم توي مبحث Laptop شركت INTEL با تكنولوژي ها و ترفند هاي خاصش يكه تاز ميدون هست .

الان تكنولوژي { Pentium M ( 1.7 - 1.8 - 2 )‌ { Centrino هست كه حافظه پنهان البته سطح دو اون شده 2 مگابايت و تكنولوژي Wi-Fi توكار هم دراه . يه جايي هم خوندم كه تكنولوژي ساخت Pentium M نود 90 نانو متري هست كه به علت مصرف كم عمر باتري رو افزايش ميده .
همين طور پردازنده Pentium M از نوع Centrino داراي آداپتور Wi-Fi يكپارچه Pro / Wireless هست كه خودش شامل دو تكنولوژي Wi-Fi 802.11b و 802.11g هست !

جديدترين چيپست هم Sonoma هست كه از نظر عملكرد يك گذر گاه با باس 533 داره با پشتيباني DDR 2 و گذر گاه PCI Express البته ميگن كيفيت صدا رو هم بهبود ميده ؟ و تكنولوژي Wi-Fi 80.2.11a/b/g رو هم داره ...

:roll:

البته هنوز زوده كه برم تو ريز مدل اما نظر شما دوستان ( Hp - Dell -Toshiba ) براي من محفوظ هست .. اميدوارم بتونم با كمك شما يه مدل خوب پيدا كنم .. :wink:

AveCina
16-07-2005, 22:42
خواهش میکنم جواد جان ! از اطلاعاتت استفاده کردیم :

به این سایت هم یه سری بزن یه سری قیمت داره و مربوط به ایران هم هست !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:arrow: :mrgreen:

mahdilover77
16-07-2005, 22:54
راهنماي خريد يك Laptop

لپ‌تاپ‌ها(كامپيوترهاي قابل حمل) به دليل افزايش توانايي‌ها و نيز قابليت جابجايي روز به روز در بين مردم محبوبيت بيشتري پيدا مي‌كنند. اين راهنما شما را در يافتن بهترين Laptop متناسب با نيازتان ياري مي‌كند.
اين راهنما از هشت قسمت تشكيل شده است كه در صورت نياز به راهنمايي بيشتر در هر كدام از قسمت‌ها مي‌توانيد با ما تماس بگيريد تا راهنمايي‌هاي بيشتر را به شما بدهيم.

اندازه و وزن
مطمئناً اندازه و وزن يك كامپيوتر همراه مهمترين موضوع در انتخاب يك Laptop مي‌باشد. تعداد زيادي Laptop بسيار كوچك و سبك وجود دارند. اما بخش‌هايي از رايانه (مانند درايوهاي نوري) نيز فداي اندازه مي‌شوند. Laptopهايي كه به جاي كامپيوتر روميزي استفاده مي‌شوند(به اصطلاح Desktop replacements) داراي همان قدرت كامپيوترهاي روميزي هستند. اما مطمئناً جابجايي اين سيستم‌ها به علت بزرگ و سنگين بودن مشكل‌افرين است. هنگاميكه قصد انتخاب يك Laptop را داريد، به اين نكته به خوبي توجه كنيد كه امكانات و لوازم جانبي براي شما مهمتر است يا حجم و اندازه دستگاه. هر چند در حال حاضر و با استفاده از تكنولوژي موسوم به Centrino محصول اينتل شما مي‌توانيد در يك Laptop هر دو گزينه را در اختيار داشته باشيد. پيشنهاد ما به شما اينست كه در صورت توان حتماً از Laptopهاي داراي تكنولوژي Centrino استفاده نمائيد. در قسمت‌هاي بعد باز هم به توضيح مزيت‌هاي اين تكنولوژي مي‌پردازيم.

پردازشگر(CPU)
سرعت Cpuهاي Laptop همواره با اندكي فاصله به دنبال سرعت كامپيوترهاي روميزي حركت مي‌كند. اما با اين قابليت كه توان استفاده بهينه از انرژي را دارند. انتخاب سرعت CPU ، بسته به هدف شما از خريد Laptop دارد.
اگر قصد شما از خريد يك Laptop استفاده از اينترنت، دريافت نامه‌هاي الكترونيكي(E-Mail)، استفاده از يك واژه‌پرداز و حتي تماشاي يك فيلم DVD باشد، استفاده از يك CPU با سرعت 800مگاهرتز و يا اندكي بيشتر نياز شما را رفع خواهد نمود. ولي اگر قصد جايگزيني آن را به عنوان كامپيوترتان داريد، نبايد به سرعت‌هاي زير 2گيگاهرتز فكر كنيد.توضيح اينكه CPUهاي Centrino در هنگام نوشتن اين مقاله داراي سرعت 1.6 مي‌باشند

حافظه(RAM)
حافظه قابل نصب در سيستم‌هاي قابل حمل(Laptop) به طور كلي كمتر از سيستم‌هاي روميزي است. هنگام خريد يك Laptop حتماً در مورد حداكثر RAM پشتيباني شده در دستگاه اطلاعات لازم را از فروشنده دريافت كنيد.
در ضمن بد نيست ببينيد كه آيا خودتان هم مي‌توانيد RAM دستگاه را افزايش دهيد، يا حتماً بايد توسط آن شركت و متخصصينش انجام شود.

نمايشگر(Display)
هنگامي كه قصد خريد يك Laptop را داريد به قدرت تفكيك‌پذيري(Resolution) صفحه نگاه كنيد. معمولاً صفحه‌نمايش بزرگتر ترجيح داده مي‌شود. اما بعضي از صفحه نمايش‌هاي بزرگ كه داراي Resolution بالاتري نيز هستند، خواندن متن را دشوار مي‌كنند. در ضمن اندازه صفحه نمايش رابطه مستقيمي با اندازه Laptop خواهد داشت. سيستم‌هاي جديد با مونيتور 17 اينچ نياز به دقت بيشتر در نگهداري خواهند داشت. علاوه بر اينكه جابجايي آنها نيز مشكل‌تر خواهد بود.

درايو‌ها
اندازه Hard Drive يك موضوع مهم تلقي مي‌شود. اما انتخاب يك درايو نوري نيز به همان اندازه مهم است. يكي از قابليت‌هاي مهم Laptopهاي موجود قابليت استفاده به عنوان يك پخش‌كننده DVD قابل حمل است. بوسيله يك درايو DVD-ROM و يا يك درايو Como CD-RW هر شخصي مي‌تواند يك فيلم DVD را به مثابه يك تئاتر كوچك بر روي سيستمش تماشا كند. تعداد زيادي از سيستم‌هايي كه تحت عنوان Ultraportable شناخته مي‌شوند، قابليت استفاده از يك درايو نوري داخلي را ندارند. كه اين عمل به خاطر كاهش وزن و اندازه دستگاه صورت گرفته است.

شبكه
توانايي اتصال به شبكه نيز يكي از خصوصيت‌هايي است كه هنگام خريد يك Laptop بايد مد نظر داشته باشيد. به دنبال سيستم‌هاي بگرديد كه حداقل داراي يك مودم 56Kbps و يك اترنت(Ethernet) سريع باشند. اين‌ها به شما اجازه مي‌دهند تا با اكثر سيستم‌ها اتصال برقرار كنيد و به تبادل اطلاعات بپردازيد.
اگر نياز به بيشترين بازده از شبكه را داريد، مي‌توانيد به دنبال Laptopهايي با مشخصه (802.11b wireless adapter) باشيد. با انتخاب سيستم‌هاي داراي اين گزينه به راحتي و بدون نياز به سيم قابليت اتصال و تبادل اطلاعات را خواهيد داشت.

طول عمر باطري
به نظر شما سيستمي كه با هر بار شارژ كردن فقط 30 دقيقه مي‌تواند كار كند چطور است؟ طول عمر باطري نيز به نياز شما بستگي دارد. ولي به دنبال سيستم‌هايي بگرديد كه حداقل 2 ساعت بدون نياز به شارژ مي‌توانند كار كنند. در صورت نياز بيشتر مي‌توانيد به دنبال Laptopهايي باشيد كه امكان استفاده از باطري جانبي را براي شما فراهم مي‌كند. ولي يك‌راه ديگر...
باز هم استفاده از تكنولوژي جديد اينتل موسوم به Centrino. اين تكنولوژي به دليل مصرف كم باطري قابليت استفاده تا 6 ساعت را براي شما فراهم مي‌كند.

گارانتي
و آخرين مورد (نه كم ‌اهميترين مورد) نوع و طول مدت گارانتي سيستم خريداري شده مي‌باشد. Laptopها ممكن است بيشتر از سيستم‌هاي روميزي دچار مشكل شوند و اين مورد نيز به خاطر قابليت جابجايي آن‌ها است. هنگام خريد يك سيستم مطمئن باشيد كه حداقل از 1 سال گارانتي بهره‌مند مي‌شويد. اگر قصد استفاده زياد و يا ناشيانه از Laptop را داريد سيستم‌هايي با 3 سال پشتيباني (با وجود قيمت بالاتر) انتخاب بهتري براي شما محسوب مي‌شود. سيستم‌هايي كه توسط شخص ثالث (فروشنده) گارانتي مي‌شود، انتخاب خوبي نيست مگر اينكه به نمايندگي از شركت سازنده دستگاه باشد.

Amir_P30
17-07-2005, 01:22
با اجازه از دوستان عزيز
و ممنون از نكاتي كه گفتن.

شما اگه هفته نامه عصر ارتباط در مردادماه روبگيري كارت حله از همه نظر.

چون اون شمارش اختصاص داره به لپ تاپ و قيمت و گارانتي و .....

mpsjavad
17-07-2005, 09:47
با سلام ..

باز هم از همه شما دوستان عزيز تشكر ميكنم . مطلب اقا مهدي خيلي كلي بود اما خوب استفاده كرديم منبعش هم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

كه البته فكر ميكنم اقا مهدي از سايت روزنامه شرق در اورده باشه .. ( چه عيبي داره -- ) از لطف اقا مهدي تشكر ..

در مورد دوست عزيزavecina, سايتي كه معرفي كرديد هم ميرم و اگه چيزي توجهم رو جلب كرد همين جا ميگم ..

اقا امير شما هم به مجله پر باري اشاره كرديد اما متاسفانه اين شماره رو من ندارم اما گفتم برام پيدا كنن .. ( از شما دوستان هم اگه كسي داره تو PM بگه -- هزينه پرداخت ميشود :mrgreen: )

البته يكي از دوستام DELL inspiron m510 رو داره همه چيزش معركه هست اما از LCD اون خوشم نيومد چون بايد سيخ بشيني جلوش تا خوب ببيني مشخصاتش هم به شرح زير ه :

cpu centrino 1.7 cache 2024
ram 512
60hdd
15.4" monitor
combo
vga 64
1250000 = $
Pro / Wireless & Wi-Fi و 1 year garanti darad .. كه البته اين مدل از DELL توي ايران پرفروش ترين بوده ..

راستي ميدونستيد كه DELL پرفروش ترين توي دنيا هست !

يكي ديگه هم هست :ُ اين مدلشه Sony vaio fs635bاين

Dothan 1.6cpu&2024 kb cache&1024mb ram& 60h.d.d&dvd/cd rw combo drive&15.4" wx bright&128 vga&w-lan and wifi and usp 2 and windows xp pro &1 year garanti darad

1470000 = $ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته هنوز دنبال مدل هاي HP و Toshiba نرفتم .. ميگما برم Ferrari 3200 بگيرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دارم دربارش تحقيق ميكنم ...

Strasboorg
17-07-2005, 10:12
من تعجب ميكنم وقتي تانكي به نام IBM هست چرا همه اچ پي و توشيبا رو پيشنهاد ميكنند
اچ پي كه اصلا طرفش نبايد رفت
توشيبا هم فقط 1 مدل Tecra اون هست كه واقعا عاليه كه البته به بودجه شما نميخوره
ولي به نظر من انتخاب اول IBM
و انتخاب دوم DELL
البته با گارانتي زيگورات ( پاساژ پايتخت طبقه سوم )

Navid
17-07-2005, 10:14
این مجله ارتباطات هنوز نیمده . تا اومدن او صبر کن چون خیلی به دردت می خوره . بهترین مارک هم Dell هست :wink:

AveCina
17-07-2005, 13:03
در حال حاضر Dell مارک خیلی خیلی خوبیه اما اگه یه کوچولو آینده نگر باشی میبینی که HP چطوری از همه پیشی میگیره ! اگه تو سایتهای مختلف به قیمت و کارایی HP توجه کنی منظورمو میفهمی ! اما بهترین راه الان استفاده از مجله ارتباط هستش !

Amir_P30
18-07-2005, 00:57
اقا امير شما هم به مجله پر باري اشاره كرديد اما متاسفانه اين شماره رو من ندارم اما گفتم برام پيدا كنن .. ( از شما دوستان هم اگه كسي داره تو PM بگه -- هزينه پرداخت ميشود

ايني كه گفتم احتمالا هفته ديگه چاپ ميشه.
اينو خودشون توي هفته نامه اين هفته شون (26 تير 84 ) نوشته بودن
و گفته بودن در شماره مرداد ماه اين كار رو انجام ميدن

mpsjavad
18-07-2005, 10:48
اقا امير شما هم به مجله پر باري اشاره كرديد اما متاسفانه اين شماره رو من ندارم اما گفتم برام پيدا كنن .. ( از شما دوستان هم اگه كسي داره تو PM بگه -- هزينه پرداخت ميشود

ايني كه گفتم احتمالا هفته ديگه چاپ ميشه.
اينو خودشون توي هفته نامه اين هفته شون (26 تير 84 ) نوشته بودن
و گفته بودن در شماره مرداد ماه اين كار رو انجام ميدن

با سلام ..

ممنونم اقا امير .. من فكر كردم هفته نامه مربو ط به مردادماه 83 رو منظورتونه در هر حالت هر موقع چاپ شد يه ندا بدين ميرم دنبالش گيرش ميارم -- اما تا 12 مرداد ماه اگه نياد ديگه ميشه نوش دارو بعد از مرگ سهراب ( البته به برادرم گفته بودم تهران دنبال اين هفته نامه باشه حالا پوست از سرم ميكند :? ) ( راستي من كه گفتم پر بار به خاطر قيمتش بود به تعداد صفحات :wink: شوخي كردم :arrow: )

دوست عزيز strasboorg, راستي اين تانك IBM كه شما فرمودين نمايندگيش رو كدوم شركت ايراني داره ( توي PM لطفا ) -- با M1.5 بودجه مگه ميشه تانك گرفت -- :( ايني كه شما گفتي Hp رو اصلا نبايد طرفش رفت خوب علتش هم بگين .. عزيران من توي پست اول خواهش كردم كه بدون علت نگين فلان مارك و فلان مدل مگه شما نمايندگي اين مدل ها رو دارين .. :cry: براي كسي كه ميخواد بگيره سرگيجه ميارين به خدا :evil: يا حداقل مثلا ميگين DELL مدل شو رو هم بگين كه من بدونم و خودم بگردم خصوصياتش رو پيدا كنم ./

در مورد شركت زيگوارت دوست خوبم avecina, قبلان معرفي كرده بودن اونجا رو هم ديدم اما ! بازم تشكر از همگي ..

saghy
19-07-2005, 01:25
سلام
دوست عزيز به نظر من دنبال پردازنده هاي سنترينو نرو !
چون اين پردازنده داراي امكاناتي داخل خود هست كه در ايران كاربردي نداره مثل شبكه بيسيم و بهتره سيستم پنتيوم 4 بگيري .

ZiTaNiX
19-07-2005, 01:39
آقا من شنیدم میگن نوت بوک های مایا که ماله سونیه حرف نداره
اما یکم گرونه

Roozedidar
19-07-2005, 02:32
جواد جان
من ايران نيستم كه در مورد بازار خريدش بتونم نظر بدم ولي تجربه خودم رو در اختيار شما ميذارم البته ميدونم كه ماشاا... با اين همه نظر متفاوت شما يه كم سرگيجه مي گيري.
در آمريكا كساني كه سررشته دارن از لپ تاپ مارك HP در اين زمينه با هيچ چيز عوض نمي كنند. البته شما اگر مي خواستي دسكتاپ بگيري بله مارك DELL بهترين هست اونم به خاطر قيمت و سرويس منحصر به فردش. ولي در زمينه LAPTOP نظر متخصصيني كه اينجا من باهاشون صحبت كردم فقط HP هست. در ضمن قابل ذكر هست كه سال 2006 تحول عظيمي در انفورماتيك صورت مي گيره و من به شخصه منتظر موندم تا سال ديگه كامپيوتر خودم رو خريد كنم. البته من زياد صحبت رو تخصصي نكردم چون بايد بشينم 1 صفحه كامل تايپ كنم اونم با اين سرعت تايپ فارسي من جور در نمياد. انشاا... كه برادر شما بهترين انتخاب رو داشته باشه و ازش لذت ببره.
موفق باشيد...

Roozedidar
19-07-2005, 02:39
آقا من شنیدم میگن نوت بوک های مایا که ماله سونیه حرف نداره
اما یکم گرونه

عزيز اونا مايا نيست VIAO هستش. البته من از دوستم كه در ايران فروشگاه لپتاپ داره شنيدم مشتري زياد داره...

ZiTaNiX
19-07-2005, 02:45
آقا مقصر من نیستم
چند روز پیش ها تو مغزه یکی از دوستان بودم
یکی از دوستان صاحب مغازه اومد گفت این نوت بوک رو گرفتم مایا دیوانست
سرعت 20
شایدم من اشتبله شنیدم
در هر صورت ممنون
ادم اینجا سوتی بده بهتر از اینه که بیرون سوتی بده
:mrgreen:

Roozedidar
19-07-2005, 03:18
آقا مقصر من نیستم
چند روز پیش ها تو مغزه یکی از دوستان بودم
یکی از دوستان صاحب مغازه اومد گفت این نوت بوک رو گرفتم مایا دیوانست
سرعت 20
شایدم من اشتبله شنیدم
در هر صورت ممنون
ادم اینجا سوتی بده بهتر از اینه که بیرون سوتی بده

عزيز اشكالي نداره پيش مياد ولي در مورد سرعت شما نياز به پردازنده با سرعت پردازش بالا و 100 البته ram بالا شرط اساسي هست و يه كات گرافيكي بالا اگه اهل بازي هستي. اينا هر سيستمي رو سريع مي كنه. پس موقع خريد آقا جواد به اين نكات و يه سري نكات كه فقط مربوط به لپتاپ هست دقت كنه كافي هست. از جمله پردازشگر موبايلي و باطري درست حسابي...

Navid
19-07-2005, 17:09
سلام
دوست عزيز به نظر من دنبال پردازنده هاي سنترينو نرو !
چون اين پردازنده داراي امكاناتي داخل خود هست كه در ايران كاربردي نداره مثل شبكه بيسيم و بهتره سيستم پنتيوم 4 بگيري .

من با نظر شما مخالفم . چون الان شبکه بیسیم داره تو ایران جا میفته . و به نظر من مهمترین مزیت سنترینو مصرف کم برقش هست که در طول عمر باتری و میزان کارکرد خیلی تاثیر داره

AveCina
19-07-2005, 17:35
منم حالا با توجه به اون چیزی که میدونم بگم که این قابلیت الان هم در ایران وجود داره و بعضی ISP ها حتی تا حدودی این رو ساپورت میکنند ولی خب یه خورده گرونه ( 2 ساعت 10000 تومان ) ولی سرعتی داره !
خب اینم که از نظر قدرت در برابر ضربه پذیری هم فکر کنم توان و تحمل سنترینو بیشتر که تویه لپتاپ اهمیت زیادی داره !

HamidFULL
20-07-2005, 00:30
من در تاييد حرف ساقی جان بگم که Centrino يعنی Bus400MHz 2GHz و فقط امکانات Security و Wireless اش بالاست ولی P4 يعنی 3GHz Bus 800MHz HT و يعنی پرواز!

mehdi87
20-07-2005, 00:42
من خودم Fujitsu-Siemens دارم مدل Amilo M7405 و خيلي ازش راضي هستم -

شرمنده دوستان sony VAIO - من كه يكي از دوستان قبلا توشيبا داشته و الان سوني خريده ميگه خيلي ازش راضي هست و بهتر از توشيباست !

mpsjavad
20-07-2005, 13:44
با سلام ..

از همگي دوستان براي وقت و زماني كه گذاشتن تشكر ميكنم .

saghy, جان شما به نكته خوبي اشاره كرديد اما من بيشتر براي عمر باتري و مصرف كم تكنولوژي Centrino دنبالش هستم چون تقريبا 5 ساعت شارژ باتري داره به نسبت پردازنده پنتيوم 4 كه حداكثر 2 تا 3 ساعت شارژ داره البته Centrino حدود 150 هزار تومن هم گرون تر هست :|

ممنون از نظر اقا حميد, اما بايد بگم كه 3GHz Bus 800MHz HT مدل پردازنده واقعا توي لپتاب معركه جواب ميده اما تا اونجا كه من پرسيدم براي حمل و نقل و جابجايي اصلا پيشنهاد نميشه و براي كار هاي حرفه اي هستش ! و براي ضربه پذيري و مسافرت ساخته نشده .( البته شنيده ها اين رو ميگه :? )

به دوست مون zitanix, هم بگم كه من توي پست سومم يه مدل Sony vaio رو كه مد نظرم بود با مشخصات نوشتم .

در مورد نظر اقاي Roozedidar, هم بايد بگم كه نظر ايشون درسته توي ايران DELL از نظر پشتيباني قطعات و قيمت يكي از بهترين گزينه هاست .اما در مقابل Hp رو نميدونم چرا هيچ كدم از مدلاش چشمم رو نگرفته :( ..

در مورد شبكه بيسيم هم كه اقا نويد اشاره كردن درسته كه داره راه ميفته اما او و ه تا به بندرعباس برسه تا اون موقع لپتابه هفت كفن پوسونده :mrgreen: اما در مورد مصرف كمتر برق در مورد پردازنده ي Centrino حق با شماست .

در مورد گفته اقا mehdi87, بايد بگم متاسفانه توي ايران يا حداقل توي بندرعباس بيشترين تعميرات و مراجعه به شركت رو توشيبا داره .. و sony VAIO هم همه چيزش پا به پايه بقيه لپتاب هاست اما صفحه نمايشش معركه هست و اخرشه ... در مورد مدل اپتاب شما هم بايد بيشتر تحقيق كنم .

راستي براي تفريح هم كه شده بود يه سر رفتم Ferrari 3200 رو يه ديد زدم شما هم ببينيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CPU Mobile Athlon64 2800+
Chipset VIA mobile K8T800 FSB800
RAM 512MB DDR333
HDD 80GB 8MB Cache
Graphics ATI mobility Radeon 9700 Pro Turbo 128MB DDR
Optical Drive Super Multi DVD BurnerSloLoad
Card Reader SD/MMC/MS/SM 4in1
LAN/ Wireless 1000/54Mbs/BlueTooth/IR
Dim/Weight 330X272X30 mm/2.9 Kg
Battery 3 Hours 8 Cells
LCD 15.1" SXGA+ 1400X1050 200nit CrystalBright

20,500,000 Rls $

راستي چرا بحثي از Acer نشد ! ها ؟ پرفروش ترين Laptop اروپا و برنده جایزه بهترین نوت بوک جهان از PC Magazine اما همه مدل قيمت داره از 900 هزار تومن داره تا 2 ميليون ..

احتمالان اتنتخاب محدود ميشه بين SONY - DELL - ACER البته تا حالا ...

HamidFULL
20-07-2005, 22:01
mpsjavad جان اگه کاری ميخوای که عمری باشه و مدت ها بتونی ازش استفاده کنی تجربه ي من ميگه
فقط DELL چون بی درده سر هست و پشتيبانی هم داره و اصلاً به پشتيبانی نياز پيدا نميکنه!
توشيبا رو اصلاً حرفش رو نزن من چند تا کار کردم اصلاً راضی کننده نبوده Sony هم خوب هست ولي در مقابل Dell چنگی به دل نميزنه!

KhalijefarS
21-07-2005, 01:26
من فکر کنم همون DELL یا IBM رو بگیری از همه مطمئن تر باشه

Navid
21-07-2005, 17:00
همونطوری که حمید جان گفت دل معتبر ترین مارک دنیا هست و در آمار گیری در سال گذشته در تمام عناوین رتبه اول را کسب کرده !

Amir_P30
11-08-2005, 19:48
ويزنامه هفته نامه عصرارتباط در 15 شهريور براي لپ تاپ ها منتشر شد

حتما بخونيدش
من خوندم ديدم خيلي باحاله

وقتي خونه رسيدم سعي ميكنم اسكنش كنم توي اين انجمنبا هماهنگي ساقي عزيز بزارم

Roozedidar
12-08-2005, 06:25

حتما بخونيدش

امير جان ما كه متاسفانه دسترسي نداريم عزيز پس مشتاقانه منتظر ديدنش مي مونيم. پيشاپيش ممنون از زحمتي كه متقبل ميشي...

mpsjavad
12-08-2005, 06:56

حتما بخونيدش

با ســـلام ..

ممنونم اقا امير از اين كه هواي ما رو داري عزيز :arrow: راستي شما نوشتيد 15 شهريور فكر كنم اشتباه كرديد 15 مرداد درست هست ..

من اين ماهنامه رو گرفتم .. از لحاظ باحالي و كيفيت كاغذ و عكس هاي جذب كننده خيلي خوب بود اما تقريبا هيچ مطلب قابل اعتنايي نداشت .. بجز اون چند صفحه اخر كه مدل هاي لپتاپ ها رو نوشته بود .. كه اون هم اگه كسي بره مجتمع پايتخت يه دوجين گيرش مياد اما در نهايت بد هم نبود .. ( چون من خودم نزديك به 30 صفحه مطلب در مورد لپتاپ چه تخصصي و چه عمومي پيدا كردم از انجمن هاي فارسي و انگليسي ديگه اين مدل مطالب پيش پا افتاده بودن و .. )

راستي خريد لپتاپ موكول شد به اواسط شهريور . شايد تونستم براي قرار بچه ها توي تهران خودم رو برسون :wink:

از ميان مارك ها هم فعلا مارك هاي Sony , Dell , Acer مد نظر هستن البته بهتر بگم كه Sony Vaio مدل FS و يا Dell مدل Inspiron و يا Acer مدل تراول مت .. :?

اگر كسي خواست تا مطالب ترجمه شده رو براش همين جا قرار بدم ..

از همه دوستاني كه براي هم فكري با من وقت گذاشتن صميمانه تشكر ميكنم ..

mpsjavad
12-08-2005, 06:56

حتما بخونيدش

امير جان ما كه متاسفانه دسترسي نداريم عزيز پس مشتاقانه منتظر ديدنش مي مونيم. پيشاپيش ممنون از زحمتي كه متقبل ميشي...با سلام ..

دوست عزيز Roozedidar, فكر نميكنم براي شخص شما كه ايران نيستيد مطالب اين ماهنامه چيز قابل اعتنايي باشه ..

Roozedidar
12-08-2005, 08:12

حتما بخونيدش

امير جان ما كه متاسفانه دسترسي نداريم عزيز پس مشتاقانه منتظر ديدنش مي مونيم. پيشاپيش ممنون از زحمتي كه متقبل ميشي...با سلام ..

دوست عزيز Roozedidar, فكر نميكنم براي شخص شما كه ايران نيستيد مطالب اين ماهنامه چيز قابل اعتنايي باشه ..

والا چي بگم عزيز. براي من مطالب علمي جالبه حالا از هر جا باشه. البته درسته كه در قلب تكنولوژي كار مي كنم ولي خب از شما دوستانم مطالب زيادي ياد گرفتم و ممنونم...

AveCina
12-08-2005, 10:57
من مجله رو گرفتم ولی خب اسکنر ندارم ! میتونم ازش عکس بگیرم بذارم !
تویه این مجله با بررسی قیمتهای بازار ایران و مدل ها به حرف من میرسین !
HP

بعدش هم DEll , Toshiba !
مارکهای sony , Fujisto Siemens , Acer , Rena , IBM , ... حرف چندانی برای گفتن ندارن به نظر من !
یعنی اگه قیمت رو با مشخصات سیستم مقایسه کنید به این نتیجه میرسید ! :mrgreen: :mrgreen:

Mohammad_Ahrari
12-08-2005, 11:05
من با Toshiba موافقترم

Amir_P30
14-08-2005, 17:40
روز ديدار عزيز سعي ميكنم در اولين فرصت اسكنش كنم

و در اين انجمن بزارم

البته از تجربيات و مقالات ارزشمند جواد عزيز هم استفاده ميكنيم تا يك تاپيك پر بار باشه

توپ - كامل :wink:

Roozedidar
14-08-2005, 22:13
amir_p30 عزيز صميمانه ممنونم. Mohammad_Ahrari باورم نميشه خبري رو كه در امضاء شما ميخونم. مافيا جان صميمانه تسليت من رو بپذير عزيز. كاش به شما نزديكتر بودم. از خداي مهربون براي تو عزيز مهربون طلب صبر و شكيبايي دارم...

Strasboorg
14-08-2005, 23:02
من مجله رو گرفتم ولی خب اسکنر ندارم ! میتونم ازش عکس بگیرم بذارم !
تویه این مجله با بررسی قیمتهای بازار ایران و مدل ها به حرف من میرسین !
HP

بعدش هم DEll , Toshiba !
مارکهای sony , Fujisto Siemens , Acer , Rena , IBM , ... حرف چندانی برای گفتن ندارن به نظر من !
یعنی اگه قیمت رو با مشخصات سیستم مقایسه کنید به این نتیجه میرسید ! :mrgreen: :mrgreen:

ابن سيناي عزيز
قربون معلوماتت
تويي كه الان نزديك 500 سالته
:shock: :shock:
شما چه جوري با خوندن اون مجله به اين نتيجه جالب رسيدي كه فقط
HP
كجال اون مجله از اچ پي خوب گفته بود
اون مجله كه با پولي كه از شركت ديجيتال گرفته بود
همش از ASUS گفته بود --- تقريبا نصف مجله رو ---

AveCina
15-08-2005, 01:21
strasboorg, جان
من با بررسی قیمتها و معرفی مدلهای چند صفحه آخرش و نگاه کردن به جیب خودم دیدم با توجه به امکانات و مدل و پشتیبانی HP خیلی عالیه ! :mrgreen: :mrgreen:

و گرنه توضیحات و مطالبه مجله و همینطور لپتاپ های پیشنهادیش که میشه گفت مفت نمی ارزید !

mpsjavad
16-08-2005, 14:19
با ســـلام ..

دوستاني كه دوست دارن در مورد لپتاپ اطلاعات مفيدي كسب كنن و يا قسط خريد اون رو دارن پيشنهاد ميكنم كه اين فايل PDF رو كه به زبان فارسي هست و حدود 80 صفحه خوب و گويا توضيح داده رو مطالعه كنن .. :mrgreen: مخصوصا دوست عزيز روزديدار

دوستان ميتونيد از هر كدوم از لينك هاي زير دانلود كنيد .

حجمش هم حدود 1.27 مگابايت هست ... :P

mpsjavad
17-08-2005, 03:28
با ســـلام ...

Roozedidar, جان شما كه ايران نيستيد و از قيمت ها اطلاع نداريد اين فيال PDF رو بگيريد و ببينيد كه با پول گزاف چه برند هايي رو به ما ميفروشن :mrgreen:

دوست دارم تفاون قيمت چند مدل روز رو با ليست قيمت اينجا رو برام بگي كه كامل روشن بشم ..ميدونم كه برند هايي ه توي PDF هست قديميه اما ...

:|

Roozedidar
18-08-2005, 12:10
با ســـلام ...

Roozedidar, جان شما كه ايران نيستيد و از قيمت ها اطلاع نداريد اين فيال PDF رو بگيريد و ببينيد كه با پول گزاف چه برند هايي رو به ما ميفروشن :mrgreen:

دوست دارم تفاون قيمت چند مدل روز رو با ليست قيمت اينجا رو برام بگي كه كامل روشن بشم ..ميدونم كه برند هايي ه توي PDF هست قديميه اما ...

:|

ممنون عزيز
برام جالب بود كه اين همه مارك DELL در ايران زياد شده. در زماني كه من در ايران بودم خبري از اين اين مارك نبود. ولي خب در اينجا بهترين مارك براي دسكتاپ هست و اكثريت مردم DELL دارند. قيمت ها هم بد نبود وقتي با ايجا مقايسه كردم و بايد بگم بطور تقريبي 200 تا 300 هزار تومن تفاوت داره و در ايران گرونتره. ممنون كه اطلاعاتت رو در اختيار ما گذاشتي...

mpsjavad
19-08-2005, 06:37
با ســـلام ..

خواهش ميكنم Roozedidar, جان خوشحالم كه مورد استفادت قرار گرفته ...

نتيجه اينكه از بين برند ها و مدل هاي زير تا 3 شهريور بايد يكي رو انتخاب كنيم :

===========

برند دل رو مد نظر دارم چون كه تمام تكنولوژي هاي روز رو داره و قيمتش هم مناسب هست ... البته گذشته از ظاهر و زيبايي ...

Dell Inspiron 6000D 1.450.000 T

Intel Centrino Sonama 1.8 GHz 2MB Cache / 512MB Ram / 80 Gig HDD / DVDRW Super Multi Drive
Lan 10-100 / Fax Modem 56KB V.92 / Wire Less Lan 802.11 bg / iLink IEEE1394 / 3 USB 2.0
Screen 15.4” TFT WXGA GeForce FX 64MB Video Memory / Sound 3D / SVideo TV Out / Lithium Battery
Anti Static Touch pad System / Windows XP Home Edition

=========

سوني رو هم كه بخاطر شهرتش داره نون ميخوره ( البته كيفيت لپتاپاش هم خوب هست -- توي يه شركت اشنا كه رفتم 7 تا لپتاپ گرفته بودن كه 5 تاش سوني بود و 2 تا توشيبا .. ) در كل برند هاي زيبايي داره و البته كيفيتش هم بد نيست صفحه نمايشش هم كه ديگه حرف نداره و ...اما با يكسري امكانات ثابت بين برند هاي ديگه واقعا گرون تر ه .. البته بلوتوث و اينفرارد رو هم نداره :|

Sony Vaio PCG-VGN FS 660W 1.890.000 T

Intel Sonama 1.73 GHz 2MB Cache FSB 533 / 1024 MB Fast DDR Ram / 80 Gig HDD / DVDRW±CDRW
Lan 10-100 / / Fax Modem 56KB V.92 / Screen 15.4” WXGA XBrite TFT + 128MB DDR GeForce 6200
Memory Stick Pro Reader / Electro Static Touch pad / 2 USB 2.0 / iLink Fire Wire IEEE 1394 port
1 Year International Warranty / Windows XP Home Edition

Sony Vaio PCG-VGN FS 640W 1.580.000 T

Intel Centrino Dothan 1.6 GHz 2MB Cache / 512 MB Fast DDR Ram / 80 Gig HDD / DVDRW±CDRW
Lan 10-100 / / Fax Modem 56KB V.92 / Screen 15.4” WXGA XBrite TFT + 128MB Share Intel 915
Memory Stick Pro Reader / Electro Static Touch pad / 2 USB 2.0 / iLink Fire Wire IEEE 1394 port
1 Year International Warranty / Windows XP Home Edition

راستي از دوستاني كه در مورد اصطلاحات مختلف بالا اطلاعاتي ندارن من تا حد توان ميتونم راهنماييشون كنم ( تا الان حدود 300 صفحه مقاله و گزارش و تحليل خوندم ) :)

شاد باشيد ...

Amir_P30
21-08-2005, 10:43
جواد جان تصميم دارم از كليه تجربياتت استفاده كنم

به همين دليل هر چي تجربه داري + هر چي خوندي + هر چي مقاله در اين مورد داري رو بنويس چون ميخوام يه تاپيك پربار در مورد لپ تاپ باز كنم .

تخصصي باشه

ممنون

mpsjavad
22-08-2005, 00:30
با ســـلام ..

دوست عزي اقا امير شما نسبت به من لطف داريد ..

در مورد تجربه كه اگه اسمش رو تجربه بگزاريد بهتره كه بعد از خريد لپتاپ اون ها رو مكتوب كنم .. البته به همراه يكسري از معايب و مزاياي لپتاپي كه ميخريم ..

در مورد هر چي كه خوندم سعي ميكنم اون ها رو اگه به صورت تايپ شده هست هر چه زود تر يا درون اين تاپيك يا هر جايي كه شما اعلام كنيد با ذكر منبع بزارم .. (‌ البته منابع عظيمي از اطلاعات رو به صورت پراكنده از مجلات و كتاب ها ي مرتبط و غير مرتبط خوندم كه سعي ميكنم وقتي از مسافرت برگشتم اونها رو اسكن كنم و PDF بزارم ... )

در مورد مقالات هم همين طور ....

تا الان من فقط ميتونم اين رو خالصانه بگم كه در خريد .. مخصوصا خريد نوتبوك ( لپتاپ ) هر چقدر كه بيشتر اطلاعات جمع كنيم انتخاب ها سخت تر ميشه .. يا لااقل براي من اين طور بوده ...

فعلا هم تحقيق و تفحص ادامه داره

يا حق

Amir_P30
22-08-2005, 18:18
ممنو ن محمد جواد عزيز

والا من عجله ايي ندارم .من خودمم مسافرت هستم

اگه به صورت تايپ شده هست هر چه زود تر يا درون اين تاپيك يا هر جايي كه شما اعلام كنيد با ذكر منبع بزارم .. (‌ البته منابع عظيمي از اطلاعات رو به صورت پراكنده از مجلات و كتاب ها ي مرتبط و غير مرتبط خوندم كه سعي ميكنم وقتي از مسافرت برگشتم اونها رو اسكن كنم و PDF بزارم ... )

اگه تجربيات خودت از منابع خيلي زياد هست .ديگه لازم نيست براشون منبع بنويسي

چون اون وقت مالف ش خوده شما هستي

مرسي

d_oxid
25-08-2005, 05:18
واقعا كه.......من acer دارم و خيليم توبه.....شما رو چه حسابي بعضي هاتون ميگين فلان مارك حرفي برا گفتن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببينيد شما تو خونتون نشستيد ..دارين نظر ميدين ..نه محققين...نه مدير عامل شركت رقيب نه هيچ چيز ديگه....تفاوت اينا وقتي با يك گارانتي خوب باشن باهم هيچي نيست...پس ديگه نظر ندين بعضيا.

يادتون باشه اين چيزا غذا مامانامون نيست كه به اين راحتي نظر كارشناسي بديم در بارشون!!!!

mpsjavad
29-08-2005, 23:19
ممنو ن محمد جواد عزيز

والا من عجله ايي ندارم .من خودمم مسافرت هستم

با ســـلام ..

خواهش ميكنم اقا امير من هم تازه امروز از مسافرت برگشتم سعي ميكنم تا دو روز ديگه مطالب رو تفكيك شده بزارم ...

واقعا كه.......من acer دارم و خيليم توبه.....شما رو چه حسابي بعضي هاتون ميگين فلان مارك حرفي برا گفتن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببينيد شما تو خونتون نشستيد ..دارين نظر ميدين ..نه محققين...نه مدير عامل شركت رقيب نه هيچ چيز ديگه....تفاوت اينا وقتي با يك گارانتي خوب باشن باهم هيچي نيست...پس ديگه نظر ندين بعضيا.

يادتون باشه اين چيزا غذا مامانامون نيست كه به اين راحتي نظر كارشناسي بديم در بارشون!!!!

دوست عزيز در انجمن هر كسي مياد و نظر شخصي خودش رو ميگه و اين دليل نميشه كه حتما اون نظر درست باشه و يا مورد تاييد باشه و من هم در همون پست اول از همه دوستان خواهش كردم كه نيان و از يك مدل خاص طرفداري كنن و يا چون با يك مارك نوتبوك كار كردن اون رو بر بقيه مارك ها برتر بدونن در مورد نوت بوك هاي Acer هم من يكسري اطلاعات در اوردم اما شما يه پست خودت يه نيگاه بنداز خودت گفتي كه من ACER دارم و خيلي توپــــــه به نظر شما اين دليل ميشه يعني چي توپـــــه .. چه بهتر بود شما ميگفتي مثلا فلان امكانات رو داره و در اين زمينه يه حرفي براي گفتن داره و يا حداقل من از فلان خصلتش خوشم اومد .. مگه شما كه ميگي Acer توپه حداقل مدل نوتبوكت رو بگو تا بشينيم راجع به اون يه خوده با هم بحث كنيم .. در مورد جمله اخرت هم كاملا با هات موافقم ... :mrgreen:

خدايي يه نكته رو اينجا بگم كه اگه نگم ديگه قاط ميزنم راست و حسيني بگم من از زدن اين تاپيك تقريبا هيچ نتيجه اي نگرفتم ( نميخوام بگم كه دوستان بيخود نظر دادن اما بيشتر نظرات علمي نبود حتي يكي از دوستان نيومد يه سايت خوب معرفي كنه ... بگزريم .. ) يه چيز ديگه بهترين دوست من Google .... :D

MORTAZA
31-08-2005, 04:42
سلام دوستان
بعنوان يك تازه وارد _ اما نه الزاما ناوارد _ به جمع گرم انجمن شما،چند نكته راجع نوت بوك به ذهنم آمده كه مي نويسم:

1- بيشتر محصولات موجود در بازار ، تحت امتياز صاحب نام (برند)، ساخت( و يا مونتاژ) كشور چين هستند . پس اينكه فقط از روي مارك سيستم بگوييم اين بهتره يا اون، يا صرفا اكتفا به تجارب يك يا دو تا كاربر معمولي كنيم چندان درست نيست.
2- روي گارانتي اصلي سيستم (بين المللي) تا زمانيكه به سازمان جهاني تجارت نپيوستيم، خيلي نبايد حساب كرد. فقط هزينه ي رفت و برگشتش به نمايندگي در دبي حدود 80000تومنه كه مبلغ رو از صاحب سيستم مي گيرند! پس گارانتي داخلي سفت و محكمي بايد داشته باشه(تازه اون رو هم عملا وقت عيب پيدا كردن سيستم بايد شناخت)همينجا ذكر كنم كه اگر خواستيد به هر دليل سيستم هاي جديد رو باز كنيد حتما "لااقل دو نفر" كه يكي متخصص كامپيوتره بايد باشيد وگر نه اگر فكر كنيد مثل سيستم روميزيه كارتون بدجور بيخ پيدا مي كنه.اين توصيه رو بويژه براي سيستم هاي جديد كاملا جدي بگيريد.
3- نام هايي مثل توشيبا و سوني معروف هستند به اينكه در اين رقابت فشرده ،قيمت هاشون رو هنوز نشكستند؛پس هر كس سراغشون بره_مثل من كه مرداد پارسال رفتم _ در بحث قيمت ،دو تا ضرر ميكنه ؛اول اينكه در يك رقابت تقريبا برابر ،گرونتره رو خريده ؛دوم اينكه موقع فروش و تبديل به احسن_كه به قول بعضي ها به اونجاش ديگه نبايد فكر كرد_ ضرر بيشتري مي كنه(معمولا يك سوم افت قيمت موقع فروش ،چيز معموليه كه بايد در نظر داشت.)ضمن اينكه موقع تعميرهاي جزئي كه خارج از گارانتيه ،طبعا(!)هزينه ي بيشتري را بايد پرداخت!
4- از ساقي عزيز تعجب كردم وقتي راجع Centerino نوشته بود انتخاب نبايد كرد... . اولا استفاده ي لفظ Centerino كه از ابتدا در صحبتها سر زبان هاافتاد ،چندان صحيح نيست .بلكه همان Pentium-Mكه اشاره به Mobile بودن پردازنده دارد بلحاظ فني درست تره. در واقع سنترينو اشاره به سه فناوري مجتمع شده در اين نوع پردازنده داره .ضمن اينكه با فروكش كردن رقابت AMD وIntel بر سر فركانس كاري بالاتر ، دوره ي استفاده ي بهينه از همان فركانس موجود فرا رسيده كه اين ،يكي از دلايل اصلي ارائه ي فناوري سنترينو بوده.پس صرفا مقايسه ي عددي بين فركانس كاري سنترينو و پنتيوم ،كاملا نادرسته. بايد اضافه كنم يكي از برتري ها و دلايل اصلي كم مصرف و كم حرارت بودن سنترينو ها استفاده از ريز مداراتي از جنس طلا در اين ريزپردازنده هاست.
اما اينكه بخاطر وجود نداشتن شبكه هاي ارتباطي بي سيم ، سنترينو را انتخاب نكنيم هم فكر مي كنم چندان منطقي نباشه. هنوز قديمي تر ها يادشان نرفته كه كمتر از " 14سال "قبل ،برنامه هاي كمودورهاي 64 و آميگا رو با نوار كاست بايد بالا مي آورد...!! پس اولا يك خريدار نوت بوك كاملا بايد آينده نگر باشه و به امكانات كم راضي نشه.چرا كه عمده قسمتها ي نوت بوك(بجز ديسك سخت و حافظه ي رم) غير قابل ارتقاست.دوم اينكه همونطور كه نوشتم ،پنتيوم ها برعكس سنترينو ها بسيار گرماده ترند(فراموش نكنيم كه در اين نوشتار ،مراد ما از پنتيوم ،Pentium-Mاست كه بسيار كم مصرف تر و كم حرارت تر از پنتيوم هاي سيستم هاي روميزي هستند.) طبعا هر چه نوت بوك ما گرماي بيشتري توليد كنه بر استهلاك و كاهش عمر مفيد سيستم ما اضافه مي كنه و روي اين اصل هست كه تا حالا عليرغم مقاوم و بسيار سخت كار بودن نوت بوك ها گفته مي شد كه از خريد دست دوم شان تا حد امكان بايد پرهيز كرد.
5- هر چه زمان به جلوتر مي ره سيستم هايي با امكانات و قابليتهاي بيشتر و مفيد تري عرضه ميشند.براي نمونه افزودن قابليتهايي نظير : تيونر تلويزيون،وب كم،كارت كپچر(!)،ساب ووفر(!) _ يكي از معايب بيشتر نوت بوك هاي فعلي كيفيت صداي پايين بدليل باندهاي نامتعارف و بسيار كوچك است كه لزوم تهيه ي باندهاي خارجي مناسب تري رو ايجاب ميكنه _،Super Multi DVD Writer(داراي قابليت ذخيره بر روي دي وي دي هاي "دو لايه"- البته تا آنجا كه من اطلاع كسب كردم هنوز دي وي دي دو لايه به بازار ايران نيومده - بر روي دي وي دي "دو رويه ي دو لايه" بيش از 17گيگا بايت مي توان ذخيره كرد_) و با وجود همه ي اينها، قيمتي در حدود 1500000تومان ... در بعضي مدل هاي جديد ASUS و higrade را بايد آخرين تيرهاي وارد شده بر پيكر نيم جان نام هاي معروفي مثل TOSHIBA و SONY و... دانست.همانطور كه نوشتم يكسال است كه خودم سيستمي دارم كه خلاصه مشخصات آن اينچنين است( اصلا تعصبي بر روي نام هاي معروف ندارم):
TOSHIBA- Satellite A65-S1762
Mobile Intel(R) Pentium(R)4- 3.2GHz HT
512MB
ATi 7200-64MB shairing
Multi DVD Writer
1720000تومان
با اين همه اوصافي كه اندر فوايد نوت بوك نوشتم، و با نظرداشت آنكه كارهاي متوسط من اعمالي نظير Rendering است كه نياز به توانايي هاي پردازشي بالايي دارد ،قطعا اگر زمانه تكرار شود و سيستم هايي كه چند خط بالاتر ، امكانات جديدشان را نوشتم در اختيار باشد، در انتخابشان ترديد نخواهم كرد.

mpsjavad
31-08-2005, 12:21
با ســـلام ..

دوست عزيز مرتضي, جان عضويت رو در اين انجمن صميمانه بهت تبريك ميگم اميدوارم كه بتونم از تجربياتت در زمينه خريد استفاده كنم ...

با گفته شماره يك شما كاملا موافقم . راستيتش من همين 3روز پيش به همراه برادرم براي خريد رفتيم مجتمع پايتخت و قصد خريد SONY VAIO VGN-FS645W رو داشتيم كه در كمال تعجب و ناباوري و برخلاف وعده هاي تلفني با يك سوپر ماركت نوتبوك مواجه شديم كه از هر برندي يك يا چند مدل رو گذاشته بود خلاصه اينكه اون طور كه فكر ميكرديم كه هر شركت تنها روي يك برند كار كنه و فعاليتش مجاز هم باشه به هيچ وجه صحت نداشت تازه زماني كه از مسئول نوتبوك اون سوپر ماركت :mrgreen: سوال كردم كه اين سري FS سوني محصول كدوم كشور هست بعد از اسم اوردن از ژاپن و امريكا كه مثلا تحت ليسانس .... اخرش گفت كه اسمبل چين هست :shock: اقا تا اين حرف رو زد اب پاكي رو ريخت روي دستمون با خيال راحت يه 3 ساعتي رو با داداشم بحث كرديم و فعلان از خريد منصرف شديم .. البته ناگفته نمونه كه توي همون مجتمع پايتخت دو شركت هم بودند ( البته شايد بيشتر هم باشن :wink: -- البته تنها كلامي -- ) كه خودشون ميگفتن نماينده رسمي هستن يكيش شركت ايران رهجو بود كه ميگفت نماينده رسمي محصولات Sony هست كه ظاهرا بهش ميخورد چون كارش درست بود :P و تقريبا بجز انواع متنوع نوتبوك از LCD بگير تا كولديسك و MP3Player همش روي Sony فعاليت ميكرد يه نكته جالب هم بگم كه هيچ مدلي هم از سري لپتاپ هاي ساخت چين يا همون اسمبل چين رو هم نداشت و تنها يك نوتبوك از سري FS داشت كه اون هم با مشخصات ما جور در ميومد البته ساخت ژاپن بود و خود شركت ايران رهجو اون رو علاوه بر يكسال گارانتي بين المللي يك سال هم گارانتي خود شركت ميكرد اما اون هم 2.100.000 بود :cry: كه مطابق بودجه 1.500.000 نبود ... يك شركت زيگورات هم بود كه تقريبا فعاليتش رو روي برند DELL گذاشته بود كه اونجا هم رفتيم و يك مدل خوب مطابق با اكثر مشخصات ذهني خودمون ديديم اما حالا كي ميتونه اين داداش ما رو راضي كنه كه از خير زيبايي Sony بگذره و به سگ جوني ( تنها شنيده ايم ) دل رضايت بده :D ...

در مورد گفته شماره 2 شما بايد بگم كه چه تفاهمي .. :lol: و در تكميل گفته هاي شما ذكر كنم كه تمام نوتبوك هاي موجود ( البته نوتبوك هاي نو و اصطلاحا تو كارتن ) يكسال گارانتي International يا همون بين المللي دارن كه مثلا اگه توي اين يكسال مشكلي پيشامد كرد اون نوتبوك رو با هزينه صاحب نوتبوك ميفرستن به ستاد تعمير كه عموما بيشتر برند ها در دبي يك مركز دارن اما اتفاق ميفته كه نوتبوك بايد بره امريكا كه 180 هزار تومني صاحب گردن شكسته نوتبوك بايد پياده بشه :wink: يك مدل ديگه گارانتي هم توي ايران مد شده به نام گارانتي محلي ( Local) اين مدل گارانتي رو كه عموما ( مثلا ) شركت هايي ميدن كه وارد كننده مجاز اون نوتبوك باشن البته من خيلي دلم به اين مدل گارانتي خوشه :) چون اگه نوتبوك مشكل اساسي پيدا كنه با هزينه خود شركتي كه گارانتي محلي كرده نوتبوك ميره واسه تعمير ... البته معمولا خوده شركت ها هم عموما ادعا ميكنن كه مركز تعمير دارن :? .... باز اين گارانتي محلي رو مثلا ايران رهجو ميده اليته فكر ميكنم كه بابت گارانتي حدود 100 تومن كشيده باشه روي قيمت كل اما شركت زيگورات گارانتي محلي رو با قيمت بين 70 تا 90 هزار تومن علاوه بر قيمت نوتبوك ارائه ميده . در مورد حضور يك ادم متخصص براي ارزيابي نوتبوك بايد بگم كه برادرم من رو به عنوان يك متخصص دنبال خودش برده بود كه البته فكر ميكنم تا حالا متوجه شده باشد كه توي اون روز كه مجتمع پايتخت بوديم اين مسئولين فروش چه عزابي كشيدن .. هنوز طرف نگفته بود قيمت چنده من داشتم در مورد گارانتي تعداد پيكسل هاي سوخته LCD و محل مركز تعمير ... سوال ميكردم :wink: طرف كم مونده بود يه چيزي بهمون بگه ....

در مورد شماره 3 هم كاملا موافقم :mrgreen: ... در يك شرايط برابر با احتساب قدرت پردازشگر - رم - وزن - LCD و .. براي دو مدل سري FS سوني يكي ساخت چين و ديگري ساخت ژاپن بيش از نيم ميليون اختلاف قيمت ( البته دلايل متنوه اي هم داره ) و بين يك سوني ژاپني و يك Dell ايرلندي هم حدود 400 هزار تومن اختلاف هست .. البته بگم كه توي مجتمع پايتخت اين طوري بود .. تبديل به احسنت كردن نوتبوك يا همون ارتقاء بجز در بعضي مدل ها كه براي خود نوتبوك پيش بيني شده تنها ميشه هارد رو تعويض كرد ( راحت تر از PC ) همچنين رم رو افزايش داد باز هم به راحتي .. در بقيه موارد تقريبا غير ممكن هست . وگرنه فروش لپتاپ و گرفتن يك مدل بالاتر اصلا مقرون به صرفه نيست ..

در مورد گفته ساقي عزيز من اين طور متوجه شدم كه براي نوتبوك هاي جانشين سيستم هاي روميزي اين پيشنهاد رو دادن چون وقتي ما نوتبوك رو بخوايم به جاي PC ازش استفاده كنيم ديگه نيازي به پردازنده هاي همراه نداريم چون برامون مصرف باتري و حمل و نقل زياد مهم نيست و امكانات توكار پردازنده هاي همراه رو هم ميشه با كارت هاي توسعه اي كه هست ايجاد كرد . ( و يا براي اينكه ارزون تر در بياد .. چون در مقايسه بين پردازنده اي معمولي با پردازنده هاي موبايل چيزي معادل 100 تا 300 دلار اختلاف قيمت دارن ) لازم ميدونم به اختصار يكم شماي كلي از مدل هاي مختلف پردازنده ها رو اينجا بگم تا سوء تفاهم و ... پيش نياد .. ( البته مختصر و مفيد . )

Pentium M در حالتي مابين پنتيوم 3 و پنتيوم 4 ساخته و طراحي گشته است.از نظر ميزان مصرف انرژي كمي بهتر از پنتيوم 4 عمل مي نمايد و كيفيت- كارايي آن مابين اين دو قرار مي گيرد.اين پردازنده جزئي از Centrino package است .

Celeron M مشابه Pentium M بوده با اين تفاوت كه قيمت آن كمي كمتر از Pentium M مي باشد. level 2 cache memory در Celeron M به 512KB كاهش پيدا نموده,در حالي كه در Pentium M اين ميزان 1 -2 مگابايت مي باشد.

Desktop Pentium 4 براي لپتاپ هاي نوع جايگزين با مدل روميزي ساخته شده كه با قيمت كمتر از بيشترين قدرت عملكردي برخوردار است . البته بايستي قبول نمود كه اين پردازنده از پردازنده هاي Non-Mobile ( غير قابل حمل ) محسوب مي گردد. در اين پردازنده شما از ( FSB (Front side bus speed سريع تري برخوردار هستيد.همچنين از 800 MHZ FSB بهره برده و يا داراي Dual Channel Memory مي باشد . اما اين پردازنده خوره باتري و زمان شارش نوتبوك شما است و شما تنها ميتوانيد در بهترين حالت حدود 2ساعت بوسيله باتري با نوتبوك خود كار كنيد .

Centrino درواقع یک نام تجاری است که توسط INTELعرضه شده و عنوان کامل آن INTEL® CENTRINO MOBIL™ TECHNOLOGY است, که دارای چهار مزیت است:

1- افزایش حافظه CACHEبه 1MB ,واخیرا MB2

2-ظرافت و کم شدن قطر نوت بوک و نهایتا کاهش وزن اینگونه نوت بوکها .

3- بهینه سازی میزان مصرف انرژی واستفاده مدت طولانی تر از باطری .

4-آزادی عمل وامکان استفاده از شبکه بی سیم WLANوتطبیق با استاندارد WI-FI ...

Dothan از حافظه نهاني L2 cache بيشتري بهره ميبرد ( 2MB L2 Cash) تكنولوژي ساخت ان 90 نانو متري است .

Sonoma نسل بعدی معماری Centario شرکت اینتل است به طور خلاصه پيشرفتهای ايجاد شده در Sonoma عبارتند از : يك گذرگاه 533 مگاهرتزي، پشتيبانی حافظه پرسرعت DDR2، گذرگاه PCI Express، صوت بهتر و 802.11a/b/gWi-Fi و...

البته اين Dothan و Sonoma رو معمولا شما توي وبسايت هاي برند هاي مختلف به هيچ وجه نميبينيد .. و از امكانات ديگه اي كه ذكر شد بايد تشخيص بديد .. ولي توي ايران برعكس همش اسم Sonoma و Dothan رو ميبرن .

و ....

راستي مرتضي جان شنيدم كه تعداد مراجعه نوتبوك هاي توشيبا به مركز تعمير بيشتره .. ( فقط شنيدم ) البته فكر ميكنم به نسبت قدمت اين نوتبوك توي ايران طبيعي باشه چون اولين ببندي كه وارد ايران شد توشيبا بود .

يك سري مطالب اماده كردم در مورد قطعات مختلف نوتبوك و كلا خريد نوتبوك در ايران اپلود ميكنم و توي PM ادرس بهت ميدم خوشحال ميشم كه نظر سازندت رو بگي .. :|

از پست ي كه دادي خيلي خوشم اومد .

patal
31-08-2005, 13:58
mpsjavad جون, ممنون. آموزنده بود.

Amir_P30
31-08-2005, 21:29
محمد جواد عزيز ممنون

عزيز مقالاتت رو آماده كردي ؟
براي تاپيك تخصصي لپ تاپ

من دارم فعلا عصر ارتباط رو اسكن ميكنم .
در حال آماده سازي اون هستم.

30naa
01-09-2005, 02:12
وایو خیلی الکی گرونه
تازه چینی هم هست

mpsjavad
01-09-2005, 02:33
با ســـلام ..

patal, و امير, جان خواهش ميكنم در مقابل مطالبي كه من از شما ها ياد گرفتم اين ديگه چيزي نيست حقيقتش با نوشته هاي دوست تازه مون اقا مرتضي,
به ذوق اومدم حدود نيم ساعت با سرعت تايپ پايين شروع كردم به نوشتن . در مورد مطالبي كه قرار بود اماده كنم هم تا فردا تمام سعيم رو ميكنم كه اماده بشه .

وایو خیلی الکی گرونه
تازه چینی هم هست

در مورد اينكه الكي گرونه تا حدي موافقم چون كه به نظر من بيشتر داره نون اعتبارش و Sony بودنش رو ميخوره .

سينا جان وايو كه چيني نيست عزيز .. تا اونجا كه من پرس و جو كردم تنها سري FS وايو اسمبل چين هست و بقيه مدل هاش ساخت امريكا و ژاپن هست .

البته اين كه گفته ميشه مثلا Sony سري FS ساخت ( اسمبل ) چين هست اين طور نيست كه تمام قطعات اون كشور توليد بشه بلكه قطعات از شركت هاي مختلف و محدودي وارد ميشه و در چين به صورت يكپارچه و متمركز در مياد اما چون توي لپتاپ همين يكپارچگي و هماهنگي قطعات خيلي مهم و حياتي هست اينجاست كه در نهايت جلوه پيدا ميكنه البته ناگفته نمونه كه سري FS كه توي چين سرهم بندي ميشه از لحاظ زيبايي و شكيل بودن چيزي از مدل هاي ديگه Sony كه در ژاپن و امريكا توليد ميشه كمتر نداره بلكه ديده شده كه حتي به مراتب زيباتر هم هست .

Amir_P30
01-09-2005, 03:12
محمد جواد عزيز سلام

والا هفته پيش طي مقاله ايي كه در هفته نامه عصر ارتباط بود كه ميخوندم .مطاحبه با يكي از صاحبان شركت انگليسي هاي گريد (كه ايراني هم هست) و نماينده لپ تاپ هاي هاي گريد در ايران

ايشون مي گفت كه در حال حاضر تمامي خط توليد وسايل سخت افزاري اعم از لپ تاپ و .... به كشور چين منتقل شده .(به خاطر قيمت كم كاربر و دلايلي كه خودت ميدوني)

و كليه لپ تاپ هايي كه به ايران آورده ميشن همگي جنس هاي درجه 2 يا 3 هستند و جنس هاي درجه 1 به آمريكا و اروپا برده ميشه .

من به اين حرف هاش فكر كردم ديدم درست ميگه
شما چي فكر ميكني؟

فكر نكنم لپ تاپ هايي كه توي ايران هستند توليد خوده كشور هاشون باشن.غير از هاي گريد كه از انگليس مياد.

البته هاي گريد هم در چين توليد ميشه ولي جنس درجه يكش به انگليس ميره واز اونجا به ايران مياد

mpsjavad
01-09-2005, 04:38
با ســـلام ..

امير جان من خودم رو در سطحي نميدونم كه در اين مورد نظر بدم اما تا اونجا كه اطلاع دارم تقريبا بيشتر شركت هاي توليد كننده لپتاپ ها از Sony گرفته تا دل و .. يكسري از مدل هاي خاص خودشون رو براي اينكه بتونن با شرايط بازار منطقه از لحاظ قيمت و امكانات رقابت كنن به دلايلي در كشور چين توليد ميكنن ( باز هم متذكر بشم كه اينجا منظور از توليد بيشتر بحث مونتاژ و سرهم بندي قطعات هست ) مثلا براي Sony سري FS و يا تا اونجا كه من اطلاع دارم براي Dell سري 6000ِD اما در مورد طبقه بندي مدل هاي توليدي و دادن درجه به اونها تا حالا چيزي نشنيدم ...

البته فكر ميكنم بيشتر لپتاپ هاي Hp / Compaq كه حدود يك ميليون قيمت دارن تماما ساخت و اسمبل چين باشن . كه اين رو به راحتي ميشه از مقايسه قيمت اونها متوجه شد .

توي بازار خودمون هم نوتبوك هاي ساخت كشور هاي صاحب نام هم پيدا ميشه مثلا نوتبوك هاي سري A از Sony ساخت ژاپن يا امريكا هستن .. اما با قيمت بالاي 2 ميليون . :|

ناگفته نمونه كه نوتبوك هاي ساخت چين با توجه به قيمت به مراتب پايين تر در ايران مشتر ي هاي زيادي هم پيدا كرده و تقريبا بيشتر امار فروش رو شامل ميشه ... در مورد كيفيت اونها متاسفانه با موردي از اين دست برخورد نكردم .

من تا حالا بجز مارك هاي Sony و Dell روي مارك ها ي شركت هاي ديگه زياد مانور ندادم به همين خاطر اطلاع زيادي ندارم .

در اخر هم بگم كه چيني بودن يك جنس دليل بر بد بودن اون و عدم كارايي اون نيست . حتي خودمون به طور روزمره با قطعاتي برخورد كرديم كه با قيمت حدود يك سوم نمونه مشابه با نام كشور چين توليد شده و حتي به مراتب كاركرد خوب تري هم داشته .. نمونه بارزش برخي قطعات سيستم مخابرات خودمون هست كه همين ديروز يكي از دوستان در موردش صحبت ميكرد .

MORTAZA
01-09-2005, 14:16
دوست عزيز mpsjavad ؛ ضمن تشكر از اظهار لطف صميمانه ات ، و ذكر اينكه فكر مي كردم نوت بوك مورد نظرت رو مدتها قبل خريده اي و اين مبحث ( Topic ) ديگه دنبال نميشه ... دومين و آخرين نكته از من در اين انجمن : منظور من از " وجود دو نفر - لااقل يكي متخصص - موقع باز كردن سيستم ، و گرنه كارتون بدجوري بيخ پيدا ميكنه " ، باز كردن بخش زيرين و در واقع دستيابي به مدارات داخلي نوت بوك بود _ چرا كه بعضي اتصالات برد اصلي و بخش زيرين صفحه كليد اونقدر كوتاه ،ظريف و دور از دسترسند كه براي فقط برقراري مجدد اون حداقل يكربع ساعت وقت لازمه ‌‌ اون هم در حالي كه يك نفر اين دو بخش رو بزحمت باز و در كنار هم نگه داشته ، يك نفر نور چراغ قوه ي پرنوري رو به محل مورد نظر تابونده و نفر اصلي با پنس درازي در حالي كه دائما تغيير موضع ميده و عرقش در اومده بايد اون اتصال رو برقرار كنه... ! [ به ياد دو خاطره از اين دست] .كنجكاوم بدونم در شركت سازنده اينكار رو به چه نحوي انجام دادند _ وگرنه قاعدتا كسانيكه كه بدنبال اين نوع سيستم ها هستند ، سابقه ي مدتها كار با سيستم هاي معمول روميزي رو دارند و فكر نمي كنم براي خريد ، تحويل گرفتن و راه اندازي سيستم الزام و نيازي به همراهي يك متخصص داشته باشند (مگهF-14 است؟!)
چند سال قبل از يكي از مراكز قطعات الكترونيك مشهد ، مولتي متري ديجيتال ساخت چين گرفتم كه بعدا فهميدم از همون اول يك مشكلي تو نمايشگرش داشته. در همون مركز نشون يك متخصص دادم.گفت ميدوني اينها رو كي ها مي سازند؟ كشاورزان چيني كه در غير فصل زراعت ، در كارخانه هاي آن ديار به كار گماشته ميشند ... .صرف نظر از ميزان صحت و سقم گفتار اون دوست متخصص و اينكه ايشان هم از رفع مشكل اون مولتي متر امتناع كرد! تا اينكه خودم با يك باز و بسته كردن ساده ي اون ديدم كه ظاهرا ديگه مشكلي نداره !! و تا امروز هم بخوبي و بدقت كار كرده ؛ با اين واقعيت همه بايد كنار بياييم كه بيشتر سهم بازار اقلام رايانه اي و الكترونيك كشور رو اجناس چيني تصاحب كردند و از تي شرت و نوت بوكي كه من تهيه كردم و از ماتيزهاي جديد(MVM )ي كه مردم و F-7 ي كه سپاه ، در چين ساخته شده ... ؛ چرا اينجور نباشه ؟ در مدتي كه( پارسال) ما بدنبال انتقال فناوري ساخت و مونتاژ "بوق خودرو" از شركت كره اي SUNGIL بوديم ، شركت BYD چين كه بزرگترين سازنده ي باتري تلفن همراه جهانه اقدام به توليد خودروي BYD Flyingبقيمت4000دلار كرده ... ! به اين ميگن توسعه و رشد اقتصادي!!
در آخر معتقدم با در نظر گرفتن همه ي مزايا و معايب ، وضعيت فعلي (نيمه بسته ي بازار) و همچنين دورنماي روشن بازار داخلي و البته صنعت رايانه هاي قابل حمل _ از نوت بوك گرفته تا كلونايزر _ فعلا دوستاني كه نياز واقعي و فوري به اين نوع سيستمها ندارند براي تهيه ي اون دست نگه دارند (خود من به اقتضاي كارم گاهي به مناطق دوردستي ميرم كه نوت بوكم اولين سيستميه كه اونجا برده ميشه... )

mpsjavad
01-09-2005, 23:48
با ســلام ..

دومين و آخرين نكته از من در اين انجمن

مرتضي جان اين چه حرفيه عزيز ... من روي شما و دانسته هاتون حساب باز كردم . :roll: آخرين نكته چرا ؟ :?: :cry:

مسيحا
02-09-2005, 15:12
سلام جواد خان
بابا مارو كه مي شناسي :D
مرسي از مطالب آموزندت كه برام جمع كردي ...
من هم مي يام آخر يه هم فكري با هم مي كنيم بعد يكي از اونا رو مي خريم

خيلي من و منتظر نذار :wink:
به اميد ديدار
ياحق

R e Z a
03-10-2005, 05:05
فقط Dell

Seiddjavad Sadati
14-10-2005, 12:44
من حدود 2 سال پيش يه Toshiba Tecra A1 گرفتم . الان که دو سال مي گذره مي بينم واقعا عالي کار کرده .
با اين که من حتي بيشتر ا ز Pc ازش کار کشيدم . تقريبا هفته اي 4 روز تا دانشگاه توي يه شهر ديگه مي بردمش ( به تکانها و ضربه ها دقت کنيد ) و در طول بقيه روز ها هم داخل تهران همراهم بود . از لحاظ نرم افزار و سخت افزار هم خيلي خوب جواب داده ، طوري که برادرم مي گه لپتاپت با آدم دعوا داره ( چون خيلي سريع واکنش نشون مي ده )

پس از اين مدت سه تا مشکل براش پيش اومده :
نور مونيتورش کم شده .
رايترش به طور کل از کار افتاده .
يک بار هم هاردش بر اثر تکان زياد خراب شد که مجبور شدم عوضش کنم ، البته اطلاعاتش 99.99% برگشت .

البته هر سه اين مشکلات به دليل بد رفتاري منه و اگه شما خوش رفتار تر باشيد حتما تا مدتها مشکلي براتون پيش نمي ياد .

راستي يادم رفت بگم . صداي اسپيکرهاش واقعا عاليه . اگه نخواهيد تمام همسايه هاتون رو هم در لذت موسيقي شريک کنيد مي تونه نياز خودتون رو به طور کامل رفع کنه .

mpsjavad
14-10-2005, 22:21
با سلام ..

ممنون جواد جان از توضيحاتي كه ارائه كرديد ..

تشكر

'POP'
19-10-2005, 15:37
Toshiba Tecra A1 ... صداي اسپيکرهاش واقعا عاليه . اگه نخواهيد تمام همسايه هاتون رو هم در لذت موسيقي شريک کنيد مي تونه نياز خودتون رو به طور کامل رفع کنه .
اكثر لپتاپهايي كه من ديدم چون از بلنگوهاي توويتر استفاده ميكنن (نه ميدرنج يا ووفر ي كه توي باندهاست) حتي اگه صداشون تا فاصله ي زيادي برسه بازم چون "زير" هست گوشخراش و يا لااقل فاقد كيفيت باندهاي خارجيه. ;)

Strasboorg
22-10-2005, 18:54
با سلام ..

ممنون جواد جان از توضيحاتي كه ارائه كرديد ..

تشكر

سلام جواد جان
شما (يا برادرتون (
بالا خره لپ تاپ مورد نظرتون رو خريداري كردين يا نه ؟
اگر جواب مثبته درباره خصوصياتش يه كم برامون توضيح ميفرماييد؟
البته اگه فضولي نباشه .. ;)

Amir_P30
22-10-2005, 20:32
اين تاپيك بحثش تموم شده و به صورت تخصصي به اينجا منتقل شده :

لطفا پست بيهوده ندهيد

ممنون

mpsjavad
22-10-2005, 22:38
سلام جواد جان
شما (يا برادرتون (
بالا خره لپ تاپ مورد نظرتون رو خريداري كردين يا نه ؟
اگر جواب مثبته درباره خصوصياتش يه كم برامون توضيح ميفرماييد؟
البته اگه فضولي نباشه .. ;)

با سلام ..

همين طور كه امير جان فرمودند اين تاپيك تاريخ انقضاش تموم شده ..

به عنوان اخرين پست در اين تاپيك بايد بگم كه به خاطر مشكلات تعمير و گارانتي در ايران و تامل بيشتر در بحث اصل هدف خريد لپتاپ با اينكه خرج سفر رو متقبل شده بوديم به خريد يك دسكتاپ قوي رضايت داديم و خريد رو به تابستان 85 موكول كرديم ( البته با شرط و شروط ) و بقيه سرمايه رو هم به ساخت و ساز مشغوليم !!!! ( منظور تعميرات ساختمان هست ) .

strasboorg جان ممنون كه پيگير كار بوديد .

==============++=================
تاپيك تخصصي لپ تاپ (LAPTOP )
==============++=================

بدرود ...........