PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Frontpage با فونت فارسی و نوشتن چپ به راست

masoudk_81
16-03-2007, 13:05
سلام دوستان

من در حال طراحی صفحه وب در frontpage 2000 هستم و نمی توانم فونت فارسی را مانند word از راست به چپ کنم. alignment از راست شده، ولی نوشتن هنوز از چپ به راست است و مانند word دگمه ای که راست به چپ کند وجود ندارد. چه کار باید کرد؟ در ضمن چطور می توانم در رابطه با فونت و کدینگی که بخواهم روی صفحه وب بازدید کننده اجرا شود در طراحی صفحه خودم دستوری وارد کنم که این فونت و کدینگ در صفحه بازدید کننده دیده شود؟

متشکرم

double_n
16-03-2007, 14:49
متنی که میخوای از راست به چپ بشه انتخاب کن بعدش کلیدهای Ctrl+right Shift رو بزن، درست میشه.
منظورم کلید کنترل + شیفت سمت راست هستش

موفق باشی

جواب سوال دومت هم با متا تگ ها قابل انجام شدنه.

masoudk_81
17-03-2007, 10:45
دوست عزیز کنترل + شیفت کار نمی کند. بنظر برخی از امکانات word در frontpage وجود ندارد.

double_n
17-03-2007, 19:00
دوست عزیز کنترل + شیفت کار نمی کند. بنظر برخی از امکانات word در frontpage وجود ندارد.

راستش من خودم این مشکل رو داشتم و اینطوری حل شد.
حالا نمیدونم مشکل شما دقیقا چیه.

آیا کد پیج های ویندوزتون رو درست تنظیم کردید؟

_H2_
20-03-2007, 11:30
سلام
در frontpage2003 اگر روی صفحه راست کلیک کنید و property بگیرید گزینه Direction را خواهید دید که برای righttoleft کردن کل صفحه است و نیز در tab آخر میتوانید طریقه encoding را تایین کنید و مثلاَ آن را utf-8 بگذارید.

اگر در 2000 آنها را نیافتید برای اولی به کد نویسی html بروید و به تگ html گزینه dir را اضافه کنید، چیزی شبیه زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشکل دوم هم فایل اصلی را با notepad باز کنید و مجدداَ با saveas آن را ذخیره کنید ولی فرمت را از کامبو باکس utf-8 انتخاب کنید.