PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Java بهتر از symbian

voroojak-mva
16-03-2007, 11:02
سلام ...
:27: به نظر من جاوا از سيمبين بهتره . به دلايل زير :
1- سرعت تقريبا دو برابر نسبت به سيمبين .
2- داشتن برنامه و بازي به اندازه كافي (اگه از سيمبين بيشتر نداشته باشه ، كمتر نداره )
3- احتمال هنگ بسيار كم .
4- ...
اين سه تا نقطه رو هم شما پر كنيد .
مورد توجه طرفداران غيرتي جاوا !!!‌ :
هم اكنون نيازمند ياري سبزتان هستيم !!!
فعلا ...

rafifar
16-03-2007, 11:11
هنوز واسش هیچ ویروسی نساختن.
نوکیا ها هی ویروس میگیرن

FreeMagic
16-03-2007, 12:53
درسته که هنوز براش ویروسی ساخته نشده و اون سه موردی رو که دوستمون گفتن به جز مورد دوم
ولی این رو بدونید که سیمبین خیلی جدید تر و پیشرفته تر از جاواست و هرچی علم پیشرفت میکنه به فکر رفع مشکلات قبلی بوده
وقتی سیمبین اومده دیگه جایی برای جاوا نمیمونه
مثلا وجود ویروس های خیلی زیاد که اگه دقت کرده باشید با وجود این مشکل متعاقبا بهترین آنتی ویروس ها هم پیدا شده که جلوی ویروس رو میگیرن و همین رقابت بین ویروس سازها و آنتی ویروس سازها و دیگر رقابت ها باعث پیشرفت بشر شده
درست نمیگم ؟؟؟

ali_saeedi
16-03-2007, 13:13
می خواستی یه چرتی بگی به java تک و توکی نرافزار پیدا میشه ولی سیمبین می ریزه ولی ویروس و هنگ کردن را راست گفتی

amir2011
16-03-2007, 14:22
پس با این حساب رو کامپیوتر هم ویندوز نریزیم چون ویروس میگیره اینکه سیمبین بهتره درش شکی نیست چون همونطور که میدونید سیمبین پیشرفته تره و خوب مسلما برنامه های بهتر!با گرافیک تر!وپیشرفته تری داره

voroojak-mva
16-03-2007, 14:58
می خواستی یه چرتی بگی به java تک و توکی نرافزار پیدا میشه

سلام ...
اولا ) كلمه ي (چرت) كلمه ي جالبي نيست .:41:
دوما ) من بيش از 80 برنامه ي مختلف و عالي java دارم .
سوما) مگه همه چيز توي سيستم عامل ، گرافيكشه ؟ ( قابل نوجه amir2011 )
چهارما )‌ ميشه بگيد سيمبين از چه لحاظ پيشرفته تر تره ؟؟؟!!!
فعلا ...

tcom_mobile
16-03-2007, 18:03
آغاجان سيمبيان يه نوع سيستم عامل هستش كه روي گوشي ها پياده شده (اطلاعات كامل و تخصصي اگه مي خواهين بگين براتون بنويسم تا كامل كامل آگاه بشين) ولي جاوا سيستم عامل نيست. برنامه هاي كاربردي اجرا مي كنه.
من در خدمتم اگه توضيحات سوفيشنت و ايناف مي خواهيد...
سيستم عامل ها كارشون سخت تره ارتباط سخت افزار و نرم افزار و كاربر گوشي رو فراهم مي كنه باهم ارتباط برقرا مي كنه و احتمال هنگش زياده اونم به خاطر تصادم نرم افزاري با سخت افزار گوشي و همچنين فشار تحميلي توسط كاربر گوشي بر گوشي (مثلا اجراي بيش از حد برنامه ها كه ممكنه چند برنامه تو اسكريپتشون باهم تنافر داشته باشند كه در اين موقع خطاهاي ران تايم مي دهRun time error) ولي برنامه هاي كه جاوا اجرا مي كنه يا خود برنام ههاي جاوا خيلي كم حجم هنگشون كم و گرافيك و كاربرديشون كمه.
اگه گوشي بي دردسر مي خواي نرم افزار نمي خواي و از اين جور حرفا جاوا برات خوبه مثل مقايسه كا800 با ان 73
ولي نه مي خواي تقريبا يه PDA داشته باشي دانشجويي يا عشق داري سيمبيان و ويندز موبايل عاليه. البته ويندوز موبايل هم يه نوع سيستم عامل ديگست كه در بعضي موارد سيمبيان عملكرد بهتري داره و بعضي وقتها ويندوز موبايل.
در ضمن سيمبيان تكنولئوژي اي نيست كه به اين راحتي سرسري از كنارش رد بشي و به جاوا بسنده كني.
معمولا گوشي هاي سيمبيان دار جاوا هم ساپورت مي كنن و گرون ترند.
ياعلي

Soda
16-03-2007, 18:09
سیستم عامل که هست
چون تو تعریف سیستم عامل میگنجه

سیستم عامل یه جور رابط بین سخت افزار و کاربره
به خاطر همین جاوایی که روی گوشیها هست سیستم عامله , چون اگه نبود من یوزر نمیتونستم که با زبون خودم به گوشی بگم آهای گوشی خوبم لطفا اس ام اس بفرست

به نظر من هر کدوم قابلیت ها و برتری هایی نسبت به هم دارن
برای سیمبیان برنامه بیشتره چونکه به مثابه ویندوزه
خوب هنگ هم بیشتر میکنه
جاوا سرعتش بیشتره
و ...
در کل به نظر من راحتی کار با سیمبیان برای کاربران بیشتره

tcom_mobile
16-03-2007, 18:17
سیستم عامل که هست
چون تو تعریف سیستم عامل میگنجه

سیستم عامل یه جور رابط بین سخت افزار و کاربره
به خاطر همین جاوایی که روی گوشیها هست سیستم عامله , چون اگه نبود من یوزر نمیتونستم که با زبون خودم به گوشی بگم آهای گوشی خوبم لطفا اس ام اس بفرست

به نظر من هر کدوم قابلیت ها و برتری هایی نسبت به هم دارن
برای سیمبیان برنامه بیشتره چونکه به مثابه ویندوزه
خوب هنگ هم بیشتر میکنه
جاوا سرعتش بیشتره
و ...
در کل به نظر من راحتی کار با سیمبیان برای کاربران بیشتره

فرمايشتون كاملا متين. منظور من هم اون نبود منظورم اينه كه جاوا در مقايسه با سيمبيان و ويندوز موبايل حرفي براي گفتن نداره و نمي تونه قد علم كنه
ضمنا UIQ ها خيلي خيلي به مراتب بهمتر از S60 هستش.

ShahabSAMSUNG
16-03-2007, 19:03
بابا این حرف رو نزن. ممکنه ماهایی که گوشیمون جاواست، بخوایم واسه کم نیاوردن جلوی نوکیا اینا رو بگیم ولی انصافاً اینطور نیست. من خیلی دوست داشتم سیستم عامل گوشیم سیمبین بود. یا حتی ویندوز موبایل.

ali_saeedi
16-03-2007, 19:40

خوب به ما هم از این برنامه های عمیق و حرفه ای (professional ) بده بهره ببریم:19:

amir2011
16-03-2007, 21:59
سلام ...
اولا ) كلمه ي (چرت) كلمه ي جالبي نيست .:41:
سوما) مگه همه چيز توي سيستم عامل ، گرافيكشه ؟ ( قابل نوجه amir2011 )
چهارما )‌ ميشه بگيد سيمبين از چه لحاظ پيشرفته تر تره ؟؟؟!!!
فعلا ...

خوب شما اگه 80 تا برنامه جاوا دارید بیش از 80000 برنامه و بازی که قابل قیاس نیستند برای سیمبین هست
حداقل تا اونجا که من میدونم تو سایتهای معتبر هیج وقت جلوی os ننوشته java پس از لحاظ موبایل اصلا جاوا سیستم عامل نیست
و برای پیشرفته تر بودنش کافیه یک سیمبین رو نصب کنی البته جدیدش تا بفهمی که زمین تا اسمون با java تفاوت داره

J A V I D
16-03-2007, 22:03
این دو مورد نباید با هم مقایسه بشن از نظر من ! چون تقریبا هیچ ربطی به هم ندارن !

موفق و پیروز باشید

جاوید

voroojak-mva
16-03-2007, 22:10
خوب شما اگه 80 تا برنامه جاوا دارید بیش از 80000 برنامه و بازی که قابل قیاس نیستند برای سیمبین هست
داره

سلام ...
من كه نگفتم جاوا فقط 80 تا برنامه داره . گفتم من فقط 80 تا برنامه دارم . در ضمن ما چند تا برنامه با كاربرد مفيد داريم ؟!
فعلا ...

iman_s
17-03-2007, 01:55
مقایسه بین جاوا و سیمبن مثل مقایسه Win 3.1 یا حتی NC با سیستم عامل ویندوزه.اونایی که کامپیوتریند میفهمند چی میگم.من خودم گوشی جاوا دارم ولی دلیل نمیشه که به همین دلیل ازش طرفداری کنم.سیمبن یک سیستم عامل هوشمنده و با بیشتر زبانهای برنامه نویسی میشه براش برنامه نوشت(به همین دلیل ویروس براش زیاده)ولی برای گوشیهای جاوا فقط باید با زبان جاوا برنامه نوشت.جاوا برای گوشی یک کارآیی معمولی داره ولی سیمبن حرفه ایه.یعنی اگه تا 5 سال دیگه همینجوری پیش بره (که گمون نمیکنم) گوشیهای جاوا همینطور میمونند حالا به جز کیفیت دوربین و LCD و... ولی گوشیهای سیمبن مطمئنا زیرورو میشن. مثلا کدام گوشی جاوا toch screen هست یا فقط با اثر انگشت صاحبش روشن میشه ولی گوشیهای سیمبن قدرت فوق العده ای دارند و محدود نمیشند.در ضمن یک نکته ای هم بگم به نظر من اگه گوشیهای سیمبن toch screen نباشند یا ماوس نوری نداشته باشند بهتره از همون جاوا استفاده کنیم

amir2011
17-03-2007, 03:00
سلام ...
من كه نگفتم جاوا فقط 80 تا برنامه داره . گفتم من فقط 80 تا برنامه دارم . در ضمن ما چند تا برنامه با كاربرد مفيد داريم ؟!
فعلا ...

منم نگفتم سیمبین 80000 برنامه داره خیلی بیشتر از اینهاست

ONLY_NOKIA
17-03-2007, 07:16
یه ذره انصاف داشته باشید خداییش سیمبین بهتر از جاوا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ShahabSAMSUNG
17-03-2007, 12:03
مقایسه بین جاوا و سیمبن مثل مقایسه Win 3.1 یا حتی NC با سیستم عامل ویندوزه.اونایی که کامپیوتریند میفهمند چی میگم.من خودم گوشی جاوا دارم ولی دلیل نمیشه که به همین دلیل ازش طرفداری کنم.سیمبن یک سیستم عامل هوشمنده و با بیشتر زبانهای برنامه نویسی میشه براش برنامه نوشت(به همین دلیل ویروس براش زیاده)ولی برای گوشیهای جاوا فقط باید با زبان جاوا برنامه نوشت.جاوا برای گوشی یک کارآیی معمولی داره ولی سیمبن حرفه ایه.یعنی اگه تا 5 سال دیگه همینجوری پیش بره (که گمون نمیکنم) گوشیهای جاوا همینطور میمونند حالا به جز کیفیت دوربین و LCD و... ولی گوشیهای سیمبن مطمئنا زیرورو میشن. مثلا کدام گوشی جاوا toch screen هست یا فقط با اثر انگشت صاحبش روشن میشه ولی گوشیهای سیمبن قدرت فوق العده ای دارند و محدود نمیشند.در ضمن یک نکته ای هم بگم به نظر من اگه گوشیهای سیمبن toch screen نباشند یا ماوس نوری نداشته باشند بهتره از همون جاوا استفاده کنیم

شدیداً تائید میشه :10: :40:

یه ذره انصاف داشته باشید خداییش سیمبین بهتر از جاوا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا. هست. با اینکه خودم جاوا دارم، آرزوم سیمبیانه.

tcom_mobile
17-03-2007, 19:34
بابا این حرف رو نزن. ممکنه ماهایی که گوشیمون جاواست، بخوایم واسه کم نیاوردن جلوی نوکیا اینا رو بگیم ولی انصافاً اینطور نیست. من خیلی دوست داشتم سیستم عامل گوشیم سیمبین بود. یا حتی ویندوز موبایل.
قبول آغا قول ولي خوب نمي شه كه رو حقايش چشم بست من نگفتم جلوي نوكيا كم بياري. نه اينطوري نيست من عرض كردم سيمبيان پياده شده رو P990‌سوني اريكسون كه UIQ‌هستش خيلي خيلي بهتر از S60 موجود رو نوكياهاست. اين يه واقعيته و نمي شه رو حقيقت پرده گذاشت.
ياعلي شهاب خاطرتو مي خوام

R@R#M@N
17-03-2007, 21:36
راستی تو اون چند تا سه نقطه ساپورت رم و مموری بیشتر رو هم اضافه کن

kiarash3500
17-03-2007, 21:47
سلام
دوستان خوبم واقعا قشنگ توضیح دادین نمیشه جاوا رو در برابر سیمبین قرار داد این یه زور زدن الکیه که بخوایم جاوا رو برتر از سیمبین نشون بدیم
اما خودم هم چند تا سوال داشتم
جاوا و سیمبین از لحاظ محدودیت سخت افزاری هم تفاوت دارن؟
مثلا جاوا حداکثر 4 گیگ رم رو ساپورت کنه ولی سیمبین 6 گیگ ؟
ممنون

Kolang
17-03-2007, 21:59
بیخیال بابا
شما احتمالا تا حالا برنامه ها و بازیهای سیمبین رو ندیدی که میگین :
- داشتن برنامه و بازي به اندازه كافي (اگه از سيمبين بيشتر نداشته باشه ، كمتر نداره )
چون اگه یه بازیه سیمبین دیده باشید، میدونید که همون یه بازی قابل مقایسه با کل 100 تا بازیه جاوا هم نیست
گرافیک فوق العاده و گیم پلی عالی
برنامه هاش هم که دیگه جای حرف نداره
تقریبا، هر چی فکر کنید، واسش ساخته شده(برنامه رو میگم)
اما در مورد هنگ کردن و سرعت و ویروس قبول دارم
اما حتی اگه 100 تا عیب دیگه هم داشت، باز به نظر من ارزشش رو داره;)

Kolang
17-03-2007, 22:01
سلام
دوستان خوبم واقعا قشنگ توضیح دادین نمیشه جاوا رو در برابر سیمبین قرار داد این یه زور زدن الکیه که بخوایم جاوا رو برتر از سیمبین نشون بدیم
ممنون

نه
فکر نکنم این مسئله به سیستم عامل زیاد ربطی داشته باشه
مثلا، N73 معمولی 2 گیگ ساپورت میکنه، اما موزیک ادیشنش، 4 گیگ
در صورتی که هر دوشتو یه سیستم عامل دارن
اونها به سخت افزار گوشی مربوط میشه

amir2011
18-03-2007, 00:18
سلام
ممنون

ممنون مسئله مموری به سیمبین بستگی نداره تازه اگه اینجوری که شما بگی باشه me n91 با سیمبین مموری 8 گیگ داره!!!!!!!
و در اخر هم بگم اینده از آن سیمبین هست و روز به روز با مطرح تر شدن برنامه های سیمبین جاوا محجور تر میشه

rami_hemi
18-03-2007, 01:08
خوب همه بازم دعوا كردن.اصلا" ميدونيد تو همين انجمن قبلا" هم از اين بحثا زياد شده .وهمشون هم آخرش بي نتيجه ختم شده.يعني نميشه سيمبين رو با جاوا مقايسه كرد .اولا" يكي سيتم عامله در حالي كه اون يكي يه پلتفرمه .آخزش اينو بگم كسايي كه ميگن سرعت سيمبين كمه ولي امكاناتي به وجود مياره كه نميشه به راحتي ازش گذشت.يا جاوا با اينكه محدوديت نرم افزاري داره ولي امنيت بيشتر سرعت پاسخگويي بالاتر .هر كدوم هم مزايايي دارن هم معايبي .و هر كدوم كاربرد خاصي دارن كه كاربر نسبت به نيازي كه داره ميتونه انتخاب كنه.
به نظر من تو آينده تمام گوشي ها ساحب يه سيستم عامل ميشن يعني تبديل به يه اسمارت فون ميشن.حداقل اين كه يه سيستم عامل از نوع ضعيف شده مثل لينوكس حتما" روشون نصب ميشه.الان مثلا" گوشيهاي سامسونگ تقريبا" قسمتي از مشخصات ويندوز موبايلو روشون دارن.

LeBron
18-03-2007, 01:44
Symbian راحت تره . بازيهاي باحال هم مال سمبينه!

پوول
18-03-2007, 07:40
بابا الان شما دارين خورشيد و با زمين مقايسه مي كنين!
چخوب معلومه كه خورسيد بزرگ تر از زمينه!!
اصلا سيمبيان رو با جاوا مقايسه كنين نوكيا ناراحت ميشه(يه بقيه گوشي هاي سيمبيان دار).
من الان چند تا برنامه جاوا ميشناسم عمرا كار نمي كن!
همين وي ام آ پليرش!يا يه فايل منيجر بود اونم كار نمي كنه!
يعني به جز چند تا تقويم و Dictionary و قران و...چند تا چيزه معدوده ديگه چيزه به درد بخوري نداره!!!
بازي هاشم كه همه ديديد!
يه اسكاي فروس 10000 تا بازي جاوا رو از هر لحاظي مي خوره!واي به حاله آسفال 2 و وان و ......
از لحاظ ساپورت نرم افزاري هم هيچ فرقي با هم ندارن همون قدري كه مثلا ان 73 رم مي خوره 2 گيگ ك 800 هم همون قدر مي خوره يعني 2 گيگ!
فقط توي سرعت با هم تفاوت دارن!
كه اصلا اون هم توي گوشي هاي جديد محسوس نيستش!با آپديت فريم ورشون بهترم ميشن!
در ضمن هر ايرادي كه گوشي هاي سيمبيان داشته باشن با بهترين نحو ميشه با يك برنامخه عادي طوري درستش كرد كه نفمه(مثله 6600 كه هيچي نداشت ولي همه داشت به خاطر سيمبيان بودنش).
در كل اين مقايسه اصلا درست نيستش چون باعت رنجش طراح سيمبيان مي شه!!!
جاوا كجا سيمبيان كجا!
پس اصلاد جاي زور زدن نمي مونه چون هيچ برتري نداره جاوا!!

M O H S E N
18-03-2007, 21:54
بازی ها و نرم افزار های سیمبین تقریبا حدود 1000 برابر جاوا است.

j0l6
18-03-2007, 22:07
دوستانی که طرفدار جاوا هستن اقا ما هم از همون اول تا الان فقط سونی اریکسون رو قبول داشتیم ولی الان یه مشکلی برام پیش اومده که داره خفم میکنه . هر چی تو نت سرچ کردم نتونستم یه راه درست حسابی واسه خوندن ebook با سونی اریکسون پیدا کنم واسه pdf که اصلا نرم افزار نداره واسه فرمت های دیگه هم راهی پیدا نکردم
حالا دوستانی که نسبت به جاوا غیرتی هستن راهی واسه این مشکل سراغ دارن؟ به نظر من خیلی ضعف بزرگیه واسه سونی اریکسن و خیلی مزیت بزرگی واسه نوکیا که میشه با موبایل کتاب خوند

Šepehr
18-03-2007, 23:37
من هر وقت بخوام بازی دانلود کنم اول نگاه می کنم ببینم فرمتش چیه
اگر جاوا بود که بیخیال دانلود و نصبش میشم (حتی برای امتحان)

بازی فقط با فرمت سیمبین!

metal_militia
18-03-2007, 23:42
ببينيد مقايسه سيمبيان و جاوا كاملا اشتباه هست

تو سيمبيان مثل دنيايي ميمونه كه همه چيز از خوب بد داره

خوباش برنامه هاش و بازي هاي فراوونشن

بد هاش هم افت سرعت و... هست

ولي جاوا يك محيط بسته هستش مثل يك خونه اي كه فقط مي توني تو اون باشي و اجازه خروج ويا تغييرات نداري

خوبي و بدي اون خونه هم ديگه به گوشي بستگي داره

سيمبيان خيلي بهتر از جاوا هست (البته نه از نوع سر درد اور كه روي اكثر گوشي هاي نوكيا بدليل ضعف سختافزار
سرعتش پايين هست
)

metal_militia
19-03-2007, 00:44
مقايسه جاوا و سيمبين مثل مقايسه يك دستگاه هوم تياتر(سينما خانگي) با كامپيوتر روميزي سهت

Kolang
19-03-2007, 00:59
دیدم یکی از دوستان گفته بود بازیهای سیمبین 1000 برابر جاواس
نه اینطور نیست
در مورد بازی برعکسه
میشه به جرعت گفت که بازیهای جاوا 10 برابر بیشتر از بازیهای سیمبین هستند(از نظر تعداد)
اما از نظر کیفیت، قابل مقایسه با بازیهای سیمبین نیستند
برنامه های سیمبین هم که دیگه جای بحث ندارند
هم کمیت و هم کیفیتشون چندین برابر جاوا است

metal_militia
19-03-2007, 01:41
خب بازي هاي خوب جاوا رو هم حتما نديديد

مثلا بازي گلف ك800

از لحاظ بازي بدون گوشي هاي سوني با وجود جاوا بودنشون ار پردازنده جداگانه براي بازي استفاده ميكنند
در مورد بازي هاي چرت جاوا هيچ چيز نميگم
ولي بازي هاي تري دي مخصوص موتور گرافيكي سوني رو حتما ببينيد از سيمبيان اصلا بيشتر نيست ولي كم هم نداره

در ثاني اين مقايسه كاملا اشتباه هست

voroojak-mva
19-03-2007, 14:53
اما از نظر کیفیت، قابل مقایسه با بازیهای سیمبین نیستند

سلام ...
بازي تنيس كا 750 رو ديديد ؟
فعلا ...

rami_hemi
19-03-2007, 18:26
اي ول يكي برگشت .metal_militia كم پيدا شدي ؟حالا بازم بگيد اين خوبه اون خوبه .بابا ول كنيد.واسه هر كسي يكي به درد ميخوره .مثلا" واسه من كه لازمه هميشه يه سري داده ها همراهم باش بهترين فرمتهام همين pdf سيمبين كارم و را ميندازه.خوب يكي هم جاوا كارشو را ميندازه .احتياج نيست ديگه همديگه رو خفه كنيم.البته بحث جالب و سازنده اما هميشه بي نتيجه اي هستش.

amir2011
20-03-2007, 01:50
ببينيد مقايسه سيمبيان و جاوا كاملا اشتباه هست

تو سيمبيان مثل دنيايي ميمونه كه همه چيز از خوب بد داره

خوباش برنامه هاش و بازي هاي فراوونشن

بد هاش هم افت سرعت و... هست

ولي جاوا يك محيط بسته هستش مثل يك خونه اي كه فقط مي توني تو اون باشي و اجازه خروج ويا تغييرات نداري

خوبي و بدي اون خونه هم ديگه به گوشي بستگي داره

سيمبيان خيلي بهتر از جاوا هست (البته نه از نوع سر درد اور كه روي اكثر گوشي هاي نوكيا بدليل ضعف سختافزار
سرعتش پايين هست
)

خوب ببین عزیزم جاوا هم مثل یک دنیا میمونه با برنامه و بازیهای فراوان ولی
با امکانات پایینتر قدرت گرافیکی کمتر و قدرت مانور کمتر به همین دلیله که جاوا محجور شده همونطور که این بلا سر ویندوز 98 اومد و همین بلا سر سیمبین خواهد اومد در اینده ای نه چندان دور!

RedDragon
20-03-2007, 03:53
آينده از آن سيمبين نيست آينده از آن ويندوز موبايل مطمئن باشيد!!

ShahabSAMSUNG
20-03-2007, 14:37

گل گفتی گل پسر.

rami_hemi
20-03-2007, 19:55
خوب از كجا معلوم مال لينوكس نباشه؟ولي به نظر من هم سمبين حرف زيادي واسه گفتن نداره.ظاهرش زياد تغيير نميكنه و امكانات كمي هم به صورت پيشفرض روش هستش.ولي ويندوز موبايل...

amir2011
20-03-2007, 23:31

البته این اینده در ایران ممکنه اینده باشه
چون در کشورهای پیشرفته این اینده که میگی حال ساده استمراری است