PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مطرح ترين گوشيها از نظر كاربران حرفه اي داخل ايران و مهندسان مخابرات و جي اسم ام كدوم ها هستند؟

tcom_mobile
13-03-2007, 14:06
از دوستان خواهشمنديم كه بخونن بعد نظر بدن

سلام دوستان ، مهندسان و استادان.
مطرح ترين گوشي هاي موجود در ايران از نظر كاربران حرفه اي و مهندسان مخابرات و جي اس ام از لحاظ
1. كيفيت مونتاژ، عدم ارور و هنگ بي خودي
2.دوربين
3. صدا (كيفيت و شدت)
4.باتري
5.آنتن دهي

در حال حاظر در ايران كدام ها هستند؟

وآيا گوشي اي تو كشور موجود هستش كه تقريبا همه ي اين ويژگي ها رو به نحو احسن تو خودش جا داده باشه؟ (منظور اينكه گوشي از همه ي امكانات فوق بي نصيب نباشه)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عارض هستند كه گوشي اگه ساده باشه (BAR) خيلي بهتره تا كشويي و تاشو. يا بايد مثل 8800 نوكيا گوشيت كشويي باشه كه بلبرينگ داره و مثل روغن ليز مي خوره يا اينكه گوشيت ساده باشه و تاشوها هم بعد مدتي ميشكنن و خراب مي شن. خلاصه ساده بهتره البته P990i كه هم سادست و هم تاشو اينم خيلي خوبه

N93 و بعد اون N93i واقعا محشره (بخصوص N95i كه خيلي عاليه) ولي گوشي نسبتا بزرگ و سنگينيه و بعد مدتي دل آدمو مي زنه. به بنده گفتند هدفت از گوشي فيلمبرداري باشه برو هندي كم بخر.
N73
خودم ديدمش واقعا عاليه ولي حيف خيلي ها تو اين فروم ها و تالارها ابراز كردند هنگ الك داره و بايد آپ ديتش كرد و اگه نخواي آپ ديتش كني بايد بميري.

W800 كه خودمم فعلا دارم گوشي خيلي خوبه البته مال من مالزيه ولي امكاناتش كمه و كيفيت دوربينش تو نور اتاق بده. بيرون خونه هم يكم كيفيتش افت داره. فيلمبرداريش جالب نيست و زوم عكسش فجيع بده.

در مورد N95 فعلا اطلاعات تئوريه و عملي نيست و مي گن گوشي خوبيه و قيمتش خيل بالاست هيچ احمقي دور از جمع نمياد 2 ميليون بده گوشي بخره مي رم يه ماشين دست دو مي خرم ...
ما گفتيم ديگه قيمتش ماورا نباشه

hossein2006
13-03-2007, 15:09
سونی اریکسون w900 و w800

M O H S E N
13-03-2007, 15:45
و البته سري ان نوكيا مخصوصا ان95 و 73

ShahabSAMSUNG
13-03-2007, 16:04
بیشتر از همه ان73 و اگه پولت از پارو بالا بره ان95

tcom_mobile
13-03-2007, 17:05
بیشتر از همه ان73 و اگه پولت از پارو بالا بره ان95
سلام دوست عزيز. خاطرتم خيلي مي خوام ولي ناراحت نشو تو امضات مواردي ذكر شده بود كه خواستم توضيحي دربارشون بدم...
اين ترين هايي كه فرمودين تو دنيا هست نه تو ايران. بنده ذكر كرده ام كه تو ايران باشه وبشه خريدش.
درثاني سامسونگ ها آنتن دهيشون تعريفي ندارن بنده تو خط نوكيا و سوني اريكسون هستم. لببته با سيستم ايران زياد سازگاريت ندارن
سامسونگ بد نيست
پن تك و ال جي بده
موتورولا زياد تعريف نداره
زيمنس خوبه ولي...

ولي نوكيا خيلي خوب و سوني اريكسون خوبه

bineshan
13-03-2007, 18:00
دوست عزيز ميتونستي تو تاپيك هاي مختلف يه نگاهي بندازي بعد همه چي دستت ميومد
مطئن باش الان با زدن اين تاپيك چيزي دستگيرت نميشه
چون الان دوباره جنگ ديرينه سامسونگ و نوكياوسوني اريكسون......و هر كي از برند محبوب خودش تعريف ميكنه

ShahabSAMSUNG
13-03-2007, 23:26
سلام دوست عزيز. خاطرتم خيلي مي خوام ولي ناراحت نشو تو امضات مواردي ذكر شده بود كه خواستم توضيحي دربارشون بدم...
اين ترين هايي كه فرمودين تو دنيا هست نه تو ايران.

خب مسلمه. همونطور که می بینی، من مثلاً نوشتم: باریکترین گوشی دنیا

بنده ذكر كرده ام كه تو ايران باشه وبشه خريدش.

این امضای منه و همونطور که دیدید، از لحاظ یه گوشی کامل من ان73 و ان95 رو اشاره کردم. اگه قرار باشه حرفامو تو امضام بزنم که ...

درثاني سامسونگ ها آنتن دهيشون تعريفي ندارن بنده تو خط نوكيا و سوني اريكسون هستم. لببته با سيستم ايران زياد سازگاريت ندارن
سامسونگ بد نيست

شایعات رو جدی نگیر. تا حالا با سامسونگ کار کردی؟؟؟ همونطور که میگی تو خط نوکیا و سونی اریکسون هستی.
چرا با سیستم ایران سازگاری ندارن؟ کی بهت گفته؟ مگه قراره تجهیزات رو هر شرکتی تولید کرد، با شرکت های دیگه سازگار نباشه و نشه از گوشی های دیگه استفاده کرد؟؟ این عقلانیه؟ همه جای دنیا هم لابد اینطوره دیگه؟

پن تك و ال جي بده

بد وجود نداره. الجی برند پنجم دنیای موبایل و پنتک ششم هستن. ساژم و فیلیپس و غیره هم هستن. لااقل الجی و پن تک از خیلی برند ها بالا تر و بهتر هستن.

موتورولا زياد تعريف نداره

برند دوم جهان، خیلی هم تعریف داره.
کاش الان GsM اینجا بود تا برات توضیح میداد.

زيمنس خوبه ولي...

ولی چی؟

ولي نوكيا خيلي خوب و سوني اريكسون خوبه

نوکیا قبول. برند اول بازار گوشی در دنیاست ولی اون ضایعات چینی رو ... متاسفم. خودم امتحانش کردم. اصلاً ارزشش رو نداره.

در هر حال این هم نظر شماست. نمی خوام بگم اشتباه می کنی. تو یک انسانی و حق داری هر طور که دلت می خواد فکر کنی. من هم همینطور.

Actros
14-03-2007, 01:47
N93 I محشره
بعد N93 و N73

Dr.Afzali
14-03-2007, 04:58
نوکیا قبول. برند اول بازار گوشی در دنیاست ولی اون ضایعات چینی رو ... متاسفم.

واقعا ديگه مطمئن شدم كه جز رديف دومي هستي.من واسه شما متاسفم كه اينقدر ادعا داري ولي پوچ پوچه.هرچي بگم باز هم حرف خودتو ميگي.مرغ يه پا داره ديگه.در ضمن فهميدم كه نمايندگي نوكيا هم گرفتي چون سامسونگها رو دستت باد كرد.يادم رفت بهت تبريك بگم.

پوول
14-03-2007, 08:26
منم خدايي بگم!!!توي امضام هم هستش!
1-روي اين مورد قسم مي خورم!ان 73 در ورژن 3.7 اصلا هنگ نمي كنه شما 4 تا برنامه و دروبين و همه چي رو با هم باز كنين هنگ ديگه نمي كنه.
2-اگر عكس در كنار فيلم برداري نسبتا عالي مي خواي ان 73.ولي اگر فيلم برداري خدا مي خواي عكس زياد خوب نمي خواي ان 93 بهترين گزينه و يا ان 93 آي(كه الان گرونه 960 تومان).
3-شك نكن ان 73!
4-بازم ان 73 و ان 95 بيش ترين شارژ رو دارن در سري ان(اما ان 73 به خاطر داشتن حالت SLEEP MODE(در زمان پخش موزيك بره مي تونه تا 8 ساعت و 20 دقيقه هم موزيك پخش كنه يه سره تا اون موقع 1 اختار باتري هم داده).
5- از نظر آنتن دهي بحثي وجود نداره به نظر من همه گوشي ها خوبن!

(بخصوص N95i كه خيلي عاليه) ولي گوشي نسبتا بزرگ و سنگينيه و بعد مدتي دل آدمو مي زنه.
عزيز ان 93 و ان 93 آي رو واقعا قبول دارم!واقعا دستتون بگيريد مي فهميد سنگينه!واقعا هم سنگيه!از اي 90 با اون همه دب دبه فقط 27 گرم سبك تره!ولي ان 93 اي به نظر من ارزش 2 ماه دست گرفتن رو داره!
ولي ان 95 با اون كارايي هاش و امكاناتش همش 120 گرم هستش!كه يعني پره كاه!

N73
خودم ديدمش واقعا عاليه ولي حيف خيلي ها تو اين فروم ها و تالارها ابراز كردند هنگ الك داره و بايد آپ ديتش كرد و اگه نخواي آپ ديتش كني بايد بميري.
عزيز توي پسته اولم گفتم خدايي توي ورژن 3.7 10 تا برنامه رو هم باز كني خدايي هنگ نمي كنه من دارم استفاده مي كنم1
مردونه گوشي رو دستش نديدم!

ali_saeedi
14-03-2007, 10:11
1100 همه دکتر مهندسا دارن:biggrin:

RedDragon
14-03-2007, 12:03
نوکیا قبول. برند اول بازار گوشی در دنیاست ولی اون ضایعات چینی رو ... متاسفم. خودم امتحانش کردم. اصلاً ارزشش رو نداره.

در هر حال این هم نظر شماست. نمی خوام بگم اشتباه می کنی. تو یک انسانی و حق داری هر طور که دلت می خواد فکر کنی. من هم همینطور.

طبق حرف خودت هر کسی نظر خودشو داره ولی توهین کردن تا نظر دادن زمین تا آسمون فرقشه!!:sad:
خودمم همه جا گفتم کسی حق نداره به برندهای دیگه و طرفدارانشون توهین کنه:angry:
همه شیر فهم شدن یا نه؟:angry:

tcom_mobile
14-03-2007, 15:20
خب مسلمه. همونطور که می بینی، من مثلاً نوشتم: باریکترین گوشی دنیا

این امضای منه و همونطور که دیدید، از لحاظ یه گوشی کامل من ان73 و ان95 رو اشاره کردم. اگه قرار باشه حرفامو تو امضام بزنم که ...

شایعات رو جدی نگیر. تا حالا با سامسونگ کار کردی؟؟؟ همونطور که میگی تو خط نوکیا و سونی اریکسون هستی.
چرا با سیستم ایران سازگاری ندارن؟ کی بهت گفته؟ مگه قراره تجهیزات رو هر شرکتی تولید کرد، با شرکت های دیگه سازگار نباشه و نشه از گوشی های دیگه استفاده کرد؟؟ این عقلانیه؟ همه جای دنیا هم لابد اینطوره دیگه؟

بد وجود نداره. الجی برند پنجم دنیای موبایل و پنتک ششم هستن. ساژم و فیلیپس و غیره هم هستن. لااقل الجی و پن تک از خیلی برند ها بالا تر و بهتر هستن.

برند دوم جهان، خیلی هم تعریف داره.
کاش الان GsM اینجا بود تا برات توضیح میداد.

ولی چی؟

سلام دوست عزيز. من دارم مهندسي مخابرات مي خونم اونم زير نظر بهترين استادان موجود كشور. تحقيقا ت و پروژه ي منم همينه.
شما اصلا مي دوني سيستم سلولي جي اس ام چيه؟ سيستم آنالوگ چي بود چه ايراداتي داشت كه الان ديجيتال شده؟ مي دوني اصلا تو سيستم آنالوگ ميزان باتري، فريم وير، بدي آب و هوا و... تو آنتن دهي گوشي تأثير داشت؟ نه نمي دوني چون اين بحثا رو ما تخصصي تو كلاس مي كنم و اصطلاحاتي هستش كه به علت اينكه از حوصله ي اين بحث و فرومها خارجه و كسي هم حاليش نمي شه جز معدودي ذكر نمي كنم.
طي بررسي هاي تئوريك و كوانتومي ما تو آزمايشگا ه دانشگاهمون اين نتايج حاصل شده. با توجه به يكسان بودن تمام شرايط مثل ميزان باتري فاصله ها، فريم ويرهاي همگان و...
تو ايران سيستم مخابراتيمون ضعف داره بهمين جهت بعضي گوشي ها مشكل دارن.
خوب آقي محترم همه ي گوشي ها تو محيط شهر بايد آنتن بدن خوب نده گوشي نيست آفتابه لگنه. تو اين شرايط كه نمي شه بررسي آزمايشگاهي و عملي كرد. خوب گوشي اي تو شهر آنتن نده بدرد دورانداختن مي خوره. پس سامسونگ الي جي و پن تك و غير هو غيره همشون آنتن مي دن آما تو شرايط سخت تر آهان... اينجا زور آزمايي گوشي ها شروع مي شه كه عرض به خدمتتون نوكيا خيلي خوب و سوني اريكسون خوب جواب دادن البته اونم نوع خاصي از گوشي هايي همسطح و همردشون كه تو يه كلاس بودن نه مه ي گوشي ها. ما كه تو دانشگاه گوشي سرا نداريم گوشي هايي كه تاييد مخابرات هستند رو تست كرديم.

اميدوارم هيچ سوء تفاهمي در بين نباشه . با تشكر از شما دوست گرامي
هدف بنده هم از اين پست دونستن نظر شخصي شماها بود همين وبس وگرنه من خودم تحقيقاتم كامله. براي پروژه مي خواستم
ياحق

ShahabSAMSUNG
14-03-2007, 22:03
خب دوست عزیز، حرف شما درست ولی تا حالا گوشی های N100 یا X820 سامسونگ رو امتحان کردی؟

می دونی با این گوشی ها کجاها که میشه حرف زد؟ باز هم میگم که اگه شما تئوریک اینا رو تحت بررسی قرار میدین، ما داریم عملاً می بینیم.
جایی که من با نوکیا 6100 تقریباً چهار خط آنتن داشتم، کا700 اصلاً آنتن نداشت. جایی که 6600 و پی910 هر دو تاشون آنتن رو پر نشون میدادن، پی910 همش قطع و وصل میشد ولی با 6600 راحت صحبت کردم.
والا اگه خودم اینا رو ندیده بودم، این حرفا رو نمی زدم. ولی امتحان کردم و سونی اریکسون رو اصلاً حتی در حد مقایسه با نوکیا هم ندیدم.

خودمم همه جا گفتم کسی حق نداره به برندهای دیگه و طرفدارانشون توهین کنه

والا قصد بدی نداشتم. یعنی اصلاً حواسم نبود. جون شهاب ناراحت نشو. من شرمندتم.

ali_saeedi
16-03-2007, 13:38
خب دوست عزیز، حرف شما درست ولی تا حالا گوشی های N100 یا X820 سامسونگ رو امتحان کردی؟

می دونی با این گوشی ها کجاها که میشه حرف زد؟ باز هم میگم که اگه شما تئوریک اینا رو تحت بررسی قرار میدین، ما داریم عملاً می بینیم.
جایی که من با نوکیا 6100 تقریباً چهار خط آنتن داشتم، کا700 اصلاً آنتن نداشت. جایی که 6600 و پی910 هر دو تاشون آنتن رو پر نشون میدادن، پی910 همش قطع و وصل میشد ولی با 6600 راحت صحبت کردم.
والا اگه خودم اینا رو ندیده بودم، این حرفا رو نمی زدم. ولی امتحان کردم و سونی اریکسون رو اصلاً حتی در حد مقایسه با نوکیا هم ندیدم

بابا هر گوشی را باید نسبت به قیمتش بسنجی

nima_989
16-03-2007, 23:43
بازم بحث های سلیقه ای شروع شد.
دوست خوب ما میگه سونی اریکسون ضایعات چینیه. عزیزم این چه جور زایعاتی که طی 5 سال این قدر محبوبیت پیدا کرده وهر سال داره فروشش بیشتر میشه؟؟؟؟ شما منطقتون در حده صفره(شاید هم کمتر) هر برندی گوشی خوب و بد داره دلیل نمیشه وقتی اسم نوکیا میاد همه گوشی هاش خوب باشه یا برعکس . من خودم سونی اریکسون دارم ولی علاقه شدیدی به D600 و D820 و X700 دارم . چرا ؟ چون گوشی خوبیه به نسبت قیمتشون . دلیلی هم نداره بیخود روی یک گوشی اصرار کنم . همین K750 که شما میگی ضایعات چینی در بدو تولیدش(2005) جزو 5 گوشی پر فروش دنیا بود.(در ایران هنوز هم هست) خب اگه مزخرف بود که این همه مردم نمیرفتند بخرن. بهتره شما تعصب رو بذارید کنار یه کم با منطق بحث کنی دوست خوب من . در خوب بودن سامسونگ شکی نیست ولی این دلیل نمیشه برند های دیگه رو زیر سوال ببری. شاد باشی

ShahabSAMSUNG
17-03-2007, 01:52
بازم بحث های سلیقه ای شروع شد.
دوست خوب ما میگه سونی اریکسون ضایعات چینیه. عزیزم این چه جور زایعاتی که طی 5 سال این قدر محبوبیت پیدا کرده وهر سال داره فروشش بیشتر میشه؟؟؟؟ شما منطقتون در حده صفره(شاید هم کمتر) هر برندی گوشی خوب و بد داره دلیل نمیشه وقتی اسم نوکیا میاد همه گوشی هاش خوب باشه یا برعکس . من خودم سونی اریکسون دارم ولی علاقه شدیدی به D600 و D820 و X700 دارم . چرا ؟ چون گوشی خوبیه به نسبت قیمتشون . دلیلی هم نداره بیخود روی یک گوشی اصرار کنم . همین K750 که شما میگی ضایعات چینی در بدو تولیدش(2005) جزو 5 گوشی پر فروش دنیا بود.(در ایران هنوز هم هست) خب اگه مزخرف بود که این همه مردم نمیرفتند بخرن. بهتره شما تعصب رو بذارید کنار یه کم با منطق بحث کنی دوست خوب من . در خوب بودن سامسونگ شکی نیست ولی این دلیل نمیشه برند های دیگه رو زیر سوال ببری. شاد باشی

درسته. یه لحظه قاط زدم بعدشم عذر خواهی کردم.

tcom_mobile
17-03-2007, 19:40
آغا جون بنده اين تاپيك رو باز كردم تا بدونم چه گوشي اي رو تاييد مي كنيد كه بخريم با يه ميليون تومن. در ضمن من آفتابه لگن چيني هم نمي خرم چه برسه به گوشي. من خودم فعلا سوني اريكسون دارم ولي مالزيشو. مي رم رو خط پي 990 چون فرانسويه و قص علي هذه.........

Actros
18-03-2007, 01:48
با 1 میلیون n93i . اگه برات مهم نیست که قیمتش افت میکنه
مثلا گوشی مثل ان 73 قیمتش تقزیبا ثابت موندهتو 430تا 500
1 دونه از اینارو انتخاب کن
1_ n93i
2_n73
3_n93

amir2011
18-03-2007, 14:55
از نظر کاربران حرفهای و gsm ها گوشی باید حداقل windows mobile و gps داشته باشه و معمولا این افراد دنبال گوشیهایی مثل سونی به جز p990 و p910 ونوکیا به جز n95 و ساسونگ به جز i300 میبینید که تعداد گو شیهایی که این برندها معرفی کردند بیشتر عامه پسنده
و این افراد بیشتر از pocket pc ها و برندهایی مثل imite استفاده میکنند چون انتظاراتشون از موبایل حداقل اینترنت wifi هست که البته تو کشور ما هنوز راه نیافتاده!!!!!!!!!!!!

tcom_mobile
19-03-2007, 18:07
بابا نظر بدين نمي دونم ملت چرا اينقده كنس شدن

metal_militia
20-03-2007, 01:42
فعلا كه جنگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بين سامسونگي ها و سوني اريكسوني ها

جبهه نوكيا هم براي خودش مي تازد

منم شدم سازمان ملل بدون هيچ نيرويي

RedDragon
20-03-2007, 01:46
فعلا كه جنگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بين سامسونگي ها و سوني اريكسوني ها

جبهه نوكيا هم براي خودش مي تازد

منم شدم سازمان ملل بدون هيچ نيرويي

حقوق، مزايا، بيمه چنده بيايم تو نيروهاي حافظ صلح سازمان مللت ثبت نام كنيم:27:

ShahabSAMSUNG
20-03-2007, 14:39
انصافاً این تاپیک بستن داره!!!!!!!!!
کاملاً به بیراهه کشیده شده ها.

tcom_mobile
20-03-2007, 17:27
انصافاً این تاپیک بستن داره!!!!!!!!!
کاملاً به بیراهه کشیده شده ها.
بابا من بدبخت مادرمرده خواستم تو عرض سه يا نهايتا 4 روز بگم يه گوشي برام بيارن به همين جهت اين تاپيك رو زدم اينجوري كه شد ديگه نمي خوام نظر بدين اه اه منو مسخره كردين يا خودتونو

baharan_2122
20-03-2007, 19:43
بابا من بدبخت مادرمرده خواستم تو عرض سه يا نهايتا 4 روز بگم يه گوشي برام بيارن به همين جهت اين تاپيك رو زدم اينجوري كه شد ديگه نمي خوام نظر بدين اه اه منو مسخره كردين يا خودتونو

سلام
دوست عزیز
از نظر ما مخابراتی ها اگه شما می خواین گوشی جهت کارهای مخابراتی بگیرین
بهتره گوشی nokia 3310 بگیری چون کلی از نرم افزارهای مخابراتی مربوط به bts موبایل روش نصب می شه که می شه حدود 100 نوع کار مختلف مخابراتی رو ازش فهمید . :46:
اما اگه می خوای برای تیپ و .... بخری از بقیه مطالب دوستان خودت انتخاب کن .:21: :31:

rami_hemi
20-03-2007, 20:16
من كه نميدونم آيا مهندساي مخابرات به اينا فكر ميكنن اصلا" يا اصلا" استانداردي تو ايران واسه گوشي ها موجود هستش؟آيا يه جاي معتبري هستش كه گوشي هارو تست كنه؟ من كه خبر ندارم.اگه نيستش پس كسي هم نميتونه به اين سوالا جواب بده.چون مخاتبش موجود نيست.
ميشه بگيد كارشناس موبايل چه خصوصياتي بايد داشته باشه.اصلا مهندساي شبكه هاي gsm يا همون مخابراتي چي ميخونن .اگه جواب اين سوال رو بدونين ميتونين بفهمين كه اونها اصلا" كارشون با دستگاهاي سيار نيست بلكه با بخش مخابراتي اين دستگاها هستش.
يك سوال ديگه هم اينجا پيش مياد يك موبايل توسط چه كسي طراحي ميشه.؟ اگه جواب اين سوال رو هم بدونين ميبينين كه اصلا" جواب سوالات بالا رو اين افراد نميدونن.پس مخاطب صحيح سوالات كاربران گوشي ها هستن .