PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : User دیگری بغیر از User های Actie directory؟؟؟

Dark-man
12-03-2007, 14:36
با سلام
دوستان یک سوال داشتم ....
می خواستم بدونم آیا در WINDOWS 2003 server می تواند یوزر دیگری بغیر از User های درون Active directory وجود داشته باشد یا خیر ...
ممنون

Gabana
12-03-2007, 23:57
محيط AD محيط يك Directory Service هست .
مفهوم Directory Service اينه كه در واقع محيطي است كه تعداد زيادي Object رو بهمراه Attribute هاشون در يكجا جمع مي كنه تا دسترسي - مديريت و اعمال تغييرا روي اونها ساده باشه .
مثال خيلي ساده براي Directory Service مي تونه Phone Book موبايل شما باشه .
هر اسمي يه تعدادي ويژگي داره مثلا تلفن شماره 2 - آدرس منزل - ايميل و ..
پس شما مثلا اسم دوستت رو مي دي و اونو وارد دفترچه تلفن مي كني .
خب حالا اگه اسم دوستت اونجا نباشه طبعا داخل Directory service نيست ..!
براي AD هم بهمين شكله .
=========================================
نمي دونم منظورت رو متوجه شدم يا نه ولي به نظرم يه خورده سوالت گنگه - اگه پاسخ من مد نظرت نيست سوالت رو طور ديگه اي مطرح كن .
=========================================
شايدم منظورت اينه كه مي تونه يوزر لوكال داشته باشه ( ِDomain Controller ) كه پاسخ منفيه .

mkoleiny
13-03-2007, 05:59
جسارت نباشه ها. dc هم میتونه یوزر لوکال داشته باشه.

Gabana
13-03-2007, 12:59
دوست من ..
شما برو روی یه DC در قسمت RUN بزن : lusrmgr.msc
اگه تونستی یوزر لوکال درست کنی حتما DC هم یوزر لوکال داره !
=====
اینم از خود مایکروسافت :
You cannot use Local Users and Groups to view local user and group accounts once a member server has been promoted to a domain controller. However, you can use Local Users and Groups on a domain controller to target remote computers (that are not domain controllers) on the network. Use Active Directory Users and Computers to manage users and groups in Active Directory.

خیلی مخلصیم /.

mkoleiny
14-03-2007, 03:02
gabana جان. سلام.
شما نمیتونید روی دی سی یوزر لوکال ایجاد کنید. ولی وقتی با یوزری مثل admınıstrator روی دی سی به صورت لوکال لاگان میکنی اون یوزر مثل لوکال یوزر روی دی سی میمونه. من که نگفتم میتونی یوزر لوکال بسازی. و اصلا به اون معنا روی دی سی یوزر لوکال وجود خارجی نداره. ولی هنگام log on localy روی دی سی اون یوزر همون یوزر لوکال میشه. اگه منظور شما هم همین بود و یا من بد متوجه شدم عذر میخوام.