PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریق نصب پرینتر در شبکه‌

farshid_25
11-03-2007, 18:12
سلام دوستان
من تۆ کافی نت 1 پرینتر hp officejet 6100 series
دارم
مشخصات
windwos xp
intrnet caffe
نمیدونم چه‌ جوری این پرینتر نصب کنم که‌ تو همه‌ کومپیوترها کار کند.
لطفا کمک کنید

mehdi1983
11-03-2007, 18:26
کار خاصی نمیخواد بکنید.فقط پرینتر رو بر روی سرور نصب کنید و اونو share کنید.موقعی که در هر برنامه ای بخواهید بر روی هر کلاینت پرینت بگیرید اونوقت پرینتر share شده اسمش ظاهر میشه.بهمین سادگی

siyanor
11-03-2007, 19:14
سلام دوست عزیز من الان چند وقته که رو لینوکس کار میکنم ولی کار بسیار راحتی هستش من تمام مراحل رو سعی میکنم که به صورت مرحله ای بنویسم
فر ض میگیریم که شما در کافی نت از ویندوز اکس بی استفاده میکنید (تمامی انها)
کار اول نصب برینتر مورد نظر بر روی کامبیوتر سرور(کامبیوتری که مستقیم به برینتر وصل میشه ) هست
start >>Control Panel>>add printer>>Next>>Local printer>>Uncheck atumoaticlly detect,,,,,>>find ur print > next follow the instruction to finish installition
(قسمت اخر رو به دلیل نبود ویندوز باید خودت به سوالا جواب بدی ( از شما بورت میخواهد و یک نام ) اگه از شما برسید که میخواهید این برینتر رو شیر کنید بزنید بله(بعدا هم میتونی این کار رو بکنید )

خوب در صورتی که شیر نکردید روی ایکون برینتر رایت کلیک کنیی بعد properties برو قسمت sharing و اونجا این کار رو بکن بعد اسم برای برینتر انتخاب کن
خوب اینجا کارمنو تقریبا تمومه

روی کامبیوتر های دیگه هم برو این کار رو انجام بده
start >>control Panel>>add printer>> next>>A NETWORK printer, or a printer attached to another computer >>next(یکی از راها رو انتخاب کن2 یا 3 )
اگه راه اول رو میخواهید بروید باید ویندوز سرور داشته باشید خب بیخیال میشیم وراه دوم هم میروید در دایرکتوری shared printer و از اونجا اون رو مشخص کنید یا با راه سوم یک لینک از طریق صفحه ی وب به برینتر بدهید

امیدوارم که کمکی باشه به شما

منبع 2273A
دوستان اگه مشکلی داشت یا کاملا اشتباه بود خوشحال میشم به ما یاداوری کنید
خوش باشید

farshid_25
11-03-2007, 19:45
salam dostan az rahnmayiton

mn windows xp daram router ham darem.
nmidonam aya usb ke az printer miyad bayad be router wasl beshe ya be computer sarver ?
1 soal dige .
aeya bayed to clint ha ham, harddware printer hamon drivesho instal konim yane?

mer3o az lotfeton

siyanor
11-03-2007, 21:07
سلام اقا فرشید
در مورد سوال اول باید اون رو به یه کامبیوتر وصل کنی (سعی کن کامبیوتر سریع باشه چون فایلا که جمع میشند معمولا یه کم به کامبیوتر فشار میاد )
سوال دوم هم نه لازم نیست همون کارای بالا بسه (من روش دوست عزیزم رو امتحان نکردم اگه بشه که عالیه )نیازی به نصب درایور نیست

farshid_25
13-03-2007, 18:21
سلام اقا فرشید
در مورد سوال اول باید اون رو به یه کامبیوتر وصل کنی (سعی کن کامبیوتر سریع باشه چون فایلا که جمع میشند معمولا یه کم به کامبیوتر فشار میاد )
سوال دوم هم نه لازم نیست همون کارای بالا بسه (من روش دوست عزیزم رو امتحان نکردم اگه بشه که عالیه )نیازی به نصب درایور نیست

SALAM DOSTE AZIZ IN KARARO KARDEM WALI NASHOD NMIDONAM CHIKAR KONAM PLZ KOMAK KONID

mkoleiny
14-03-2007, 03:07
لطفا دقیقا کارایی رو کردین بگین. تنظیمات fırewall و سروسی هاتون رو هم چک کنین.

farshid_25
17-03-2007, 19:52
salam mer30 alan nasb kardem . mer30 az lotfeton

vahid_shokrzadeh
25-04-2008, 18:24
من توی کافی نت پرینتر خودم رو share کردم

می خواستم بدونم می شه یه کاری کرد که وقتی یوزرها پرینت می گیرن اول به سرور یه پیغام بده که

مثلا یوزر شماره 2 می خواد پرینت بگیره آیا اجازه می دین یا نه ؟

همچین چیزی امکان پذیره ؟ اگه امکان داره به من کمک کنید .:11:

من از ویندوز xp sp2 استفاده می کنم پرینترم هم HP laserjet 1200 هست ؟

اگه کمکم کنید ممنون می شم