PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راست میگند که مانیترهای Lcd به درد کارهای گرافیکی و کارهای میکس و مونتاژ نمی خورند

mahdi1535
10-03-2007, 20:00
راست میگند که مانیترهای Lcd به درد کارهای گرافیکی و کارهای میکس و مونتاژ نمی خورند . چون رنگها را واقعی نمایش نمی دهند و در چاپ و یا خروجی روی تلوزیون رنگها همو نی که روی مانیتور LCD بوده اند نخواهند بود . اگه امکان داره یه مقدار در این مورد توضیح بدهید

mahyarSAMSUNG
11-03-2007, 03:33
کی همیچین حرف رو زده ؟؟؟ ال سی دی کارش اینه که کارهای گرافیگی رو انجام بده

arash the archer
12-03-2007, 22:10
samsung جان حيف که من کارخونه توليد LCD ندارم وگرنه به عنوان مدير تبليغات به هر قيمتي که ميشد استخدامت ميکردم

mahyarSAMSUNG
13-03-2007, 03:18
مطمئن باش برای سامسونگ مفتی هم تبلیغ میکنم

ebru_gundes_206
14-03-2007, 12:56
راست میگند که مانیترهای Lcd به درد کارهای گرافیکی و کارهای میکس و مونتاژ نمی خورند . چون رنگها را واقعی نمایش نمی دهند و در چاپ و یا خروجی روی تلوزیون رنگها همو نی که روی مانیتور LCD بوده اند نخواهند بود . اگه امکان داره یه مقدار در این مورد توضیح بدهید

نه آقا اتفاقا LCD ها از نظر گرافیکی تو قسمت عکس و بازی حرف ندارن ولی تو قسمت متن و فیلم مانیتورهای فلترون بهترن

arash the archer
15-03-2007, 13:16
نه آقا اتفاقا LCD ها از نظر گرافیکی تو قسمت عکس و بازی حرف ندارن ولی تو قسمت متن و فیلم مانیتورهای فلترون بهترن

نه دوست عزيز اينطور نيست ؛ در تاپيکهاي مختلف در مورد اين موضوع صحبت کرديم و تنها کافي هست مشخصات مانيتور هاي LCD رو با فايلهاي که يک گرافيست با اون کار ميکنه مقايسه کنيم تا خيلي راحت به اين نتيجه برسيم که اين مانيتورها چندان مناسب اين کار نيستن ؛ به عنوان مثال :
maximum resolution اين مدلها در ايران :1024 *1280 هست که اين ميزان براي گرافيستها کافي نيست
در مورد game که هيچ ارتباطي با کارهاي گرافيکي نداره مدلهايي مناسب هستن که Response Time اونها زير 8ms باشه ؛ ولي هنوز مشکل resolution براي اين گروه از کاربر ها يه محدوديت بزرگ هست ! چرا که براي يه تصوير خوب در game حداقل resolution :1024 *768 هست که خيلي نزديک به حد نهايي مانيتور هست
ولي در مورد کارهاي اديت فيلم وضع خيلي فرق داره و ميشه گفت براي اين گروه از هر نظر مناسبه

اين مشکلات سابق بر اين براي مانيتور هاي CRT هم وجود داشت منتهي مراتب در حال حاضر CRT ها به بالا ترين حد پيشرفت خودشون رسيدن ولي LCD ها هنوز خيلي راه براي رفتن دارن

شاد و پيروز باشيد

mh2002ir
29-03-2007, 00:29
سلام
بله درسته !! متاسفانه خوب نیستند.
البته من تا ندیده بودم باور نمی کردم ولی چند وقت پیش دوستی توی محیط ایندیزاین یک کار سنگین گرافیکی بست که ترام ها در مانیتور ال سی دی دیده نمیشد و با یک مانیتور 15 قدیمی جواب گرفتیم !!!

Pejman3
31-03-2007, 23:48
عجیباً غریبا

این حرفا کدومه الان دیگه تو دنیا مانیتورهای CRT منسوخ شده اند. maximum resolution بالاتر از 1024*1280 هم در مانیتور های غیر LCD در بازار ایران هم کم است. به جز بعضی مدل های خاص که می توان برای مانیتورهای LCD هم یافت.
شما فقط یه نمونه Workstation برای کارهای گرافیکی یا تدوین معرفی کنید که با مانیتور CRT عرضه شود.

تفاوت بین رنگهای روی مانیتور و چاپ هم به خاطر تفاوت نوع ترکیب رنگ است که در مانیتور چه LCD و یا CRT از نوع RGB , در چاپ CMYK می باشد.

arash the archer
01-04-2007, 00:01
عجیباً غریبا

این حرفا کدومه الان دیگه تو دنیا مانیتورهای CRT منسوخ شده اند. maximum resolution بالاتر از 1024*1280 هم در مانیتور های غیر LCD در بازار ایران هم کم است. به جز بعضی مدل های خاص که می توان برای مانیتورهای LCD هم یافت.
شما فقط یه نمونه Workstation برای کارهای گرافیکی یا تدوین معرفی کنید که با مانیتور CRT عرضه شود.

تفاوت بین رنگهای روی مانیتور و چاپ هم به خاطر تفاوت نوع ترکیب رنگ است که در مانیتور چه LCD و یا CRT از نوع RGB , در چاپ CMYK می باشد.

لعنت بر شيطان رجيم واقعا!
اي کاش يوزر ها قبل دادن پست ها يه زحمتي به خودشون ميدادن يه سرچي ميکردن چهار تا مقاله ميخوندن بد اظهار فضل مي کردن !

Pejman3
04-04-2007, 01:02
لینک های زیر رو دنبال کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما یه سرچی بفرمایید یه Workstation با مانیتور CRT به من نشون بدین و من را از جهالت خود خارج کنید!

Ship Storm
04-04-2007, 11:16
به نظر من مهم است که برای چکاری هست ولی مهمتر این است که آدم رو کور نمیکنه من خودم F700b دارم چشمام رو ضعیف کرده.

arash the archer
04-04-2007, 13:09
شما مشکل مورد اول رو حل کنيد (maximum resolution) بعد ميريم با هم عکس تماشا ميکنيم :15:
حالا چرا ميرين جاده خاکي ؟ قرار نيست کل کل کانيتورهاي CRT و LCD راه بندازيم ؛ ما داريم راجب مانيتورهاي موجود در ايران صحبت ميکنيم ؛ وگرنه من 1200*1600 LCD رو نت ديدم ولي مشکل اينجاست که در ايران نديدم هنوز بنا بر اين وقتي کسي ميپرسه آيا مانيتور هاي LCD بدرد کار گرافيک ميخوره جواب منفي هست.
و يا کسي ميگه آيا اين مانيتورها بدرد game ميخوره ؟ خوب جوابش متفاوت هست و اونم اينه که اگه Response Time
زير 8ms هست خوبه و اگه بالاي اونه نه ؛ نه اينکه بهش بگم بيا اين عکسها رو تماشا کن ببين در لنگه دنيا با چه مانيتوري بازي ميکنن :31:
سرچ هم گفتم بکن معنيش اين بود که يه برسي راجب مانيتور هاي 15 ؛17 ؛19 که در ايران زياده انجام بده بعد نظر بده نه بري عکس تماشا کني :31:

Pejman3
05-04-2007, 01:09
در مورد maximum resolution خوب یه مساله ای است که حالا مثلاً مانیتور LG F700P رزلوشن 1920*1440 رو ساپورت میکنه ولی عملاً بدون کاربرد هست من در محل کارم از این مانیتور دارم با این رزلوشن به قدری نوشته ها و Icon ها ریز میشه که اصلا قابل تشخیص نیست!

علت کمتر بودن نسبی maximum resolution در مانیتورهای LCD نسبت به CRT به خاطر وجود Native resolution
می باشد که بهینه ترین رزلوشن ممکن است.

من قصد کل کل نداشتم و ندارم ما اینجا هستیم که اطلاعات خود را بیشتر کنیم.

لینک هایی که دیدید چند مدل از Workstationهای شرکتهای مطرح دنیا بود که ببینید با چه مانیتورهایی عرضه می شوند.
نه اینکه عکس های آنرا تماشا کنیم.

arash the archer
05-04-2007, 22:49
در مورد maximum resolution خوب یه مساله ای است که حالا مثلاً مانیتور LG F700P رزلوشن 1920*1440 رو ساپورت میکنه ولی عملاً بدون کاربرد هست من در محل کارم از این مانیتور دارم با این رزلوشن به قدری نوشته ها و Icon ها ریز میشه که اصلا قابل تشخیص نیست!

کار با تصاوير گرافيکي وراي کار در محيط ويندوز هست و اينکه آيکونها کوچيک ميشه يا نه اهميت نداره مهم اينه که resolution مبدا يعني فايل ما با resolution مقصد يعني چيزي که رو صفحه مانيتور ميبينيم يکي باشه

علت کمتر بودن نسبی maximum resolution در مانیتورهای LCD نسبت به CRT به خاطر وجود Native resolution
می باشد که بهینه ترین رزلوشن ممکن است

LCD ها Native resolution دارن ولي علت اون اينه که fixed-pixel هستند ؛ ولي اين موضوع معايبي داره که من اصل مطلبي که پيدا کردم رو ميزارم :

Fixed-pixel displays follow a few basic rules:

No matter the resolution of the source material, whether VHS, DVD, or HDTV, a fixed-pixel display will always convert, or scale, it to fit its native resolution.
If the incoming source has more pixels than the display's native resolution, you will lose some visible detail and sharpness, though often what you're left with still looks great.

منبع سايت :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه اون هم اينه که : مهم نيست که resolution مبدا چي باشه در مانيتور هايي که fixed -pixel هستند چرا که اونها هميشه تبديل ميکنند مقياس رو تا به اندازه native resolution (که اين مورد براي کارهاي گرافيکي چيز جالبي نيست)
مورد بعد هم اينه که اگه مبدا ورودي (فايل ما) داراي pixel هاي بيشتري از native resolution مانيتور باشه ما مقداري از جزئيات قابل مشاهده و sharpness رو از دست ميدهيم حتي اگر تصوير هنوز به نظر خوب بياد (که اينم مشخص هست که جالب نيست)

پس هنوز اين مانيتورها جالب نيستن براي کار گرافيک وقتي که 1024*1280 باشن

Pejman3
07-04-2007, 00:32
arash the archer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز یه توجهی به این مانیتور بکنید مخصوصاً maximum resolution آن را ببینید

برای هر کاری وسیله اون کار هم هست مسلماً کسی که کار حرفه ای طراحی می خواد بکنه نمی تونه و نباید از یه مانیتور معمولی چه LCD و چه CRT استفاده کنه.

مثلاً در مورد مانیتورهای 17 اینچ معمولی maximum resolution همون 1024*1280 هستش پس فرقی نمیکنه که چی باشه مگه اینکه بخوان مانیتور حرفه ای استفاده کنند که هم در LCD و هم در CRT مدل هایی هست.

فقط در نظر داشته باشید که در حال حاضر به علت بعضی مزایا از جمله عدم وجود لرزش و مغناطیس و خستگی کمتر چشم و نیز اشغال فضای کمتر و مصرف برق کمتر و عمر بیشتر مانیتورهای LCD استفاده از مانیتورهای CRT معقول نمی باشد.

arash the archer
07-04-2007, 10:04
برای هر کاری وسیله اون کار هم هست مسلماً کسی که کار حرفه ای طراحی می خواد بکنه نمی تونه و نباید از یه مانیتور معمولی چه LCD و چه CRT استفاده کنه.

مثلاً در مورد مانیتورهای 17 اینچ معمولی maximum resolution همون 1024*1280 هستش پس فرقی نمیکنه که چی باشه مگه اینکه بخوان مانیتور حرفه ای استفاده کنند که هم در LCD و هم در CRT مدل هایی هست.

قربون دهنت :20: اين شد حرف حساب :10:

منظور من هم همينه يعني بطور کلي نميشه گفت که LCD ها براي کار گرافيک مناسبند ؛ مخصوصا در ايران که اکثرا resolution هاي اونها 1024*1280 هست که خيلي ابتدايي هست !