PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنياد "موزيلا" نگارش جديد مرورگر اينترنتي "فايرفاكس" را منتشر كرد

Saeed_TnT
13-07-2005, 20:10
بنياد "موزيلا" روز سه‌شنبه نگارش ‪ ۱/۰/۵‬از مرورگر اينترنتي داراي كد باز "فايرفاكس" را منتشر كرد.

به گزارش سايت اينترنتي "تك وب"، در اين نگارش جديد كه هم‌اكنون از وب سايت بنياد "موزيلا" به صورت رايگان قابل دانلود است، تمامي ايرادهاي امنيتي مشاهده شده در نگارش ‪ ۱/۰/۴‬از اين مرورگر برطرف شده‌است.

"كريس هافمن" سرپرست بخش مهندسي بنياد "موزيلا" اعلام كرد كه نگارش جديد فايرفاكس داراي كلكسيوني از اصلاحات امنيتي است و در آن تلاش شده حفره‌هاي امنيتي كوچكي كه خود به تنهايي چندان مهم نبوده اما هكرها ممكن است از مجموعه آنها براي سوء استفاده عليه كاربران استفاده كنند، ترميم شوند.

چندي پيش شركت ارائه‌دهنده خدمات امنيتي "سكونيا" از شناسايي يك ايراد امنيتي خطرناك در نگارش ‪ ۱/۰/۴‬از مرورگر فايرفاكس كه حدود دو ماه قبل منتشر شده‌است، خبر داده‌بود. بنياد "موزيلا" ادعا كرده كه در نگارش جديد ‪ ۱/۰/۵‬از اين مرورگر، حفره شناسايي شده توسط "سكونيا" را نيز برطرف كرده‌است.

بنياد "موزيلا" هم‌اكنون در حال آماده‌سازي نسخه آزمايشي نگارش ‪ ۱/۱‬از مرورگر فايرفاكس است كه در آن تغييرات مهمي اعمال شده و احتمالا تا حدود يك ماه ديگر ارائه خواهد شد.

كارشناسان عقيده دارند يكي از اصلي‌ترين دلايل روي آوردن كاربران ساير مرورگرها به ويژه مرورگر غالب "اينترنت اكسپلورر" شركت "مايكروسافت" به مرورگر "فايرفاكس"، ايمني بالاتر اين مرورگر است.

آخرين آمارها نشان مي‌دهند كه هم‌اكنون ‪ ۸۶/۶۳‬درصد از كاربران اينترنت سراسر جهان از مرورگر "اينترنت اكسپلورر" شركت مايكروسافت استفاده مي‌كنند، ‪ ۸/۶۹‬درصد به مرورگر "فايرفاكس" بنياد "موزيلا" روي آورده‌اند، ‪ ۱/۲۶‬درصد از مرورگر "سافاري" شركت "اپل" استفاده مي‌كنند، ‪ ۱/۰۳‬مرورگر "اوپرا" را برگزيده‌اند و ‪ ۱/۰۸‬درصد نيز كاربر مرورگر "نت اسكيپ" هستند.

K053_LSH_KV90
13-07-2005, 20:18
آقا سعيد من اينو خيلي وقت پيش توي يه سايت روسي دانلود كردم
و ديروز توي سايت موزيلا گذاشتن

Mehdi_Best
13-07-2005, 20:38
سلام. اوني كه شما دانلود كردي نسخه final اين ورژن نبود. اما الان نسخه final 1.0.5 روي خود سايتش اومده. اوني كه شما مي گي رو من هم دارم.