PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من در مورد مادر بوردهاي آی ویل یه سوال دارم.

مه نگار
12-07-2005, 19:47
من در مورد مادر بوردهاي آی ویل یه سوال دارم هم در مورد مادر بورد پنتیوم 3 و هم در مورد پنتیم 4 این مشکل برام بوجود اومده که سی پی یو من در مورد پنتیوم سه 1000 هست ولی خود مادر بورد بدون دست بردن در بایوس اونو 660 میشناسه ولی بعد از تنظیم بایوس این مشکل رفع میشه ولی بعد از دو سه روز وقتی کامیوتر رو روشن میکنی بالا نمیاد تا یک بار خاموش و روشن نشه هم درست نمیشه البته بعد از اینکه سی پی یو رو به حالت اولیه برمیگردونم دیگه با بار اول روشن میشه جالب این که این کار رو چندین بار امتحان کردم و هر بار مثل دفعه قبل...
در مورد پنتیوم 4 هم که برای یکی از دوستهام هست همین مشکل هست سی پی یو 1700 رو 1000 میشناسه
مدل مادر بوردم هم بی دی 133 یو هست
اگر کسی جواب این مشکل رو میدونه ممنون میشم جوابم رو بده :wink:

farhad resalati
12-07-2005, 21:16
راستش دوست عزیز من تاحالا ااین مادربورد رو نداشتم اما میتونم برات بپرسم یا ایشا ا... از بچه ایی که بلدن میان میگن فقط یه چیز عنوان تاپیکت رو تصحیح کن که هر کی عنوان رو خوند و بلد بوود زودتر بهت جواب بداه مثلا :
سوال در مورد مادربورد ایویل
اما من فکر میکنم
فرکانس cpu با فرکانس قابل دریافت مادربورد ست نشده است
که معمولا یا جامپری هست یا اوتو دیتکت که اوتو دیتکت خودش ست میکنه بعضی هاش هم هر دوش ولی اونهایی که فقط جامپری اند رو باید دستی تنظیم کرد فکر نکنم مشکل خاصی باشه اما من بیشتر از این بلد نیستم برو خره کسی که سیستم رو اسمبل کرده بگیر :mrgreen: در ضمن تا جایی که میدونم مدل های قدیمیش خوب بود و جدیداش رو ...... ببین یه چیز دیگه اینکه شما یا باید از رو ستاپ بتونی ست کنی و اگه نشد مین بورد

saghy
13-07-2005, 01:47
سلام
دوست عزيز مه نگار به انجمن خودتون خوش امديد .
اولا سعي كنيد يك دور توصيه نامه هاي اول هر انجمن را بدقت بخونيد و در راستاي همون توصيه ها عمل كنيد .
به هر حال
مادربردها بر روي يك فركانس و يك ضريب به صورت پيش فرض ست شده اند . اگر فركانس سي پي يو ما با فركانس پيش فرض همخواني نداشته باشد بايستي يا توسط جامپر و جداول مربوط به خود مادربرد آن را ست كرد يا در ست آپ برد آنرا تغيير داد كه بسته به نوع بردها گزينه هاي تنظيم ممكن است تفاوت داشته باشد .
اگر بايوس شما تنظيمات را نگه داري نميكند يا با قطع كامل برق از پاور عوض ميشود احتمال زياد باطري برد شما ايراد پيدا كرده و معمولا با تعويض باطري درست ميشود.
شما بهتره به تنظيمات برد كه داخل دفترچه راهنما ذكر شده مراجعه كنيد.