PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت ایرانسل فیلتر ندارد‌؟!

Hektor
06-03-2007, 17:30
چندی قبل به دنبال تبلیغات فراوان سيم‌كارت‌های ایرانسل (MTN) تصمیم گرفتم که یک سيم‌كارت اعتباری خریداری کنم.

بعد از آنکه متوجه شدم قرار است سيم‌كارت‌های این اپراتور اینترنت هم به مشترکان ارائه دهند خوشحال شدم چون تقریبا برای مدت چندین سال است که اپراتور اول (‌شرکت ارتباطات سیار) وعده ارائه اینترنت روی تلفن‌های همراه را می‌دهد، اما ظاهرا یک‌سالی است که این سیستم (GPRS) از مرحله تست فراتر نرفته است. یادم می‌آید حتی یک بار برای آنکه تنها راه باقی مانده برای این اتصال جذاب به اینترنت را تجربه کنم مجبور شدم که سرویس دیتای مخابرات را هم فعال کنم ولی عملا سرعت اینترنت روی موبایل از 9600kb فراتر نرفت.

مشخص است که سیستم GPRS قابل مقایسه با روش‌های دیگر نیست و انتظار داشتم که اپراتور دوم تلفن همراه همچنان که وعده داده و همچنان که همه‌جا را با تبلیغات نسبتا جذاب و زرد‌رنگ خود مزین کرده این سرویس را به شکل مناسبی به مشترکان ارائه دهد چون مشخص است که هیچ تبلیغی نمی‌تواند از ارائه سرویس خوب بهتر باشد. سرانجام از هفته قبل اینترنت سيم‌كارت ایرانسل من وصل شد و بعد از تنظیمات توانستم از آن بهره بگیرم.

مشخصا این سرویس در برخی ساعات سرعت نسبتا قابل قبولی دارد ولی عملا در بسیاری از ساعات امکان باز کردن حتی یک صفحه هم میسر نیست. دلیل این امر قطعا می‌تواند این باشد که پهنای باند کافی برای ارائه سيم‌كارت‌های ایرانسل متصل به اینترنت در نظر گرفته نشده چرا که خصوصا در برخی ساعات پیک عملا این سرویس به هیچ کاری نمی‌‌آید. نکته جالبی که در هنگام استفاده از این سرویس به آن برخوردم این بود که توانستم تلفن‌همراهم را به یک کامپیوتر متصل کنم و از اینترنت آن (‌البته در زمان‌هایی که اینترنت وصل بود) روی کامپیوترم هم بهره بگیرم. نکته عجیب اما اينكه اینترنتی که شرکت ایرانسل روی تلفن‌های همراه خود ارائه می‌دهد فاقد فیلترینگ است. در واقع وقتی از اینترنت روی تلفن استفاده می‌کنم فیلترینگی وجود ندارد، اما وقتی آن را از کامپیوترم جدا مي كنم اینترنت فیلتر دارد.

تصور نمی‌کنم مسوولان ایرانسل به این مشکل آگاه نباشند، اما شاید سرعت در توسعه این سیستم عملا آنها را از برطرف کردن چنین مساله اي غافل کرده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این موضوع خصوصا از آن جهت حساس می‌نماید که هم‌اکنون تعداد زیادی از خانواده‌ها بدليل پيشرفته تر بودن سيم‌كارت‌های ایرانسل برای فرزندانشان موبایل و سيم‌كارت این شرکت را خریده‌اند و شاید فقدان فیلتر روی این دستگاه‌ها خواست هیچ پدر و مادری نباشد!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

این موضوع خصوصا از آن جهت حساس به نظر می‌رسد که سرویس MMS این شرکت نیز در‌حال ارائه به مشتریان است و به این صورت بسیاری از مشترکان می‌توانند به راحتی عکس و یا فایل صوتی تصويري را ارسال کنند. نکته دیگری که در زمینه استفاده از سيم‌كارت‌های ایرانسل به آن برخوردم این است که هنگام گرفتن شماره باید چندین‌بار تلاش کرد و در دفعات نخست پیغام اشکال در تماس را می‌دهد. با این حال به نظرم کیفیت صدای سيم‌كارت‌های ایرانسل نسبت به اپراتورهای دیگر به مراتب بهتر است.

در واقع فکر می‌کنم حضور ایرانسل در بازار ایران شکل رقابتی به فضای سيم‌كارت بخشیده و این در نهایت به نفع مشترکان است چون اپراتورها مرتبا مجبور به افزایش کیفیت و توان خود برای جذب مشترکان بیشتر هستند. .

rafifar
08-03-2007, 17:54
متمعنی ؟
اطلاع دادی مرسی .
ا

rsh
08-03-2007, 18:04
چرا گفتی
الانه که فیلترش میکنن

M E T A L
08-03-2007, 18:34
راستی هزینه استفاده از اینترنت چقدره؟

M A T I N
08-03-2007, 18:50
خوب صدا شو در نمیاوردی .....

راستی هزینه استفاده از اینترنت چقدره؟

فعلا مجانی ......

J A V I D
08-03-2007, 18:54
من الان زنگ می زنم بهشون می گم یادشون رفته !!!!!!!!

موفق و پیروز باشید

جاوید

K A R I M I
08-03-2007, 19:04
من الان زنگ می زنم بهشون می گم یادشون رفته !!!!!!!!

موفق و پیروز باشید

جاوید
سلام جاوید جان ...
واقعا که نامردی ! ( شوخی )

sooshiyanet
08-03-2007, 19:09
فعلا مجانی ......

فكر نميكنم ؛ من توي سايتش ديدم نوشته بو دبر حسب دانلود اطلاعات پول ميگيره (( اونم بر حسب كيلوبايت ))

(( توي ايران كي چيزي مجاني شده كه اين يكي بشه ؟؟ )) اگه مجاني بشه منم ميخرم واسه اينترنتش

** به نظرتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو هم باز ميكنه ؟؟ ;) (( بچه هاي P30World هميشه آنلاين ميشن ))

========

اين داستان -------- هم نيميتونن فعلا احتمالا

اگر ميگيد سرعتش اينقدر پايينه ، اگه ----- كنن ديگه كلكش كنده است

به موقع خدمت همه ميرسن

mehdi_vsgh
08-03-2007, 21:07
فكر نميكنم ؛ من توي سايتش ديدم نوشته بو دبر حسب دانلود اطلاعات پول ميگيره (( اونم بر حسب كيلوبايت ))

(( توي ايران كي چيزي مجاني شده كه اين يكي بشه ؟؟ )) اگه مجاني بشه منم ميخرم واسه اينترنتش

** به نظرتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو هم باز ميكنه ؟؟ (( بچه هاي P30World هميشه آنلاين ميشن ))

========

اين داستان -------- هم نيميتونن فعلا احتمالا

اگر ميگيد سرعتش اينقدر پايينه ، اگه ----- كنن ديگه كلكش كنده است

به موقع خدمت همه ميرسن

بله عزیز فعلا مجانی هستش
تا 15 فروردین میتونید هرچقدر دلتان بخواد از اینترنت استفاده کنید و هرچنتا دوست داشتین ام ام اس بفرستید(MMS)

SANR
08-03-2007, 21:17
فقط کافیه به گوش یک اخوند برسه
دیگه وای به حال ....

vahid_mota
09-03-2007, 01:50
[quote=sanr;912823]فقط کافیه به گوش یک اخوند برسه
دیگه وای به حال ....بهتره بحث رو به انحراف نکشونیم برای افزایش پستاتون میتونین راههای بهتریرو امتحان کننین

parisa-rosarot
09-03-2007, 02:23
[quote=sanr;912823]فقط کافیه به گوش یک اخوند برسه
دیگه وای به حال ....بهتره بحث رو به انحراف نکشونیم برای افزایش پستاتون میتونین راههای بهتریرو امتحان کننین
فكر نميكنم كسي كه يك ساله عضوه و تعداد پستهاش 848 تا باشه احتياج به اين كارا داشته باشه

mahyarSAMSUNG
09-03-2007, 03:31
چرا بابا فیلتر داره . فقط بجای این که اون صفحه ی Acces Denid بیاد یه نوشته های چرت و پرت روی صفحه میادش

mehdi_vsgh
09-03-2007, 12:07
نه عزیز من تست کردم هیچ فیلتری نداره!!
من قبلا با اپرا مینی تست کرده بودم!

yaserahmadian
09-03-2007, 15:13
بابا بخدا ما الان تو قرن 20 هستيم بايد بتونيم هم گام با ديگران پيشرفت كنيم ولي بدبختانه اين مسايل مانع پيشرفت ما مي شود روش مسولين براي بر خورد با اينجور مسايل مثل اين ميمونه كه كشاورزي براي مبارزه با افات بياد مزرعه رو اتيش بزنه .با اينهمه ----- شكني كه هر روز بروز مي شوند الان مثل ابخوردن ميتونيم به هر سايتي بريم يعني كل -------- كشك فقط سرعت اينترنت پايين مياد كه اين يعني عقب موندن كشوراز دنيا همين

مهدی 2007
09-03-2007, 17:09
فقط با مرورگر خود گوشی فیلتر داره با اپرا مینی فیلتر نداره
با مرورگر گوشی حتی یاهو فیلتر بود

mahyarSAMSUNG
10-03-2007, 03:12
ایول میگم چرا یاهو به این مهمی باز نمیشه ؟؟

zx7
10-03-2007, 10:32
فیلتر داره و صفحه فیلترینگ هم فارسی نمایش داده میشه:

"مشترک گرامی دسترسی به این سایت امکان پذیر نیست"

البته اضافه کنم که فیلترینگ اخلاقی داره، سایتهای سیاسی یا حقوق بشر آزاده..

ShahabSAMSUNG
10-03-2007, 13:42
ایول میگم چرا یاهو به این مهمی باز نمیشه ؟؟

برای ساهو باید این آدرس رو تو گوشی وارد کنی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حله؟

مهدی 2007
10-03-2007, 14:35
ایرانسل به نظر من به جز چند سایت به اشتباه فیلتر شده فیلترینگ معقولی داره و این فیلترینگ درسته چون در این صورت هر کی که مثلا قصد ورود به سایتهای غیر اخلاقی رو نداره به طور ناخواسته وارد این سایتها نمی شه و اون کسی که می خواد به این گونه سایتها بره هر کار کنی میره و فیلترینگ اضافی یک خرج اضافه هست

farid ejay
10-03-2007, 14:59
من گوشیم 810 هست و در گوگل که یه چیزایی سرچ کنی فیلتر هست:rolleye: