PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید N70

ShahabSAMSUNG
06-03-2007, 11:15
راستش می خواستم یه N70 بگیرم.

اولاً خواهشاً بحث رو به جاهای متفرقه نکشید و گوشی دیگه ای معرفی نکنید. فقط در مورد این گوشی هر راهنمایی به نظرتون میرسه بگید.
دوماً مشخصات این گوشی رو خودم دیدم. خواهشاً الکی اینجا کپی پیست نکنین.

تنها موردی که من ازش دیدم این بود که باتریش 3 ساعت و نیم کار می کنه. خواستم ببینم کسی در مورد این N70 های جدید که دوربین دوم ندارن چیزی می دونه؟
1) باتریش بهتر نشده؟
2) میشه باتریش رو با باتری بهتری عوض کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟
3) می دونم که مموری داخلیش 512 شده. چیز دیگه ای تغییر نکرده؟
4) به اون هم N70 میگن؟ یا پسوند خاصی داره؟
5) هندزفری مشکل نداره؟ خوب توی گوشی جا میوفته؟ یا از گوش بیرون میاد؟ کیفیتش (و نه قدرتش) چطوره؟
6) مشکل خاصی در این گوشی ندیدین؟
هر چیزی که به ذهنتون میرسه بگین. می خوام با دید باز این گوشی رو بگیرم و از همه چیزش خبر داشته باشم. نه اینکه گوشی رو بگیرم بعد بفهمم که فلان چیزش اینطوریه.

ONLY_NOKIA
06-03-2007, 14:33
شما كه دي 820 داري .
ازش خسته شدي
راستش ان 70 گوشي بسيار مناسبي است چون هم خر كاره هم بي نظير

ShahabSAMSUNG
06-03-2007, 21:35
نه. دی820 عالیه. به هیچ عنوان نمیشه ازش دل بکنم.

ان70 رو برای خودم نمی خوام. واسه همین می خوام به همه مشکلات و معایبش آگاه باشم که بعداً نگن این گوشی که اینطوری بود ... تو باید می دونستی ... چرا نگفتی؟؟

می خوام بعدش دردسر نداشته باشم. از حالا تو فکرشم.

kiarash3500
10-03-2007, 08:14
ان 70 های جدید دوربین دوم ندارن؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟
آخه نسخه موزیک ادیشن ان 70 هم دوربین دوم داره

ShahabSAMSUNG
10-03-2007, 14:10
یه مدل از ان70 اومده که حافظه داخلیش 512 هست ولی دوربین دوم رو نداره. من که واقعاً خوشم اومد. البته قیمتش هم قیمت ان70 معمولیه.

tcom_mobile
10-03-2007, 14:42
خوب خوب...
N70‌گوشي خيلي خوبيه وايرادات اساسيش به شرخ ذيله:
1. باتريش خوبه ولي در سطح قدرتمندي سوني اريكسون ها نيست. ولي با اين حال خيلي خوبه
2. دوربينش خيلي خوبه لاكن به شرطها و شروطه ها: اولا اتوفوكوس و ماكرو نداره مطلقا از نماي كلوز آپ و نزديك يا از يك گل يا از همه مهمتر از يه عكس يا يه سند متني مثلا محرمانه نمي توني عكس بگيري چون كانون اين دوربين براي مسافت هاي دورتر طراحي شده و نمي تونه از نزديك عكس بگيره مثلا فاصله ي نيم متر به كم رو بايد بي خيال بشي. راستي اگه تو نخ اينجور چيزا نيستي دوربينش واقعا خوبه
3. سرعتش كمي تو گالري ها و برنامه ها كمه و تو گالري عكسها و فيلمها باهم قاطي اند اونم شنيديم با نصب برنامه حل مي شه ولي خوب ديگه...
4. اينفرارد نداره كه زياد مشكل خاصي نيست چون بلوتوث مهم تره و سرعت ترانزفر با بلوتوث خوبتره.
5. N70‌جديد N70 Music Edition نام گرفته درسته يكدست مشكل و خوشگله ولي از باتريش ترسيديم و نخريديم. مموري رو تا 2 گيگا ساپورت داره و دوربينشم فرقي نداره فقط اختلافشون تو مموري و تم موزيك اديشن و يه تغييراتي تو موزيك پليرشه كه مثلا اكوآلايزر داره. تغيير ديگه در فيزيك گوشي اينه كه به جاي كليد ميانبر يه كليدي با علامت ريتم براي موزيك پلير داره.
6. شايد من اينجا اشتباه كنم كه گفتيد N70 جديد آمده منظورتون N72‌باشه ولي در مورد ان 72 بگم كه سنگينه و از وقتي آمده اختلاف چنداني از لحاظ قيمت با N70‌نداره و حالت 3g يا دوربين براي مكالمه ي تصويري نداره درسته سيمبيانشم 9.1 هستش ولي N70‌بهتر از اونه.
خلاصه من از اولش تو كف N70 بودم ولي اين مشكل دوربينش كه اتو فوكوس نداشت منو رنج مي داد ولي شايد گرفتمش.
7. ان 70 گوشي اي هستش خركار مونتاژ خوب اگه اصلشو پيدا كني كه بهت نندازن و كاركرده نباشه چون الان قابشونو عوض مي كنن و خود گوشي تعميريه و هيچي نمي فهمي.
8. در مورد زوم دوربينش در عكسبرداري و فيلمبرداري ان 70 بايد بگم زياد تعريفي نداره كه خيلي زوم كني عكست از كيفيتش مي افته و عكسبرداري با اين دوربينها در روز و بيرون از منزل فوق العاده هستش گرچه هيچي به دوربين N73 وN95i نمي رسه.

خلاصه ي كلوم گوشي ان 70 براي خريدن تا بدين زمان فوق العاده خوبه ومي شه چند سالي تحملش كرد. سيمبيانشم خوبه و هنگ كردنش خيلي كمه. سعي كن ورژن ان 70ي كه مي خري بالاي 5 باشه با فروشنده شرط كن بعد ورژنشو نگاه كن بعد بخر. درسته كه مي گن با آپ ديت گوشي مشكل حل مي شه ولي نكني بهتره. فارسي هم توش نريز چون آنتن دهي نوكيا افت پيدا مي كنه اين نظر تخصصي مهندسانه چون اگه صلاح مي دونستن تو كارخونش مي زدن

ShahabSAMSUNG
11-03-2007, 01:32
ان70 موزیک ادیشن اصلاً مد نظر نیست چون قیمتش بالاتره. اتو فوکوس و اینا هم مطرح نیست. همینکه یه دوربین 2 مگ داره بسه. صداش هم همینکه دربیاد خوبه.

پس مشکلاتی که از نظر من داره ایناست:

1) فارسی نداره (اگه شما میگی نریز، نمی ریزم)
2) ساپورت مموریش زیاد نیست. (البته اینو در مقایسه با سامسونگ خودم که ساپورت مموریش نامحدوده میگم)
3) توی گالری سرعتش کند هستش. (بقیه جاها چی؟؟)
4) باتریش خیلی زیاد کار نمی کنه و اگه زیاد باهاش کار کنی هر روز باید شارژ بشه.

خب. سه مورد اول رو نمی دونستم. بازم اگه چیزی هست بگین. تا بعد از عید وقت دارم که تحقیقات کنم بعدش اگه موردی پیش بیاد، کلم رو می کنن!!!

در مورد ورژن 5 که گفتی و همینطور ترفند های خرید هم توضیح بدین. چی کار کنم که گوشی تو پاچم نره؟!!!!

ضمناً بابا به جان خودم من ان72 رو می شناسم. اونی که میگم خود ان70 بود. یه بار جمهوری رفتید اینو بپرسید تا نشون بدن. یه مدل از ان70 اومده که دوربین دوم رو نداره ولی حافظه داخلی 512 داره.

tcom_mobile
11-03-2007, 13:54
ان70 موزیک ادیشن اصلاً مد نظر نیست چون قیمتش بالاتره. اتو فوکوس و اینا هم مطرح نیست. همینکه یه دوربین 2 مگ داره بسه. صداش هم همینکه دربیاد خوبه.

پس مشکلاتی که از نظر من داره ایناست:

1) فارسی نداره (اگه شما میگی نریز، نمی ریزم)
2) ساپورت مموریش زیاد نیست. (البته اینو در مقایسه با سامسونگ خودم که ساپورت مموریش نامحدوده میگم)
3) توی گالری سرعتش کند هستش. (بقیه جاها چی؟؟)
4) باتریش خیلی زیاد کار نمی کنه و اگه زیاد باهاش کار کنی هر روز باید شارژ بشه.

خب. سه مورد اول رو نمی دونستم. بازم اگه چیزی هست بگین. تا بعد از عید وقت دارم که تحقیقات کنم بعدش اگه موردی پیش بیاد، کلم رو می کنن!!!

در مورد ورژن 5 که گفتی و همینطور ترفند های خرید هم توضیح بدین. چی کار کنم که گوشی تو پاچم نره؟!!!!

ضمناً بابا به جان خودم من ان72 رو می شناسم. اونی که میگم خود ان70 بود. یه بار جمهوری رفتید اینو بپرسید تا نشون بدن. یه مدل از ان70 اومده که دوربین دوم رو نداره ولی حافظه داخلی 512 داره.

سلام دوست عزيز
1.در مورد فارسي داشتن يا نداشتنش كاري ندارم. خواستي بريزي بريز نخواستي هم نه. تجربيات مهندسان اين بوده كه برنامه نريزي ولي اگه از فروشنده ها يا اونايي كه ريختن بپرسي مي گن نه غلط كرده اوني كه گفته نريز. من به نوبه ي خودم عمرا اين كار رو نمي كنم اصلات گوشي بايد حفظ بشه و گوشي دست نخورده باشه تا ايرادي پيش نياد. گرچه اس ام اس عربي مي توني بفرستي در ضمن چون حجم اس ام اس هاي فارسي زياده و يه اس ام اس معموليت ممكنه 2 يا بيشتر حساب بشه.

2.عزيز من ساپورت مموري تا 2 گيگ بسه ديگه مگه هارد كامپيوتره؟ مگه مي خواي چي بريزي توش؟ تا جايي كه من ياد دارم P990i‌ساپورت 4 گيگ رم رو داره در حالي كه هنوز رم 4 گيگ در بازار نيستش.(فكرك ردن به اين جور چيزا آدمو پير مي كنه)

3.خوب مهمترين بخش گوشي گاريشه كه به علت حجم زيادش سرعت رو پايين ميياره چون حجم زياد مموري رو به زخودش اختصاص داده. در اجراي برنامه ها و همچنين ذخير هي عكس گرفته شده با دوربين يكم تاخير داره مثلا 2 يا 3 ثانيه بيشتر از گوشي هاي ديگه مثل سوني اريكسون W800 در ضمن ان 73 تو ذخيره ي عكس گرفته شده خيلي وضعش بدتر از N70 هستش. ولي مي گن برطرف شده تا حدودايي وكلهم قابل قبوله

4.من W800i‌سوني اريكسون ساخت مالزي دارم اگه به گوشيم دست نزنم زنگ نخوره و همون جوري تو تاقچه بمونه باور كن دوهفته طول مي كشه تا باتريش خالي بشه. اگه بخوام يه روزه مصرفش كنم اينجوريه: نيم ساعت فيلم برداري. نيم ساعت روشن كردن فلاش به عنوان چراغ قوه. نيم ساعت پرسه تو منوها. نيم ساعت مكالمه. نيم ساعت اس ام اس. نيم ساعت بازي. با اين كارا گوشي خالي مي شه و N70‌در مقايسه با باتري W800 نمي تونه قد علم كنه كم مياره ولي خوب بازم باتري ان 70 خوبه ولي نه به خوبي W800

5.‌ان 70 هيچ مدل جديدي نداره. ان 72 هم زياد باحال نيست عرض كردم سنگينه و بي خوديه و دوربين تري جي نداره. از همه بدتر قيمتش با ان 70 توفيري نداره اينش مهمه كه قيمتش تفاوت نداره چون گوشي جديد با ويرايش جديد و با سيمبيان جديد بايد گرون تر باشه ولي ....

من شخصا ان 70 يا موزيك اديشننشو مي خرم ولي چشمم به دوربين بدون اوتوفوكوس و ماكروش مي خوره از شركت نوكيا بدم مياد.
بابا عزيز من سايت هاي مشهور GSMARENA.Com‌رو ول كردي چسبيدي به جمهوري؟ ان 70 دو مدله معمولي و ميوزيك اديشن داره. ان 70 معمولي تك رنگ نقره اي بود ولي بعد رنگهاي شيري و لبه مشكي و ... هم آمد ولي ان 70 موزيك تك رنگ مشكيه و خوشگله

ShahabSAMSUNG
12-03-2007, 00:58
دوست عزیز ممنون از راهنمایی هات.

1) همینکه اس ام اس عربی داره کافیه.

2) اگه تا 2 گیگ ساپورت کنه که عالیه. من فکر می کردم ان70 معمولی فقط تا 512 ساپورت می کنه (البته با همین 512 هم خیلی کند شده بود، دیگه چه برسه به 2 گیگ)

3) من با ان70 یه عکس گرفتم. انصافاً سرعت گوشی خودم خیلی بالاست. حداقلش 3 - 4 ثانیه طول کشید تا سیوش کنه. (خودم دی820 دارم، ماهه)

4) خوب سونی اگه نتونه باتری بزنه که دیگه سونی نیست! ولی ان70 راهی برای بیشتر شدن طول عمر باتری نداره؟ باتری جانبی یا خرید یه باتری بهتر؟ که حداقل 6 ساعت کار مداوم رو تحمل کنه.

5) باور کن که ان70 مدل جدید داره. خواهشاً یه بار جمهوری برو و اینو بپرس. من پرسیدم و کلی هم راجع بهش صحبت کردم. ان 72 رو هم میشناسم. به خدا من از اون شاسگولایی که فکر می کنی نیستم.

والا منم تعجبم از همینه که اونجا نوشته ان 70 دو مدل معمولي و ميوزيك اديشن داره. پس این چیزی که من دیدم چیه؟ یکی این قضیه رو روشن کنه.

MILIN3M
12-03-2007, 01:21
من خودم ان 70 دارم از نمایندگیشم باسه اصل بودن خریدم بچه ها درست میگن عیب اصلیش همون سرعت کم گالریه

fery joon
12-03-2007, 01:48
من از موزیک ادیشنش خیلی خوشم اومده رنگ مشکیش خیلی باکلاسش کرده :rolleye:

ShahabSAMSUNG
12-03-2007, 20:34
قیمتش هم قشنگه!!!!!!

ShahabSAMSUNG
15-03-2007, 16:47
این عکسا رو گرفتم و آپلود کردم که ببینین چی میگم.

این دو تا ان70 هستن. سمت راست ان70 معمولیه و سمت چپی همون ان70 که من میگم دوربین جلو نداره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم ان72

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حله؟

tcom_mobile
16-03-2007, 18:30
اولا در مورد اين عكس من اولين باره ديدمش بايد تحقيق بشه برو تو سايت جي اسم ارنا و نوكياو موبايل ريويوو ببن اونجا هم هستش يا نه؟؟ هر چيه دوربين دارش به نظرم از قيافه خوشگلتره ولي من همچين گوشي اي رو خودم ديدم لبه مشكي ولي دوربين دار بود. ولي از باطن خوشي نمي دونم تغييراتي داره يا نه؟ اصولا و تئورا نبايد تغييرات آنچناني داشته باشه.
نه باتري اصليش همينه. خوب اگه باتري جديد مي خواست بده خود نوكيا مي داد در ثاني تغيرات جديد در يه گوشي سخت افزاري نيست يا رنگ و قيافشه يا فريم ويري. اگه سخت افزاري باشه اونوقت گوشي جديد حساب مي شه (مثلا ان70 يه گوشيه و ان70 موزيك اديشن يه گوشي ديگه)

در ثاني در مورد ساپورت مموري ان 70 معمولي يك گيگ ساپورت داره مي گن ان 70 موزيك نمي دونم 2 ساپورت داره يا نه نگاه نكردم و نمي دونم در صاني مگه تو گوشي مي خواي چي بريز ي اين قده مموري مي خواي؟ هر چه مموري زياد باشه بله سرعت به نسبت مياد پايين واويلا به روزي كه مموريت پر هم باشه. گوشي ها الان اصلالت گوشي بودنش رو از دست دادن اگه آدم فقط از گوشي تماس بخواد و اس ام اس ديگه مموري اينا مطرح نمي شد ولي چه مي شه كرد بايد با زمان و تكنولوژي پيش رفت

tcom_mobile
17-03-2007, 19:31
سلام شهاب جان امروز رفتم پرس وجو كردم خودم تو شهر خودمون ديدمش ان 70 جديد لبه مشكي (مثل عكس) و بدون دوربين
فروشنده گفت همون ان70 معموليه ولي بدون دوربين حدود 220 تومنم ارزون تره.
ولي اين فروشندست و زياد چيزي حاليش نيست من اولين باري بود كه همچين چيزي ديدم يه گوشي با دو طرح بدون دوربين جلو و با دوربين. خلاصه به احتمالاتي همون ان 70 معموليه.
شما بري همون ان 70 لبه نقره اي قديمي خودمونو بگيري ضرر نمي كني در ضمن مواظب باش ورژن گوشيت 5 به بالا باشه.