PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این کارا چطوری انجام میشه با نرم افزاره (سرعت نمایش فیلم)

D o l f i n
06-03-2007, 00:39
سلام
دو تا سوال دارم
1 چطوری تو بعضی فیلمها خورشید با سرعت طلوع یا غروب میکنه
2 تو بعضی تبلیغها با دست یه چیز طراحی میشه منظورم اینه که یهو یه دست میاد یه ساختمون رو طراحی میکنه

animeditor
06-03-2007, 04:40
سلام جمیعاً

1- فیلم طلوع و غروب، با سرعت پخش می شه.
2- (تبلیغ ایران خودرو) اون هم سرعت پخشه.
با همه نرم افزارهای مونتاژ می شه انجام داد و سرعت نمایش رو زیاد کرد؛ ولی مهم اینه که از کل کار، فیلم برداری کرده باشی.

التماس دعا
یا علی

D o l f i n
06-03-2007, 10:16
میشه بیشتر توضیح بدی یعنی اینجوری که شما میگی باید کل روز رو منتظر وایستاد و فیلمبرداری کرد از خورشید بعد با سرعت پخش کرد
2 در مورد اون دست یعنی یکی اونو نقاشی میکنه همینطوری هم فیلمبرداری میکنن

andyan
06-03-2007, 11:30
در مورد نمایش رخدادهای طولانی به صورت سریع و در چند ثانیه یا دقیقه مثل طلوع تا غروب خورشید یا نمایش جوانه زدن و رشد گیاهان باید بگم که دوربین های خاصی هست که به تناسب مدت زمان آن رخداد هر چند ثانیه یا دقیقه یا ساعت یک فریم (عکس) از صحنه مورد نظر میگیرند و با کنار هم قرار دادن این فریمها این رخداد به صورت حرکت سریع نمایش داده میشه.

edius.premiere
07-03-2007, 20:58
sony hc46 این امکانو داره که هر چند ثانیه یا دقیقه یکم فیلم بگیره
مثلا 1 فریم یا نیم ثانیه
اونوقت یک فیم در عرض 1 روز نیم ساعت ضبط میکنه
من اینکارو 30 40 بار کردم
فیلمهاشم دارم

D o l f i n
07-03-2007, 22:04
در مورد طراحی با دست چی همینی که یهو یه دست میاد یه ساختمون رو طراحی میکنه این با نرم افزاره

edius.premiere
08-03-2007, 09:27
منظور من دوربینهای دیجیتال سونی بود که میتونه کند ضبط کنه
دی وی دی رکوردرهای جدید میتونه تند ضبط کنه و بهد شما slow motion با کیفیت ازش بگیرید
با ادیوس بهترین کیفیت fast & slow motion رو دارید

rezakf
08-03-2007, 23:19
sony hc46 این امکانو داره که هر چند ثانیه یا دقیقه یکم فیلم بگیره
مثلا 1 فریم یا نیم ثانیه
اونوقت یک فیم در عرض 1 روز نیم ساعت ضبط میکنه
من اینکارو 30 40 بار کردم
فیلمهاشم دارم

سلام

اتفاقاً من ميخوام يكي از اين دوربين هاي سوني رو بخرم ، اين مدلي رو كه اسم بردين باهاش آشنايي دارم الآن قيمتش چنده ؟ ميشه فيلم رو روي كارت حافظه اون فيلم برداري كرد با كيفيت مثل نوارش ؟:blush:

k1arez
09-03-2007, 13:50
سلام دوستان
من تازه اومدم اه اجازه بدین یه توضیحی هم من بدم
توی پریمیر قسمتی هست به اسم بچ کپچر یعنی می تونی چند چیز و با هم کپچر کنی به این طریق که هر چند وقت یه بار از یه چیزی مثل همون طلوع خورشید تصویر می گیرن بعد توی پریمیر این تصاویر و کنار هم میزارن و ما فکر می کنیم که تصویر با سرعت طلوع و غروب می کنه
موفق باشید

D o l f i n
10-03-2007, 14:59
با تشكر از همه دوستان ولي من اين داستان دست رو نفهميدم

animeditor
10-03-2007, 17:20
سلام جمیعاً

اون قضیه دستی که نقاشی می کنه، کاملاً فیلم برداری شده و با سرعت نشون دادن.
بهتره یه کم دقیق تر توضیح بدم:
این که کاملاً فیلم برداری کنن و یا هر چند لحظه یه بار عکس بندازن، به طول زمان اصلی موضوع برمی گرده.
(یعنی چی؟!)
چه قدر طول می گشه که یه طراح خبره، یه طراحی مثل اونی که منظور خودته کامل انجام بده؛ می گیم نیم ساعت ... نه، یه ساعت!
پس اگه این یه ساعت رو کامل فیلم برداری کنی راحت تره یا هر 30 ثانیه یه عکس بندازی؟!
به نظر من که فیلم برداری کامل، راحت تر از عکاسی لحظه به لحظه هست.
خود غروب خورشید هم بیشتر از نیم ساعت طول نمی کشه؛ پس فیلم می گیرن.
ولی...
اگه بخوای مراحل ساخته شدن یه خونه رو در عرض یه دقیقه نشون بدی چی؟!
ممکنه که چند سال طول بکشه که یه ساختمون، کامل بشه.
ولی دیگه نمی شه این یه سال رو فیلم برداری کرد. چی کا رمی کنن؟!
میان مثلاً روزی یه عکس میندازن و عکس ها رو پشت سر هم نشون می دن.
پس باهاس دید که نوع و طول مدت کار، چه جوریه!
...
یه قضیه جالب هم تعریف کنم:
یکی از کارگردان های هالیوود (نمی دونم اسپیلبرگ بود یا جیمز کامرون) می خواد طولانی ترین پروژه سینمایی رو شروع کنه - شاید هم شروع کرده باشه -.
می خواد نشون بده که شهر نیویروک، بعد از 100 سال، چه قدر تغییر می کنه.
بله آقا...؟! 100 سال؟؟؟!!!
می خوان یه جاهای مشخصی از شهر، دوربین عکاسی نصب کنن و هر ماه، یه عکس بگیرن.
بعدش با اون عکس ها یه فیلم بسازن و تغییرات نیویورک رو بعد از 100 سال نشون بدن.
البته گمون نکنم این فیلم رو (نه ما و نه خود کارگردانش) بتونیم ببینیم -البته عمر دست خداست و ما بی خبر از آینده ایم-.
منظور این که نوع این کار، جوریه که باهاس عکس بگیرن (پس می خوای 100 سال فیلم بگیرن؟!)

بحث خیلی خوبی بود.

التماس دعا
یا علی

D o l f i n
10-03-2007, 22:47
دستت درد نكنه عزيز نگي خنگم خنگ نيستم از ميكس زياد سر در نميارم پس اينا ميان از ساختمون عكس ميگيرن بعد پشت سر هم ميزارن اون دسته از كجا مياد كه ساختمون رو نقاشي ميكنه؟
قبلا يه تبليغ داشت تلويزيون در مورد يكي از بانكها بود حالا اسم بانك يادم نيست واسه تبليغش يهو يه دست ميومد ساختمون رو طراحي ميكرد يا يه تبليغ ديگه ماله ايران خودرو بود كه ماشين رو طراحي ميكرد بعد اون تبديل به واقعي ميشد و حركت ميكرد اينا هم همينجوريه

animeditor
19-03-2007, 14:55
سلام جمیعاً

بله اون هم همین جوریه.
یه جمله یادت باشه:
(( مهم نیست با چه روشی درست می کنی؛ مهم اینه که بیننده چی می بینه و چی می فهمه.))

التماس دعا
یا علی

D o l f i n
20-03-2007, 23:29
عزيز ممنونم از توضيحاتت دستت درد نكنه اميدوارم سال خوبي پيش رو داشته باشي