PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اطلاعاتي درباره WATER COOL

Hamed_P30
11-07-2005, 23:08
سلام
اطلاعاتي درباره WATER COOL ميخوام , اينكه آيا تو بازار پيدا ميشه و از نظر قيمت چطوره ?

Hamed_P30
13-07-2005, 23:14
كسي پيدا نشد بعد از 3 روز جوابي بده :?: :?: :cry:

hoseinquest
13-07-2005, 23:19
سلام
موضوع خوبی مطرح کردی
اول شما یه توضیحی بده چیه آخه تو بازار ایران هر چیزی رو به اسم دروداهاتیش میشناسن

Hamed_P30
13-07-2005, 23:51
WATER COOL سيستمي هست كه بدون نياز به فن براي CPU سيستم خنك ميشه.
در واقع از سيستم اون به شكلي هست كه با استفاده از گاز (مثل گازي كه در يخچال استفاده ميشه) و اين گاز درون لوله اي كه داخل CASE تعبيه ميشه , و اين طوري سيستم هميشه خنك هست و سرو صداي فن هم شمارو اذيت نميكنه و هيچوقت دغدغه خاطري براي اينكه فن خراب بشه وجود نداره .
عكس گير آوردم ميذارم حتما

Unix
14-07-2005, 00:30
نظرتون رو به آقاي ساقي جلب مي كنم

saghy
14-07-2005, 01:28
سلام
دوست عزيز سيستم واتر كول از اسمش پيداس و گازي نيست .
در دونوع ساخته شده ولي به علت قيمت بالاي اون خريدارهاي خاصي را داره
در سيستم فيزيكي فن هاي واتر كول يك منبع مايع كه به صورت رادياتور پر شده اند بر روي هت سينك سوارند و توسط سيستم مكانيكي چرخش مايع گرم و سرد جاي مايع روي هت سينك عوض ميشه و در سيستم برقي يك موتور موچك پره اي كار چرخش را انجام ميدهد . سيستم مكانيكي براي حرارت هاي پايينتر و برقي براي حرارت هاي بالاتر مصرف ميشه.

Hamed_P30
14-07-2005, 21:52
ممنون از اينكه راهنمايي كردين :wink:
راستش من اينجوري شنيده بودم كه از يه نوع گاز در اين سيستم استفاده ميشه.
2 تا سوال هم دارم :

اصلا تو بازار تهران پيدا ميشه و قيمتش چطوره ؟ (چون يه بار برادرم توي پايتخت سوال كرده بود ولي كسي اطلاعي نداشته)

اون مايع چي هستش ؟

HamidFULL
15-07-2005, 19:14
hamed_r_p30 عزيز اين بحث امروز دنياي Cooling هست من دير به اين تاپيک رسيدم ولی نه تو ايران پيدا نميشه و اگه ميخوای بايد از خارج برات بيارن و در اينها از Liquid استفاده ميشه که خاصيت جذب شديد گرما رو داره
که حتماً آب نيست