PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست معرفی چند کتاب برای اموزش فتو شاپ و برنامه نویسی

پوریا
10-07-2005, 14:40
به نام خدا
با سلام به دوستان
هدف من از این تاپیکی که ایجاد کردم اینه که خواهان یاد گرفتن فوتوشاپ و برنامه نویسی هستم و می خواهم با شما مشورت بکنم و از تجربیات شما استفاده کنم در مورد فو توشاپ میخواستم بدونم که ایا میشه فوتوشاپو با استفاده از کتا بهای اموزشی در خانه یاد گرفت یا نه در اموزشگاه اگر میشه ممنون میشم از دوستان که چند کتاب اموزش فوتوشاپ معرفی کنن و در مورد برنامه نویسی هم همین طور فقط با چه زبانی اول بهتر است شروع کرد .
با تشکر از دوستان

mehdi87
10-07-2005, 14:52
دوست عزيز . بله ميشه با كتاب فوتوشاپ رو ياد گرفت به شرطي كه زياد تمرين كني !

در مورد برنامه نويسي هم بايد بگم با كتاب ميشه ولي با كلاس رفتن بهتر ياد ميگيري چون سوالاتي پيش مياد كه با كتاب نيمشه حل كرد و بايد از استاد پرسيد ! اين نظر شخصي منه !

در ضمن چه زباني رو ميخواي ياد بگيري !؟
كتاباش تو انقلاب ريخته !

mehdi3267
10-07-2005, 15:38
پوريا جان سلام در مورد فوتوشاپ بايد بگم كه هم سي دي هاي خوبي داره هم كتاب بستگي داره چه ورژني رو مي خواهي يا بگيري ورژن 7 يا 8 يا قديمي
درمورد برنامه نويسي هم چه زباني مي خواهي ياد بگيري ويژوال خيلي راحت و خوبه سي پلاس پلاس مشكلتر هستش زبان هاي برنامه نويسي ديگري هم هست كه كاربدهاشون فرق مي كنه فاكس پرو - پاسكال - دلفي
توصيه بنده به شما دوست عزيز اين هستش كه موضعت رو مشخص كن كه مي خواهي برنامه نويسي كني در رابطه با چه موضوع و چه كاربردي هست اين رو گفتم كه بتونيم بهتر راهنماييت كنيم

mahdi_pc
10-07-2005, 16:18
در مورد فتوشاپ كه كتاب خيلي زياده و ميشه از اونها استفاده كرد
اما در مورد برنامه نويسي من خودم چند وقت پيش با يك آدم متخصص مشورت كردم گفت شروع كار بايد با Q-BASIC باشه. البته بعضيها ممكنه بگن: اينكه خيلي قديميه.
ولي به هر صورت از ما ميشنوي اگر تا حالا در مورد برنامه نويسي كار نكردي باكيو بيسيك شروع كن.
اين رو هم اضافه كنم كه همون بنده خدا مي گفت Q-BASIC رو خيلي زود (مثلا 2هفته) ميتوني تموم كني و بعد بري سراغ نرم افزارهاي بالاتر.
البته بگم اگه حوصله و وقتش رو داري قبل از شروع كار برنامه نويسي بهتره (شايد هم بايد) با الگوريتم و فلوچارت آشنايي پيدا كني و كتابهايي رو كه در اين زمينه هست بخوني. اينطوري كار اصولي و با پايه محكم شروع ميشه. هم در مورد Q-BASIC و هم در مورد الگوريتم و فلوچارت كتابهايي هست كه فكر كنم كتابهاي انتشارات ديباگران تهران خوب باشه. :roll:

پوریا
10-07-2005, 16:36
با تشکر و قدر دانی از شما دوستان
در مورد فوتوشاپ از نسخه 8 استفاده میکنم و در مورد برنامه نویسی با Q-BASIC و ويژوال در ابتدای کار شروع میکنم .
در هر صورت متشکر از دوستان :wink:

mehdi3267
10-07-2005, 17:12
پوريا جان موفق باشي عزيز اگه بازم در جايي به مشكل برخوردي درخدمتيم در مورد سي دي و كتاب هم بايد خدمتت عرض بشه كه بستگي به سليقه خودت داره عده اي سي دي و دوست دارند وبعضي ها هم كتاب رو

mehdi87
10-07-2005, 18:35
پوریا, جان لازم نيست حتما از صفر شروع كني‌ !

شما مينوني از ++c هم شروع كني !

mehdi3267
10-07-2005, 19:19
مهدي جان بطبع مشكلاتي داره عزيز شايد به چشم نياد بايد حداقل ساختمان يك كاري رو تا حدي بدوني تا واردش بشي

mehdi87
10-07-2005, 20:02
mehdi3267, جان برنامه هايي مثل c

cpp

c شارپ نياز به پايه ندارند چون اين زبان ها خود از صفر شروع ميكنند - و مثل

VB نيستند كه شما بايد QB بلد باشي !

hadi3596
11-07-2005, 14:55
شما كتاب فوتوشاپ در اعماق مسعود شباهنگ رو به انضمام علاقه و پشتكار بكار ببندي حله :!:

Nesta
12-07-2005, 03:21
سلام دوست عزیز .
بهتر بود که شما در مورد کتاب برای فتو شاپ در قسمت آموزش فتوشاپ می‌ پرسیدید.
و در مورد زبان برنامه نویسی‌ در انجمن برنامه نویسی‌ که بهتر بشه راهنمائی‌ کرد
.ببینین در مورد زبان برنامه نویسی‌ باید بگم که بستگی‌ به خودتون داره که با چه نوع sysntax or Statment هائی‌ حال می‌کنین.
یعنی‌ چی‌ حالا ؟
یعنی‌ این که شما بالاخره می‌خواهید زبان سطح بالا رو یاد بگیرید و به آنجا برسین خوب پس باید از پایه آن زبان شروع کنین .
GWBasic =QBasic=Visual Basic=Visual Studio
Pascal=Turbo Pascal 7.0=Delphi 7...2005(9).
C=turbo c=C++=C Builder=c#
اینا همه از پای شروع شده
باید ببینین که با کدام راحت تر هستید و بد که قوی شودین حالا برین سراغ انی‌ که از همه بهتر و قوی تر در اون زمینه که شما می‌خواهید بروید.
من یک مثال برای همه زبان ها میزنم مثلا شما می‌خواهید یک خروجی‌ رو نمایشگر چاپ کنین Monitor
در پاسکال Write() or Writeln()
در c++ Printf()
در بسیک Print ? مثلا هست حالا شما ببینین که با کدوم راحت تر هستین .