PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان مشهدي؛ آيا كسي شركت سرويس دهنده ي Adsl الكا رو ميشناسه؟

smahdis
24-02-2007, 07:21
سلام دوستان.
من ميخواستم براي اولين بارم ADSL بكشم ولي چون تو منطقه طلاب يعني بلوار طبرسي اول تا چند هفته پيش هيچ شركتي نيومده كه اونجا رو ساپورت كنه ميخواستم در مورد شركت الكا بپرسم. آيا كسي تا به حال از اين شكرت ADSL گرفته يا نه؟ چون جديدا اين شركت طلاب رو ساپورت ميكنه.
البته شركت آفتاب هم جديدا منطقه طلاب رو ساپورت ميكنه. از آفتاب بگيرم بهتره يا نه؟ چون آفتاب قيمت نصبش گرونه حدوده 20 هزار تومان ولي الكا 10 هزار تومان ميگيره. آيا نمي شه خودمون نصب كنيم تا هيچ پولي هم خرج نشه؟:blush:

EhsanHF
24-02-2007, 17:48
به نظر من آفتاب گزینه مناسبی باشه .
چون هم سرعت خوبی داره و هم پشتیبانی فوق العاده آن تایمی داره . اما این شرکتهای دیگه که تازگیها زیاد شدن ، علاوه بر ناسازگاری با سرورهای مختلف ، پشتیبانی ضعیفی دارن .

smahdis
25-02-2007, 06:39
به نظر من آفتاب گزینه مناسبی باشه .
چون هم سرعت خوبی داره و هم پشتیبانی فوق العاده آن تایمی داره . اما این شرکتهای دیگه که تازگیها زیاد شدن ، علاوه بر ناسازگاری با سرورهای مختلف ، پشتیبانی ضعیفی دارن .

خوب آفتاب كه خيلي خوبه.
ديروز بهشون زنگ زدم و گفتم كه محدوديت دانلود سرويس هاشون چقدر هست گفتند كه محدوديت دانلود نخواهيد داشت. ولي ديدم براي من خيلي گرون در مياد. نمي دونم چيكار كنم.

'POP'
25-02-2007, 08:02
اشتراك من آفتاب هست و همونطور كه EhsanHFجان نوشت ، آفتاب گزينه ي مناسبيه و توي منطقه ي شما پيش شماره هاي 276-273-272-271-270 رو تا اين لحظه پشتيباني مي كنه .

تعرفه ي اشتراكش شايد نسبت به ساير ISPها بالاتر بنظر بياد اما در كنار نامحدود بودن حجم دانلود ، اصلا رقمي نيست ؛ گفته ميشه چون هر خط رو حداكثر بين 4 نفر Shareكرده ، بهترين هست در مشهد.

ضمن اينكه شما اگر امكانش رو داشته باشي كه اشتراك 6 ماهه رو بگيري ، مودم Symphony SY800Cكه داراي هر دو پورت USB و Ethernet(شبكه) هست رو رايگان تحويل ميده مال خودت و ضمنا هزينه ي نصب هم در كار نيست .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا اينها يك طرف ، مزايايي از قبيل پهناي باند بالا (حتي در كارتهاش) ، قطعي كم ، بي نياز از تنظيمات خاص و بي نياز از داشتن Username و Password براي ADSL: يعني به محض بالا آمدن ويندوز شما خودكار كانكت هستي هميشه ، پشتيباني مناسب و كيفيت بالا باعث ميشه تعرفه ي ظاهرا بالاترش رو ناديده بگيري .
با پينگ دستور ping 4.2.2.4 -t هم مي توني كيفيت خطت رو دقيق تر چك كني .

راجع به پ ر و ك س ي متاسفانه چون از پارس آنلاين تهران استفاده مي كنه ، مثل ساير اشتراك هاي ADSL هست .
شما با كارت آفتاب مي توني به اين آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بري اما با اشتراك پرسرعتش نه!

من قبلا يك مقداري با ADSLالبرز(بيتا) و KCG هم كار كردم و با وجود تعرفه ي پاييني كه دارند كيفيتشون براي كارهاي معمولي خيلي خوبه و زياد مشكلي ندارند و فكر مي كنم شما هم از همون اشتراك "الكا"(؟) استفاده كن اگر كارتون راه نيفتاد برو سراغ ساير ISPهايي كه احتمالا بزودي اون منطقه رو پوشش ميدند و در نهايت آفتاب .

تعرفه ي اشتراك آفتاب :

ترافيك ماهيانه ي نامحدود فعلا مختص دو تا كد آخر نيست و بقيه ي اشتراك هاش رو هم شامل ميشه .
;)

EhsanHF
25-02-2007, 10:44
ممنون Pop عزیز .
یه توضیح خیلی محرمانه ای هم من بدم ، برای اینکه بتونید از فیل ترهای شبکه ( مخصوصا پارس آنلاین ) عبور کنید ، باید سرعت شبکه شما بالای 256 باشه ;)

alir3za
25-02-2007, 11:00
دوستان بابت اطلاعات ممنون
من هم ميخوام براي منطقه بلوار فردوسي (768) اشتراك Adsl بگيرم.
آيا 64 سرعت مناسبيه يا به مشكل برميخورم؟ اگر سرعتش كمه ميشه يه Adsl مناسب ديگه كه سرعت 128 اون هم قيمت 64 آفتاب باشه لطفا بهم معرفي كنين يا محبت كنين لينك سايتشو بدين.

ممنون

EhsanHF
25-02-2007, 11:09
بستگی به کاربرد شما داره ، اگه شما فقط برای چت و وبگردی میخواین استفاده کنید ، 64 خوبه . اما اگه مثل من داونلود های گیگا بایتی دارین ، بهتره که بالای 512 بگیرید . ( 64 بعضی شرکتها ، همون دایل آپ همیشگی هست ! )
بلوار فردوسی هم جزء مناطق تحت پوشش آفتاب هست .
اینم سایت آفتاب : ( پارس آنلاین )

'POP'
25-02-2007, 13:02
يادم رفت بنويسم مودم بالايي اسپليتر داخلي هست و به ميكروفيلتر هم نيازي نداره .

برای اینکه بتونید از فیل ترهای شبکه ( مخصوصا پارس آنلاین ) عبور کنید ، باید سرعت شبکه شما بالای 256 باشه
احسان جان من هم شنيده بودم اما با 512 بيتا تست كردم نشد .

سرعت 128 اون هم قيمت 64 آفتاب باشه
من از نرخ KCGبخوام برات بگم اين ميشه :

پهناي باند 128 و ترافيك 100MB ماهيانه 49000 ريال
پهناي باند 256 و ترافيك 200MB ماهيانه 59000 ريال
پهناي باند 128 و ترافيك 2GB ماهيانه 98000 ريال
پهناي باند 256 و ترافيك 3GB ماهيانه 135000 ريال

البته اين نرخ نمايشگاهش بود ، الآن امكانش هست حداكثر دو بند آخرش 5 تومن بيشتر باشه.
تماس بگير(اميدوارم تلقي تبليغ نشه) :
KCG: 2233580-5
Bita(Alborz): 6054636
Aftab:7685098
;)

EhsanHF
25-02-2007, 14:06
نه Pop جان . بیتا کلا با باقی سرورها فرق داره ! ( با پارس آنلاین امتحان کردم ، شد ! اما این مال زمانی بود که محدودیت گذاشتن )
بیتا هم یک جوریه ! نه خوب نه بد . خوبیش همون اوایلش بود که تازه شبکه رو راه اندازی کرده بودن ، سرعت 64 اون مثل 512 بود ! اما الان دیگه خراب شده . یکی دیگه از بدیهاش اینه که با سرورهای آمریکا و کانادا سازگاری خوبی نداره .
در کل ، به نظر من شما هر کجای مشهد باشین ، اگه اینترنت خوب میخواین آفتاب بگیرین ( آفتاب هرچند گرونتره ، اما خوبیش اینه که از تمام شبکه ADSL ایران جداست ، یعنی اگه اینترنت ایران قطع شه ، آفتاب قطع نمیشه !
در ضمن ، من نه بازاریاب پارس آنلاینم ، نه پسر مدیر عاملش ! فقط تجربیات خودم رو گفتم :)

alir3za
25-02-2007, 18:06
از هر دوي شما دوستان صميمانه تشكر ميكنم.
راستش به فكر دانلود تا سقف مثلا 1 گيگ در ماه هم هستم و شما هم ميگيد كه 64 براي اينجور كارها كفاف نميده به هرحال مقايسه قيمت ماهيانه 50000 تومن 256 آفتاب با مثلا 18000 تومن سرعت مشابه Kcg يكم آدمو به تامل واميداره. نظر شما چيه؟
منتها اين خيلي برام مهمه كه به قول شما تا ويندوز از هيبرنيت مياد بيرون بتونم به مرور صفحات وب بپردازم؟ آيا Kcg اين امكانو برام فراهم ميكنه؟
ضمنا باوجود اين همه ف ي ل ت ر ش ك ن ديگه فكر نميكنم جاي تاملي براي اون مطلب باقي بمونه :)

EhsanHF
25-02-2007, 19:46
اینجاست که خودت باید تصمیم بگیری !
من همیشه برای خریدهام یک مطلبی با خودم میگم : پول بیشتر میدم ، اما جنس خوب میخرم !
با این حرف دیگه هیچ سوال و دو راهی برام باقی نمیمونه .
شما هم همین الان فکر جیبت و کاربردت رو بکن ، ببین با این چیزهایی که گفتیم ، کدوم یکی به نظر خودت به صرفه تره .
امیدوارم موفق باشی .
راستی ، به من هم یه پیغام خصوصی بده .

smahdis
27-02-2007, 07:45
من رفتم با الكا اشتراك 1 ماهه بستم تا ببينم چطوريه.
انشا الله بعدش ميام با آفتاب 6 ماهه ميبندم تا مودم رايگان هم بگيرم.
راستي آفتاب گفته بود كه هزينه ي نصبش 20 هزار تومان هست ولي يكي از دوستان نوشته بود كه مجاني هست. يعني چي؟ من از خود آفتاب پرسيدم گفت اگر 20 تومان نصب رو بديد من مودم رو رايگان ميدم.

EhsanHF
27-02-2007, 10:20
قضیه مودم رایگان رو که Pop عزیز گفت .
در صورتی که شما اشترام 6 ماهه بگیرید ، هزینه نصب و مودم رایگان در میاد .

nax258
22-03-2007, 14:05
با سلام من اینترنت ADSL رو از شرکت الکا که نمایندگیش تو طلاب هست گرفتم سرعتش بد نیست ولی به

هیچ عنوان اصلا قطعی نداره من که راضیم اینم ادرس نمایندگیش

بلوار طبرسی اول نبش المهدی روبروی کیوسک مطبوعات کافی نت جستجو

اینم وبلاگشون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم تلفنشون 2733726

EhsanHF
22-03-2007, 19:29
آفرین ! به این میگن تبلیغ غیر مستقیم !!!
الکا به دو پول نمی ارزه ، البته برای کارهای معمولی شاید خوب جواب بده ، ولی اصلا به درد نمیخوره .
توصیه میکنم با چند تا Isp دیگه هم کار کنید ;)

labkhand
22-06-2007, 00:50
من الان مشترک مشهدی KCG هستم. حقیقتش اولش خیلی سرعتش عالی بود.936 کیلوبیت:18: اونم با اشتراک 64

ولی بعد از 15 روز سرعت تا سطح 64 کیلوبیت پایین آمد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]