PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی چیزی از این عکسهائی که گذاشتم متوجه میشه ؟ ( این یعنی اینکه الان من ویروسیم ؟ ) حالا چیکار کنم ؟

soooot
24-02-2007, 03:54
سلام :happy:
من فکر میکنم که کامپیوترم ویروسی شده ، به جز اینکه سرعتش یه مقدار افت کرده و حرف ی رو هم یه خورده ناجور مینویسه مشکل دیگه ای پیدا نکرده و البته بعضی وقتها یه کارهای کوچیک عجیب و غریبی میکنه که دائمی نیست . ;)
ویندوزم رو عوض کردم ولی چیزی که در عکس زیر وجود داره حتی با عوض کردن ویندوز هم از بین نرفت ، زمانی که این جونور اومده روی کامپیوترم فایر وال کریو و آنتی ویروس نود سی و دو رو داشتم ، هر دو آخرین ورژن و آپدیت ولی هیچ کدوم تشخیصش ندادن ، با آخرین ورژن کاسپر اسکای هم که آپدیت شده بود کل کامپیوتر رو اسکن کردم و همینطور آخرین ورژن ویندوز دفندر و وب روت سوئیپ اسپای ور آپدیت شده ولی هیچ کدوم هیچ برنامه مخربی پیدا نکردن ، آخه پس اون دو تا جونور تو عکس زیر چی هستن ؟ :ohno:
من تیک های کنارشون رو برداشتم تا موقع بالا اومدن ویندوز اجرا نشن ، اون پنجره کوچیک هم مربوط به مشخصات اونها هست که برای هر دوشن یکی هست . :blink:
این برنامه ای هم که تشخیص داده این دو تا جونور در ویندوز در حال اجرا هستن TuneUp Utilities 2007 هست . :rolleye:
حالا چیکار کنم ؟ :sad:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس تسک منیجرم و برنامه های در حال اجرا :blush:

soooot
24-02-2007, 13:04
پس چرا هیچکی هیچی نمیگیه ؟ :sad:

M.C.
24-02-2007, 13:23
احتمالا تروجان یا هر چیز دیگه که هست... توی درایو دیگتون هست و بعد از نصب ویندوز خودشو کپی کرده توی اون مسیر...
بهتر شما از MaxAntiSpyware
یا PcToolsAntiVirus یا PcToolsAntiSpyware استفاده کنید.
Update هم یادتون نره
به احتمال زیاد میگرنش :)

soooot
24-02-2007, 16:19
احتمالا تروجان یا هر چیز دیگه که هست... توی درایو دیگتون هست و بعد از نصب ویندوز خودشو کپی کرده توی اون مسیر...
بهتر شما از MaxAntiSpyware
یا PcToolsAntiVirus یا PcToolsAntiSpyware استفاده کنید.
Update هم یادتون نره
به احتمال زیاد میگرنش :)

ممنون از توضیحات ولی اینهائی رو که گفتی رو که خودم هم میدونم ، میدونی چجوری میشه دستی پاکش کرد ؟ :sad:
بعدش هم همونطور که میبینید با کلی آنتی ویروس و آنتی اسپای ور که همشون هم جزو بهترین ها هستند و همشون هم آپدیت کامپیوتر رو اسکن کردم ولی هیچی پیدا نکردن ، اینائی رو که میگید رو من تا حال اسمشون رو نشنیدم ، یعنی از سوئپ اسپای ور هم قوی تر هستن ! پست پاترول چطوره ؟ :rolleye:
کسی میتونه در رابطه با پاک کردن این جانور به صورت دستی بهم کمک کنه ؟ :blush:
اگر تونستم از شرش خلاص بشم حتما نحوه خلاص شدن از دستش رو اینجا مینویسم :)

SCC
24-02-2007, 16:37
این شاهکار محصولات پارسیان هست

برای از کار انداختنش باید به رجیستری بری و اونو از استارتاپ برداری
بعد از پوشه سیستم 32 حذفش کنی و بلافاصله یه فایل تقلبی با همان نام و با خصوصیت فقط خواندنی جاش کپی کنی

تا بعدا براش یه آنتی ویروس بنویسم

soooot
24-02-2007, 16:55
این شاهکار محصولات پارسیان هست

برای از کار انداختنش باید به رجیستری بری و اونو از استارتاپ برداری
بعد از پوشه سیستم 32 حذفش کنی و بلافاصله یه فایل تقلبی با همان نام و با خصوصیت فقط خواندنی جاش کپی کنی

تا بعدا براش یه آنتی ویروس بنویسم

ایووووووووووووووووووول :thumbsup:
الهی خدا بوست کنه :wub:
من دو ، سه روز پیش پنج هزار و پونصد تومن که الهی کوفتشون بشه بابت چهار تا سی دی آموزش به این شرکت دادم :eh:
حالا این ویروس چیکار میکنه ؟ :jealous:
در اولین فرصت باید یه تماس باهاشون بگیرم و ازشون یه تشکر حسابی بکنم :rambo:
اگر این کاری رو که گفتی بکنم مشکلی توی اجرای برنامه آموزشی این شرکت پیش نمیاد ؟ :weird:
منظورت از یه فایل فقط خواندنی چیه ؟ :blush:

soooot
25-02-2007, 14:52
پس چرا هیچکی کامل توضیح نمیده که باید چیکار کنم ؟ :sad:
اونا رو از استارت آپ هم برداشتم ولی هر کاری میکنم پاک نمیشه :weird:
در ضمن از وقتی که این نرم افزار آشغال رو نصب کردم تمام ی ها به صورت جدا نوشته میشه ، مثل این عکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :eh:
با شرکت درپیتشون هم تماس گرفتم ، مردک بی شعور میگه این دو تا تروجان مربوط به قفل نرم افزار ما میشه و مشکل فونت هاتون هم همینه که هست شما بهتره دو تا ویندوز روی کامپیوترتون نصب کنید یکی برای برنامه ما و یکی دیگه هم برای برنامه ها دیگتون و این کار کاملا منطقیه ، آخه یکی نیست به این بی شعور بگه کجای این کار که آدم برای هر نرم افزاری یه ویندوز جدا نصب کنه منطقیه ;)
حالا چیکار کنم ؟ :worried:
لطفا به صورت مبتدیانه توضیح بدید ! :blush:

soooot
26-02-2007, 18:20
همه رفتن خونشون ! :blink:

AliROCK
26-02-2007, 20:23
از اسکنه انلاینه symantec یا panda استفاده کن یه تروجان به فایله explorer که یکی از اصلیترین فایلهای ویندوزته چسبیده!!!
یه کار دیگه هم میتونی بکنی فایله explorer.exe رو از طریقه dos پاک کن بعد از روی سیدی دوباره بریز شایدم خودشو چند جا کپی کرده یه سرچه کلی هم بکن

vtn54
26-02-2007, 23:19
سلام دوست عزیز

شما هم محل فایل اصلی این برنامه را می شناسی هم کلیدهای رجیستری آن را پس نباید مشکلی توی پاک کردنش

داشته باشی ولی برای پاک کردنش از حالت Safe Mode استفاده کن.اول فایل Explore.exe را از سیستم 32 پاک کن

اگر دستی پاک نشد از نرم افزار زیر استفاده کن :

سپس کلیدهای رجیستری مربوط به آن را پاک کن .پس از آن نباید مشکلی داشته باشی در ضمن اگر توانستی این فایل Explore.exe

را فشرده کن و یکجا برای من آپلود کن تا حالی از این شرکت محترم بپرسیم.:biggrin:

Linux Learner
27-02-2007, 15:48
از من میشنفی از کامپیوترت بک آپ بگیر بعد کل و هم فرمت بزن
ولی از من نشنفی بهتره...

SCC
27-02-2007, 18:18
موفق نشدی هنوز؟

راستی Zone Alarm نصب کنی موقع لود شدن ویندوز بهش اجازه نده لود بشه بعد فایل رو پاک کن یا اصلا اگه یه ویندوز دیگه داری برو از توی اون پاکش کن و یه فایل با همون نام منتها با خاصیت فقط خواندنی جایگزین کن

soooot
27-02-2007, 20:44
سلام دوست عزیز

شما هم محل فایل اصلی این برنامه را می شناسی هم کلیدهای رجیستری آن را پس نباید مشکلی توی پاک کردنش

داشته باشی ولی برای پاک کردنش از حالت Safe Mode استفاده کن.اول فایل Explorer.exe را از سیستم 32 پاک کن

اگر دستی پاک نشد از نرم افزار زیر استفاده کن :

سپس کلیدهای رجیستری مربوط به آن را پاک کن .پس از آن نباید مشکلی داشته باشی در ضمن اگر توانستی این فایل Explorer.exe

را فشرده کن و یکجا برای من آپلود کن تا حالی از این شرکت محترم بپرسیم.:biggrin:
ممنون از راهنمائیتون ، ولی من نمیدونم کلیدهای رجیستریش کجا هستن ! در ضمن مگه این فایل یکی از فایلهای اصلی ویندوز نیست ؟ اگر پاکش کنم ویندوز خراب نمیشه ؟ ;)
اینم فایل آپلود شده که برای احوال پرسی میخواستید :blush:

ولی از من نشنفی بهتره...
موافقم :happy:

موفق نشدی هنوز؟

راستی Zone Alarm نصب کنی موقع لود شدن ویندوز بهش اجازه نده لود بشه بعد فایل رو پاک کن یا اصلا اگه یه ویندوز دیگه داری برو از توی اون پاکش کن و یه فایل با همون نام منتها با خاصیت فقط خواندنی جایگزین کن
نه ، هنوز موفق نشدم ، شونصد تا از بهترین آنتی ویروس ها رو هم امتحان کردم ، بعید میدونم آنتی ویروسی بتونه تشخیصش بده ، کاسپر هم فقط وقتی تشخیصش میداد که اسم فایل رو عوض میکردم ، وقتی هم که اسمش رو عوض میکردم فورا یکی دیگه از خودش با همون نام قبلی میساخت :blink:

vtn54
27-02-2007, 22:38
سلام دوست عزیز

فایل Explorer.exe واقعی در پوشه اصلی ویندوز قرار دارد نه در سیستم32 ( امیدوارم فایل موجود در سیستم 32 را

برای من فرستاده باشی ) در هر حالت نترس فایل موجود در پوشه سیستم 32 را پاک کن .کلیدهای رجیستری را هم که

همان برنامه TuneUp Utilities معرفی کرده است ولی برای سهولت بیشتر از بین بردن آنها این برنامه کوچولو را داونلود

کن :

پس از خارج کردن آن از حالت فشرده برنامه را اجرا کن .در صفحه اصلی برنامه در چهار قسمتی که با رنگ های مختلف در

شکل زیر مشخص شده اند روی هر برنامه ای که نمی شناسی راست کلیک کن و گزینه Delete را انتخاب کن به ویژه

در دو قسمتی که با رنگ آبی و قرمز مشخص شده اند کلیدهای مشکوک به ویژه Explore.exe را پاک کن. لازم به ذکر

نیست که فایل اصلی را همانطور که در پست قبلی گفتم باید اول پاک کنی .اگر مشکلت کامل حل نشد بگو راه

دیگری بگویم.

SCC
28-02-2007, 01:39
فکر میکنم نام فایل explore.exe باشه نه explorer.exe
ولی در کل اگه فایل با قابلیت فقط خواندنی بریزی جاش دیگه نمیتونه رونویسی کنه

vtn54
28-02-2007, 02:28
حق با SCC عزیز است من به نام فایل دقت نکرده ام در هر حالت روش کلی پاک کردن آن فرقی نمی کند فقط جای Explorer.exe

باید Explore.exe را بگذاری .راستی شما Explorer.exe اصلی را برای من فرستاده ای که در پوشه اصلی ویندوز است

و جزو سیستم عامل ویندوز حساب می شود لطفا فایل Explore.exe را که در پوشه سیستم 32 است آپلود کن.

soooot
28-02-2007, 12:46
سلام :happy:
ممنون از راهنمائیهاتون :blush:
ببخشید من اشتباها فایل اکسپلورر رو از پوشه ویندوز برای شما آپلود کردم و بعدش هم فایل اکسپلور رو از سیستم 32 پاک کردم و دیگه ندارمش ، ولی هنوز هم وقتی وفایل اکسپلورر رو در پوشه ویندوز اسمش رو عوض میکنم کاسپر فورا به عنوان ویروس میشناستش :blink:
فکر کنم دیگه مشکل حل شده باشه :rolleye: