PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تحولي بزرگ در عرصه تايپ كامپيوتري!!!! چي شده ش؟؟؟

shahin666
22-02-2007, 16:30
سلام
چند وقت پيش يه برنامه به اسمه ( نويسا ) رو بچه هاي صنعتي شريف درست كردن كه كار تايپ رو راحت ميكرد
نرم افزار به اين صورته كه به وسيله ميكروفون صحبت ميكنيم و نرم افزار هم صدا رو تشخيص ميده و عمل تايپ را
به طور اتوماتيك براي ما انجام ميده و ديگه از شر تايپ كردن راحت مي شيم
با استفاده از اين برنامه هم ديگه نيازي به تايپ كردن نيست و هم سرعت تايپ كردن سريع تر ميشه
اين برنامه محدوديت ساختاري هم نداره و در محيط هاي مختلف ويندوز مثه Notepad ، Wordpad هم كار ميكنه
حالا ميخواستم بيبينم اين نرم افزار الان اومده و آيا cd اون تو بازار هست ؟
يا اگر اومده لينكي از اين برنامه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كسي اطلاعاتي چيزي از اين برنامه داره؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahin666
23-02-2007, 00:22
يعني كسي هيچ اطلاعاتي از اين نرم افزار نداره ؟؟؟؟؟؟؟

Admiral
23-02-2007, 09:43
من که چیزی در موردش نشنیدم!

شما هم اینقدر مطمئن نباشید که از شر تایپ کردن خلاص میشین.

حتی اگه این نرم افزار رو ساخته باشن یه ضریب دقتی داره و مطمئناً 100% درست کار نمی کنه(اگه 60% هم درست کار کنه عالیه). مثلاً برای لهجه های مختلف کار نمی کنه و خیلی مشکلات دیگه که مربوط به تشخیص صوتی میشه.می تونید نحوه تلفظ لغات مختلف رو بین دوستان خودتون تست کنید!!
خلاصه اینکه هنوز اوله راهه !

shahin666
23-02-2007, 13:02
ممنون دوست عزيز
در اينكه اين نرم افزار رو ساختن كه شكي درش نيست چون من چند ماه قبل تو چند تا روزنامه
درباره اين نرم افزار خوندم (كليك جام جم و خوده جام جم ،همشهري و چند تا روزنامه ديگه كه الان يادم نيست)
ولي راستش خيلــــــي ازش تعريف ميكردن
دقت تشخيص بالا ، شناسايي بلادرنگ گفتار طبيعي و پيوسته ، توانايي تطبيق با شرايط نويزي ، قابليت تطبيق با صداي كاربر ،دايره وسيع كلمات فرهنگ لغت ،پشتيباني از زبانهاي فارسي و انگليسي و قابليت استفاده در همه ويرايشگر ها متني رايج از ويژ گيهاي اين نرم افزار است
راستش حتي براي سيستم هاي تلفون گويا و براي معلولين و حتي براي پزشكان و مهترين كارش هم براي تايپ كردن استفاده ميشه
حالا نمي دونم الان اين نرم ازفزار اومده يا نه؟؟؟؟؟؟؟
يعني اصلا كسي اطلاعاتي در باره اين نرم افزار نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا خوشحال شديم ديگه از شر تايپ كردن تحقيق هاي دانشگاهي راحت ميشما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Admiral
23-02-2007, 14:31
مطمئن باشید اگه وارد بازار شده باشه هم قیمتش خیلی بالاست و یه قفل خیلی توپ تلفنی یا .... هم روشه.
فکر کنم بدین تحقیق هاتون رو تایپ کنن ارزون تر در بیاد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

deicide
24-02-2007, 11:17
سلام
به عنوان يه تايپيست نيمه حرفه اي خدمتتون عرض کنم که اين يه کار رو اگه بتوني با تمرين و دقت به سرعت دلخواه برسي خيلي بهتر از استفاده از اين جور نرم افزارهاست.
البته قصد جسارت ندارم فقط تجربه 5 ساله به من اينجوري مي گه. موفق باشي.

M.R.M
24-02-2007, 12:13
سلام دوست عزيز ،
در مورد صحت وجود اين امر بايد بگويم كه مدتها است كه اين امر تحقق يافته است و در ويندوز XP و مجموعه Office XP به بعد چنين قابليتي گنجانده شده است ... اما داراي كيفيت زياد مطلوبي نبوده است و به همين خاطر زياد توجهي به آن نشده است. ضمنا اين قابليت تنها براي زبان انگليسي در اين مجموعه ها وجود دارد.
مدتها است كه متخصصان داخلي كشورمان بر روي اين مورد تحقيق كرده اند و اگر كمي دقت نماييد نمونه هايي كاملا روشن در سيستمهاي موبايل ارائه شده اند كه تبليغات آنها در اخبار داخلي نيز منعكس شدند ...
در هر صورت از شنيدن چنين خبري نبايد زياد تعجب نماييد زيرا امر غير ممكني نبوده و همان طور كه اشاره كردم براي زبان انگليسي در اين مورد ، براي انجام اين كار نرم افزارهاي متعددي وجود دارد كه البته نرم افزارهاي حرفه اي آنها قيمت بسيار بالايي نيز دارند.
اما در مورد تاپيك شما بايد متذكر شوم كه مباحث نرم افزاري داراي انجمن مخصوص به خود است و شما تاپيك خود را در محل غير مرتبط با موضوع مطرح كرده ايد ، من ناچارم آن را به قسمت مربوطه منتقل نمايم.
اميدوارم از اين پس در ايجاد تاپيك بيشتر دقت نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد.