PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل standby- کمک

mhentezari
07-07-2005, 21:22
چند وقت پیش برای اولین بار وقتی من سیستم رو standby کردم وقتی سیستم خواست دوباره بالا بیاد ریست شد. از اون وقت من این مشکل رو با standby دارم. اول فکر کردم مشکی از xp ای هست که داشتم. ولی الان که فرمت کردم و برای اولین بار xp media center رو گذاشتم باز هم همون جوریه. همین طور وقتی hibernate هم میکنم وقتی می خواد بوت شه گیر میده که نمی تونه این کار رو بکنه و از اول میاد.
بعد از این دو حالت وقتی وارد xp میشم یکی از این error reporting ها میاد و میگه:
your computer has a serious error
سابق بر این وقتی send error میکردم میگفت که sp2 رو نصب کن. اما الان با media center که خودش sp2 رو داره دیگه چیزی نمیگه.
احتمالا باید مشکل سخت افزاری باشه. حالا کسی میدونه باید چیکار کرد؟
ممنون

sa3er
07-07-2005, 21:53
به تنظيمات bios سر بزنيد و مطمئن شيد ACPI فعال هست... وگرنه اشکال از vga تون هست...

Emprof
07-07-2005, 23:54
آقا من هم همین مشکل رو دارم
همین که standby-می زنم فوری می پره بیرون (بدون اینکه من تغییری ایجاد بکنم).این حرفی رو هم کsa3erه زد رو من از یکی دیگه شنیدم .حالا من چطوری می تونم bios رو دستکاری کنم.اصلا چکاری باید انجام بدم

Emprof
07-07-2005, 23:55
آقا موضوع خیلی حیاتیه.می ترسم مشکلات دیگه ای پیش بیاد (خدای نکرده)یه لطفی بکنین (اونایی که می دونن)و ما رو از نگرانی در بیارین

mhentezari
08-07-2005, 00:35
اين دفعه كه send error کردم این ها رو نوشت:

Hard disk drive error detected

Thank you for submitting an error report.

Problem description

Windows was temporarily unable to read your hard disk drive. This problem is general in nature and unfortunately we are unable to determine the specific cause of the read error from the error report. In most cases this problem is temporary and can be ignored; however, if the problem is occurring repeatedly we recommend you follow the additional troubleshooting steps in this article.

Common causes of this problem include:

Large file transfers from secondary media to local hard drive
Power loss to hard disk drive causing inconsistent data sectors
Problems entering Hibernation or Standby Mode
Hard drive lag caused by filter drivers, such as virus scanners
Bad connection cables, or misconfigured master/slave settings
Additional troubleshooting steps

The following steps are provided as general troubleshooting steps and may or may not prevent the problem from reoccurring. If you can not resolve the problem using the steps below or are uncomfortable performing the following actions, we recommend you contact your computer manufacturer for assistance.

Back up your files and folders immediately to prevent potential data loss. Learn how to backup your data.
Run a hard disk drive error checking utility. Learn how to run a hard disk drive error checking utility.
Contact the manufacturer that sold you your hard disk drive for support options.
Re-seat or replace the drive cables.
Consult your computer documentation or contact your manufacturer for proper drive hardware settings.

کسی چیزی به نظرش میرسه؟

به تنظيمات bios سر بزنيد و مطمئن شيد ACPI فعال هست... وگرنه اشکال از vga تون هست...

راستش من خیلی به bios وارد نیستم ولی توش همچین آپشنی ندیدم. من اصلا bios رو load default کردم ولی بازم همون طور شد.

masoud_35_teh
08-07-2005, 17:48
دوست عزيز هارد شما مشكل داره و بد سكتور سختافزاري
داره .اگر ميتوني يه هارد ديگه بزار تست كن

M.R.M
10-07-2005, 09:13
سلام دوست عزيز.
طبق گفته دوستان و با توجه به اين پيغام خطاي آخري كه گفتيد گفته مسعود عزيز به احتمال بسيار زياد درست ميباشد. يعني هارد شما داراي بد سكتور است.
اما اين مشكل standby معمولا به دلايل مختلفي ممكن است به وجود آيد.
چند مورد از اين دلايل عبارتند از :
1 - عدم نصب درايور يك سخت افزار يا به وجود آمدن مشكل در درايوهاي يك يا چند سخت افزار . كه اين مشكل با نصب و يا به روز كردن درايور آن سخت افزار برطرف خواهد شد.
2 - عدم نصب درايور چيپ ست براي بايوس. كه با گذاشت سي دي مادر برد و نصب درايور چيپ ست مشكل حل خواهد شد.
3 - مشكل در فن هاي سخت افزارهايي كه دارايي فن ميباشند ( براي مثال قسمت پاور دستگاه و يا فن سي پي يو و يا حتي فن كارت گرافيك و ... ) . كه معمولا در اين حالت فن كار ميكند اما نه به صورت كامل ( در واقع با كندي ميچرخد و باعث هنگ كردن كامل سيستم به طور ناگاني نميشود ) . در اين حالت نيز با بررسي و تعمير و يا تعويض فن مشكل دار ، مشكل برطرف ميشود.
4 - مشكل سخت افزاري يا همان بد سكتور يك قسمت خاص از هارد ديسك. براي رفع اين مشكل اگر بد سكتور زياد نباشد و تنها در يك درايو خاص مشاهده شود ميتوانيد با نصب ويندوز در يك درايو ديگر كه قبلا توسط ابزارهاي شناسايي بد سكتور كاملا چك شده اند و مشكلي در آنها وجود ندارد ، مشكل را برطرف نماييد.
5 - در نادر ترين حالت ايجاد مشكل توسط يك نرم افزار خاص و يا تروجانها و ويروسها ميباشد. كه در اين حالت نيز ميتوانيد با به كار بردن يك آنتي ويروس قوي و يك برنامه كنترل رجيستري و حذف ضايعات مشكل را برطرف نماييد.
و مواردي ديگر كه معمولا احتمال آنها بسيار ضعيف است و اين موارد شايعترين حالات براي بروز چنين مشكلي هستند.
بنابراين تك تك موارد را در ذهن بسپاريد و هر يك را كنترل كنيد.
اميدورام مشكلتان برطرف شود.
موفق باشيد.

Emprof
10-07-2005, 12:34
سلام
خدمتتون عرض بکنم که من اخیرا سیستممو فرمت کردم .بعد از نصب 98 وقتی که خواستم اکس پی رو نصب بکنم یه دفعه یه پیام اومد که تمامش رو برای شما می نویسم.البته قبلا به شماها گفته بودم که سیستم من بعد از استند بای(بلافاصله بدون هیچ تحریکی میاد بیرون)
اما پیام:
Your computer cannot go on stand by
because a divice driveror program wont allow it.
close all open program,and then try again.
این رو هم بگم که من اصلا استند بای نکردم اما این پیام اومد.وقتی که این پیغام اومد من برنامه ها رو بستم و اینبار استند بای کردم اما دوباره همون حالت پیش اومد.
حالا نظر شماها چیه ؟من چکار باید بکنم: :?:

Emprof
10-07-2005, 12:35
البته لازم می دونم که از توضیحات M.R.Mعزیز تشکر کنم
اما واقعا نمی دونم مشکل من از کجا آب میخوره

Amir_P30
10-07-2005, 13:46
خوي عزيز من اين كه خودش نوشته

درايور يكي از ابزارها اجازه استندباي رو نميده

Emprof
10-07-2005, 20:39
amir_p30عزيز
من نمي دونم كدوم درايوه.چطوري مي تونم پيداش كنم

Amir_P30
11-07-2005, 01:27
شما در قسمت دوايس منيجر چك كن ببين كدوم درايورت مشكل داره.

بلدي كه؟؟

بروي ماي كامپيوتر راست كليك كن بعدش پروپرتيس را انتخاب كن.

mhentezari
13-07-2005, 21:17
دست دوستان درد نكنه. راستش حالا بايد يك سري چك آژ ها رو امجام بدم.