PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع C

shayan_p30
20-02-2007, 09:01
سلام:)

من مي خوام كار با C رو شروع كنم.قبلا هم دو تا زبان برنامه نويسي رو ياد گرفتم.

ميخوام بدونم C چه انواعي داره (C++,Visual C,...).لطفا يه توضيحي درباره ي هر مودوم كه به چه دردي مي خورن همراه با عكس محيط كارش بذارين.

راستي مي خواستم بدونم براي نوشتن برنامه هاي ويندوز كودوم بهتره.

ممنون;)

hamidreza_buddy
21-02-2007, 21:10
بین C و C++ پیشنهاد می کنم که C++ یاد بگیری. البته باید حتماً برنامه نویسی رو بفهمی تا بتونی جلو بری.
C++ تقریباً مثل ادامۀ C می مونه. یعنی تا یه جاهای C++ شبیه C هست. ولی مباحث شئ گرایی در C وجود نداره.
تقریباً اصلی ترین تفاوت این دو زبان همان شئ گرایی که گفتم.
توی اغلب کتابای C++ اغلب چیزایی که قبل از شئ گرایی گفته می شه 90% همون سی هست.

Visual C++ که یه محیطه (IDE) برنامه نویسیه که در اون به زبان ها ی C و C++ و از توابع و کلاس های آماده و خاصی پشتیبانی می کنه.

سی شارپ هم یه زبون بیشتر تجاریه. یعنی اگر می خواید برنامه نویسی تجاری کنید بهتره برید دنبای C#.
ولی اگه می خاید برنامه نویسی سیستمی کنید بهتره برید دنبال c و C++ .
البته اگه یه زبون برنامه نویسی رو بلد باشید هر زبون دیگه ای رو خیلی راحت تر یاد می گیرید. چون مهم درک مفاهیم برنامه نویسی هست.

nw_nk
21-02-2007, 21:13
سلام:)

.قبلا هم دو تا زبان برنامه نويسي رو ياد گرفتم.

اصلا سراغ برنامه نویسی کلاسیک نرو.

دیگه C و C++ و Pascal و Basic کاربردی نداره. فقط برای شروع لازمند!

تو هم که میگی 2 تا زیان بلدی! با C چند ماه طول میکشه تا یک Wordpad بنویسی! (تازه یابد فوق حرفه ای باشی!)

بهترین گزینه برای نوشتن برنامه های ویندوز برای تو VB.NET 2005 است.

shayan_p30
22-02-2007, 07:12
بین C و C++ پیشنهاد می کنم که C++ یاد بگیری. البته باید حتماً برنامه نویسی رو بفهمی تا بتونی جلو بری.
C++ تقریباً مثل ادامۀ C می مونه. یعنی تا یه جاهای C++ شبیه C هست. ولی مباحث شئ گرایی در C وجود نداره.
تقریباً اصلی ترین تفاوت این دو زبان همان شئ گرایی که گفتم.
توی اغلب کتابای C++ اغلب چیزایی که قبل از شئ گرایی گفته می شه 90% همون سی هست.

Visual C++ که یه محیطه (IDE) برنامه نویسیه که در اون به زبان ها ی C و C++ و از توابع و کلاس های آماده و خاصی پشتیبانی می کنه.

سی شارپ هم یه زبون بیشتر تجاریه. یعنی اگر می خواید برنامه نویسی تجاری کنید بهتره برید دنبای C#.
ولی اگه می خاید برنامه نویسی سیستمی کنید بهتره برید دنبال c و C++ .
البته اگه یه زبون برنامه نویسی رو بلد باشید هر زبون دیگه ای رو خیلی راحت تر یاد می گیرید. چون مهم درک مفاهیم برنامه نویسی هست.

حميد رضاي عزيز به خاطر راهنماييت ممنونم.
فقط وقتي مطلبي رو كه نوشتي خوندم يه سوال واسم پيش اومد.

يعني وقتي C++ رو ياد بگيرم با Visual C++ ميتونم كار كنم:question:

بازم ممنون;)

shayan_p30
22-02-2007, 07:18
اصلا سراغ برنامه نویسی کلاسیک نرو.

دیگه C و C++ و Pascal و Basic کاربردی نداره. فقط برای شروع لازمند!

تو هم که میگی 2 تا زیان بلدی! با C چند ماه طول میکشه تا یک Wordpad بنویسی! (تازه یابد فوق حرفه ای باشی!)

بهترین گزینه برای نوشتن برنامه های ویندوز برای تو VB.NET 2005 است.

ممنون.:)

ولي همه ميگن كه C قويترينه و خيلي چيزاي ديگه.
ولي در عوض ميگن VB يه زبان ابتدايي و ساده است و كاراي بزرگ رو باهاش سخته انجام بدي.برنامه هايي كه با هاش مينويسيم پايه ريزي قوي نداره و ... .هزاران چيزهاي ديگر

حالا اگه بازم ميگي كه "برای نوشتن برنامه های ویندوز برای تو VB.NET 2005 است" دليل برتريش از C,بقيه زبان ها رو بگو;)

shayan_p30
22-02-2007, 07:19
:)راستي اين راسته كه ميگن C++ قوي ترين زبان برنامه نويسيه:question::)

hamidreza_buddy
22-02-2007, 19:36
ببینید vc++ یه محیطه. ولی مثلاً بعضی کتابا عنوانشون Learning Visual C++ هست (مثلاً یه همچین چیزی) منظورشون اینه که توشون نحوۀ استفادهد از کلاسای MFC رو یاد می ده. برای یادگیری استفاده از این کلاس ها هم باید یه 2 - 3 ماهی وقت بذاری و هی پروژه بنویسی.
در مورد قدرت C++ هم باید گفت اگه از نظر قدرت و سطح پایین بودن بگی آره قویترینه ولی به قول nw_nk یه برنامۀ ساده رو خیلی وقت می بره تا بتونیم بنویسیم. که این وقتو اگه رو چیزای دیگه کنیم خیلی برامون بهتر میشه.
همون طور که گفتم اگه قصد برنامه نویسی تجاری داری بهتره طرف c و C++ نیای و C# یا VB.NET رو یاد بگیری
خوبی C++ اینه که برنامۀ تجاری هم میشه باش نوشت چون شئ گرا هست و کلاس های آماده زیاد براش وجود داره ولی باید برای یادگیری اون کلاسا علاوه بر وقتی که برای یادگیری زبان C++ می کنی یه وقت دیگه هم بزاری.
به قول یکی از بچه های p30 اگه دردسرو دوست داری برو دنبال C++ !
من خودم شخصاً C++ رو ترجیح می دم.

shayan_p30
23-02-2007, 08:47
ممنون از توضيحات جامعت:)

الان چند تا سوال دارم:
منظورت از توضيحات اين بود كه با C يه Worpad رو در زمان طولاني تري نسبت به مثلا VB نوشت ولي يه برنامه ي بزرگ رو با C ميشه زودتر و بهتر نوشت:question:

همچنين فكر كنم ياد گرفتنش درد سر زياد داره نه:question:

من الان دلفي رو تو حد نيمه حرفه اي بلدم پيشنهاد ميكني برم C ياد بگيرم.;)

راستي الان اگه C بخونم و تا حد حرفه اي پيش برم تو دانشگاه ميتونم فوق حرفه اي بخونم(عمرا):question:

در هر صورت ممنون:happy:

someone
23-02-2007, 12:02
سلام.
توضیحات دوست خوبم hamidreza_buddy مثل همیشه کامل و مفید بود.
احتمالا با کلمه ی "توسعه" ویا "Development " آشنا هستید. به طور خیلی ساده فرض کنید
که در دلفی (که گفتید کار کردید) برنامه ای نوشته شده که مثلا برای نمایش عکس به کار میره. (open source)
از شما خواسته میشه که برنامه ای برای نمایش عکس بنویسید . دو کار میتونید انجام بدید:
1-خودتون از اول شروع به نوشتن برنامه کنید.
2-از برنامه ی نوشته شده استفاده کنید و اونرو به دلخواه تغییر بدید.
مسلما روش دوم وقت کمتری میگیره.
از دید microsoft ما امروزه چیزی به مفهوم برنامه نویس نداریم و همه به نوعی توسعه دهنده هستند.
مسلما تمامی ابزار ها در اختیامون هستند و کافی بتونید به درستی ازاونهادر کنار هم استفاده کنیم.
وقتی می خواید تجاری کار کنید چیزی که توش خیلی مهم هست (البته بصورت کلی میگم )
اول زمان هست و دوم همکاری (البته اگه تیمی داشته باشید.)
microsoft تمامی ابزار های مورد نیاز هاتون رو در مجموعه MFC یا Net. در اختیار شما گذاشته و شما به
سرعت از این ابزار ها برای توسعه برنامتون استفاده کنید. چیزی مثل API ها. که در ضمن ضریب اطمینان بالاتری دارن.
این در مورد برنامه های تجاری. (البته کارهای تجاری بیشتر در زمینه ی database و این طور چیزها دور میزنه).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد سوالاتون :
1-مسلما در VB یا VC یا هر یک از زبان های Net. در 2 حرکت میشه یک wordpad ایجاد کنید. (OLE , COM)
همون چیزی که گفتم برنامه از قبل نوشته شده و به صورت یک کنترل در اختیار شماست. کافی اون رو
روی فرمتون بکشید. در C باید فرموتون رو بسازید. بعد حالا از ساختار ویندوز استفاده کنید و یک EditBox به
برنامتون اضافه کنید.شروع میکنید به اضافه کردن قابلیت های EditBox و..... میبینید که چه وقتی از شما
میگیره! در صورتی که از قبل نوشته شده و آماده هست.
2-یادگرفتن هر چیزی دردسر داره. وهمیشه این دردسر به شیرینی بعدش می ارزه.
3- اگه با مفاهیم برنامه نویسی آشنا هستید نیازی به یادگیری C نیست چون رسم الخطشون با هم
فرق میکنه. کافی مقداری در مورد شئ گرایی اطلاعات داشته باشید و #C رو شروع کنید.البته اگه دنبال کار
تجاری هستید. (گفتید بصورت نیمه حرفه ای با دلفی کار کردید.)
4- در دانشگاه مواظب دانسته های خودتون باشید! در مورد برنامه نویسی مطمئن باشید چیزی بهش اضافه
نمیشه.مواظب باشد کمتر نشه و از دستش ندید.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ولی بازم با چیزهایی که گفته شد به نظرم اگه شما خودتون تجربه کنید بهتر هست. فقط نباید عجله کنید.
در یه بازه ی 3 یا 4 ماه میتونید زبان های ++C و یا #C رو تجربه کنید. (در محیط های Visual).
بعدش بهتر میتونید تصمیم بگیرید. در این مدت تجربه ای که بدست می آرید بسیار ارزشمند هست.
وسعت تجربه همیشه خیلی کمک میکنه. مخصوصا در برنامه نویسی.

netspc
26-02-2007, 19:27
سلام
بنده هم به عنوان یک دوست توصیه هایی رو برای دوستانی که میخواهند برنامه نویسی رو دنبال کنند دارم:

اصولاً کسانی که ++c/c یاد میگیرن دلیل اصلی یادگیری اون به دلیل این هست که میخواهند برنامه نویس بشوند و نه توسعه دهنده
فکر کنم در این باره someone توضیحات کامل رو داد.
شما باید ببینی نیازت چی هست؟
اگر دوست داری یه روزی هکر بشی و یا ویروس و یا آنتی ویروس بنویسی و یا بیای و یک درایور برای سیستم عامل ویندوز و یا لینوکس درست کنی و یا یک کلاس برای کار کردن و با یک سخت افزار جدید ایجاد کنی
شما اول سی / پاسکال یاد بگیری(یعنی باید pascal/++c/c بلد باشی) و یعد مفاهیم pointer رو بطور دقیق بدونی چون اگه ندونی pascal/++c/c هیچ کمکی بهت نمیکنه و در آخر هم باید زبان ماشین یا اسمبلی رو باهاش آشنا باشی که پروسه یه همچین کاری و کسب تجربه در این زمینه از 3 تا 7 سال طول میکشه.
ولی اگر میخواهی توسعه دهنده بشی یعنی بتونی در عرض کمتر از 10 دقیقه یک برنامه کار با بانک اطلاعاتی بنوسی و یا یک wordpad درست کنی شما باید بری سمت برنامه نویسی ویژوال یعنی باید بری دنبال دات نت یا جاوا یا محیطهای توسعه مشابه .
کسب مهارت در این زمینه از 6 ماه به بالا هست (البته بستگی به این داره که اگر شانس بیاری و پروژه enterprise بهت بخوره در این زمینه تجربه های خوبی به دست خواهی آورد و میفهمی که برنامه نویسی سیستم هم در برنامه نویسی تجاری نقش به سزایی داره)

kamal114
27-02-2007, 08:47
بین ++c و #c کدام بهتر است؟

shayan_p30
01-03-2007, 07:29
ممنون از توضيحات كامل همتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به اين چيزايي كه فرموديد من كمي دچار مشكل شدم بايد كمي بيشتر فكر كنم بعدش نتيجه رو بهتون ميگم.

بازم ممنون;)

shayan_p30
08-03-2007, 08:00
با سلام دوباره:king:

عزيزان من چند بار پستاتون رو به دقت خوندم و در آخر به اين نتيجه رسيدم:
C++ ادامه ي C هست پس من C++ رو ياد ميگيرم.:)
همچنين اگه بخوام پر سرعت:biggrin: باشم بايد با برنامه نويسي ويژوال آشنا باشم (Visual C++,...).
پس وقتي C++ رو ياد بگيرم يعني C رو هم بلدم:cool: و فقط بايد يه كم وقت بذارم و Visual C++ رو ياد بگيرم.
بنابراين من زبان هاي برنامه نويسي رو كه قبلا ياد گرفتم كاملا فراموش ميكنم و C++ رو از اول اول شروع ميكنم.:happy:

سه تا سوال هم دارم كه اگه زحمتي نيست ...:blush:

:question:سي موليشن چيه؟ شبيه سيه؟ يا نه؟ اصلا به چه دردي مي خوره؟:question:

:question:چرا ميگن سي قويه:question:

:question:netspc عزيز قبلا گفته بودن كه:

اگر میخواهی توسعه دهنده بشی یعنی بتونی در عرض کمتر از 10 دقیقه یک برنامه کار با بانک اطلاعاتی بنوسی و یا یک wordpad درست کنی شما باید بری سمت برنامه نویسی ویژوال یعنی باید بری دنبال دات نت یا جاوا یا محیطهای توسعه مشابه .
Visual C++ هم از همين محيط هاي توسعه ست.:question:

ممنون;)

netspc
08-03-2007, 14:44
سلام ++vc .... فکر نکنم به همین راحتیها بتونی با ویژوال سی پلاس پلاس و واقعاً در عرض کمتر از 10 دقیقه یه قرم کامل edit بانک اطلاعاتی ساده تولید کنی (البته بدون استفاده از ویزارد و تماماً کدنویسی دستی کاری که در وی بی به راحتی قابل انجام هست).
اگر اینطور هست ممنون میشم راهنمایی کنی.

someone
08-03-2007, 17:30
دوباره سلام.
در VC6.0 اگه از ODBC استفاده بشه واقعا میشه در 10 دقیقه با یک DB کار کرد.
اگه بخواید از ADO استفاده کنید به شرط استفاده از ADO Activex به راحتی میشه با یک DB در ارتباط
بود.

shayan_p30
09-03-2007, 21:23
آقا يكي نيست بگه اينا درسته يا نه؟

با سلام دوباره:king:

عزيزان من چند بار پستاتون رو به دقت خوندم و در آخر به اين نتيجه رسيدم:
C++ ادامه ي C هست پس من C++ رو ياد ميگيرم.:)
همچنين اگه بخوام پر سرعت:biggrin: باشم بايد با برنامه نويسي ويژوال آشنا باشم (Visual C++,...).
پس وقتي C++ رو ياد بگيرم يعني C رو هم بلدم:cool: و فقط بايد يه كم وقت بذارم و Visual C++ رو ياد بگيرم.
بنابراين من زبان هاي برنامه نويسي رو كه قبلا ياد گرفتم كاملا فراموش ميكنم و C++ رو از اول اول شروع ميكنم.:happy:

سه تا سوال هم دارم كه اگه زحمتي نيست ...:blush:

:question:سي موليشن چيه؟ شبيه سيه؟ يا نه؟ اصلا به چه دردي مي خوره؟:question:

:question:چرا ميگن سي قويه:question:

:question:netspc عزيز قبلا گفته بودن كه:

Visual C++ هم از همين محيط هاي توسعه ست.:question:

ممنون;)
;)

hamidreza_buddy
10-03-2007, 00:41
1- Simulation یا شبیه ساری معمولاً برای شبیه سازی سیستم های پیچیده کاربرد دارد. مثلاً شبیه سازی گرافیکی همین ماشین بازی ها و فوتبال ها شبیه سازی دنیای واقعی اند.
یه کاربرد دیگشم تو شبیه سازی سیستم هایی مثل به کارخونه و یا شبکه های کامپیوتریه و در اون بررسی میشه که مثلاً اگه فلان جای خط تولید یا سرور رو قدرتمند تر کنیم چه افزایشی توی کارایی کل سیستم داره.
2- چون همین ویندوز و لینوکسی که تو توش کار می کنیو با c توشتن! از نظر کار سطج پایین (با سخت افرار و اینا) خیلی به درد بخوره. توی نوشتن سیسنم (مثلاًً سیستم عامل ها) هم در نتیجه قدرتش زیاده. مثلاً سیستم عامل Symbian رو با C++ نوشتن.
3- VisualC++ یه IDE هست. یعنی یه محیط. توش لوازمی هست که برنامه نویسی رو راحت تر می کنه. مثلاً API Windows مه واسط برنامه نویس هست با سیسنم عامل ویندوز. با کلاس های MFC که یه جورایی این API ها رو به صورت کلاس در آوردن.

shayan_p30
10-03-2007, 11:39
حميدرضاي عزيز ممنونم از راهنماييات.:);):happy: