PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزايش سرعت Startup سيستم

Gangster_Benington
06-07-2005, 14:12
بابا من چه كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سرعت Startup سيستمم خيلي كنده. هر ترفندي هم كه بگيد به كار بردم :cry: :( آخه چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza12100
06-07-2005, 14:31
قبلا این موضوع بررسی شده
یک کم تو فروم جستجو کن نتایج خوبی پیدا میکنی اما
برو تو دایرکتوری window یک فولدر به نام prefetch وجود داره هرچی فایل داخلش هست ار پاک کن
بعد win را ریستارت کن

Amir_P30
06-07-2005, 19:51
در تاپيك هاي صفحه هاي قبل بگرديد پيدا ميكنيد

در انجمن آموزش هم از اين دست آموزش ها زياد داده شده

Nesta
06-07-2005, 23:43
سلام دوست عزیز شما احتمالا برنامه هائی‌ که نصب کردید همه موقع بالا آمدن سیستم میاد در taskbar شما و این باعث می‌شه که همش لود بشه و رم اشغال کنه و cpu شما درگیر بشه و در نتیجه منجر به کند شدن بالا آمدن سیستم شما می‌شه.
شما از این برنامه استفاده کنید و چیز های به درد نخور رو از آنجا حذف کنید و سرعت شما هم تحت کنترل خودش در میاره .و برنامه خوبی‌ هست.
Startup_Faster_2004_v2.1.2.110

MaFia
07-07-2005, 01:27
خود ويندوز هم البته اين قابليت رو داره
يكي از شاخه هاي دستور Msconfig كه همه معرف حضورشون هست

mehdi87
07-07-2005, 01:46
به نظر - حالا كه تاپيك زده شده كاريش نيمشه كرد و جواب دوستمون هم كوتاهه هميجا جوابشو بديم بهتره !

با توجه به مطلب مافيا جان (‌شرمنده )

توي run تايپ كن Msconfig توي تب Startup ميتوني برنامه هاي اظافي اكه هست رو غير فعال كني !

Nesta
07-07-2005, 04:35
سلام البته الان با توجه برنامه های utility که آماده دیگه از run کمتر استفاده می‌شه و هر کسی‌ هم کار کردن به این طریق رو بلد نیست .و استاد مافیا هم اشاره کردند .اون برنامه ای که من گفتم هم می‌تونه در خودش همرو نشان بده با هم سرعت رو افزایش بده و هم از آنجا delete or disable کنید.

sayedreza
07-07-2005, 07:52
سلام
من مشكلمو همين جا ميگم اميدوارم مجبور نشم تاپيك بزنم تا ببيننش
ببينيد اين مشكل ديروز كه مجددا ويندوز نصب كردم پيش اومده ويندوز قبلي اين مشكلو نداشت :
سرعت بوت سيستم بشدت پايين اومده از همون اولي كه حتي داره ويندوز نصب ميشه پايينه وقتي هم كاملا نصب شد بدون اينكه برنامه اي روش نصب كنم چيزي حدود يكدقيقه و نيم طول ميكشه . هر كلكي هم بلد بودم زدم ولي هيچ تاثيري نداره .از نظر سخت افزاري هم يه يه چيزايي رو امتحان كردم مثلا مودم رو در آوردم يا رايتر وسي دي رام رو قطع كردم .هيچ ربطي نداشت تفاوتي هم نكرد اين هم مشخصات سيستمم:
cpu AMD64
mainboard msi k8n neo
ram 512 kingmax

HDD sata 200g maxtor

چيزاي مهمش هميناست بقيه شو اگه لازمه بگم .
بد جوري به هم ريختم و حالم بده كمكم كنيد.
:(

Gangster_Benington
07-07-2005, 10:25
به هر حال ممنون آقاي مافيا ولي اين msconfig رو هم امتحان كرده ام و هر كي اونو بلده!

Amir_P30
07-07-2005, 14:37
از كي اين مشكل برات پيش اومده ؟؟

شما يه تست كن ببين فن پردازندت درست كار ميكنه؟؟

مكاني كه كامپيوترت هست سعي كن مكان گرمي نباشه.
خنك باشه

sayedreza
07-07-2005, 16:24
از كي اين مشكل برات پيش اومده ؟؟

شما يه تست كن ببين فن پردازندت درست كار ميكنه؟؟

مكاني كه كامپيوترت هست سعي كن مكان گرمي نباشه.
خنك باشه

سلام
امير جان نميدونم با مني يا مخاطبت اين دوستمونه ولي من روبروي كولر نشستم بدنه كيس جلوي باد مستقيم كولره فكر نميكنم از بالا رفتن حرارت باشه. در ضمن ويروس هم نبود :shock:
خواهش ميكنم در موردش فكر كنين ببينيم چيكار ميشه كرد . اعصاب برام نمونده :(

sa3er
07-07-2005, 17:22
اقا رضا ویندوزتون چیه آخه عزیز؟

محتویات boot.ini اتو برام بخون
سوييچ fastdetect/ یادت نره

در ضمن می خوام بدونم این ویندوز تو چه Drive ای (partion) نصب شده و اون drive چه قد freespace داره.

sayedreza
07-07-2005, 22:27
سلام
ممنونم از توجه و لطفتون
ويندوز ايكس پي مدياسنتر توي درايو c و فضاي خالي هم خيلي داره
حدود 6-7 گيگا بايت .
در ضمن توي محيط ويندوز مشكلي نداره فقط سرعت بالا اومدن فوق العاده پايينه نميدونم به.چي گير ميده .مثل اينكه يه چيزيو داره چك ميكنه كه طول ميكشه.
خيالمو راحت كنين مشكل ميتونه سخت افزاري باشه يا نه؟ تازه با يه رم ديگه هم امتحان كردم همين طور بود .همچنين با يه ويندوز ديكه. آخه يكماه نيست خير سرم آپگريد كردم .
:cry: اينم محتويات boot.ini
ويرايش:

متشكرم درست شد

mehdi3267
07-07-2005, 23:19
سعيد جان يكي از مشكلاتت اين هست كه فضاي درايو سي رو زياد گذاشتي

Nesta
08-07-2005, 06:15
سعيد جان يكي از مشكلاتت اين هست كه فضاي درايو سي رو زياد گذاشتي
سلام مهدی جان با مانی‌ شما ایشون به گمانم سید هستند . :lol: