PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : THree G N73

banker
16-02-2007, 07:12
دوستان حرفه ای موبایل در سایت سلام.
راستش دوست من تازه از انگلیس آمده و یک سیم کارت از آنجا آورده که می گوید همراه آن یک موبایل N73 به او داده اند .
سیم کارت مذکور متعلق به شرکت Three G همان 3G خودمان هست و موبایل آن هم کلی نرم افزار جالب و عالی دارد ولی مشکل این است که با سیم کارت ایرانسل و تالیا و اپراتور اول که می خواهیم کار کنیم کار نمی کند و تنها شماره تلفنی که می گیرد 999 هست .
البته از خود گوشی در حالت Offline می توان کار کرد ولی خط ندارد.
چه کنم؟؟؟

b-jay
20-02-2007, 17:36
دوست عزیز کاریش نمیتونی بکنی. این داستان تو خیلی از کشورهایه اروپای وجود داره که میری خط باز میکنی و هر گوشی بخواهی به اسم مجانی بودن به شما میدن ولی قرارداده 2 ساله با شما میبندن. ولی در کل تو این دو سال خورد خورد پوله گوشی را به قبز ماهیانهیه تلفن شما اظافه میکنند. یعنی شما هم پوله گوشی را میدید هم پوله خط. به عبارتی دیگر پوله گوشی را شما قسطی پرداخت میکنید. تازه گوشیها در بازار همیشه قیمتشان پس از 1 ماه در بازار موندن به نسف میرسه ولی در این قرارداد باید 2 سال پول پایه قیمطی بدید که هنگامه امدن گوشی به بازار گوشی داشته. به این میگن کلاه برداری :biggrin:
چون در اروپا سیم کارت مجانی است و مسابقه بین شرکتهایه مخابراتی وجود دارد و مردم میتوانند با رفتن به مخابرات دلخواه خودشون و از بین صدها مدل خط تلفنی ارزانترین و یا مجهز ترین خط را مجانی و بدونه منطزر ماندن این که خط با شماره دلخواه شما باز شود خط باز کنند این کلاه برداران گوشیهی که به مردم با قرارداده 2 ساله میدن sim lock میکنند. یعنی ان گوشیه خوشکل مامانی فقط با خط همان مخابرات کار میکند که مردم نرن مخابرات مسابقهگر بغلی خط دیگری باز کنند و پولاشون رو مجبور نشن بدند اونها پایه تلفن های که میزنند. بدند خودشون بخورند. بعد از 2 سال که گذشت اگر خواستی و تلفونت را از اینکه قدیمی شده دور ننداختی میتونی ببری بدی قفلش رو باز کنند با master code که فقط خودشون دارند. :biggrin: من خودم فنلاند زندگی میکنم و رفتم همین کارو کردم و نوکیا ن 73 گرفتم. الان بعد از 3 ماه پشیمونم. روز به روز خطهایه ارزونتری میاد از شرکتهایه دیگه ولی حیف که نمیتونم باز کنم و با این مبایل لعنتی استفاده کنم. :sad:

mohammad_1000
20-02-2007, 17:42
سلام
فقط میتونی گوشی رو به عنوان یک ماکت یا یک اوراقی که از قطعاتش استفاده کنند بفروشی چون قفل شبکه رو نمیشه باز کرد هیچ باکسی توانایی این کارو نداره
موفق باشید