PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافیک جدید ATi مدل R600 - یک شاهکار...

M.C.
13-02-2007, 23:35
سلام!
یک خبر برای طرفداران ATi دارم!!!
شرکت ATi بزودی زود گرافیک فوق پیشرفته خودشو روانه ی بازار میکنه:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :wub:
بهتر به خبری که سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نوشته توجه کنید !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سر انجام تصاویر و مشخصات نهایی هیولای جدید ATI که حال آن را باید AMD-ATI نامید نیز به نمایش گذاشته شد.

در ابتدای عرضه، از تراشه 80 نانومتری R600 در دو مدل XTX و XT استفاده خواهد شد. همچنین دو مدل مختلف از نسخه XTX این کارت تولید خواهد شد که نسخه اول آن جهت فروش به صورت OEM بوده و اندازه آن در به 32 سانتیمتر خواهد رسید در حالی که نسخه عرضه شده جهت خرده فروشی یا Retail حداکثر طولی معادل 24 سانتیمتر خواهد داشت.

تفاوت نسخه های XTX و XT در نوع حافظه به کار رفته در آنها خواهد بود به طوری که در مدل XTX از 1 گیگا بایت حافظه فوق سریع GDDR4 و در مدل دوم یعنی XT، از حافظه ارزانقیمت تر GDDR3 استفاده خواهد شد. همچنین توان مصرفی در نسخه XTX OEM با خنک کننده 32 سانتیمتری در حدود 270 وات، در نسخه XTX Retail حدود 240 و در مدل XT حدود 220 وات اعلام شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ATI R600 XTX
خنک کننده به کار رفته در این کارت گرافیک بزرگترین نوع در بین کارت های گرافیکی است که تا کنون تولید شده اند، چرا که سرعت هسته R600 نیز سریعترین سرعتی است که در تراشه های گرافیکی دیده می شود یعنی بیش از 1 گیگاهرتز! همچنین گفته می شود ATI R600 XTX مجهز به حافظه GDDR4 پهنای باندی معادل 140.8GB/s را در اختیار می گذارد که این مقدار در حدود 40 درصد از رقیب آن یعنی GeForce 8800 GTX بیشتر خواهد بود.
ATI R600 XTX
احتمالا AMD-ATI در هنگام عرضه مدل ارزانقیمت تری از این کارت گرافیک را با نام ATI X600XL در نظر خواهد گرفت.

M.C.
13-02-2007, 23:41
64 4-Way SIMD Unified Shaders, 128 Shader Operations/Cycle;
32 texture mapping units, 16 raster operation units;
512-bit memory interface full 32 bit per chip connection;
230W thermal power envelope;

این وب سایت همچنین از پشتیبانی تراشه R600 از تکنولوژی جدیدی به نام GPU Clustering نام برده است که امکان ایجاد ارتباط بین تعداد بی نهایت تراشه گرافیکی را به صورت مضربی از 2 به توان n را میسر می سازد. به نظر میرسد این تکنولوژی نسخه ای پیشرفته تر از Crossfire باشد. سایت LEVEL 505 در ادامه به نکته جالبی اشاره می کند و آن پشتیبانی تراشه R600 از DirectX نسخه 10.1 است که در صورت صحیح بودن می توان آن را به عنوان امتیازی در برابر تراشه nVIDIA G80 دانست.

طبق گفته این سایت، کارت های گرافیک مبتنی بر این تراشه در دو نوع مختلف عرضه خواهند شد: کارت قدرتمندتر و البته گرانقیمت تری با استفاده از حافظه فوق سریع 2.2 گیگاهرتزی GDDR4 که در ماه مارس عرضه خواهد شد، اما پیش از آن در ماه فعلی یعنی ژانویه، این تراشه بر روی بردی با حافظه DDR3 با سرعت 1.8 گیگاهرتز عرضه خواهد شد.

تا کنون در مورد قیمت احتمالی کارت های گرافیک مبتنی بر این تراشه از طرف هیچ منبع خبری اطلاعاتی داده نشده است.

نتایج مقایسات اولیه R600 :

همچنین سایت LEVEL 505، نتایجی از مقایسه تراشه R600 با تراشه رقیب خود یعنی G80 را به نمایش گذاشته که در ادامه شاهد آن خواهید بود:

سایت LEVEL 505 در آخر به این نکته اشاره می کند که نمونه های اولیه از کارت های گرافیک مبتنی بر R600 در حال حاضر برای آزمایش و اشکال یابی احتمالی در درایور آن، بخصوص برای ویندوز ویستا، به شرکت مایکروسافت تحویل داده شده اند.

alirafaat
14-02-2007, 00:44
با تشکر از دوست عزیز
این هم می شه گفت ادامه ماجرا

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط وب سایت آسیایی OC Workbench، آخرین لیست از محصولات خانواده AMD-ATI R600 و قیمت احتمالی آنها در هنگام عرضه به صورت زیر اعلام شده است :

جدول مشخصات و قیمت محصولات جدید AMD-ATI

در بالای این جدول مدل X2800XTX2 قرار دارد که به احتمال زیاد پاسخ ATI به کارت گرافیک GeForce 7950GXT خواهد بود، یعنی کارت گرافیکی با دو تراشه و احتمالا هر تراشه بر روی یک برد. پس از آن مدل X2800XTX در این جدول مشاهده می شود که به عنوان قدرمند ترین کارت گرافیک برپایه تراشه R600 در لیست محصولات جدید AMD-ATI خود نمایی میکند، هانطور که مشاهده می کنید سرعت هسته 750 مگاهرتزی و سرعت حافظه فوق العاده 2200 مگاهرتزی آن حرف های زیادی در برابر GeForce 8800 GTX خواهد داشت.

در میانه این جدول کارت گرافیک X2800XL با مشخصات فنی جالب و قیمت جذاب 399 دلاری خودنمایی می کند، نکته جالب استفاده از حافظه DDR2 در مدل X2300LE است که باعث کاهش قیمت آن تا حدود 60 دلار خواهد گردید.

نویسنده : سعید یزدانی
سایت : سخت افزار . کام

M.C.
14-02-2007, 02:16
اینا همه چرته!
هیچی 8800 نمیشه.
مخلصیم.

سلام!
دوست من
نمیدونم دلیل اینکه شما میگید چرت هست چیه !
ولی من نگفتم 8800 GTX بده
خیلی هم خوبه
ولی اون دوران ظاهران تمام شد که Nvidia برتر بود
فعلا ATi با ساخت سری جدیدی از گرافیک های خودش برتریشو بر Nvidia اعلام کرده
ما هم بهتر هست خوش بینانه به ماجرا نگاه کنیم و بیخودی وصله نبندیم...
با این همه دلیل و برهان دیگه فکر نکنم جایی برای این حرف ها باشه ... نه !
طبق خبر skhatafzar.com
نمی شه گفت که این برتری نسبی هست
باید گفت برتری 40% که خودش خیلی هست .
------------------------------------------------------
فکر کنم اگه R600XTX بیاد توی بازار چیزی توماییه 1.100.000 T باشه
من که کف کردم با این همه قدرت , َشما ها رو نمی دونم

دوستان اگه خبری از سری R600 مخصوصا R600XTX شد
از این تاپیک دریغ نکنید.

ممنون

Actros
16-02-2007, 00:53
سلام!
دوست من
نمیدونم دلیل اینکه شما میگید چرت هست چیه !
ولی من نگفتم 8800 GTX بده
خیلی هم خوبه
ولی اون دوران ظاهران تمام شد که Nvidia برتر بود
فعلا ATi با ساخت سری جدیدی از گرافیک های خودش برتریشو بر Nvidia اعلام کرده
ما هم بهتر هست خوش بینانه به ماجرا نگاه کنیم و بیخودی وصله نبندیم...
با این همه دلیل و برهان دیگه فکر نکنم جایی برای این حرف ها باشه ... نه !
طبق خبر skhatafzar.com
نمی شه گفت که این برتری نسبی هست
باید گفت برتری 40% که خودش خیلی هست .
------------------------------------------------------
فکر کنم اگه R600XTX بیاد توی بازار چیزی توماییه 1.100.000 T باشه
من که کف کردم با این همه قدرت , َشما ها رو نمی دونم

دوستان اگه خبری از سری R600 مخصوصا R600XTX شد
از این تاپیک دریغ نکنید.

ممنون

تایید میشه