PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Tunatic / تمام ورژنها در این تاپیک

saeed774
08-02-2007, 02:38
تقریبا همه فایلهای صوتي در هارد و یا سیدیهای خود داریم که نام خوانندهاش را نمی دانیم و یا اگر نام خواننده را بدانیم نام ترانه یا آلبومش بر ما معلوم نیست ، در این موارد چه کار میشود کرد؟
پرسیدن از دوستان همه وقت چواب نمیدهد ، جستجوی کلمات کلیدی ترانه در اینترنت هم کار بسیار دشواری است ، تازه گاهی یک ترانه را چند خواننده اجرا کردهاند ، سایت midomi را هم که تست کردید و دیدید چندان کارا نیست.

در این موارد است که برنامه جالب Tunatic به کمکتان میآید. یک فایل صوتی را در سیستمتان اجرا کنید ، برنامه با گذشت چند ثانیه نام خواننده و آلبوم را مشخص می کند و در انتها لینکی برای دانلود آن ترانه و آلبوم در سایت روسی مي دهد
براي تمامي فايلهاي mp3 اين برنامه جواب ميدهد
لينك دانلود رايگان برنامه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حجم : 530 KB
براي اينكار بايد ميكروفون خودتونو به هنگام پخش آهنگ جلوي اسپيكرتون بگيريد چون برنامه فقط از طريق ميكروفون قادر به دريافت سيگنال مي باشد
در ضمن بايد به اينترنت هم وصل باشيد

rb97
09-02-2007, 22:52

در یکی از پست‌های پیشین ، سایتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را معرفی کردم که می‌تواند آواز و زمزمه‌های شما را از یک ترانه آنالیز کند و نام ترانه و خواننده اصلی را حدس بزند. استقبال زیادی از این پست انجام شد ، اما خوانندگان وبلاگم در کامنت‌ها و میل‌هایی که ارسال کردند ، گفتند این سایت درصد خطای قابل توجهی دارد و گاهی حتی با پخش ترانه اصلی هم ، تشخیص غلطی می‌دهد.

راستش ، اگر این سایت صد در صد درست عمل می‌کرد ، این کار مترادف با محقق شدن یکی از آرزوهای دیرینه انسان‌ها بود ، در آن صورت می‌شد ماشین‌ها و برنامه‌هایی درست کرد که بدون اشتباه از فرمان‌های صوتی اطاعت کنند. هنوز باید کار زیادی روی سیستم‌های تحلیل صوت انجام شود.

اما هدف از نوشتن این پست این است که شما را با یک برنامه بسیار جالب با حجم بسیار کم ، آشنا کنم که کار ظاهرا مشابهی انجام می دهد :
تقریبا همه فایل‌های صوتی‌ای در هارد و یا سی‌دی‌های خود داریم که نام خواننده‌اش را نمی دانیم و یا اگر نام خواننده را بدانیم نام ترانه یا آلبومش بر ما معلوم نیست ، در این موارد چه کار می‌شود کرد؟
پرسیدن از دوستان همه وقت چواب نمی‌دهد ، جستجوی کلمات کلیدی ترانه در اینترنت هم کار بسیار دشواری است ، تازه گاهی یک ترانه را چند خواننده اجرا کرده‌اند ، سایت midomi را هم که تست کردید و دیدید چندان کارا نیست.

در این موارد است که برنامه جالب Tunatic به کمکتان می‌آید. یک فایل صوتی را در سیستمتان اجرا کنید ، برنامه با گذشت چند ثانیه نام خواننده و آلبوم را مشخص می کند و در انتها لینکی برای دانلود آن ترانه و آلبوم در سایت روسی all of mp3 می‌دهد!

شاید این برنامه برای ایرانی‌ها بیشتر از کاربران خارجی کاربردی باشد ، چون اغلب علاقمندان خارجی موسیقی سی‌دی اوریجینال می‌خرند که اطلاعات کامل هر آلبوم را داراست.

البته من قبلا هم این سایت را معرفی کرده بودم ، منتها در آن زمان شاید وبلاگم به اندازه امروز خواننده نداشت.

برنامه Tunatic ، حجم بسیار کمی دارد یعنی تنها 500 کیلوبایت. این برنامه رایگان را می توانید با رفتن به این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کنید.
بعد از نصب برنامه ، دقت کنید که فایروال را طوری تنظیم کنید که دسترسی این برنامه را به اینترنت بلوک نکند.

برنامه دیتابیس خوبی دارد ، البته من الان روی هاردم فایل صوتی عجیب و غریب نداشتم تا توانایی برنامه را برای تشخیص فایل‌های کمتر مشهور هم آزمایش کنم. در مواردی که برنامه را تست کردم ، در همه موارد خوب و عالی جواب داد.

البته پیداست که این برنامه عملکرد کاملا متفاوتی با سایت midomi دارد و کار بسیار آسانتری انجام می‌دهد.

پی‌نوشت : نیما نوشته که ترانه‌های ایرانی را هم در مواردی تشخیص می‌دهد. تست کردم ، دیدم درست گفته.

پی‌نوشت : در پاسخ به سؤالات کامنت‌گذارهای محترم باید بگویم:
- برای کار با این برنامه نیازی به میکروفن نیست ، برنامه دیتا را از کارت صوتی کامپیوتر می‌گیرد ، پردازش مقدماتی می‌کند و اطلاعات لازم را به دیتاسنتر خودش در سایت برنامه می‌فرستد. پس راحت‌ترین کار پخش یک قطعه صوتی در سیستم است.
- توجه کنید که برنامه آفلاین کار نمی‌کند ، باید به اینترنت متصل باشید و فایروال شما هم نباید برنامه را بلوک کرده باشد.
- اگر باز مشکلی بود ، نگاهی به تنظیمات صوتی ویندوز بیندازید : control panel و بعد sound and audio devices

منبع *********** ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com) به نقل از 1pezeshk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Kurosh
01-10-2009, 12:34
از اونجا که نرم افزار فوق العاده کارآمدی هست ، لازم دیدم توضیحات به هم ریخته ی بالا رو به علاوه توضیحات جدید جمع آوری کنم و تاپیک رو بیارم بالا:

نرم افزار Tunatic به شما کمک می کنه تا آهنگ هایی رو که اطلاعی از خواننده و/یا نام اون ندارید ، بتونید مشخصاتش رو پیدا کنید...چند سالی میشه که این نرم افزار عرضه شده ، اما هنوز خیلی از کاربران اون رو امتحان نکردن...
روش کاری نرم افزار این گونه است که شما آهنگ مورد نظر رو اجرا می کنید (چه با میکروفون و چه در داخل کامپیوتر) و روی علامت ذره بین نرم افزار کلیک می کنید ، نرم افزار با وصل شدن به دیتابیس نسبتاً قوی ای که داره ، بعد از چند ثانیه ، نام آهنگ و نام خواننده رو به شما نشون میده...

تنظیمات پیش فرض نرم افزار در مورد ورودی صدا ، روی میکروفون هست...وارد نرم افزار که شدید ، روی صفحه رایت کلیک کنید و Setting رو بزنید ، از جلوی Input Device ببینید چه گزینه هایی موجوده و برای کدوم یکی Configure کار می کنه! وارد Configure که شدید ، تیک Stereo Mix رو بزنید تا بتونید با اجرای آهنگ روی کامپیوترتون از نرم افزار استفاده کنید...

چند نکته: (بیش تر تجربه ی شخصی)

1- این نرم افزار در مورد آهنگ های ایرانی هم تقریباً خوب عمل می کنه ، به طور مثال بیش تر آهنگ های قدیمی از خوانندگانی چون داریوش ، ابی ، گوگوش ، لیلا و ... رو که امتحان کنید ، می بینید که در دیتابیسش وجود داره و تشخیص میده...بیش تر آهنگ هایی که در دهه های 80 و 90 عرضه شدن رو که زدم ، موجود بود...در مورد آهنگای جدید ایرانی هم ، کلاً به صورت شانسی عمل می کنه! یعنی آهنگی رو فکرش رو هم نمی کنید بشناسه ، در دیتابیسش موجوده و بالعکس... مثلاً کارهای گروه آریان ، منصور ، لیلا و ... رو که تست کردم ، چند تا از آلبوماشون رو می شناخت و چند تا رو! ولی امیدوار باشید که در مورد آهنگای خارجی خوب عمل کنه...البته تجربه میگه که موسیقی کلاسیک رو نمی تونه تشخیص بده... 

2- از اونجا که ارتباط مستقیمی بین این نرم افزار و سایت iTunes وجود داره ، حدس می زنم که دیتابیسش هم همون آهنگای موجود در iTunes باشه...دوستان اگه اطلاع بیش تری دارن ، ممنون میشم من رو هم مطلع کنن... 

3- این نرم افزار این طور که سایتش میگه فقط روی Xp و 2000 کار می کنه...دوستانی که 7 ، ویستا و یا لینوکس دارن ، ظاهراً نمی تونن از نرم افزار استفاده کنن...اما یکی از دوستان که نرم افزار رو روی 7 اجرا کرده بود ، نرم افزار بالا می اومد و فقط اون قسمت Configure براش کار نمی کرد و مجبور بود از میکروفون استفاده کنه...شما هم یه امتحان کنید و نتیجه رو گزارش بدید...

4- برای استفاده از نرم افزار واضحه که باید به اینترنت متصل باشید و ضمناً فایر وال سیستمتون هم جلوی نرم افزار رو نگیره...!

حجم : 500 کیلوبایت!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید