PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : power point

sanam.b
08-02-2007, 00:29
با سلام دوباره
مشکل من با power point هنوز حل نشده و هفته دیگر هم امتحان دارم کسی نیست به من کمک کند؟
فعلا این دو تا مشکل ، ممنون می شم اگر کمکم کنید
1- وقتی اسلایدها را به صورت نمایشی قرار میدی(pps.*)چطوری صفحه آخر نمایش داده نشه( برای ایجاد یک cd آموزشی)
2- طرز کار کردن با ماکرو یا visual basic editor ، مثلا ممکن است چه سوالهایی در این زمینه داده بشه من خودم ویژوال بیسیک بلدم وفکر می کنم نوشتن آنها برایم راحت باشد فقط نمی دانم سوالهای مطرح شده ممکن است چگونه و در چه زمینه هایی باشند.

javad2625
08-02-2007, 00:53
در مورد سوال اول، براي جلوگيري از نمايش صفحه سياه انتهايي، مراحل زير را طي كنيد:
Tools> Options> View

سپس در قسمت Slide Show گزينه End with black slide را غير فعال كنيد.

در مورد سوال دوم، نمي دونم بنا است چه امتحاني بدهيد، اما اگر منظورتان امتحان ICDL است، در اين آزمون از VB Editor سوالي نخواهد آمد. اگر آزمون ديگري هم هست، به احتمال زياد از آن قسمت سوالي نخواهد آمد. چون قسمت vb editor يك بخش فوق حرفه اي است كه در دوره هاي آموزشي مقدماتي، متوسط و حتي پيشرفته Powerpoint (معمولاً) آموزش داده نمي شود. ولي در دوره هاي متوسط و پيشرفته ممكن است در مورد نحوه ساخت ماكرو از طريق منوي Tools سوال داده شود. مثلاً:
يك ماكرو بسازيد، كه با فشردن دكمه هاي Ctrl+Alt+O فونت متن انتخابي را به Titr ، سايز آن را به 14 و رنگ آن را به قرمز تبديل نمايد.

sanam.b
09-02-2007, 01:44
با سلام وتشکر از شما من قرار است 23 همین ما امتحان مربیگری power point بدهم. اگر شما نمونه سوالاتی در این مورد دارید ممنون می شم برام بذارید یا نکاتی که به نظر شما لازم است من آنها را بدانم ومهم هستند

sanam.b
09-02-2007, 12:10
جناب javad 2625 با سلام دوباره
من در نوشتن ماکروی مورد نظر مشکل برایم پیش آمده در VB برای چنین مواردی از Rich Textbox استفاده می کنیم و آنرا از component در منوی project فعال می کنیم اما در power point من چنین چیزی را پیدا نکردم اگر اشکالی ندارد شما این یکی را برایم حل کنید با تشکر

javad2625
11-02-2007, 00:52
با سلام وتشکر از شما من قرار است 23 همین ما امتحان مربیگری power point بدهم. اگر شما نمونه سوالاتی در این مورد دارید ممنون می شم برام بذارید یا نکاتی که به نظر شما لازم است من آنها را بدانم ومهم هستند

سلام
اميدوارم در امتحان مربيگري موفق باشيد. من نمونه سوال ندارم، اما مي توانم چند قسمت را كه مي توان از آنها سوالات گيج كننده طراحي كرد يادآوري كنم:
1- ساخت Template (طراحي يك گزارش پاورپوينت و سپس استفاده از File> Save as> Template)
2- طراحي Slide Master (جعبه متن هايي كه فونت و فرمت آنها از پيش طراحي شده اما خالي از متن هستند. منوي Insert گزينه Master)
3- قطعاً يكي از سوالات در مورد گذاشتن Slide Transition و تنظيم سرعت آن براي اسلايد جاري خواهد بود.
4- يكي ديگر از سوالات در مورد تغيير Background اسلايد خواهد بود.
5- Bulletting and Numbering (مثلاً براي متن جاري، يك Bullett بگذاريد)
6- اضافه كردن يك دكمه يا شكل در اسلايد به طوري كه با كليك روي آن، به اسلايد شماره n برويم.

جناب javad 2625 با سلام دوباره
من در نوشتن ماکروی مورد نظر مشکل برایم پیش آمده در VB برای چنین مواردی از Rich Textbox استفاده می کنیم و آنرا از component در منوی project فعال می کنیم اما در power point من چنین چیزی را پیدا نکردم اگر اشکالی ندارد شما این یکی را برایم حل کنید با تشکر

كنترل هاي ويژوال بيسيك رو با كليك روي View> Toolbars> Control Toolbox مي توانيد پيدا كنيد. اما چيزي به نام Rich Text box در آنجا نخواهيد يافت. چون پاورپوينت نيازي به RTB نداشته و تكست باكس هاي معمولي پاورپوينت (كه در نوار ابزار Drawing موجودند) خودشان RTB هستند.

در مورد نمونه سوالي كه گفتم، دو نكته حائز اهميت است:
1- اين سوال ايراد دارد. چرا كه (تازه فهميدم كه) در پاورپوينت 2003 بر خلاف ورد 2003 نمي توان براي ماكروها كليد ميانبر تعبيه نمود. پس بايد سوال اينطور تغيير كند:
يك ماكرو بسازيد، كه با اجراي آن، فونت متن انتخابي به Titr ، سايز آن به 14 و رنگ آن به قرمز تبديل شود.

2- نيازي نيست ماكرو را بنويسيد. فقط كافيست ماكرو را با استفاده از ابزار Record Macro بسازيد. يعني مراحل زير را طي كنيد:

1- يك Textbox در اسلايد جاري كشيده و متن دلخواهي را در آن بنويسيد. سپس قسمتي از متن را انتخاب كنيد.
2- روي گزينه Tools> Macro> Record New Macro كليك كنيد و صفحه اي كه ظاهر مي شود را Ok نماييد.
3- حالا ماكرو شروع به ضبط شدن مي كند. شما با استفاده از ماوس و گزينه هاي موجود در نوار ابزار، سايز متن انتخابي را به 14، رنگ آن را به قرمز و فونت آنها را به Titr تغيير دهيد (به همان روشي كه هميشه اين كار را مي كرده ايد). سپس دكمه Stop را كه به شكل يك مربع سياه رنگ است كليك كنيد تا ماكرو ذخيره شود. اكنون ماكرو ساخته شده است. شما مي توانيد براي مشاهده، ويرايش يا اجراي ماكرو به قسمت Tools> Macro> Macros برويد.