تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: ميخوام ويندوز 98 Se رو فارسي كنم!!!

پروفشنال tazevared2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ميخوام ويندوز 98 Se رو فارسي كنم!!!

چه جوري ميتونم ويندوز 98 Se رو فارسي كنم طوري كه بشه از فونت هاي برنا رايانه توش استفاده كرد؟ با پارسا 99 ميشه اين كار رو كرد يا اينكه پارسا 99 فقط روي ويندوز عربي نصب ميشه؟

پروفشنال Rainbow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

من ویندوز 98 عربی نصب می کنم و از پارسا 2001 بعنوان فارسی ساز استفاده می کنم و راضی هستم ولی بعید
    می دونم روی ویندوز 98 انگلیسی بشه فارسی ساز نصب کرد .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Sherpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    بارگاه سوم

پيش فرض Win98se فارسی موجوده

چه جوري ميتونم ويندوز 98 Se رو فارسي كنم طوري كه بشه از فونت هاي برنا رايانه توش استفاده كرد؟ با پارسا 99 ميشه اين كار رو كرد يا اينكه پارسا 99 فقط روي ويندوز عربي نصب ميشه؟

سلام

عزیزم ویندوز Win98se فارسی توی بازار موجود هست (آفیس و) پارسا هم روش نصب میشه .
    یه خورده کمیاب تر از بقیه است ولی بگردی پیدا میکنی .
    (راستی اگر امکانات سیستم اجازه میده از WinMe فارسی بجای اون استفاده کن خیلی بهتره )

موفق باشی
    Last edited by Sherpa; 17-01-2007 at 09:12.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست من،

ويندوز ويستا هم اومد به بازار. شما هنوز در قيد فارسي كردن 98 اي؟

xp رو نصب كن فارسي كردن هم نمي‌خواد. احتمالا فقط لازم داري يه فايل dll مربوط به صفحه كليد دلخواه خودت رو روش نصب كني.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان همه اينايي كه گفتيد رو خودم ميدونم. يه جورايي از اين حرفاتون ناراحت شدم. خيلي بهم برخورد. حتما تو موقعيت خاصي هستم كه اين سوال رو كردم. در ضمن من نه ميخوام كه سي دي رو از بازار بخرم. نه ميخوام 98 عربي نصب كنم . نه ويستا ميخوام . نه ويندوز ME ميخوام و نه xp و نه هزار چيز ديگه...
    فقط ميخوام بدونم راهي هست كه بتونم روي يه ويندوز 98 SE زبان فارسي نصب كنم؟ همين. خيلي سوالم سخته؟
    در ضمن ما گفتيم تازه وارديم ولي نه اون قدر كه شما فكر ميكنيد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض فارسی کردن 98

با سلام
    دوست عزیز نرم افزار پارسا فقط روی 98 عربی نصب میشه و تقریبا تنها راه فارسی کردن 98 استفاده از فارسی ساز شرکت میکرو سیستم است که همراه با برخی office2000 ها ارایه میشه که بعد از نصب این فارسی ساز شما قادر به استفاده از تمامی فونت های فارسی خواهید بود و استفاده از پارسا برای 98 انگلیسی بی فایده است. البته با روشی که عرض کردم شما قادر به تایپ راحت فارسی در office هستید ولی به عنوان مثال اسامی پوشه ها را نمی توانید فارسی بزنید.
    موفق باشید.

پروفشنال Dr.Afzali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    شـيــراز

پيش فرض

اين نكته هم به صحبتهاي دوستمون اضافه كنم كه اين فارسي سازه اصلا براي نسخه انگليسي يا همون second edition نوشته شده.مثل پارسا كه براي نسخه عربي نوشته شده.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز نرم افزار پارسا فقط روی 98 عربی نصب میشه و تقریبا تنها راه فارسی کردن 98 استفاده از فارسی ساز شرکت میکرو سیستم است که همراه با برخی office2000 ها ارایه میشه که بعد از نصب این فارسی ساز شما قادر به استفاده از تمامی فونت های فارسی خواهید بود و استفاده از پارسا برای 98 انگلیسی بی فایده است. البته با روشی که عرض کردم شما قادر به تایپ راحت فارسی در office هستید ولی به عنوان مثال اسامی پوشه ها را نمی توانید فارسی بزنید.
    موفق باشید.
    خيلي ممنون عزيز. اين همون جوابي بود كه من ميخواستم. خيلي لطف كردي.

اين نكته هم به صحبتهاي دوستمون اضافه كنم كه اين فارسي سازه اصلا براي نسخه انگليسي يا همون second edition نوشته شده.مثل پارسا كه براي نسخه عربي نوشته شده.
    به نكته خيلي مهمي اشاره كردي. ممنون دوست من.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون دوستان با كمك شما به اين تاپيك رسيدم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by tazevared2006; 18-01-2007 at 04:54.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

تاپیک رو خوندم اما دوستان به یه نکته توجه نمی کنن
    نرم افزار پارسا 99 می تونه Windows 98 عربی رو فارسی کنه ولی پارسا 2001 می تونه Windows 98 Se عربی و Windows Me عربی رو علاوه بر windows 98 عربی فارسی کنه ولی کلا مشکل پارسا اینه که فقط رو ورژن های عربی ویندوز کارایی داره
    قابلیت های فوق العاده ای این فارسی ساز داره مثل نام گذاری فولدر ها به فارسی ، تقریبا همه جا می تونید فارسی تایپ کنید ، تاریخ شمسی داره ، (عید نور روز رو هر سال تبریک می گه فقط کافیه اول فروردین سیستم رو روشن کنید.) می تونید صفحه کلید رو به دلخواه خودتون ویرایش کنید به طور مثال پ رو بذارید بالای اینتر و ژ رو بکنید شیفت ز یا پ رو ببرید قبل از 1 به جای ~ و ژ رو بذارید بالای اینتر یا این که اصلا حرف الفبا رو هر جور دلتون می خواد تو کیبورد بچینید. حتی به راحتی به شما امکات تایپ نیم فاصله رو می ده و می شه گفت قابلیت تایپ فارسیش حتی از ویندوز 7 - 8 - 10 هم بهتره و تو ورد هم مشکل پریدن و برعکس شدن سلکت بین فارسی و انگلیسی رو ندارید در حالی که تو ویندوز هایی که از فارسی خود ماکروسافت استفاده می کنن این مشکل هست که بین انتخاب فارسی و انگلیسی سلکت قاطی می کنه.
    حالا مشکل بزرگی که Windows 98 Se Arabic Enabled داره اینه که یکی از آپدیت هایی که برای ویندوز 98 ارائه شده به اسم Nusb33 یا Nusb36 رو به هیچ وجه نمی شه روش نصب کرد این آپدیت باعث می شه رو سیستمتون بتونید از حافظه فلش یو اس بی استفاده کنید که خیلی کارایی داره اگه این نباشه مدام مجبورید برای انتقال اطلاعات سی دی رایت کنید یا فلاپی پر کنید. و اگه بخواهید به اصرار این آپدیت رو روی نسخه عربی ویندوز 98 اس ای نصب کنید بعدش دیگه سیستمتون بالا نخواهد اومد .

یه نرم افزار دیگه که انواع ورژن های ویندوز از 98 تا Me رو فارسی می کنه فارسی ساز انزان Anzan هست که خوبین اینه که رو ویندوز های انگلیسی هم قابل نصبه اما عیب بزرگی که داره اینه که فقط در محیط ورد ، ورد پد می تونید درست فارسی تایپ کنید اما در نرم افزار هایی حتی مانند پینت ، ورد پد و ... حرف فارسی رو تیکه تیکه می نویسه و به هیچ وجه نمی تونید اسم فولدر رو فارسی تایپ کنید. ولی خب فقط تو ورد کار راه اندازه ولی نمی تونه جای پارسا 2001 رو بگیره
    یه فارسی ساز دیگه هست که خودم هیچ وقت موفق نشدم گیرش بیارم و امتحانش کنم اونم ویندوز 98 فارسی شرکت MRT هست که نزدیک 11 ساله دارم می گردم اما هیچ جا گیر نیاوردم فقط تو یه مغازه کامپیوتری سی دی اش بود از اون جایی که برای نصب رو سیستم های مختلف خیلی ازش استفاده شده بود انقدر خش دار بود که دیگه قابل استفاده نبود اگه کسی سالمشو داره حاضرم به هر قیمتی که بگه بخرم چون الان مجبورم به خاطر از دست ندادن قابلیت فلش یو اس بی از ویندوز انگلیسی و فارسی ساز بدرد نخور انزان که خیلی هم باگ داره استفاده کنم.
    یه سی دی آفیس 2000 هم داشتم که اونم ویندوز 98 انگلیسی بود با قابلیت تایپ فارسی فقط نسخه اول بود و به کارم نمیاد چون واسه نسخه آور آپدیت یو اس بی وجود نداره
    امیدوارم یه برنامه نویس پیدا بشه که یا کاری کنه پارسا 2001 رو بشه رو ویندوز 98 انگلیسی نصب کرد یا آپدیت nusb33 رو دست کاری کنه که رو ویندوز 98 عربی هم جواب بده هر کودومش بشه کار ما راه می افته
    پیشا پیش به دوستان عزیزی که می خوان بگن ویندوز 7 هم رفت و الان 10 هم داره قدیمی می شه بگم که شما نگران ما نباش یه سیستم جدید با ویندوز 10 داریم یه سیستم کلاسیک هم داریم واسه نوستالژی اینا رو روش نصب می کنیم همه جای دنیا هم کسانی هستن که علاقه دارن این کار ها رو می کنن شما نمی خواد دلت واسه ما بسوزه

11. این کاربر از رامین مهزاد بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •