تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 14 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 138

نام تاپيک: آموزش و رفع اشکالات گیتاریست ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه HitchcocK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

هی وووو........1 سال تمرین فقط برای یک قطعه؟؟؟؟؟!!!!!!! آدم حوصلش سر میره....
    حالا اگه یکی کلاسیک کارکنه بعدا خودش می تونه آهنگای پاپ رو هم بنوازه؟؟؟یا اینکه کلا ربطی ندارن....و اینکه در گیتار کلاسیک هم نواختن آکورد رو داریم یا نواختن ملودیه فقط؟؟؟؟این رو از این جهت پرسیدم که شخصا به موزیکهای پاپ علاقه بیشتری دارم...ولی نحوه آموزش پاپ یه مدلی بنظرم کشکی اومد (همانطوری که گفتم قبلا چند ترمی پاپ رفته بودم)از نحوه آموزشش خوشم نیومد ...رو این حساب خواستم در باره کلاسیک اطلاع کسب کنم....که گمونم آموزشش پایه ای تر و اساسی تره...
    نه دقیقا..
    اول از اون باید بگم که الحمبرا یکی از سخت ترین قطعات کلاسیکه..همشون اینجوری نیستند.
    بعد این که شما توی 1 ماه یا کمتر میتونی این قطعه رو بزنی ولی نمیتونی احساس اون آهنگ رو به شنونده منتقل کنی! برای این کار زمان لازمه..
    بله..در کلاسیک هم آکورد وجود دارد ولی به نسبت پاپ کمتر با طرز نواختن متفاوت....
    ولی در کل تمامشون به هم ربط داره..(چون تشکیل شده از نت و آکورد و دست چپ و راسته!!!!)
    من پیشنهاد می کنم شما یه مدتی کلاسیک کار کنید تا با اصول پایه آشنا بشید , بعد از اون می تونیدتغییر سبک دهید و هر سبکی رو که دوست داشتید ادامه بدید و خواهش می کنم زود حوصلتون سر نره..بعد از یه مدت خودتون جذب گیتار میشید...
    موفق باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خیلی ممنون از دوستان بسیار عزیزی که بسیار خوب راهنماییم کردن...حالا وقتی کلاس رفتم اشکالاتم رو حتما ازتون می پرسم.....

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

خیلی ممنون از دوستان بسیار عزیزی که بسیار خوب راهنماییم کردن...حالا وقتی کلاس رفتم اشکالاتم رو حتما ازتون می پرسم.....
    خواهش می کنم...اگه مشکلی بود من و دوستان دیگر که استاد بنده هستند در خدمت هستیم...امیدوارم که موفق باشی...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

Salam Bebakhshid mikhastam beporsam baraye shorooe gheteye Alhambra che tamrinio bayad kard ke angoshtaye i,m,a betoonan sedaye khoob va bolandi bedan?

آخر فروم باز metal_militia's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    شمرووون!

پيش فرض

حالا هر کی دوست داشته باشه

من خودم الکتریست مبتدی هستم در شاخه لید گیتار
    و میخام اموزشامو تو سایت از 1 هفته دیگه تو سایت بزارم (از ابتدا بر مبنای کتاب تروی استا....)

پس کسایی که دنبال استاد می گردن من میتونم تا یه جایی کمکشون کنم

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

Salam Bebakhshid mikhastam beporsam baraye shorooe gheteye Alhambra che tamrinio bayad kard ke angoshtaye i,m,a betoonan sedaye khoob va bolandi bedan?
    دوست عزيز به انجمن های پی سی ورد خوش امدين
    لطف کنيد مطابق چارچوب انجمن از فنت فارسی برای نوشتن استفاده کنيد
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه Music_Fire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

يك سوال دارم ... اين عكسايي رو كه توي آموزش ميذارم رو ميتونيد ببينيد يا كامپيوتر من خرابه كه عكسارو نشون نميده...

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

11 آموزش گيتار الكتريك ( قسمت اول)

اجزای گیتار الکتریک

برای آشنايی شما و استفاده بهتر از گيتار اجزای آن را برای شما معرفی ميکنم:

بدنه(Body):قسمت اصلی گيتار ميباشد که به دسته متصل شده و بخشهايی مانند پيکاپ و خرک بروی آن قرار دارد.

خرک(Bridge):ناحيه ای است بروی گيتار که سيمهای گيتار بروی آن قرار ميگيرند.

فرت(Fret):قطعه ای فلزی که بروی دسته گيتار وجود دارد و پرده های موسيقی را از هم جدا ميکند.

سر دسته(Head Stock):قسمت ابتدايی گيتار ميباشد که سيمها در آنجا تنظيم ميشوند.

دسته(Neck):قسمت بلند و باريک گيتار است که نتها بروی آن قرار دارند.اين بخش بين بدنه و سر دسته گيتار قرار دارد.

سوئيچ پيکاپ(Pick up Switch):يک تعويض کننده که بروی بدنه گيتار قرار گرفته و برای تعويض پيکاپ جهت تغيير دادن تن و صدا بکار ميرود.

پيکاپ(Pick up):يک سيم پيچ مغناطيسی است که بروی بدنه گيتار و زير سيمها قرار دارد و وقتی سيمها مرتعش ميشوند تحت تاثير ميدان مغناطيسی پيکاپ قرار ميگيرند و اين تحريک به آمپلی فاير فرستاده ميشود وسپس آنجا اصلاح ميشود.

Tremolo:يک ميله است که به خرک متصل شده و با حرکت دادن آن به بالا و پايين خرک حرکت ميکند و باعث زير و بم شدن صدا ميشود در ضمن به آن اصطلاحا دسته Vibrato نيز گفته ميشود.

پيچهای کوک(Tuning Switch):پيچهايی که بروی دسته گيتار قرار گرفته اند و با آن ميتوان گيتار را کوک کرد.

کنترل صدا و تن: پيچهايی که بروی بدنه گيتار قرار گرفته و ميتوان صدا و تن گيتار را تغيير داد.

نحوه گرفتن گیتار

نحوه گرفتن گيتار بسته به نوع گيتار متفاوت است.براي در دست گرفتن يك گيتار آكوستيك قوس فرور رفته گيتار بايد بروي يكي از پاها قرار بگيرد اگه راست دست هستيد اصولا گيتار بروي پاي راست قرار ميگيرد و دسته گيتار به سمت چپ قرار ميگيرد.بازوي دست راست شما بايد طوري از كنار بدن خم شود كه اجازه دهد ساعد راستتان به راحتي بروي سيمها حركت كند. وضعيت دست چپ هم بطور كامل در پايين توضيح داده شده . نحوه گرفتن گيتار الكتريك تقريبا مشابه به گيتار اكوستيك است با اين تفاوت كه گرفتن گيتار الكتريك در حاليكه بازو از كنار بدن خم ميشود بخاطر شكل گيتار كمي مشكل ميباشد و به همين علت بعضي از گيتاريستها ترجيح ميدهند كه گيتار را با بند آويزان كنند براي روش بايد كمرتان كاملا صاف باشد . اگر شما بايستيد و گيتار را با بندآويزان كنيد بايد سعي كنيد گيتار را بيش از حد پايين نياريد زيرا اين كار باعث ميشود كه نواختن گيتار براي شما دشوار بشه به همين علت از بند كوتا يا آن را در وضيعت كوتا قرار دهيد.براي اينكه در گرفتن گيتار الكتريك مهارت پيدا كنيد بايد تمرين كافي داشته باشيد

وضعيت دست چپ:

دو روش متداول براي دست چپ وجود دارد. كه روش اول صحيحترين روش ممكن ميباشد شست دست پشت دسته گيتار قرار ميگيرد و مچ كمي خميده ميشود تصاوير زير وضعيت دست چپ را براي اين روش نشان ميدهد:

روش بعدي روشي است كه شست دست مانند اهرمي براي اجراي بعضي از تكنيكها بكار ميرود اين روش بيشتر مورد استفاده نوازندگان راك و بلوز ميباشد تصاوير زير وضعيت دست چپ را براي اين روش نشان ميدهد:

تکنيک نواختن با مضراب

براي نواختن گيتار دو حالت وجود دارد كه يكي استفاده از مضراب يا همان پيك ميباشد و حالت بعدي نواختن با انگشتان دست ميباشد حال من ميخوام نواختن با مضراب را به شما آموزش بدم. همان گونه كه اشاره كردم مضراب يا پيك وسيله اي است براي نواختن گيتار گه اندازه هاي گوناگوني دارد كه براي ابتدا از نوع متوسط آن استفاده ميكنيم .تصوير چگونگي گرفتن پيك را در تصوير مشاهده ميكنيم. اما چند نكته در اينجا وجود دارد : سعي كنيد مضراب را بيش ارز حد شل يا سفت نگيريد و نوك مضراب بيش از حد بيرون يا داخل نباشد و همينطور ضربات پيك و دست بايد موازي با سطح گيتار باشد يراي مضراب زدن تا جايي كه ميتوانيد سعي كنيد دست ارقسمت مچ داراي حركت باشد و براي نواختن بهتر است ساعد را به بدنه گيتار تكيه دهيم.

براي پيك دو حالت در نظر گرفته شده:

ضربه رو به پايين(Down strocke)که با علامت ^ نشان ميدهند و ضربه رو به بالا (Up strocke)که با علامت v نشان ميدهند.در پایین تمرينهای مربوط به تکنيک نواختن با مضراب را مشاهده کنيد. در ضمن تکنيک نواختن با انگشتان نيز در قسمت مباحث آموزشی در قسمت سبک فلامنکو وجود دارد( آپاياندو-تيراندو-پيکادو)که ميتوانيد مشاهده کنيد

تمرین

تمرين اول كه ضربات رو به پايين پيك ميباشد كه بروي هر سيم 2 ضربه وارد ميشود و آن را در حالي اجرا ميكنيم كه سيمها آزاد هستند

تمرين دوم كه ضربات رو به بالا پيك ميباشد كه بروي هر سيم 2 ضربه وارد ميشود و آن را در حالي اجرا ميكنيم كه سيمها آزاد هستند

تمرين سوم كه ضربات رو به پايين و بالا ميباشد كه بروي هر سيم 2 ضربه وارد ميشود و آن را در حالي اجرا ميكنيم كه سيمها آزاد هستند

تمرين چهارم كه در آن انگشت 1 و2 نيز دخالت دارند و 2 ضرب بروي هر سيم وارد ميشود بطور مثال و با توجه به تصوير فرت 5 سيم 6 را با انگشت 1 گرفته و ضربه رو به پايين ميزنيم و سپس فرت 6 سيم 6 را با انگشت 2 گرفته و ضربه رو به بالا ميزنيم و به همين صورت آن را براي سيمهاي ديگر اجرا ميكنيم

در تمرين پنجم انگشت 1و2و3و4 دخالت دارند و 4 ضرب بروي سيم وارد ميشود

در تمرين ششم انگشت 1و2و3 دخالت دارند و 3 ضرب بروي سيم وارد ميشود

تمام حركات فوق را بصورت رفت و برگشت اجرا كنيد بطور مثال وقتي از سيم 6 شروع ميشود و به سيم 1 ختم ميشود حالا از سيم 1 شروع كنيد و به سيم 6 ختم كنيد به عبارت ديگر نتها را چنانچه از اول به انتها اجرا ميكنيد بعد از آن از آخر به ابتدا اجرا كنيد در عين حال بايد ضربات رو به بالا و پايين را رعايت كنيد

... فعلا كافيه تا بعد .... نظر هم يادتون نره و اميدوارم ساير دوستان هم كمك كنند

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

يك سوال دارم ... اين عكسايي رو كه توي آموزش ميذارم رو ميتونيد ببينيد يا كامپيوتر من خرابه كه عكسارو نشون نميده...
    عزیزم عکسها مشکلی نداره...فکر کنم تنظیمات کامپیوترت ریخته به هم...

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

خيلي ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •