تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 14 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 138

نام تاپيک: آموزش و رفع اشکالات گیتاریست ها

پروفشنال M E T A L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

آقا دستت درد نکنه.
    واقعا مطالب مفید و آموزنده هستن.
    حرف نداره.
    لطفا ادامه بدید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام و تشکر از مطالب بسیار آموزندتون....
    من یک سوال داشتم...هر کسی که بتونه کمک کنه ممنون می شم...
    من می خوام گیتار رو شروع کنم...البته قبلا یه چند ماهی یه دوره کوتاه چند ترمی پاپ رفته بودم البته چند سال پیش...حالا موندم الان پاپ برم یا کلاسیک...اصلا فرقشون دقیقا چیه؟؟؟این رو هم اضافه کنم که طالب آموختن هر چیز به روش اصولی و پایه ای هستم....ولی نمی دونم سبک کلاسیک از لحاظ سخت بودن چقدر با پاپ فرق داره؟؟و یاد گیریش خیلی خشک و سخت نباشه که زود دلسرد شم...با تشکر...

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض

Music_Fire جان مرسی از پست های قشنگت منم مثه رفیق شفیقمون shamim24 دوست دارم گیتار رو یاد بگیرم اونم کلاسیکشو چون شنیدم که اکثر گیتاریستهای حرفه ای ومشهور اول کلاسیک رو استاد کردند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Music_Fire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

اين دوتا سبك از نظر تكنيك هاي اوليه نواختن مثل هم هستند و هر دو را با پيك مي زنند... اما كلاسيك اسپانياي اصله ولي پاپ همه آهنگ هاي جديد رو ميشه زد و بيشتر براي گيتار الكتريك استفاده مي كنن ، اگه مي خواي كه گيتار آگوستيك يا همون معمولي كاركنيد كلاسيك بهتره ((يك موقع با فلامينكو كه با دست مي زنن اشتباه نگيريد ها)) .... اول كلاسيك كار كنيد بهتره

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

12 آموزش گيتار پاپ (قسمت دوم)

قسمت ديگري از نت ها... نت چنگ كه به اندازه نيم ضرب است و در هنگام پايين رفتن پا يك نت مي زنيم و در هنگام برگشتن يك نت ديگر ...
    و به اين صورت بشماريد...
    چيز يگه اي كه بايد ياد بگيريد نقطه ي كنار نت است كه وقتي آنرا مي گذاريم به اندازه ي نيمي از ميزان آن نت به خود آن اضافه مي كند مثلان اگه به نت سياه نقطه اضافه كنيم به جاي يك ضرب آنراي يك و نيم ضرب اجرا مي كنيم مانند مثال...
    جاي چندتا نت روي دسته گيتار

شما بايد جاي تمامي نت ها روي دسته گيتار را ياد بگيريد ...

چيز ديگه اين است كه براي قشنگ تر زدن ملودي ها شما مي توانيد از تكنيك هاي مختلف (( كه بعدا كامل در مورد همه آنها صحبت مي كنم)) استفاده كنيد و يكي از بهرين آنها تكنيك سرخوردن است كه با شكل زير نشان مي دهند

اين هم يك تمرين ساده و زيبا كه شما مي تونيد با اجراي آن آن لذت ببريد

اگه نباشه جاش خالی می مونه HitchcocK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

اين دوتا سبك از نظر تكنيك هاي اوليه نواختن مثل هم هستند و هر دو را با پيك مي زنند... اما كلاسيك اسپانياي اصله ولي پاپ همه آهنگ هاي جديد رو ميشه زد و بيشتر براي گيتار الكتريك استفاده مي كنن ، اگه مي خواي كه گيتار آگوستيك يا همون معمولي كاركنيد كلاسيك بهتره ((يك موقع با فلامينكو كه با دست مي زنن اشتباه نگيريد ها)) .... اول كلاسيك كار كنيد بهتره
    من در تعجبم...!!!!!!!!!!!!
    چرا میگی کلاسیک رو با پیک می زنند؟؟؟؟؟؟
    تا جایی که ما دیدیم و شنیدیم و زدیم و دست مردم دیدیم کلاسیک رو با انگشت کار میکنند!!!
    مثل سگوویا - تارگا - جان ویلیامز - جان بریم (اساتید مسلم سبک کلاسیک) و.....
    در قسمت دوم باهات موافقم .. آهنگهای سبک کلاسیک قدیمی هستند(همان طور که از اسمش پیداست)
    ولی پاپ هم قدیمیه هم جدید (چون اکثرا از آکورد تشکیل شده , میشه همه چی باهاش زد)
    در مورد گیتار الکتریک هم من هیچی نمی دونم پس سخن رو کوتاه میکنم و واگذار می کنم به اهل فن..
    و اصلا چرا سبک کلاسیک رو با پاپ مقایسه می کنی ؟؟؟این دو تا هیچ ربطی به هم نداره
    یه آهنگ پاپ اگه تشکیل شده از ریتم و آکورد باشه میتونی 2 تا 3 روزه بزنی(خیلی دست بالا یه هفته)
    اگه ملودی باشه مثل love story یا godfather فکر کنم 1 ماه بتونی بزنی (خیلی عالی بدون تپق نهایتا 2 ماه)این زمان دقیقا برابر 1 قطعه کلاسیک معمولیه مثل ASTURIAS البته Easy version!!!!!!!!!!!!!!!
    در حالی که یه قطعه مثل الحمبرا و یا کاپریچیو عرب رو باید بین 6 ماه تا یکسال تمرین کنی تا روان بزنی
    به اون دوستامون هم پیشنهاد می دم برن کلاسیک کار کنن چون همه چیز رو از پایه شروع کنیم بهتره..
    بعد از یه مدت هم میتونن سبکشون رو عوض کنن...مثلا برن فلامینگو کار کنن اونوقت یه برتری نسبت به اکثر فلامینگو کارها پیدا میکنند..چرا؟
    چون که اکثر فلامینگو کارها سبک کلاسیک کار نکردند نت خوانی ضعیفی دارند و از روی تبلچر کار میکنن..ولی کلاسیک کارها نت خوانی بسیار خوبی دارند.
    در نتیجه هر نتی رو میتونن اجرا کنن...

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

راست مي گين اصلا حواسم نبود ... چون من بيشتر پاپ كار كردم و گيتار الكتريك ميزنم سبك كلاسيك رو با پاپي كه براي گيتار هاي آگوستيك هست اشتباه گرفتم ... ممنون كه يادم انداختي ((‌ تو ترم هاي اول يه چيزايي در موردش خونده بودم كه يادم رفته بود ... 3 سال پيش )) ... در ضمن من هم از قديمي بودن پاپ اين است كه نسبت به كلاسيك جديد تره در ضمن من هم نگفتم كه كلاسيك آسون تره ... چون اصولي تره گفتم اول كلاسيك كار كنند ...
    * در كل خيلي ممنونم *

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

دستتون درد نکنه...واقعا بحثتون جالبه..من خیلی خوشم اومد..

اگه نباشه جاش خالی می مونه HitchcocK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

راست مي گين اصلا حواسم نبود ... چون من بيشتر پاپ كار كردم و گيتار الكتريك ميزنم سبك كلاسيك رو با پاپي كه براي گيتار هاي آگوستيك هست اشتباه گرفتم ... ممنون كه يادم انداختي ((‌ تو ترم هاي اول يه چيزايي در موردش خونده بودم كه يادم رفته بود ... 3 سال پيش )) ... در ضمن من هم از قديمي بودن پاپ اين است كه نسبت به كلاسيك جديد تره در ضمن من هم نگفتم كه كلاسيك آسون تره ... چون اصولي تره گفتم اول كلاسيك كار كنند ...
    * در كل خيلي ممنونم *
    ok....
    گفتم در تعجبم!!!
    خلاصه معذرت می خوام... واقعا شکه شده بودم
    SEE YOU

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamim24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در حالی که یه قطعه مثل الحمبرا و یا کاپریچیو عرب رو باید بین 6 ماه تا یکسال تمرین کنی تا روان بزنی
    هی وووو........1 سال تمرین فقط برای یک قطعه؟؟؟؟؟!!!!!!! آدم حوصلش سر میره....
    حالا اگه یکی کلاسیک کارکنه بعدا خودش می تونه آهنگای پاپ رو هم بنوازه؟؟؟یا اینکه کلا ربطی ندارن....و اینکه در گیتار کلاسیک هم نواختن آکورد رو داریم یا نواختن ملودیه فقط؟؟؟؟این رو از این جهت پرسیدم که شخصا به موزیکهای پاپ علاقه بیشتری دارم...ولی نحوه آموزش پاپ یه مدلی بنظرم کشکی اومد (همانطوری که گفتم قبلا چند ترمی پاپ رفته بودم)از نحوه آموزشش خوشم نیومد ...رو این حساب خواستم در باره کلاسیک اطلاع کسب کنم....که گمونم آموزشش پایه ای تر و اساسی تره...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •