تاريخ : 13/10/1385 § شماره ي : 008/137- 85/الف § پيوست : تك قسمتي0

›››› مقدمه :

اگر به محيط پيرامون خود بخوبي بنگريم ، متوجه برخي مسائلي خواهيم شد كه شايد تا كنون به ارزش و ضرورت آن پي نبرده باشيم. هر چيزيكه به آن نظر افكنيم ، امكان ندارد بدون نام و يا واژه اي باشند. مانند : شب – روز – آب – نان – زمين – زمان – آسمان ستاره گان و خيلي موارد ديگر. پس چيزي در محيط ما وجود ندارد كه بدون نام باشد حال هر نامي كه باشد.
برخي از مواردي كه به آنها اشاره شد ، مي تواند يك ثروتي باد كه خداوند آنرا به عدالت و يك رنگي ( بدون در نظر گرفتن ؛ نژادها ، رنگها ، لحجه ها و . . . ) صرفاً در اختيار انسان قرار داده است. اصلاً آيا تا كنون شده به اين مسائل فكر كنيم ؟ آيا شده كه تمام اجزائي كه در دسته ي ثروت قرار دارند را شناسائي كنيم ؟ نكند يك موقع اشتباهي از ما سر بزند و ثروت را فقط در ماديات ببينيم ، آيا چنين است ؟ حال مي خواهم به يكي از ثروتهاي الهي كه بين همه ي ما يكسان تقسيم شده اشاره كنم.

›››› زمان – ثروت – انسان ‹‹‹‹

قبل از وارد شدن در بحث ، مي خواهم به يك نكته ي مهم و شايد هم تكان دهنده اشاره كنم ، اينرا مي گويم كه مطلب را بهتر بدانيد. انسان ، يكبار به دنيا مي آيد و يكبار نيز از دنيا مي رود. من كسي را نديدم كه دو بار متولد شده باشد و سه بار مرده باشد. پس با اين حساب در ميابيم كه ما ، مرحله ي اول ( تولد ) را گذرانده ايم ، و اكنون هر تايمي كه پشت ر مي گذاريم ، به مرگ نزديكتر مي شويم ، پس بيائيم از اين قطار در حال حركت به نحوء شايسته از ثروتش استفاده كنيم .

›››› مبحث اصلي ثروت ‹‹‹‹

زمان يعني چه ؟ ثروت در دست انسانها يعني چه ؟ آيا تا بحال به اين فكر كرديم كه زمان يكي از ثروتهائي است كه بين همه ي انسانها به عدالت تقسيم شده ؛ آيا چنين نمي دانيد ؟ به عقيده ي شما ، در مورد آن دسته افراديكه از اين ثروت استفاده صحيح نمي كنند چه بايد گفت يا چه بايد كرد ؟ و اينرا هم اول بخود مي گويم چرا براي از دست دادن آن ( زمان ) ؛ در برخي مواقع بشكل وحشتناك عمل مي كنيم چرا ؟
بايد تفاوت ميان عجله ( شتاب زدگي ) – و سرعت ( حركت روبجلو ) ، اين دو را از يكديگر تميز بدانيم . و البته بسياري موارد از اين قبيل وجود دارند كه يقيناً همگان به آنها واقفيم ولي درست عمل نمي كنيم . از آنجائيكه در يك شركت تجاري صادرات و واردات بمدت 1 سال و 8 ماه مسئول رسيدگي به امور مالي آن شركت بودم ، از نزديك نوع و عملكرد ايرانيان ( هموطن خودم ) و افراد خارجي را نظاره گر بودم ، در كارها نظم در ركن اول كارهايشان قرار داشت / مرحله ي اول : استفاده صحيح و سالم از زمان ؛ مرحله ي دوم : مزاح ، تفريح و خنده صرفاً در حد يك جمله – دزدي نكردن از ساعت كار و خود كار / بالعكس ( ايرانيان ) استفاده از زمان ، نه كاملاً صحيح / بلكه مرحله ي اول كارشان ؛ مزاح ، تفريح خنده ؛ تا سر حد تأفن دزدي كردن از تايم كار ؛ و چه عرض كنم 0
شما يقين بدانيد كه من هم يك ايراني هستم و طبيعتاً براي آبروي وطنم هر نوع فعاليتي كه باشد انجام خواهم داد ؛ پس اينرا بدانيد كه برايم سخت است كه هموطن خود را چنين ببينم و خارجيان را چونان [ آنوقت مي گوئيم چرا ما حركت روبه جلو نداريم ] . به عقيده ي بنده ، سرعت در كار ابتدا به ساكن 1- باعث يك جوشش درون روحي براي خود انسان مي شود 2- تقويت كننده ي قسمت انتخابي مغز مي شود 3- در انسان حس مسئوليت پذيري ايجاد مي كند 4- ضريب هوشي را بالا مي برد 5- از يكطرف انسان را هدفمند كرده و از طرفي ديگر هدف را صيقل مي دهد 6- باعث سلامت روح و جسم نيز مي شود 7- اينكه ؛ باعث يك نظام و نظم خاصي مي شود كه اصلا ً خودآگاه نيست 0
برخي از مطالب بنده از دسته كارهائي بوده كه در راديو و يا مطبوعات انجام شده و از تكرار مجدد آن سودش همان بس كه شايد چيدن كلمات كنار هم در برخي موارد و براي برخي افراد سودمند باشد. اميدوارم در آينده با راهنمائيهاي شما عزيزان بتوانم مفيد فايده واقع شوم }}} خواهشي كه از شما عزيزان دارم اين است كه نظرات خود را خيلي راحت و با صراحت لحجه برايم ارسال كنيد {{{.

›››› نكته ي پاياني :

دوستاني هستند كه با ايميل يا پيغام شخصي ، برايم مطالبي را ارسال مي كنند ، برخي از اين مطالب به معناي ايجاد يك دريچه ي جديدي در نوشته هاي من است كه اشاره شده ، و برخي از دوستان به نكات فوق العاده ريز و حساس اشاره كرده اند كه واقعاً اعتراف مي كنم كه نگاهشان از من دقيق تر و تميز تر است. به عشق اين دوستان نفس مي كشم برخي از دوستان مرا از پيشترها مي شناسند ، و به مطالب من آگاهي كامل دارند. اگر افراديكه جديداً از دوستانم هستند دقت كرده باشند ، تا جائيكه امكان داشته باشد مقالات و مطالبم ، كم پيش مي آيد كه در يك محور باشد. البته هدف يكي است ، اين ورود است كه بايد به قول ما راديوئي ها ( رقص مطالب ) همان چگونه وارد شدن مهم است. الاايحال ، بنده اعتراف مي كنم كه دوستان به مطالبي اشاره مي كنند كه برايم بسيار جالب است و مرا همين نفس هاست كه چشمانم را بيدار نگه مي دارند. و با صراحت لحجه مي گويم ؛ ««« اينجانب مهندس منصور حسام »»» ، بر دستان دوستانيكه مرا ياري مي كنند و به متون اين حقير ارزش قائل مي شوند ، بر دستان آنان بوسه مي زنم0

›››› دوستتون دارم عاشقانه ‹‹‹‹
/ / / مهندس منصور حسام / / / 0
‏12:39 ق.ظ