تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 38 از 39 اولاول ... 28343536373839 آخرآخر
نمايش نتايج 371 به 380 از 381

نام تاپيک: ◄ طراحــی داخلی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

14 درخواست

من دنبال ريز فضاهاي يه دفتر مهندسي معماري ميگردم...لطفا اگه مطلب دارين كمكم كنيد..ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

من دنبال ريز فضاهاي يه دفتر مهندسي معماري ميگردم...لطفا اگه مطلب دارين كمكم كنيد..ممنونم
    یه دفتر مهندسی معماری در مادرید هست كه با تاکید بر تاثیر محیط آرام و دلنشین و طبیعت بر خلاقیت در طراحی، طراحی شده .. یک طراح در چنین مجموعه ای میتواند خلاق نباشد..؟

3. 3 کاربر از siiina2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mohammad_Ahrari's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید...مرسی از زحماتتون ...تو پست اول لینک شماره 12 یعنی هفت اصل برای طراحی داخلی اشتباهه!!!ممنون میشم تصحیح کنید

شاد باشید

5. این کاربر از Mohammad_Ahrari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hd2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

يك مجموعه طراحي داخلي كامل ميخوام كه مدل هاش خيلي جديد و با كيفيت باشه
    يكي قبلا" گرفتم 32000 تومان كه واقعا" افتضاح بود ، اسكن مجله قديمي ها رو برام فرستاده بود
    مجله ايراني هم نميخوام
    كسي پيشنهادي داره؟

حـــــرفـه ای karin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض نقش سواد بصری در طراحی داخلی

اگر بخواهیم تعریفی ساده و گویا از طراحی داخلی ارائه دهیم که روند انجام آن را برای ما روشن سازد، می‎توانیم بگوییم طراحی داخلی شامل انتخاب عناصر تشکیل‎دهنده طرح و تنظیم و ترکیب آنها برای ایجاد فضا و کیفیات کارکردی ـ زیبایی‎شناختی مورد نظر طراح و در نهایت دست‎یابی به کارکرد مناسب، زیبایی و انتقال مفاهیم و معانی است.
    در طراحی داخلی، وقتی طراح از عناصر مختلف با توجه به رنگ، فرم، بافت، کیفیت و کارآیی هرکدام بهره می‎گیرد و آنها را در کارش به یکدیگر مربوط می‎سازد، در واقع بوسیله این ترکیب می‎خواهد به اهداف مورد نظر خود در طراحی آن فضا دست یابد. به عبارت دیگر، دست‎یابی به اهدافی همچون کارکرد مناسب، زیبایی بصری و تأثیر محیطی و روانی مؤثر و مثبت در طراحی داخلی، مستلزم استفاده هماهنگ، منسجم، معنی‎دار و زیبا از عناصر طراحی است. در یک طرح مطلوب همه عناصر و اجزاء ترکیب در کارکرد و تأثیر کیفی و معنایی که دارند، به هم متکی و وابسته هستند.

بر این اساس، موفقیت هر طرح بستگی کامل به چگونگی ترکیب عناصر و الگوهای سه‎بعدی فضا دارد.

روند کار طراح در ترکیب عناصر طراحی داخلی تا حدی با تعابیر ذهنی و احساسی آمیخته است، اما این به این معنی نیست که تعقل و تفکر آگاهانه در این زمینه نقش مهمی ندارد. ترکیب اجزای هر چیزی هم از جنبه ساختاری و مفهومی برخوردار است و هم از جنبه بصری و احساسی.

ترکیب عناصر مختلف در یک فضا مستلزم سازمان‎دهی آنها بر اساس الگوهایی است که این عناصر را به صورتی معنی‎دار و هدف‎مند به هم مرتبط کند و زمینه لازم را برای ایجاد یک کل واحد، مطابق با اهداف و خواسته‎های طراح، فراهم آورد، زیرا هیچ عنصر طراحی داخلی نمی‎تواند بدون ارتباط با عناصر دیگر و ترکیب مناسب با آنها در طرح و فضای معماری حضور یابد و مقاصد طراح را برآورده سازد.
    انتخاب بجای عناصر طرح و ترکیب آنها در قالب فرم‎ها و فضاهای مناسب مستلزم قواعدی است که باید در طراحی مورد توجه قرار گیرد.

طراحان برای آنکه عناصر طراحی با اهداف و خصوصیات آنچه طراحی می‎شود، تناسب لازم را بیابند، آنها را به کمک قواعد یا تکنیک‎های مختلف بکار می‎گیرند. در واقع ارتباطی که بین عناصر طراحی داخلی در طرح نهایی برقرار می‎شود، از قواعدی پیروی می‎کند که با توجه به فیزیولوژی دستگاه بینایی انسان استنتاج شده‎اند و می‎توانیم به آنها قواعد ادراکی و بصری یا قواعد ترکیب‎بندی یا تکنیک‎های بصری بگوییم.

وحدت و تضاد، تناسب، تعادل و ناپایداری، هماهنگی، تنوع و یکنواختی، ریتم، حرکت و سکون از جمله این قواعد و تکنیک‎ها هستند. شناخت و بکارگیری این قواعد مستلزم برخورداری از دانشی است که به آن سواد بصری اطلاق می‎شود. هدف از یادگیری سواد بصری ایجاد یک سیستم ابتدایی برای فهم و ساخت ترکیب‎بندی‎های بصری است.

بایستی توجه داشت که یک طراح با دانستن و بکار بردن قواعد مربوط به شیوه بیان بصری دچار محدودیت نمی‎شود، چرا که این اصول، قواعد مطلق و انعطاف‎ناپذیر نیستند، بلکه اصولی هستند که روش‎های مختلف و ممکن را برای طراحی عناصر و فضاهای معماری و نحوه احتمالی ترکیب آنها در قالب الگوهای معنی‎دار و قابل بازشناسی ارائه می‎دهند. از طریق یاد گرفتن این اصول می‎توانیم درباره نقش بصری هر عنصر یا الگو در فضای معماری و معنای آن برای استفاده‎کننده بطور سنجیده قضاوت کنیم. در مجموع آشنایی با این قواعد دانش و بصیرت ما را توسعه و میدان عمل و امکان گزینش ما را افزایش می‎دهد و ما را قادر به طراحی گزینه‎های بهتر و ارزیابی آنها می‎کند.
    ما همواره در طراحی داخلی بایستی بکوشیم تا خصوصیات ویژه بصری عناصر طرح و چگونگی ارتباط متقابل آنها را که در نهایت کیفیت زیبایی‎شناسانه محیط بصری ما را شکل می‎دهند، با اتکاء به سواد بصری ببینیم و دریابیم تا در ارائه شیوه‎های متنوعی از ترکیب‎بندی در طراحی، با توجه به مفاهیم فیزیولوژیکی و روان‎شناسانه، و بوجود آوردن گزینه‎های مختلف طراحی موفق عمل کنیم.

پیمان عدالتی - [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 3 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

خیلی عالی می باشد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

ماهنامه ی ایران آذین

صاحب امتياز: سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي
    مدير مسئول: فاطمه كاتب
    تلفن: 88735168-88757034 (021)دورنگار: 88751747 (021)

فصلنامه ی معماری داخلی

صاحب امتياز، مدير مسئول، سردبير: عباس اعتمادزاده
    تلفن: 22677666 (021)دورنگار: 22677666 (021)
    سلام و خسته نباشید بی اندازه ای بهتون میگم من خیلی جست و جو کردم و خدا رو شکر به تاپیک شما منتهی شد میخواستم درخواستی ازتون بکنم من در حال کار بر روی یک پایان نامه هستم که قسمتیش مربوط به طراحی دکوراسون داخلی بر پایه طراحی کفپوش ها و دیوار پوش هاست میخواستم کمکم کنید و اگر امکان و وقتش رو دارید مطالبی رو در دسترس من قرار بدید البته همون طور که میدونین مطالب باید دارای رفرنس دقیق باشن وگرنه مقبول نیستن باز هم بهتون به خاطر تلاش عالیتون تبریک میگم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

من در مرحله انتخاب رشته ام و رشته معماري خصوصا معماري داخلي يكي از انتخابهايم است .ازتون مي خوام دوسه كتاب بهم معرفي كنيد تا بهترين تصوير را ازش بهم نشان بده و با ان معلوم بشه كه به ان علاقه دارم يا نه ؟

داره خودمونی میشه katayo0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام دوستان. چرا عکس ها باز نمیشه؟؟؟؟؟؟
    من خیچ کدوم از عکس ها رو نمیتونم ببینم

آخر فروم باز jooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

از دوستان کسی ایده ای برای طراحی پلان برای سوئیت یک زمین 42 متری با بر 6 متر و طول 7 متر به عنوان آپاارتمان 3 طبقه بدون آسانسور داره ؟

زمین شمالی و دوبر هست . و از سمت ضله 7 متری 1.2 متر بالکن و از سمت ضله 6 متری نیم متر بالکن بهش اضافه میشه ، زمین 100 درصد ساخت هم هست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •