تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 60

نام تاپيک: تحول در یادگیری واژگان زبان با Anki

پروفشنال mojtabaivi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض تحول در یادگیری واژگان زبان با Anki

سلام دوستان. نرم افزاری که میخوام بهتون معرفی کنم، یک نرم افزار فوق العاده برای حفظ کردن لغات زبان های مختلف (هر چی، کلا هر چی بخوای حفظ کنی) هست که به روش لایتنر کار میکنه، ینی over and over.
    شاید قبلا مثل این نرم افزار رو دیده باشین، نظیر j memorize. ولی این نرم افزار واقعا بهترین هست و فوق العاده س.

بذارین اول چند تا مزیت هاشو بهتون بگم:
    • وجود دک ها (دک: به مجموعه کارت های این نرم افزار دک یا deck میگن، مثل دک کتاب 504) و مجموعه های بسیار گسترده از لغات مختلف از کتاب های گوناگون
    • امکان اضافه کردن صدا (جهت تلفظ) و عکس و .... .
    • وجود دک های کتاب های معروف مثل 504، 1100 واژه، لغات ضروری برای تافل و ... که این دک ها دارای معانی لغات به انگلیسی فارسی، کاربرد در جمله، مترادف ها، متضاد ها، تلفظ دقیق و انسانی و ... می باشند.
    • رابط کاربری فوق العاده و سادگی در عین کارآمدی
    • وجود نسخه های اندروید و آی او اس در کنار نسخه ی پی سی؛ و قابلیت Sync شدن بین نسخه های مختلف
    • ...

و شاید مهمترین ویژگیش از نظر من اینه که انقد نرم افزارش خوبه که باعث ایجاد رغبت میشه و خیلی علاقه پیدا میکنی بهش

این نرم افزار مناسب کسانی هست که میخوان برای آزمون های مختلف زبان آماده بشن

خب واسه نصب فایل زیر رو دانلود کنید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد از نصب، شما باید فلش کارت ها رو وارد کنید. حالا چه خودتون دونه دونه وارد کنید، چه از فلش کارت های آماده استفاده کنید که مورد دوم توصیه میشه.
    واسه دانلود فلش کارت های مختلف میتونید به لینک زیر برید و سرچ کنید عنوانتون رو:
    کد:
    من اینجا دو سه تا از بهترین فلش کارتا رو لینکش رو واستون میذارم، اینا فوق العاده ن:

لغات کتاب 504:
    کد:
    لغات کتاب Essential Words For TOEFL
    کد:
    لغات کتاب 1100 واژه:
    کد:
    لغات کتاب Essential English words 4000
    کد:
    بعد از اینکه دانلود کردید، فایل .apkg رو توی نرم افزار import کنید.
    در صورتی که فایل پوشه فایل صوتی به صورت جداگانه بود، محتویات پوشه یعنی خود فایل های mp3 رو برین توی پوشه Documents\Anki\User 1\collection.media بریزید

آموزش اولیه کار با نرم افزار:
    کد:
    آموزش چسباندن صدا:
    کد:
    Last edited by mojtabaivi; 30-07-2014 at 17:51.

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

یه چیز خیلی خوب دیگه هم که این نرم افزار داره اینه که نسخه ی اندروید و آی او اس اون هم موجود هست و قابلیت sync شدن بین نسخه ها موجوده. ینی میتونی با موبایلت هم مطالعه کنی و بعد اون رو به راحتی با نسخه ی کامپیوترت sync کنی و باز مثلا فرداش از رو کامپیوتر بخونی و ...

3. 5 کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

میشه یه توضیح کلی در رابطه با نحوه کار کردن با برنامه بدید.

5. این کاربر از MJHamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ابتدا که دک مورد نظر رو Import میکنیم. File>Import
    بعد از اینکه دک به لیست اضافه شد، ابتدا بهتره یه ذره شخصی سازیش کنید، مثلا اینکه هر روز چند لغت جدید بخونین. این تنظیمات رو میتونید با کلیک بر روی آیکون چرخ دنده جلو هر دک و گزینه option بیارین

همونطور که در شکل زیر میبینین، در این قسمت میتونین تعداد کارت های جدید در روز و فاصله ی روزهایی که لغات جدید بیان رو وارد کنین (بهتره graduating interval یک باشه). یا میتونین نحوه ی چینش کارتا رو هم مشخص کنین.
    دقت کنین که این تنظیمات به کلیه دک ها اعمال میشه، در صورتی که بخواین برای هر دک تنظیمات جداگانه ای اعمال کنین، باید یک گروه جدید بسازین و سپس تنظیمات رو وارد کنید. این تنظیمات مختص گروهها هست

این از تنظیمات.
    حالا میخواین مطالعه رو آغاز کنید. روی دک کلیک کنید و گزینه study now رو انتخاب کنید.
    همونطور که در شکل پایین میبینین، ابتدا روی کارت میاد، و شما طبیعتا چون بار اول هست، جواب رو نمیدونین و روی show answer کلیک میکنید تا پشت کارت نمایان بشه.
    با توجه به جوابی که توی پشت کارت هست، شما خودتون تعیین میکنین که این واژه سطحش چطوریه براتون و آسونه، سخته، نیاز ب مرور داره...
    اگه میخوان کارت تا کمتر از یک دقیقه بعد دوباره بیاد واستون خب روی again میزنین، اگه میخواین امروز دوباره مرور بشه روی good میزنین و در صورتی که معنی لغت رو میدونستین و مسلط هستین، easy رو بزنین تا لغت 4 روز بعد واستون دو باره بیاد
    به همین منوال شما هر بار که کارتی براتون بیاد، بسته به اینکه قبلا روی کدوم گزینه ها کلیک کردید (مثلا easy, good, hard, again) زمان های دکمه های جدید رو میزاره.
    ینی مثلا من یه واژه رو روز اول good زدم. خب دوباره بعد از مطالعه کارتهای دیگه، همون روز اومد. بعد دوباره good زدم (دیگه بالاش نوشته اگه good بزنی چند روز دیگه میاد) و فرداش اومد. فرداش زمان good واسه اون کارت شده بود 2 روز. زمان easy هم واسش شده بود 6 روز. ینی هر چی شما یک کارت رو بیشتر یاد داشته باشین، نرم افزار به صورت هوشمند فواصل یادگیری و تکرار بعدی رو افزایش میده و بالعکس.

روی کارت:

پشت کارت:

راجع به اون سه تا عددی هم که در روی کارت بالای گزینه ی show answer هستند:
    عدد سمت چپ، تعداد کارت های جدید باقیمانده واسه امروز هست
    عدد سمت راست تعداد کارتهای باقیمانده که امروز نوبت مرورشون بوده
    عدد وسط تعداد کارتهایی که مجددا امروز برای بار دوم قراره مرو بشه هست

7. 7 کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در حال حاضر دارم لغات مورد نیاز واسه زبان عمومی ارشد رو آماده میکنم. فعلا حدود 400 تا شده. 500-600 تا دیگه هم هست که وارد کنم. تموم که بشه اینا میذارمش

9. 7 کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

سلام

خیلی دونبال یه همچین نرم افزاری بودم ولی متاسفانه خیلی هاشون نیازهای ادم رو براورده نمی کنند

با این کار می کنم ببینم چطوره امیدوارم واقعا کار ادم رو راه بندازه چون استفاده از جعبه لایتنر و G5 فیزیکی خیلی دست و پا گیر هست

لطفا لینک اپ ios رو هم قرار بدید البته امبدوارم Free باشه

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام

خیلی دونبال یه همچین نرم افزاری بودم ولی متاسفانه خیلی هاشون نیازهای ادم رو براورده نمی کنند

با این کار می کنم ببینم چطوره امیدوارم واقعا کار ادم رو راه بندازه چون استفاده از جعبه لایتنر و G5 فیزیکی خیلی دست و پا گیر هست

لطفا لینک اپ ios رو هم قرار بدید البته امبدوارم Free باشه
    من به شخصه از لایتنر فیزیکی استفاده میکردم. ولی از وقتی از این نرم افزار استفاده میکنم، خیلی علاقه م به یادگیری لغت بیشتر شده. کلا جعبه لایتنر رو گداشتم کنار

متاسفانه نسخه ی ios پولی هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

از لینک زیر میتونید ورژن کرک شده برنامه رو دانلود کنید که بدرد کسایی میخوره که جیلبرک کردن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. 2 کاربر از MJHamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ALI V8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

خیلی خوبه این نرم افزار...فقط باید وقتت رو تنظیم کنی و منظم کار کنی...من برای فرانسه ازش استفاده میکنم
    فقط بعضی دکها کلماتش خیلی زیاد هست از کجا بفهمیم همه کلمات رو به ما بعد از یه دوره تمرین نشان داده؟
    باید نرم افزار رو بهتر بلد باشیم تا مطابق نیازموم تنظیمش کنیم

15. 2 کاربر از ALI V8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خیلی خوبه این نرم افزار...فقط باید وقتت رو تنظیم کنی و منظم کار کنی...من برای فرانسه ازش استفاده میکنم
    فقط بعضی دکها کلماتش خیلی زیاد هست از کجا بفهمیم همه کلمات رو به ما بعد از یه دوره تمرین نشان داده؟
    باید نرم افزار رو بهتر بلد باشیم تا مطابق نیازموم تنظیمش کنیم
    من منظور سوالتون رو نفهمیدم؛ ولی خب به فرض اینکه یه دک 1000 لغت داشته باشه و شما تنظیم کنی که روز 10 تا لغت جدید بیاد، توی 100 روز همه ی لغت ها حداقل یک دور میاد

17. این کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •