تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: یه سوال!

آخر فروم باز نادر1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

14 یه سوال!

ماهواره ای با m=400kg ,v0=40m/s ,RE=6400km,r=1000km در چه زاویه ای پرتاب شود تا در 1000 کیلومتری مدار زمین قرار گیرد؟لطفا راهنمايي كنيد سوال يكي از دوستان هست ايرادات رو هم مطرح فرماييد تشکر.
    Last edited by نادر1368; 09-02-2010 at 14:58.

2. این کاربر از نادر1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خواهش میکنم یکی یه جوابی بده!
    متاسفانه این جزء سرفصل هایی نبود که ما خوندیم نمی تونم تو جوابا مطمئن باشم صاحب محترم سوال!میگه این سوال 5 نمره براش داره منم گفتم سوالت ایراد داره!اگه واقعا داره بگین کم و کسریش رو هم همچنین!

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خواهش میکنم یکی یه جوابی بده!
    متاسفانه این جزء سرفصل هایی نبود که ما خوندیم نمی تونم تو جوابا مطمئن باشم صاحب محترم سوال!میگه این سوال 5 نمره براش داره منم گفتم سوالت ایراد داره!اگه واقعا داره بگین کم و کسریش رو هم همچنین!
    ماهواره ای با m=400kg ,v0=40m/s ,RE=6400km,r=1000km در چه زاویه ای پرتاب شود تا در 1000 کیلومتری مدار زمین قرار گیرد؟لطفا راهنمايي كنيد سوال يكي از دوستان هست ايرادات رو هم مطرح فرماييد تشکر.
    من این سوال رو در فوروم فیزیک انگلیسی معتبری مطرح کردم ... اگه به انگلیسی تسلط داری [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ببین ...

بهرحال همونطور که حدس می زدم و شما هم اشاره کرده بودی، سوال ناقص به نظر میاد .. اصلاً بحث زاویه پرتاب در چنین سوالی محلی از اعراب نداره ... یعنی فرض اینه که چنین ماهواره ای نیاز به دو مرحله داره که در مرحله بتونه از زمین فاصله بگیره و در مرحله دوم شروع به فرایند انتخاب مدار کنه ..

*اگه هم نیاز به ترجمه داری بگو ...

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خیلی ممنونم بزرگوار از بابت توجهتون این مسئله رو برای استادمون هم مطرح کردم گفتن مسئله ناقصه منم فکر میکردم یه نقصی داشته باشه.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

من چند روزی روی مسئله فکر کردم ... متوجه شدم که مسئله درست نیست ، سعی کردم که هر طوری میتونم مسئله رو ایده ال در نظر بگیرم ... دیدم نه اگه بخوایم اینجوری پیش بریم باید ثابت گرانش زمین رو در 1000 کیلومتری همون 10 بگیریم و مکافات دیگه ... منبع مطئله کجاست اصلا ؟؟

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

منبع!؟یه سوالی بود که استاد محترمی طرح کرده بودن و قول 5 نمره داده بودن!راستیتش نمی دونم یا سوال رو ناقص به من دادن یا استاد ناقص گفته که دومی بیشتر صدق میکنه در کل متشکرم از این که وقت گذاشتین.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •