تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 501 از 535 اولاول ... 401451491497498499500501502503504505511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,001 به 5,010 از 5348

نام تاپيک: بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

پروفشنال sia-saketi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    3D Max!

13

سلام دوستان من 2 مشکل دارم که در انجمن لپ تاپ مطرح کردم من رو به اینجا معرقی کردند

من لپ تاپ دل اینسپیرون 1420 دارم با ویندوز ویستا 32 بیتی ولی متاسفانه به اینترنت که وصل میشم با اینترنت اکسپلورر تمام سایت ها به صورت پیش فرض زبان عربی باز میشن. من میخواهم انگلیسی بشه چه باید بکنم ؟

مثلا سایت گوگل رو به صورت عربی و همچنین ام اس ان و ..... همش عربی میشه .
    میرم توی سایت فایرفکس . این سایت برای من به صورت عربی باز میشه و موزیلا رو به زبان عربی در حالت پیش فرض برای من پیشنهاد به دانلود میکنه .

کجای ویندوز رو تغیر بدم که بشه انگلیسی
    چه کار کتم ؟

لوکیشن ویندوز رو هم روی ایران گذاشتم

به این قسمت هم مراجعه کردم همه چیز درسته
    IE>>>Tools<<<<Internet Option>>>General>>>Language

رفتم از سایت مایکروسافت اینترنت اکسپلورر 8 رو به زبان انگلیسی دانلود کردم ولی میخوام نصب کنم ارور میده که شما ورژنی از این برنامه رو نصب داری دیگه نمیتونی نصب کنی

مشکل 2 :

من لپ تاپ رو از کسی خریدم و حالا میخواهم یوزر نیم ویندوز رو عوض کتم که اسم خودم باشه

از توی user account رفتم و تغییر دادم به نام خودم
    بعدش با راست کلیک روی my computer و انتخاب properties و ورود به صفحه سیستم و computer name >> Full Computer name رو هم تغییر دادم

بعدش هم از رجیستری

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
    قسمت RegisteredOwner رو از نام قبلی به نام خودم تغییر دادم ولی بازم مشکلم حل نشد .

من میخوام که فولدر یوزر قبلی که توی C:\Users\Reza هستش رینیم بشه به نام C:\users\Crown

میخواهم فولدر رضا دیگه نباشه

و یا تویTask Manager از قسمت Processes در زیر بخش user name نام reza نباشه و بجاش نام crown باشه

امیدوارم منظورم رو خوب گفته باشم .

کسی میتونه کمکی بکنه ؟
    سلام دوست عزیز؛ شما بهتره که توی همین IE>>>Tools<<<<Internet Option>>>General>>>Language فقط زبان انگلیسی رو انتخاب کنی و اگر به جز انگلیسی زبان دیگه توی لیست می بینی حذف کنی.

بهتره که فرمت نوشتن اعداد و حروف توی ویندوز رو انگلیسی بذاری: Control Panel --> Regional and Language Options و حالا توی زبانه ی Format شما Current Format رو از توی لیست English United States انتخاب کن.

توی زبانه ی Keyboards and Languages --> Change Keyboards --> General -->Default input language از توی لیست English-United States رو انتخاب کن.

توی زبانه ی Administrative هم Current language for non-Unicode programs رو بذار Persian باشه.

در مورد مشکل دوم که مطرح کردی باید بگم که، من فکر نمی کنم اکانتی که قبلا ایجاد شده باشه و توی فولدر users برای اون اکانت فولدری به اسم همون اکانت ایجاد شده باشه رو بشه با تغییر نام اکانت از توی user accounts عوض کرد. (حداقل من راه حلی براش نمی شناسم).
    توصیه ی من اینه که اگر برات امکان داره یه اکانت به اسم خودت ایجاد بکن و بعد که وارد اکانت جدید شدی برو اکانت رضا رو حذف کن. اگر اکانت جدید رو ایجاد کنی یه فولدر به اسم اکانت جدید توی فولدر users ایجاد می کنه.

فقط یادت باشه که تمامی تنظیماتی و فایل های موجود توی اکانت رضا پاک میشه پس حواست به مسئله هم باشه که بعداً از دست من گله و شکایتی نداشته باشه. البته قبل از اینکه ویندوز اکانت رضا رو حذف کنه ازت سوال می کنه که می خوای فایل های توی فولدر رضا رو برات نگه دارم یا نه، که شما اگر پاسخ مثبت بدی فولدر رضا و محتویات اون رو نگه می داره و شما در کنار فولدر crown محتویات فولدر رضا رو هم حفظ کردی و می تونی اون ها رو به فولدر خودت منتقل کنی.
    این محتویات فولدر رضا می تونه مربوط به گیم ها و برنامه های نصب شده روی کامپیوتر شما باشه، یا حتی عکس و موزیک و فیلم و...

2. این کاربر از sia-saketi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    3D Max!

9

نه. من همه ی نرم افزار و بازی هارو تو یه درایو دیگه میریزم. این درایو 29 گیگ حجم داره که من وقتی Select all میکنم و properties رو میبینم، حجم پر شده(با Hidden ها) 17 گیگه. ولی الان که پیغام Low disk space میده گاهی اوقات Free space به 0 هم میرسه.
    این روش شما برای دیدن کل حجم موجود توی یک درایو اون هم درایو C که فایل های مهم و اصلی ویندوزت توی اون هست کاملاً اشتباه و غلطه؛ شما اینو می دونستی که بعضی از فایل های خیلی خیلی هم و حیاتی ویندوز به شکلی خاص Hidden هستن که حتی شما حتی با علامت زدنه Show hidden files and folders توی Folder options هم نمی تونید اون ها رو ببینید؟

البته میشه کاری کرد که اون فایل های حیاتی رو هم ببینید که با برداشتن تیک Hide protected operating system files می تونید اون ها رو هم ببینید ولی شدیداً توصیه می کنم که تیک اون رو برندارید تا اشتباهاً فایل های حیاتی ویندوز رو پاک نکنی!!!

شما اگه می خوای حجم به کار گرقته شده رو توی یک درایو ببینی باید فقط روی اون درایو توی My Computer راست کلیک کنی و properties رو بزنی! (که مطمئنم این یکی رو دیگه خودت می دونی!)
    پس اون 17 گیگ فقط داره حجم فایل های عادی رو نشون میده نه همه ی فایل های توی درایو C رو.

در مورد مشکلت: شاید یکی از برنامه هایی که روی کامپیوترت هست داره یه سری از فایل های خودش رو توی درایو C می ریزه!. نمی دونم تا چه حد با این مسئله آشنایی؛ یه سری از برنامه ها یه جوری فایل هایی دارن که توی مسیرهایی در فولدر user می ریزن مثلا یه سر به این مسیر بزن:
    C:\Users\A.fire\AppData\Local
    C:\Users\A.fire\AppData\Roaming
    جای A.fire اسم اکانت ویندوزت نوشته شده

هر چند که این فایل ها معمولا حجم آنچنان ریادی ندارن ولی با این حال شاید به خاطر اینا باشه. الان یه نیگا بنداز ببین حجم شون چقدر در کل؟ اون فولدری که حجم زیادی ازش میشه انتظار داشت فولدر Temp هست که توی فولدر Local می تونی پیداش کنی؛فقط یک سری از محتویات اون رو می تونی حذف کنی که این کار رو Disk Cleanup درایو C برات به بهترین و امن ترین شکل ممکن انجام میده! (اگرچه می دونم که گفتی Disk Cleanup مشکلت رو حل نکرد!!!!)

ببین، کلاً مشکلت مربوط میشه به این که یه چیزی داره توی کامپیوترت یه فایل هایی رو به این درایو الکی اضافه می کنه! حالا اون دقیقاً چی هست خودت می دونی و بس! چون من از این فاصله و به دور از PC شما نمی تونم بگم اون چیه؛ چون باید کامپیوترت رو وارسی کرد و دید که اول از هر چیز چه برنامه هایی رو PC داری و چه کارهایی انجام میدی باهاش...

شما وقتی که disk cleanup می کنی کدوم گزینه ها رو تیک کردی؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز؛ شما بهتره که توی همین IE>>>Tools<<<<Internet Option>>>General>>>Language فقط زبان انگلیسی رو انتخاب کنی و اگر به جز انگلیسی زبان دیگه توی لیست می بینی حذف کنی.

بهتره که فرمت نوشتن اعداد و حروف توی ویندوز رو انگلیسی بذاری: Control Panel --> Regional and Language Options و حالا توی زبانه ی Format شما Current Format رو از توی لیست English United States انتخاب کن.

توی زبانه ی Keyboards and Languages --> Change Keyboards --> General -->Default input language از توی لیست English-United States رو انتخاب کن.

توی زبانه ی Administrative هم Current language for non-Unicode programs رو بذار Persian باشه.

در مورد مشکل دوم که مطرح کردی باید بگم که، من فکر نمی کنم اکانتی که قبلا ایجاد شده باشه و توی فولدر users برای اون اکانت فولدری به اسم همون اکانت ایجاد شده باشه رو بشه با تغییر نام اکانت از توی user accounts عوض کرد. (حداقل من راه حلی براش نمی شناسم).
    توصیه ی من اینه که اگر برات امکان داره یه اکانت به اسم خودت ایجاد بکن و بعد که وارد اکانت جدید شدی برو اکانت رضا رو حذف کن. اگر اکانت جدید رو ایجاد کنی یه فولدر به اسم اکانت جدید توی فولدر users ایجاد می کنه.

فقط یادت باشه که تمامی تنظیماتی و فایل های موجود توی اکانت رضا پاک میشه پس حواست به مسئله هم باشه که بعداً از دست من گله و شکایتی نداشته باشه. البته قبل از اینکه ویندوز اکانت رضا رو حذف کنه ازت سوال می کنه که می خوای فایل های توی فولدر رضا رو برات نگه دارم یا نه، که شما اگر پاسخ مثبت بدی فولدر رضا و محتویات اون رو نگه می داره و شما در کنار فولدر crown محتویات فولدر رضا رو هم حفظ کردی و می تونی اون ها رو به فولدر خودت منتقل کنی.
    این محتویات فولدر رضا می تونه مربوط به گیم ها و برنامه های نصب شده روی کامپیوتر شما باشه، یا حتی عکس و موزیک و فیلم و...
    تشکر از راهنمایی شما دوست گرامی .

عرض کنم در باره مشکل اول تمام عرایض شما رو چک کردم دقیقا همان بود و نیازی به تغییر نداشت
    با این حال بازم اینترنت اکسپلورر عربی باز میشد

ولی در مورد مشکل دوم

به دستور شما یک اکانت دیگه ساختم و اکانت قبلی رو پاک کردم با تمام فولدرش

مشکل من رفع شد

دیگه با یوزر جدید اینترنت اکسپلورر عربی نیست

پروفشنال behnam_n80's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان من در وصل شدن به ایترنت با نوت بوکم مشکل دارم
    در اصل به مودم وایرلسم وصل میشه ولی اون کره زمینه که میگه به نت وصلی آبی نمیشه
    من با کابل که میزنم به مودم وصل میشه ولی با وایرلس نه
    با گوشیم میتونم به وایرلس وصل شم پس از مودم نیس همچنین نوت بوکم جاها دیگه به وایرلس وصل میشه
    2 3 جا شنیدم ماله ویستاس اما را حلشا نمیدونستن
    ویندوزه نوت بوکم بیزینس و 64 بیتی هس
    ممنون میشم کمکم کنین

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

دوستان من در وصل شدن به ایترنت با نوت بوکم مشکل دارم
    در اصل به مودم وایرلسم وصل میشه ولی اون کره زمینه که میگه به نت وصلی آبی نمیشه
    من با کابل که میزنم به مودم وصل میشه ولی با وایرلس نه
    با گوشیم میتونم به وایرلس وصل شم پس از مودم نیس همچنین نوت بوکم جاها دیگه به وایرلس وصل میشه
    2 3 جا شنیدم ماله ویستاس اما را حلشا نمیدونستن
    ویندوزه نوت بوکم بیزینس و 64 بیتی هس
    ممنون میشم کمکم کنین
    سلام

اینجا مطرح کن سوالت را:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید

پروفشنال sub-zero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    نمیدونم...!

پيش فرض

سلام.

دوستان برای اولین بار با ویندوز ویستا کار کردم و تو لپ تاپ
    دایال آپ کانکشن رو از این آموزش تونستم بسازم.
    کد:
    و اما سوال...

اینکه من میخوام واسه کانکشنی که میسازم یک اسم انتخاب کنم... اما جایی از من سوال نشد در این مورد !

و دوم اینکه کانکشنی که میسازم همون موقع میخواد کانکت بشه.. وقتی کنسل کنم و پنجره کانکشن رو ببندم اصلا این کانکشن کجا میره ؟ که بخوام دوباره ازش استفاده کنم ؟ باید یکی دیگه دوباره بسازم !

مثل xp جایی نیست که تمام کانکشن هایی که میسازیم بره تو یه قسمت ؟

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

سلام.

کد:
    و اما سوال...

اینکه من میخوام واسه کانکشنی که میسازم یک اسم انتخاب کنم... اما جایی از من سوال نشد در این مورد !

و دوم اینکه کانکشنی که میسازم همون موقع میخواد کانکت بشه.. وقتی کنسل کنم و پنجره کانکشن رو ببندم اصلا این کانکشن کجا میره ؟ که بخوام دوباره ازش استفاده کنم ؟ باید یکی دیگه دوباره بسازم !

سلام

اگر شما سیوش کرده باشین

اون گوشه پایین بقل ساعت میره /

آیکنش عکس یه کامپینتره.

9. این کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    3D Max!

11 آموزش ایجاد کانکشن Dial-up در ویندوز ویستا

سلام.

کد:
    و اما سوال...

من نمی فهمم این چه صیغه ایه که خیلی ها با ایجاد کردن کانکشن مشکل دارن!! مگه انگلیسی در حد کم هم بلد نیستن مردم؟ خب این ویندوز که کامل زیر همه ی گزینه ها توی محل ایجاد کانکشن توضیح داده که چی به چی هست!... با این حال من یه آموزش می ذارم و تمامی مراحل رو به ابتدایی ترین شکل ممکن مطرح می کنم تا دیگه جای سوالی نمونه؛ حتی من توی این آموزش فرض می کنم که مخاطب ها انگلیسی هم بلد نیستن.

آموزش ایجاد کانکشن Dial-up در ویندوز ویستا:

شما با اون مراحل اون سایتی که نوشتی کاری نداشته باش!!! شما فقط با دستورالعمل من برو جلو! :
    اول منوی Start رو باز کن بعد روی Connect to کلیک کن تا پنجره ای به اسم Connect to a network باز بشه.
    حالا از توی پنجره ی باز شده Setup a connection or network رو کلیک کن و توی صفحه ی باز شده همون اولی رو به اسم Connect to the internet رو بذار باشه و next بزن.

جواب سوالی رو که پرسیده بذار این باشه: No, create a new connection و next رو بزن. حالا Dial-up رو انتخاب کن. توی این صفحه ای که باز میشه به ترتیب از بالا به پایین اینایی رو که می گم وارد کن:
    اولی: شماره ی تلفن کانکشن
    دومی: user name یا شماره ی کاربری
    سومی: پسورد یا رمز
    چهارمی: اسم کانکشن (که شما هم خیلی روش تاکید داشتی)

نکته: زیر اون قسمتی که پسورد رو وارد می کنی دوتا گزینه می بینی که شما فقط تیک remember this password رو فعال کن تا پسورد رو به یاد داشته باشه و هر دفعه برای کانکت شدن ازت پسورد نخواد.

در آخر هم روی دکمه Connect کلیک کن؛ با این کلیک کامپیوتر شروع می کنه به وصل شدن به اینترنت، حالا اگر نمی خوای به اینترنت وصل بشی دکمه skip رو کلیک کن. حالا برای اینکه کانکشنی رو که ایجاد کردی ذخیره کنه و اونو روی کامپیوترت داشته باشی، روی گزینه ی Set up the connection anyway کلیک کن تا کانکشن رو ذخیره کنه و نگه داره برات.

نکته: در صورتی که کانکشن رو skip نکنی و اجازه بدی که همون لحظه به اینترنت وصل بشه، خودش اتوماتیک کانکشن رو بعد از disconnect کردن ذخیره می کنه و توی کامپیوتر نگه می داره.

حالا برای دفعات بعدی که می خوای به اینترنت وصل بشی کافیه که منوی start رو باز کنی و از توی connect to کانکشن مورد نظرت رو باز کنی و به اینترنت وصل بشی.
    ==============================
    حالا اگر می خوای مثل XP تمام کانکشن هات رو توی یه پنجره ی ساده ببینی این مراحل رو انجام بده:
    این مسیر رو دنبال کن Start --> Connect to --> Open network and sharing center
    حالا که مسیر بالا رو رفتی یه پنجره برات باز می کنه که سمت چپ پنجره یه لینک به اسم Manage network connections رو می تونی پیدا کنی، اون لینک رو کلیک کن تا یه توی صفحه ای که باز می کنه تمام کانکشن های کامپیوترت رو توش ببینی.

11. این کاربر از sia-saketi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sub-zero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    نمیدونم...!

پيش فرض

من نمی فهمم این چه صیغه ایه که خیلی ها با ایجاد کردن کانکشن مشکل دارن!! مگه انگلیسی در حد کم هم بلد نیستن مردم؟ خب این ویندوز که کامل زیر همه ی گزینه ها توی محل ایجاد کانکشن توضیح داده که چی به چی هست!... با این حال من یه آموزش می ذارم و تمامی مراحل رو به ابتدایی ترین شکل ممکن مطرح می کنم تا دیگه جای سوالی نمونه؛ حتی من توی این آموزش فرض می کنم که مخاطب ها انگلیسی هم بلد نیستن.

آموزش ایجاد کانکشن Dial-up در ویندوز ویستا:

شما با اون مراحل اون سایتی که نوشتی کاری نداشته باش!!! شما فقط با دستورالعمل من برو جلو! :
    اول منوی Start رو باز کن بعد روی Connect to کلیک کن تا پنجره ای به اسم Connect to a network باز بشه.
    حالا از توی پنجره ی باز شده Setup a connection or network رو کلیک کن و توی صفحه ی باز شده همون اولی رو به اسم Connect to the internet رو بذار باشه و next بزن.

جواب سوالی رو که پرسیده بذار این باشه: No, create a new connection و next رو بزن. حالا Dial-up رو انتخاب کن. توی این صفحه ای که باز میشه به ترتیب از بالا به پایین اینایی رو که می گم وارد کن:
    اولی: شماره ی تلفن کانکشن
    دومی: user name یا شماره ی کاربری
    سومی: پسورد یا رمز
    چهارمی: اسم کانکشن (که شما هم خیلی روش تاکید داشتی)

نکته: زیر اون قسمتی که پسورد رو وارد می کنی دوتا گزینه می بینی که شما فقط تیک remember this password رو فعال کن تا پسورد رو به یاد داشته باشه و هر دفعه برای کانکت شدن ازت پسورد نخواد.

در آخر هم روی دکمه Connect کلیک کن؛ با این کلیک کامپیوتر شروع می کنه به وصل شدن به اینترنت، حالا اگر نمی خوای به اینترنت وصل بشی دکمه skip رو کلیک کن. حالا برای اینکه کانکشنی رو که ایجاد کردی ذخیره کنه و اونو روی کامپیوترت داشته باشی، روی گزینه ی Set up the connection anyway کلیک کن تا کانکشن رو ذخیره کنه و نگه داره برات.

نکته: در صورتی که کانکشن رو skip نکنی و اجازه بدی که همون لحظه به اینترنت وصل بشه، خودش اتوماتیک کانکشن رو بعد از disconnect کردن ذخیره می کنه و توی کامپیوتر نگه می داره.

حالا برای دفعات بعدی که می خوای به اینترنت وصل بشی کافیه که منوی start رو باز کنی و از توی connect to کانکشن مورد نظرت رو باز کنی و به اینترنت وصل بشی.
    ==============================
    حالا اگر می خوای مثل XP تمام کانکشن هات رو توی یه پنجره ی ساده ببینی این مراحل رو انجام بده:
    این مسیر رو دنبال کن Start --> Connect to --> Open network and sharing center
    حالا که مسیر بالا رو رفتی یه پنجره برات باز می کنه که سمت چپ پنجره یه لینک به اسم Manage network connections رو می تونی پیدا کنی، اون لینک رو کلیک کن تا یه توی صفحه ای که باز می کنه تمام کانکشن های کامپیوترت رو توش ببینی.
    سلام.
    sia-saketi عزیز راستش من مشکلی از لحاظ زبان انگلیسی ندارم...
    فکر میکنم بیشتر مشکلم نداشتن تجربه بود و عجله...و این که یکم گنگ بود برام برای دفعه اول کار کردن با ویستا...

اونم وقتی با یه نفر رو در واسی داشته باشی و لپ تاپ رو ورداشته باشه آورده باشه دم خونت که یالا برام کانکشن بساز و براش بسازی و بعد بگه کجا رفت کانکشنی که ساختی ؟ و اصلا اسمش چی بود !!!
    و هی یالا یالا هم بگه و ....

به هر حال بی نهایت ازت ممنونم...
    از اینکه به سوالم اهمیت دادی با دقت خوندیش و خیلی کامل و جامع جوابم رو دادی... موفق باشی.
    Last edited by sub-zero; 06-01-2010 at 20:14.

13. این کاربر از sub-zero بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Iman Bala's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    ویندوز ویستا ی بنده ویروس گرفت بعد از اسکن و پاک کردن ویروس....
    الان ارور میده که LaunchVHSD.exe application error ؟؟؟؟
    آیا کاری میشه کرد؟ و یا اینکه مجبورم ویندوز رو عوض کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •