تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 17 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 163

نام تاپيک: درخواســــت مقـــــالات مرتـــــــــبط با علــــــــوم رياضـــــــي

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض درخواست کمک برای آموزش به بچه دبستانی

سلام
    اولین بار هست که وارد جمع ریاضی دوستان میشوم. شاید جای درستی برای طرح سوالم نباشد ولی بهر حال میپرسم.
    من دو تا پسر دوقلو دارم که 6 ساله و کلاس اول هستند.یکیشون با ریاضیات مشکل داره.درواقع متوجه شدم که مفهوم اعداد براش جا نمی افته. مفاهیم جمع و تفریق و راه انجام آنها را بخوبی بلد هست و با کمک گرفتن از انگشتان دست و یا با کمک مکعب های آموزشی بخوبی انجام میدهد ولی بدون کمک انگشتان و یا اون مکعب ها_ بصورت ذهنی_ نمیتواند انجام دهد. مثلا اگر از او بخواهیم که 4+2 کند میگوید/ 4 بعلاوه 2 میشه 1-2-3-4-5-6 و اگر در ادامه بپرسیم 4+3 چندمیشه دوباره از اول شروع به شمارش میکند و نمیتواند تصور کند که قبلا 4+2 که میشود 6 را انجام داده و فقط لازم است یکی به 6 اضافه کند تا حاصل جمع جدید را بدست آورد.
    اگر راه حلی برای آموزش او و یا نرم افزاری که برای من قابل دسترس باشد معرفی فرمایید ممنون شما هستم.
    لازم هست بگویم که او با خواندن و املا نوشتن و نقاشی و سایر چیزها بجز ریاضیات هیچگونه مشکلی ندارد و درصد نمراتش بالای 95 درصد هست ولی ریاضیاتش حدود 35 درصد هست.
    ممنونم
    امین رخ

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

سلام
    اولین بار هست که وارد جمع ریاضی دوستان میشوم. شاید جای درستی برای طرح سوالم نباشد ولی بهر حال میپرسم.
    من دو تا پسر دوقلو دارم که 6 ساله و کلاس اول هستند.یکیشون با ریاضیات مشکل داره.درواقع متوجه شدم که مفهوم اعداد براش جا نمی افته. مفاهیم جمع و تفریق و راه انجام آنها را بخوبی بلد هست و با کمک گرفتن از انگشتان دست و یا با کمک مکعب های آموزشی بخوبی انجام میدهد ولی بدون کمک انگشتان و یا اون مکعب ها_ بصورت ذهنی_ نمیتواند انجام دهد. مثلا اگر از او بخواهیم که 4+2 کند میگوید/ 4 بعلاوه 2 میشه 1-2-3-4-5-6 و اگر در ادامه بپرسیم 4+3 چندمیشه دوباره از اول شروع به شمارش میکند و نمیتواند تصور کند که قبلا 4+2 که میشود 6 را انجام داده و فقط لازم است یکی به 6 اضافه کند تا حاصل جمع جدید را بدست آورد.
    اگر راه حلی برای آموزش او و یا نرم افزاری که برای من قابل دسترس باشد معرفی فرمایید ممنون شما هستم.
    لازم هست بگویم که او با خواندن و املا نوشتن و نقاشی و سایر چیزها بجز ریاضیات هیچگونه مشکلی ندارد و درصد نمراتش بالای 95 درصد هست ولی ریاضیاتش حدود 35 درصد هست.
    ممنونم
    امین رخ
    با سلام

کاربرعزیز، مشکلی که شما مطرح کرده اید، در واقع اصلا مشکل نیست. به طور طبیعی اکثر بچه ها در این سنین چون تجربه ای در محاسبات ریاضی ندارند، اینگونه هستند. فرزند خردسال خود من هم با اینکه بسیار باهوش و سریع الانتقال است، محاسبات را آنگونه که من می خواهم انجام نمی دهد. ذهن کودک در این سنین هنوز حالت تجردی به خود نگرفته است و روند تکامل ذهنی او سالها طول می کشد. در ضمن آنگونه که مشخص است شما بچه با هوشی دارید و از این لحاظ به شما تبریک می گویم. به عنوان یک معلم که سالهاست تدریس ریاضی می کند، عرض می کنم که به هیچ عنوان نگران نباشید. البته بد نیست با معلم او نیز مشورت کنید.

موفق باشید.

10 دیماه 1385

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    از محبت شما و جواب امید وار کننده شما بینهایت سپاسگزارم.
    امین رخ

داره خودمونی میشه khabgard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام دوستان

من یه مقاله انگلیسی دارم که حدود 16صفحه میشه اگر خواستین بگین آپلود کنم.

داره خودمونی میشه afee1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

13 اعداد مختلط

سلام دوستان من مدتيه دنبال مقالاتي درباره اعداد مختلط هستم ولي چيز بدرد بخوري پيدا نكردم .
    هر كس آدرس سايتي و يا مقالاتي در باره اين موضوع داره ازش خواهش مي كنم كه برام بفرسته

AFEE1990[at]Yahoo[dot]com

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

14 لینک

سلام
    ببخشید کسی لینک مقاله یا آموزش در مورد :
    1- مشتق های یک طرفه
    2- ماکزیمم و می نیمم مطلق
    3- توابع درجه سه
    4- معادلات مثلثاتی ، حل معادلات مثلثاتی ، رسم نمودار توابع مثلثاتی ، توابع معکوس مثلثاتی ، مشتق توابع معکوس مثلثاتی
    می شناسه . اگه بگین ممنون می شم ......

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض کمک : نقش کاریکاتور در یادگیری ریاضی

با سلام خدمت دوستان گرامی

راستش من یه تحقیقی دارم که موضوعش نقش کاریکاتور در یادگیری ریاضی هستش از دوستان خواهش دارم اگر در این رابطه مقاله یا چیزی دیگه ای دارند مرا کمک کنند آخه هر چی توی اینترنت گشتم پیدا نکردم .

با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بابا کسی کمکش کنه دیگه اگه من بلد بودم که کمک می کردم.
    Last edited by MnF; 02-04-2007 at 21:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

ممنون از شما MnF

آقا خواهش می کنم کسی کمک کنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •