تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: چند سوال در مورد نگهداری از یک باغچه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض چند سوال در مورد نگهداری از یک باغچه

با سلام من يك باغچه كوچك تقريبا 12 متر مربعي دارم و توش يك در خت آلو يك درخت آلبالو و يك درخت گيلاس دارم همينطور چند بوته گل رز و 2 تا هم بوته نسترن (يكي معمولي و يكي بختياري دارم ) راستي يكي هم ياس هلندي كاشتم لطفا مرا در رابطه با نحوه هرس اونها راهنمايي كنيد خصوصا نسترنها و ياس هلندي كه بعد از 2 سال كاشته شدن هنوز گل نداده انددر ضمن بايد بگم كه من طي اين دوسال به توصيه يكي از دوستام نسترنها رو مثل رزها و خيلي زياد كوتاه كردم و هر سال هم كه ياسم تا مرز خشك شن پيش ميرفت مجبور ميشدم اون رو هم خيلي حرس كنم در ضمن بايد بگم كه رشد تمام اونها تا الان كه خوب بوده ولي اگه امسال گل ندن فكر كنم من خودم خشك بشم قبلا از راهنمايي هاتون ممنونم

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام من يك باغچه كوچك تقريبا 12 متر مربعي دارم و توش يك در خت آلو يك درخت آلبالو و يك درخت گيلاس دارم همينطور چند بوته گل رز و 2 تا هم بوته نسترن (يكي معمولي و يكي بختياري دارم ) راستي يكي هم ياس هلندي كاشتم لطفا مرا در رابطه با نحوه هرس اونها راهنمايي كنيد خصوصا نسترنها و ياس هلندي كه بعد از 2 سال كاشته شدن هنوز گل نداده انددر ضمن بايد بگم كه من طي اين دوسال به توصيه يكي از دوستام نسترنها رو مثل رزها و خيلي زياد كوتاه كردم و هر سال هم كه ياسم تا مرز خشك شن پيش ميرفت مجبور ميشدم اون رو هم خيلي حرس كنم در ضمن بايد بگم كه رشد تمام اونها تا الان كه خوب بوده ولي اگه امسال گل ندن فكر كنم من خودم خشك بشم قبلا از راهنمايي هاتون ممنونم
    سلام دوست عزيز

چند نكته:

1- بهتره درخت ها در باغچه جدا و بوته هاي گل تزييني در باغچه جدا كاشته بشن چون طبيعي هست كه درختان به منابع بيشتري از مواد غذايي نياز دارن و اجازه نمو كامل به ساير گياهاني كه اونجا كاشته شدن نمي دن.

2- گل دادن بوته هاي تزييني شرايط ويژه اي طلب مي كنه از جمله دماي مناسب، كودهاي ويژه و اين كه مدت زمان مشخصي هم از آغاز كاشته شدن اونها بگذره كه با توجه به اين كه ميگين دو سال هست كاشته شدن بايد از يه گلفروشي مشخصات كود مناسب اين بوته ها رو بگيرين و از همون ها استفاده كنين.

3- هرس بيش از حد جوانه هاي گياه رو سست مي كنه و اجازه نمي ده چوانه وارد فاز زايشي و گلدهي بشه .

در كل فكر مي كنم شما كيفيت خاك رو چك كنيد و سعي كنيد از بوته ها قلمه بگيريد و در يه قسمت دورتر باغچه به صورت مجزا اونها رو بكاريد و يه سري كود فسفره و ازته هم استفاده كنيد.

در ضمن از يخ زدگي توي زمستون بايد محافظت بشن.

موفق و پيروز باشيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •