تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 298 از 307 اولاول ... 198248288294295296297298299300301302 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,971 به 2,980 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیدونم نباید مشکل داشته باشه.۶۴ میخوای یا ۳۲ بیت؟؟؟برات آپلود کنم؟؟؟
    خیلی ممنون ۶۴ بیتی برای اوبونتو

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیدونم نباید مشکل داشته باشه.۶۴ میخوای یا ۳۲ بیت؟؟؟برات آپلود کنم؟؟؟
    کریو رو دانلود کردم یه سرور میخواست چی بزنم؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کریو رو دانلود کردم یه سرور میخواست چی بزنم؟
    برای استفاده از کریو باید اکانتش رو قبلا خریده باشید. در اینترنت سرچ کنید و از یک سایت خریداری کنید.

4. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

6. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام

برای فارسی نویسی در اسلیتاز بعد از هربار بوت شدن باید ۲خط زیرو در ترمینال بنویسم
    setxkbmap -option Layouts us,ir
    setxkbmap -option "grp:alt_shift_toggle"
    آیا راهی هست که مثل فایل autoexec.bat ویندوز بصورت یک فایل اسکری‍ت اجرایی انجام بشه؟ یعنی این دستورات داخل یک فایل متنی اجرایی باشن که وقتی روی فایل دوبار کلیک کنم این دستورات انجام بشه؟

و نرم افزار مدیریت دانلود کم حجم برای اسلیتاز چی خوبه؟ (معادل internet download manager)

و چرا در بعضی از سایتهای فارسی حروف بصورت جدا از هم در مرورگر MIDORI دیده میشه؟ مثلا اینجوری : ح ر و ف ب ص و ر ت ج د ا ا ز ه م

با تشکر
    Last edited by m45; 30-12-2014 at 12:52.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

برای فارسی نویسی در اسلیتاز بعد از هربار بوت شدن باید ۲خط زیرو در ترمینال بنویسم
    setxkbmap -option Layouts us,ir
    setxkbmap -option "grp:alt_shift_toggle"
    آیا راهی هست که مثل فایل autoexec.bat ویندوز بصورت یک فایل اسکری‍ت اجرایی انجام بشه؟ یعنی این دستورات داخل یک فایل متنی اجرایی باشن که وقتی روی فایل دوبار کلیک کنم این دستورات انجام بشه؟
    از منوی پایین صفحه روی utilities و سپس روی Leafpad text editor کلیک کنید و متن زیر رو توش کپی کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا اونو ذخیره کنید.مواظب باشید اگه روی دسکتاپ یا پوشه ی hiome ذخیره کنید دفعه بعد پاک میشه.روی فلشتون ذخیره کنید.حالا روش راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.به تب Permissions برید و همه ی گزینه های read و write و execute رو تیک بذارید.با دوبار کلیک روی این فایل میتونید اجراش کنید و صفحه کلید رو فارسی کنید.

و نرم افزار مدیریت دانلود کم حجم برای اسلیتاز چی خوبه؟ (معادل internet download manager)
    Xtreme DM عالیه ولی هر کار کردم روی اسلیتاز باز نشد.همچنین uget که اونم نمیشه.میتونید افزونه ی DownthemAll رو روی فایرفاکس نصب کنید سرعت بالایی داره.

و چرا در بعضی از سایتهای فارسی حروف بصورت جدا از هم در مرورگر MIDORI دیده میشه؟ مثلا اینجوری : ح ر و ف ب ص و ر ت ج د ا ا ز ه م
    باید فونت نصب کنید.قبلا روی دبیان و فدورا نصب کردم ولی یادم نیست.

9. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

m45

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

از منوی پایین صفحه روی utilities و سپس روی Leafpad text editor کلیک کنید و متن زیر رو توش کپی کنید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا اونو ذخیره کنید.مواظب باشید اگه روی دسکتاپ یا پوشه ی hiome ذخیره کنید دفعه بعد پاک میشه.روی فلشتون ذخیره کنید.حالا روش راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.به تب Permissions برید و همه ی گزینه های read و write و execute رو تیک بذارید.با دوبار کلیک روی این فایل میتونید اجراش کنید و صفحه کلید رو فارسی کنید..
    خیلی متشکرم.

ظاهرا اسلیتازی که دانلود کردم با شما فرق داره . slitaz-5.0-rc2 دارم. ولی به هر حال روی دسکتا‍پ راست کلیک کردم و از favorite application گزینه text editor رو انتخاب کردم و متن دستورات فارسی کردن کیبورد رو داخلش paste کردم و بعد داخل فلش save کردم و بعد روی فایل راست کلیک کردم و properties رو انتخاب کردم و در تب Permissions گزینه های execute و change content و view content روی anyone گذاشتم ولی روی فایل که دوبار کلیک میکنم به جای اینکه دستورات اجرا بشن BEAVER text editor رو باز میکنه و دستوراتی که قبلا وارد کردم داخل text editor هستند ولی دستورات اجرا نمیشه!!! در ضمن فایل هیچ پسوند یا فرمتی نداره.

با تشکر
    Last edited by m45; 31-12-2014 at 12:29.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

نه روی anyone نباید بذارید.چه گزینه هایی داره؟ بنویسید اینجا لطفا.

12. 2 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

نه روی anyone نباید بذارید.چه گزینه هایی داره؟ بنویسید اینجا لطفا.
    خیلی ممنونم

این گزینه ها رو داره:

nobody
    only owner
    only owner and group
    anyone

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

دوستان این جریان auto installer ها چیه؟ من یک کنترل پنلی میخواستم ( روی centos ) نصب کنم فقط یک خط دستور بود که شامل یک آدرس اینترنتی بود که باید اونو توی ssh میزدی. بعدش رفتم خودم اول اون لینک رو نگاه کردم دیدم یک سری دستورات رایج دیگه توی اون صفحه نوشته شده! مثلا این سرویس رو دانلود کن، اینو آپدیت کن و غیره.... فرمت این لینک دستورات هم .sh بود. میخواستم بپرسم با این فرمت فایل های auto installer میسازن؟ کارش همینه که دستوراتی که به صورت معمول دونه دونه باید توی ترمینال یا ssh میزدی رو همش رو یکجا توی اون فایل میذاری و همش رو اجرا میکنه خودش؟ چه جوری میشه از اینا ساخت؟ لطفا در اینباره توضیح بدید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •