تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 55 از 307 اولاول ... 54551525354555657585965105155 ... آخرآخر
نمايش نتايج 541 به 550 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

دوستان طریقه وصل شدن با usb و البته نوکیا رو یادم میدهید؟!
    گشتم نبود نگرد نیست!
    برای مدیریت گوشی یه برنامه بود که متاسفانه گوشی من n70 رو جواب نمی‌داد. باید ببینیم با اپن سورس شدن سیمبین وضعیت چه تغییری می‌کنه.

پروفشنال san206's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

سلام
    من تازه کارم و می خوام از ویندوز ویستا به لینوکس کوچ کنم. چند تا سوال دارم.
    الف) به توجه به موارد زیر کدام توزیغ برای من مناسب تره ؟
    1. خوشگل باشه
    2. سریع باشه
    3. با فارسی مشکلی نداشته باشه
    4. ترجیحا بشه بازی روش اجرا کرد
    5. یه راهی برای Manage کردن گوشی های نوکیا داشته باشه!
    6. خیلی مهم : کنار ویستا بدون مشکل کار کنه!

ب) یه درایو 48 گیگی کافیه؟

ج) لینک دانلود ؟

منتظر پاسخ هاتون هستم, پیشاپیش ممنونم!

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

سلام
    1. خوشگل باشه
    2. سریع باشه

ج) لینک دانلود ؟

1. زیبایی توزیع ها مربوط به محیط دسکتاپی است که از آن استفاده می کنید و ربطی به هسته ی لینوکس ندارد . طبیعتا محیط های مختلفی برای دسکتاپ در دسترس هست ( Gnome ، KDE ، Xfce ، و .... ) که می توانید بنا به میل و سلیقه و نوع نیاز خود از آن استفاده کنید . همچنین زیبایی محیط منوط به افکت های گرافیکی ای است که روی همه ی توزیع های معروف قابل اجراست ( Compiz Beryl و ... ) پارسیکس ، اوبونتو ، کوبونتو و فدورا از این نظر تفاوت چندانی با هم ندارند .

2. سرعت لینوکس هم تا حدودی تابع سخت افزار شما ، و مقداری هم تابع مقدار برنامه هایی است که روی آن نصب و اجرا می کنید . طبیعتا هر چه بار کمتری روی آن بگذارید سریع تر خواهد بود ( هر چند معمولا از ویندوز سریع تر و سبک تر است )

3. پارسیکس . اما با توجه به این که در اوبونتو و فدورا هم می توانید از فونت های غیر آزاد ( ttf ) استفاده کنید ، عملا همه شان مشکل خاصی ندارند .

4. این مورد را شرمنده !!! بازی در لینوکس با ویندوز قابل قیاس نیست . چیز مهمی در لینوکس نمی توانید بازی کنید .

5. والله برنامه های مختلفی برای ارتباط لینوکس با گوشی های موبایل وجود دارد اما نتیجه ی کارشان .... ؟؟ من بالشخصه امتحان نکرده ام اما گویا دوست عزیز جناب Blossom اظهار ناامیدی کرده اند .

6. مشکل خاصی نمی بینم چون لینوکس مدیر بوت خودش را نصب می کند و پیش از ورود به محیط می توانید هر سیستم عاملی را که می خواهید برای ورود انتخاب کنید .

ب ) بله کافی است

ج ) اگر سرعت اینترنتتان بالاست ( چون بهتر است نسخه ی دی وی دی را بگیرید ) که هیچ ، هر توزیع را می توانید از سایت خودش دریافت کنید ( مثلا پارسیکس را از
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یا فدورا را از سایت آن و الی آخر ) . اما بهتر است به جای چند گیگ دانلود کردن دی وی دی را از سایت لینوکس شاپ بخرید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه ma@@#'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    وقتي كه رسيدم اطلاع ميدم

پيش فرض

رم=512 سي پي يو = 2/8 intel
    لطفا من رو در مورد لينوکس راهنمايي کنيد.
    لينوکس کودومش خوبه؟
    من شنيدم لينوکس سورس بازه اين يعني ميتونم برنامه هارو ويرايش کنم؟
    از کجا تهيه کنم؟
    به درد ميخوره؟
    آيا برنامه هايي خوب مثل KTouch Touch Typing Trainer در لينوکس وجود داره ؟
    openSUSE یا kde کودومش بهتره یا بهتر از اینها هم هست؟
    openSUSE ورژن 11 در رایانه ام با سرعت کار میکنه؟
    در لينوکس فارسي نويسي فعال هست؟
    از نظر GCC کمپايلر سي و ديگر کمپايلر ها غني باشه.
    ***من ميخام از لينوکس براي جايگزين سيستم عامل ويندوز و خانگي استفاده کنم.***

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

رم=512 سي پي يو = 2/8 intel
    لطفا من رو در مورد لينوکس راهنمايي کنيد.
    لينوکس کودومش خوبه؟
    من شنيدم لينوکس سورس بازه اين يعني ميتونم برنامه هارو ويرايش کنم؟
    از کجا تهيه کنم؟
    به درد ميخوره؟
    آيا برنامه هايي خوب مثل KTouch Touch Typing Trainer در لينوکس وجود داره ؟
    openSUSE یا kde کودومش بهتره یا بهتر از اینها هم هست؟
    openSUSE ورژن 11 در رایانه ام با سرعت کار میکنه؟
    در لينوکس فارسي نويسي فعال هست؟
    از نظر GCC کمپايلر سي و ديگر کمپايلر ها غني باشه.
    ***من ميخام از لينوکس براي جايگزين سيستم عامل ويندوز و خانگي استفاده کنم.***
    لینوکس همش خوبه بستگی داره شما چه کاریردی ازش بخواهید و در کل بیشتر جنبه ی سلیقه داره تا برتری.
    بله کدها همشون هستند و شما می تونید در صورت داشتن علم و توانش اونها رو محلی سازی کنید.
    آگر سرعتون خوب هست،‌می تونید دانلود کنید و اگر نه با پرداخت مبلغ ناچیزی بخریدش از سایتهای اینترنتی.
    ۱۰۰٪ بدرد می خوره ولی به درد چی؟ شما چه انتظاری داری؟
    دوست عزیز kde یک محیط گرافیکی (یک دسکتاپ هست) اینجا مانند ویندوز نیست که یک محیط باشه! شما می تونید با انتخاب توزیعتون هر یک از بینهایت محیط لینوکس رو انتخاب کنید عموما افراد به دنبال kde و یا gnome میروند.
    بنابراین kde یک توزیع لینوکس نیست یک محیط به قولی رابط گرافیکی سیستم عامل با کاربر هست.
    بله در مورد سرعت مطمئن باشید اگر xp کار می کنه open Suse 14 هم بیاد شما کم نمی آورید!
    بله فارسی هم فعال هست.
    کامپالر GCC دوست عزیز اصلا مال لینوکس هست و بنابراین در تمام توزیع ها هست.
    ***امیدوارم موفق باشید***

6. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال c30tehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

13 مشکل نصب زوزه

درود بر شما
    من هم مشکلی مانند یکی از دوستان پیدا کردم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ولی به نظر من سی دی من میشناسه ولی سی دی اضافه می خواهد شاید هم مشکل یک چیز دیگه هست
    به هر حال دوستان زوزه 11 با نسخه دی وی دی رو با موفقیت نصب کردن خبر بدن
    و یا راه حلی دارید به گید

با سپاس فراوان
    Last edited by c30tehran; 28-07-2008 at 18:11.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

سلام
    1. خوشگل باشه
    2. سریع باشه

ج) لینک دانلود ؟

1. زیبایی توزیع ها مربوط به محیط دسکتاپی است که از آن استفاده می کنید و ربطی به هسته ی لینوکس ندارد . طبیعتا محیط های مختلفی برای دسکتاپ در دسترس هست ( Gnome ، KDE ، Xfce ، و .... ) که می توانید بنا به میل و سلیقه و نوع نیاز خود از آن استفاده کنید . همچنین زیبایی محیط منوط به افکت های گرافیکی ای است که روی همه ی توزیع های معروف قابل اجراست ( Compiz Beryl و ... ) پارسیکس ، اوبونتو ، کوبونتو و فدورا از این نظر تفاوت چندانی با هم ندارند .

2. سرعت لینوکس هم تا حدودی تابع سخت افزار شما ، و مقداری هم تابع مقدار برنامه هایی است که روی آن نصب و اجرا می کنید . طبیعتا هر چه بار کمتری روی آن بگذارید سریع تر خواهد بود ( هر چند معمولا از ویندوز سریع تر و سبک تر است )

3. پارسیکس . اما با توجه به این که در اوبونتو و فدورا هم می توانید از فونت های غیر آزاد ( ttf ) استفاده کنید ، عملا همه شان مشکل خاصی ندارند .

4. این مورد را شرمنده !!! بازی در لینوکس با ویندوز قابل قیاس نیست . چیز مهمی در لینوکس نمی توانید بازی کنید .

5. والله برنامه های مختلفی برای ارتباط لینوکس با گوشی های موبایل وجود دارد اما نتیجه ی کارشان .... ؟؟ من بالشخصه امتحان نکرده ام اما گویا دوست عزیز جناب Blossom اظهار ناامیدی کرده اند .

6. مشکل خاصی نمی بینم چون لینوکس مدیر بوت خودش را نصب می کند و پیش از ورود به محیط می توانید هر سیستم عاملی را که می خواهید برای ورود انتخاب کنید .

ب ) بله کافی است

ج ) اگر سرعت اینترنتتان بالاست ( چون بهتر است نسخه ی دی وی دی را بگیرید ) که هیچ ، هر توزیع را می توانید از سایت خودش دریافت کنید ( مثلا پارسیکس را از
    کد:
    یا فدورا را از سایت آن و الی آخر ) . اما بهتر است به جای چند گیگ دانلود کردن دی وی دی را از سایت لینوکس شاپ بخرید .
    بذارین یه توضیح در مورد بازی بگم. شرکت‌های تولید بازی و البته نرم‌افزار های بزرگ (مثل فتوشاپ) وقتی یه محصول می‌سازن دنبال بهترین بازار برای فروش اون هستن و جایی سرمایه گذاری می‌کنن که باز گشت سرمایه و سود رو داشته باشن. می‌دونیم که گنو/لینوکس سهم کمی از کامپیوتر های رو میزی رو داره پس به همین خاطر بازی برای اون کم می‌شه. البته شزکت های بزرگی مثل DELL و HP اخیرا پشتیبان گنو/لینوکس هستن و به همین خاطر می‌شه پیش بینی کرد که گنو/لینوکس در بازار سخت افزار رشد می‌کنه و می‌تونیم بازی های تاپی رو برای اون ببینیم.
    اما بحث گوشی، شما وقتی یه گوشی یا کلا یک سخت افزار رو به یه کامپیوتر وصل می‌کنی، سیستم عامل باید بتونه با اون سخت افزار ارتباط بر قرار کنه. این ارتباط رو با «درایور» بر قرار می‌شه. ما وقتی می‌تونیم درایور یک سخت افزار رو بسازیم که به صورت دقیق از نحوه‌ی عملکرد اون خبر داشته باشیم. برندی مثل نوکیا از گوشی‌هاش چیزی رو بیرون نمی‌ده و انحصار نرم‌افزار های گوشی هاش رو برای خودش حفظ کرده و حتی سیستم عامل مکینتاش هم همین مشکل رو داره. پس ما باید با همین روال صبر کنیم تا نوکیا نرم‌افزار هایی هم برای گنو/لینوکس بسازه. اما اتفاق خوشایند اینه که خود نوکیا هم داره به سمت آزادی نرم‌افزار حرکت می‌کنه مه این جای امید رو برای ما فراهم می‌کنه که می‌تونیم گوشیمون رو به گنو/لینوکس متصل کنیم و با گوشی اس‌ام‌اس بفرستیم. البته این فرایند برای برند های دیگه هم وجود داره ولی مثلا اگه شما یک گوشی سونی‌اریکسون رو به کامپیوترت متصل کنی حد اقل می‌تونی محتویات حافظه‌هاش رو ببینی.
    البته نا گفته نماند که یک برنامه‌ی مدیریت گوشی برای گنو/لینوکس وجود داره ولی اونقدر رشد نداشته که بتونه گوشی مثل n70 رو پشتیبانی کنه.
    و در آخر هم بگم که پشتیبانی کامل برای گوشی هایی با سیستم عامل Palm OS وجود داره.

پروفشنال P A R M I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

فکر کنم منظورشون همونه
    توی لینوکس هم داریم اسمش mc هست
    ببخشید من سعی می کنم ساده تر توضیح بدم
    توی گنوم
    از منوی application در قسمت accessories برنامه Terminal رو باز کنید
    بعد این دستورات زیر رو توش بزنید
    su
    بعد پسورد روت رو بزنید
    gedit /boot/grub/menu.lst
    بعد یه برنامه باز می شه که برنامه ویرایشکر متن gedit هست
    کاری با نوشته های داخلش نداشته باشید
    متن زیر رو کپی کنید و به آخر اون نوشته ها اضافی کنید و بعد دکمه save رو بزنید
    کد:
    بعد اون صفحه رو ببندید
    حالا اگر سیستمتون رو ریست کنید می بینید که یه گزینه به نام Microsoft Windows XP Professional توی منوی بوت اضافه شده که با اون می تونید وارد ویندوزتون بشید
    شرمنده ها
    ولي تمام اين كارهاروانجام دادم نه تنها ويندوز بالا نيومد بلكه فدوراهم ديگه بالا نيومد وپيغام خطا داد

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

دوستان طریقه وصل شدن با usb و البته نوکیا رو یادم میدهید؟!
    این برنامه رو امتحان کن ببین جواب میده یا نه !

کد:

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

شرمنده ها
    ولي تمام اين كارهاروانجام دادم نه تنها ويندوز بالا نيومد بلكه فدوراهم ديگه بالا نيومد وپيغام خطا داد
    شما با یه لایو کاپیوتر رو راه بنداز و محتویات اوت فایل رو که توی هارده و نه لایو برای ما اینجا بذار.
    کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •