تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 307 اولاول ... 34349505152535455565763103153 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

پروفشنال P A R M I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

ویندوز توی کدوم پارتیشن نصبه؟
    خروجی دستور fdisk -l رو بزارید تا بگم
    مشكل اينه كه وقتي لينوكس نصب مي كنم ديگه ويندوز ندارم ووقتي كه ويندوز نصب مي كنم بايد تمام هارد رو دوباره پارتيشن بندي كنم وبنابراين لينوكس ندارم
    تو درايو c نصبه

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

مشكل اينه كه وقتي لينوكس نصب مي كنم ديگه ويندوز ندارم ووقتي كه ويندوز نصب مي كنم بايد تمام هارد رو دوباره پارتيشن بندي كنم وبنابراين لينوكس ندارم
    تو درايو c نصبه
    سلام.

شما یعنی تو نصب لینوکس و ویندوز در کنار هم مشکل دارید؟ و نمیتونید جفتش رو با هم نصب کنید؟

3. این کاربر از Ahmad-Ra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام.

شما یعنی تو نصب لینوکس و ویندوز در کنار هم مشکل دارید؟ و نمیتونید جفتش رو با هم نصب کنید؟
    من قبلا كه با فدوراي قديمي (نمي دونم چند)كارمي كردم هردوشو خيلي راحت رو هارد داشتم ولي چون كارت صدامو نمي شناخت فدوراي 7 و9رو تهيه كردم
    ولي زماني كه يه پارتيش 17تايي رو براي اين لينوكس deletمي كنم وفضاي ازاد بهش مي دم نصب مي شه وبوت ويندوز ازبين مي ره
    وبا ncهم نتونستم بوت ويندوز رو برگردونم شايد اطلاعات من كاف نيست
    ولي دقيقا همون مراحلي رو براي نصب فدورا مي رم كه براي قبلي هامي رفتم
    وزماني كه ويندوز مي خوام نصب كنم دوباره بايد تمام هارد ازجمله پارتيشن هاي لينوكس delete بشه تا ويندوز نصب بشه

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

من قبلا كه با فدوراي قديمي (نمي دونم چند)كارمي كردم هردوشو خيلي راحت رو هارد داشتم ولي چون كارت صدامو نمي شناخت فدوراي 7 و9رو تهيه كردم
    ولي زماني كه يه پارتيش 17تايي رو براي اين لينوكس deletمي كنم وفضاي ازاد بهش مي دم نصب مي شه وبوت ويندوز ازبين مي ره
    وبا ncهم نتونستم بوت ويندوز رو برگردونم شايد اطلاعات من كاف نيست
    ولي دقيقا همون مراحلي رو براي نصب فدورا مي رم كه براي قبلي هامي رفتم
    وزماني كه ويندوز مي خوام نصب كنم دوباره بايد تمام هارد ازجمله پارتيشن هاي لينوكس delete بشه تا ويندوز نصب بشه

درسته.
    شما شاید یه جا اشتباه میکنی چن خیلی راحت این دوتا سیستم عامل کنار هم قرار میگیرن.
    حالا چند نکته با این حال که شاید بدونی:

1. اول نصب ویندوز و بعد نصب لینوکس.
    2. موقع نصب لینوکس در قسمت بوت لودر اونجا دوتا پارت hda0 یا hda1 برای ویندوز و دیگری hdax (x=number of linux partition) هست که پارتیشن ویندوز با نام other مشخص شده و پارتیشن لینوکس هم برای فدورا نوشته شده feodra9. در این قسمت بالای صفحه نوشته شده Grub boot loader. حتما یادت باشه تیکش زده شد ه باشه. چون شاید در این نسخه فدورای شما به طور پیش فرض تیک زده نشده باشه.

همین. امیدوارم فقط مشکلت همین باشه که یکی از نکاتی که باید رعایت میکردی از قلم انداخته باشی و مشکل دیگه ای نداشته باشی.

بازم مشکل بود بگو من اگر از دستم بر میاد حتما میگم اگه نه که دیگر دوستان

6. این کاربر از Ahmad-Ra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این هم اضافه کنم که این به معنای پاک شدن ویندوز نیست و فقط گزینه ویندوز در منوی بوت وجود نداره که خودتون براحتی می تونید اضافه کنید

8. این کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

تو درايو c نصبه
    دوست عزیز. من حدس می‌زنم که شما تغییرات پارتیشن رو به خود برنامه‌ی نصب واگذار می‌کنین. وقت نصب یکم دقتتون رو بالا ببرین و تمام گزینه ها رو با دقت بخونید. به مرحله‌ی پارتیشن که رسیدین، کافیه manual رو انتخاب کنید و اونجا پارتیشن ها رو ویرایش کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

این هم اضافه کنم که این به معنای پاک شدن ویندوز نیست و فقط گزینه ویندوز در منوی بوت وجود نداره که خودتون براحتی می تونید اضافه کنید
    منوي انتخاب نوع سيستم عامل وجود داره وگزينه other وجودداره وزماني كه اين گزنه رو مي زنم وارد صفحه ي مشكي مي شه وهيچ رقمه ويندوز دوباره نصب نمي شه مگراين كه كل هارد ازاد واز اول پارتيشن بندي بشه
    اول ويندوز نصب مي كنم بعد لينوكس اون قسمتش روهم بعدازظهر دوباره لينوكس نصب مي كنم ودقت بيشتري مي كنم
    اگه مي شه نحوه ي اضافه كردن بوت ويندوز رو بنويسيد

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

منوي انتخاب نوع سيستم عامل وجود داره وگزينه other وجودداره وزماني كه اين گزنه رو مي زنم وارد صفحه ي مشكي مي شه وهيچ رقمه ويندوز دوباره نصب نمي شه مگراين كه كل هارد ازاد واز اول پارتيشن بندي بشه
    اول ويندوز نصب مي كنم بعد لينوكس اون قسمتش روهم بعدازظهر دوباره لينوكس نصب مي كنم ودقت بيشتري مي كنم
    اگه مي شه نحوه ي اضافه كردن بوت ويندوز رو بنويسيد
    شما لازم نیست که به صورت دستی ویندوز رو به بوت لودر اضافه کنی و اوتوماتیک این کار رو خودش انجام می‌ده. اما اگه خواستی اینطور عمل کن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد اون (hd0,0) دقت کنید که hd0 به معنی هارد دیسک اول و اون ۰ هم به معنی پارتیشن اوله.
    Last edited by Blossom; 27-07-2008 at 10:41. دليل: اضافه کردن دستور exit

12. این کاربر از Blossom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

شما لازم نیست که به صورت دستی ویندوز رو به بوت لودر اضافه کنی و اوتوماتیک این کار رو خودش انجام می‌ده. اما اگه خواستی اینطور عمل کن:
    کد:
    در مورد اون (hd0,0) دقت کنید که hd0 به معنی هارد دیسک اول و اون ۰ هم به معنی پارتیشن اوله.
    توkde بنويس يا gnome؟؟؟؟؟؟؟؟
    Last edited by P A R M I S; 27-07-2008 at 10:37.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

ممنون ولي يه سوال اينارو تو ncبنويسم يا ترمينال لينوكيس بعدازنصب لينوكس؟؟؟
    راستش من نمی‌دونم nc چیه (یاد یه برنامه‌ی پوسته‌ی کنترلی داس میفتم). من فرض رو بر این گذاشتم که شما سیستم عامل ویندوز رو دارین و فدورا رو نصب کردین و هر دوی اون ها وجود دارن ولی ویندوز رو توی بوت لیست ندارین. توی فدورا یک ترمینال باز می‌کنین و این دستور ها رو می‌نویسین. یا راحت تر اینه که خط های زیر رو به انتهای فایل /boot/grub/menu.lst اضافه کنید:
    کد:

15. این کاربر از Blossom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •