تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 48 از 307 اولاول ... 384445464748495051525898148 ... آخرآخر
نمايش نتايج 471 به 480 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تو دستور وسطی آدرس لینک رو قرار بده
    اینجا وسطش ... گذاشته خرابش کرده

پروفشنال P A R M I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

این کارهایی رو که می گم انجام بدید
    اول توی لینوکس به اینترنت وصل بشید بعد دستورات زیر رو اجرا کنید:
    cd $HOME
    wget -c [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    rpm -iv alsa-utils-1.0.14-2.fc7.i386.rpm
    اگر اروری چیزی داد اینجا خروجی رو بزارید:
    باعرض شرمندگی من نمی تونم تو لینوکس وصل اینترنت بشم
    پس بهتره برم تو تایپیک سوالهای مودم وبعدازنصب مودم بیام سوالمو تکرارکنم تااون موقع موفق باشید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان پست من رفت اون ته لطف میکنید جوابمو بدید؟

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان پست من رفت اون ته لطف میکنید جوابمو بدید؟
    خروجی این دستور رو بزار:
    ls -la /dev/disk/by-id

پروفشنال Mehrdad-bx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    ?Open source

پيش فرض

سلام
    گفتم منم با لینوکس شروع کار کنم!!
    دوستان پایداری یه توزیع به چی بستگی داره؟ یعنی چی؟ به چه دردی میخوره؟ کلا پایداری یعنی چی؟!

ممنون میشم اساتید کمک کنند .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

سلام
    گفتم منم با لینوکس شروع کار کنم!!
    دوستان پایداری یه توزیع به چی بستگی داره؟ یعنی چی؟ به چه دردی میخوره؟ کلا پایداری یعنی چی؟!

ممنون میشم اساتید کمک کنند .
    البته من اساتید نیستم ولی تا اونجا که من می‌دونم سیستمی که کمترین باگ رو داشته باشه و بیشترین سازگاری رو، می‌گن پایداره.
    سیستم هرچی پایدار تر باشه نقاط آسیب پذیرش کمتر می‌شه و میزان کرش کردن یا از دست رفتن اطلاعات هم پایین میاد.
    کلا پایداری یعنی بهترین سازگاری نرم‌افزار

اگه نباشه جاش خالی می مونه superior's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

11 راهنمایی

به نام خالق یکتا دوستان سلام این اولین پست من توی این فروم هست و خدا وکیلی هیچی نمی دونم. اگه پست اشتباهی یا جای اشتباهی دادم لطفا منو راهنمایی کنید!! این پست رو جای دیگه ای گفتم فرستادنم اینجا! قضیه من و لینوکس از جایی شروع شد که چند شب پیش توی برنامه کولاک شبکه 3 آقای دکتر محمد خوانساری رو دیدم و علاقه مند به این سیستم عامل و البته فرد مذکور شدم! خوب من هیچی در مورد این سیستم عامل نمی دونم جز چیزایی که توی برنامه کولاک شنیدم...ولی میخوام بدونم! یکی لطف کنه و راهنمایی کنه ! من به سایت طرح ملی نرم افزار های متن باز به نشانی: foss . ir رفتم و بعد به لینوکس شاپ ولی انصافی چیزی نفهمیدم. اینکه میگن لینوکس توزیع فدورا و......یا لینوکس داشگاه شریف یعنی چی؟؟؟ یعنی با هم فرق دارند؟؟؟ لطفا یکی توزیح بده یه سوال دیگه: این قابلیت فارسی روی همه نوع لینوکس هست؟

8. این کاربر از superior بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

به نام خالق یکتا دوستان سلام این اولین پست من توی این فروم هست و خدا وکیلی هیچی نمی دونم. اگه پست اشتباهی یا جای اشتباهی دادم لطفا منو راهنمایی کنید!! این پست رو جای دیگه ای گفتم فرستادنم اینجا! قضیه من و لینوکس از جایی شروع شد که چند شب پیش توی برنامه کولاک شبکه 3 آقای دکتر محمد خوانساری رو دیدم و علاقه مند به این سیستم عامل و البته فرد مذکور شدم! خوب من هیچی در مورد این سیستم عامل نمی دونم جز چیزایی که توی برنامه کولاک شنیدم...ولی میخوام بدونم! یکی لطف کنه و راهنمایی کنه ! من به سایت طرح ملی نرم افزار های متن باز به نشانی: foss . ir رفتم و بعد به لینوکس شاپ ولی انصافی چیزی نفهمیدم. اینکه میگن لینوکس توزیع فدورا و......یا لینوکس داشگاه شریف یعنی چی؟؟؟ یعنی با هم فرق دارند؟؟؟ لطفا یکی توزیح بده یه سوال دیگه: این قابلیت فارسی روی همه نوع لینوکس هست؟

با سلام

لینوکس یک سیستم عامل است که « معمولا » کدهای آن باز و مجانی است ( نسخه های غیر مجانی هم داریم ) . لینوکس به طور کلی به دو صورت « سرور » و « دسکتاپ » قابل استفاده است که معمولا اکثر کاربران آن را به عنوان دسکتاپ ( رومیزی ) و برای انجام کارهای روزانه به کار می گیرند .( مشابه کاری که شما با ویندوز مایکروسافت انجام می دهید )

لینوکس دارای توزیع های ( نسخه های ) مختلف است که بسیاری از آن ها از هسته ی مشابهی استفاده می کنند اما در بخش دسکتاپ از محیط های متفاوت ( که مشهورترین آن Gnome و KDE است ) بهره می گیرند . ضمنا ساختار توزیع های مختلف از نظر مدیریت بسته ها ( شما بخوانید نرم افزارها ) نیز متفاوت است . توزیع های مشهور معمولا با سرعت زیادی به روز می شود و ورژن های جدید آن ارائه می گردد.

لینوکس دانشگاه شریف ، یک توزیع فارسی شده است که توسط دانشجویان این دانشگاه طراحی و ارائه شده است . این توزیع البته در مقایسه با توزیع های مشهور دنیا از سطح پائین تری برخوردار است زیرا به روز رسانی آن با این توزیع ها که توسط هزاران نفر پشتیبانی می شود قابل مقایسه نیست .

اگر منظور شما از « قابلیت فارسی » ، فارسی شدن محیط سیستم عامل است ، باید بگویم که این قابلیت روی همه ی توزیع ها نیست . اما اگر منظور شما پشتیبانی از زبان و کاراکترهای فارسی باشد ، اکثر توزیع ها این کار را انجام می دهن
    د .

10. این کاربر از Ceramic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Mehrdad-bx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    ?Open source

پيش فرض

اگه از قابلیت های فارسی و ...(کلا فارسی دیگه!) میخواهید استفاده کنید بهترین انتخاب یه توزیع ایرانیه، بهترین توزیع هم پارسیکسه. پارسیکس اصلا با لینوکس شریف قابل مقایسه نیست!(چند تا توزیع ایرانی دیگه هستند که ...)

البته من در اوبونتو هم تمامی منو ها و... رو فارسی کردم! ولی کلی فایل و... میخواد که پارسیکس این دردسر هارو برای فارسی کردن نداره.(استاد پارسیکسی ما Hosein-mec هستند)

اگه نباشه جاش خالی می مونه superior's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

14

یا خدا

خیلی ممنون .
    ولی میخوام بدونم شما چه توزیعی رو پیشنهاد میکنید؟ توزیع پیشنهادی شما مزیتی داره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •