تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 303 از 307 اولاول ... 203253293299300301302303304305306307 آخرآخر
نمايش نتايج 3,021 به 3,030 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام . امیدوارم تاپیک رو درست اومده باشم . جالبه انجمن یک تاپیک عمومی برای سایر توزیع ها نداره .

--------------

سوالی داشتم . دوستانی که gentoo رو نصب کردن ، آیا کسی تا حالا از استیج 1 شروع به نصب کرده ؟

تفاوتی در سرعت سیستم می کنه از استیج 1 شروع به نصب کنیم یا استیج 3 ؟ با یک پردازنده ی i7 3632qm حدس میزنین چند روز کامپایل از استیج 1 طول بکشه
    Last edited by Public Enemy; 05-04-2016 at 23:41.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام . امیدوارم تاپیک رو درست اومده باشم . جالبه انجمن یک تاپیک عمومی برای سایر توزیع ها نداره .

--------------

سوالی داشتم . دوستانی که gentoo رو نصب کردن ، آیا کسی تا حالا از استیج 1 شروع به نصب کرده ؟

تفاوتی در سرعت سیستم می کنه از استیج 1 شروع به نصب کنیم یا استیج 3 ؟ با یک پردازنده ی i7 3632qm حدس میزنین چند روز کامپایل از استیج 1 طول بکشه
    سلام
    stage 1 نداریم. الان فقط stage 3 موجوده. اگر کل سیستم رو دوباره از اول کامپایل کنید میشه stage 1. برای این کار باید اتم system@ رو دوباره نصب کنید تا همه زیر مجموعه هاش دوباره کامپایل بشه.
    تو سرعت تاثیری نداره به درد وقتی میخوره که تنظیمات پیشفرض stage 3 باب میلتون نیست.
    کامپایل و نصب همه چیز و محیط گرافیکی حدودا یه روز طول میکشه

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

سلام
    stage 1 نداریم. الان فقط stage 3 موجوده. اگر کل سیستم رو دوباره از اول کامپایل کنید میشه stage 1. برای این کار باید اتم system@ رو دوباره نصب کنید تا همه زیر مجموعه هاش دوباره کامپایل بشه.
    تو سرعت تاثیری نداره به درد وقتی میخوره که تنظیمات پیشفرض stage 3 باب میلتون نیست.
    کامپایل و نصب همه چیز و محیط گرافیکی حدودا یه روز طول میکشه
    تشکر . الان داشتم آموزش نصبشو مطالعه می کردم به نظر پکیج هاش باید آنلاین دانلود بشن خوب این مورد برای بنده که حجم محدود دارم کمی آزار دهندست .

حال فرضا یه بسته اینترنت بخرم . آیا تمامی پکیج ها یه جا دانلود و سپس نصب میشن یا تکی دانلود و نصب میشن سپس میره سراغ بقیه ؟

و نکته ی دوم در هنگام پارتیشن بندی ، توی مطلب ظاهرا پارتیشن های مورد نیاز gentoo رو از sda1 تا sda4 گذاشته . نکته ی گیج کننده اینجاست که با توجه به آپشن ها شما به نحوی محدود به همین 4 پارتیشن اول هستید ، و با توجه به آپشن ها اینطور که من برداشت کردم gentoo باید توی پارتیشن sda1 تا sda4 نصب بشه . خوب مشکل به نظر میاد همینجا باشه نمیشه توی سایر پارتیشن ها نصب بشن ، یا من بد برداشت کردم ؟ ( شایدم توی ویکی از اول 4 تا پارتیشن بیشتر نساخته برای همین توی آپشن ها گفته از 1 تا 4 عدد انتخاب کنید . اگه بیشتر میساخت تعداد انتخاب هامون بیشتر بود )
    Last edited by Public Enemy; 06-04-2016 at 17:42.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

تشکر . الان داشتم آموزش نصبشو مطالعه می کردم به نظر پکیج هاش باید آنلاین دانلود بشن خوب این مورد برای بنده که حجم محدود دارم کمی آزار دهندست .

حال فرضا یه بسته اینترنت بخرم . آیا تمامی پکیج ها یه جا دانلود و سپس نصب میشن یا تک ی دانلود و نصب میشن سپس میره سراغ بقیه ؟

و نکته ی دوم در هنگام پارتیشن بندی ، توی مطلب ظاهرا پارتیشن های مورد نیاز gentoo رو از sda1 تا sda4 گذاشته . نکته ی گیج کننده اینجاست که با توجه به آپشن ها شما به نحوی محدود به همین 4 پارتیشن اول هستید ، و با توجه به آپشن ها اینطور که من برداشت کردم gentoo باید توی پارتیشن sda1 تا sda4 نصب بشه . خوب مشکل به نظر میاد همینجا باشه نمیشه توی سایر پارتیشن ها نصب بشن ، یا من بد برداشت کردم ؟ ( شایدم توی ویکی از اول 4 تا پارتیشن بیشتر نساخته برای همین توی آپشن ها گفته از 1 تا 4 عدد انتخاب کنید . اگه بیشتر میساخت تعداد انتخاب هامون بیشتر بود )
    سلام.
    توزیع Rolling release از نوع stable هست. امکان ازاد کردن پکیج های unstable هم هست. دانلود افلاین پکیج ها کلا تمسخر امیزه. حتی استیج ها هم هر دو هفته اپدیت میشن.
    همزمان موقع نصب پکیج قبلی٬ پکیج های بعدی دانلود میشن. یعنی به هم ربطی ندارن اصلا. ولی اگر پکیجی برای نصب موجود نباشه صبر میکنه تا دانلود یک پکیج تموم بشه تا نصبشو انجام بده. میتونی با سویچ fetch-only-- نصب کردن رو غیر فعال کنی تا فقط دانلود کنه.

پارتیشن بندی هم مثال زده هیچ محدودیتی وجود نداره. شما میتونید توی 1 الی 1000 پارتیشن تا جایی که پارتیشن تیبل اجازه بده پارتیشن بسازید. فقط نکته ی مهم اینه که دایرکتوری usr/ باید با پارتیشن / یکی باشه. در بقیه موارد کاملا ازادید.
    کلا این توزیع برای اینه که محدودیت ها شکسته بشه و کاملا دست کاربر باز باشه

انشالاه موقع کامپایل لینوکس در خدمتتون هستیم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

سلام
    ممکنه راهنمایی کنید که فضای پارتیشن بندی لینوکس رو چطوری زیاد کنم ؟ آیا باید ویندوز نصب کنم و یا بک آپ بگیرم از لینوکس و مجددا اونو نصب کنم . ضمنا ویندوز هم لازم دارم
    ممنون میشم جواب بدین

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

سلام
    ممکنه راهنمایی کنید که فضای پارتیشن بندی لینوکس رو چطوری زیاد کنم ؟ آیا باید ویندوز نصب کنم و یا بک آپ بگیرم از لینوکس و مجددا اونو نصب کنم . ضمنا ویندوز هم لازم دارم
    ممنون میشم جواب بدین
    با دیسک لایو لینوکس (اوبونتو یا هر چیزی) کامپیوتر رو بوت کنید و برنامه ی GParted رو میتونید برای پارتیشن بندی استفاده کنید. اینکه بشه یا نه، و چجوری حجمشو افزایش بدید بستگی به پارتیشن بندی فعلی هاردتون داره، توی این فروم و اینترنت مطالب خوبی درباره ی آموزش پارتیشن بندی هست که مستقل از نرم افزار هستن، پارتیشن بندی یه جورایی مفهومیه و ربطی به برنامه ای که استفاده میکنید نداره.

بعد از پارتیشن بندی به احتمال زیاد دیگه لینوکستون بوت نمیشه. در این صورت میتونید دوباره با استفاده از دیسک زنده لینوکس کامپیوتر رو بوت کنید و بوت لودر رو از اول نصب/تنظیم کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن نیازی هم به نصب ویندوز یا نصب دوباره لینوکس نیست...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

با سلام
    از پاسخ سریع و کامل شما متشکرم ولی از آنجا که ویندوزم پریده و فعلا لینوکس دارم میخوام دوباره ویندوز هم داشته باشم. عذرخواهی میکنم . آیا میتوان بدون اینکه لینوکس از بین بره ویندوز رو نصب کنم
    با تشکر
    افضلی
    Last edited by hrezaafz; 02-05-2016 at 20:34.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

با سلام
    از پاسخ سریع و کامل شما متشکرم ولی از آنجا که ویندوزم پریده و فعلا لینوکس دارم میخوام دوباره ویندوز هم داشته باشم. عذرخواهی میکنم . آیا میتوان بدون اینکه لینوکس از بین بره ویندوز رو نصب کنم
    با تشکر
    افضلی
    خواهش میکنم،

اگه میخواید پارتیشن بندی انجام بدید اینکارو قبل از نصب ویندوز انجام بدید. بعد ویندوز رو مثل همیشه و بصورت عادی نصب کنید. با نصب شدن ویندوز بوت لودر لینوکس پاک میشه و دیگه لینوکس بوت نمیشه. برای نصب دوباره ی اون، میتونید دوباره با استفاده از دیسک زنده لینوکس کامپیوتر رو بوت کنید و بوت لودر رو از اول نصب/تنظیم کنید.

کد:
    به احتمال ۹۵٪ خودش ویندوز رو هم پیدا میکنه و به منوی بوت اضافه میکنه و همه چی حله.

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام کار با لینوکس رو شروع کنم وحقیقتش نمیدونم از چه توزیعی از لینوکس شروع کنم و هدفم از کار با لینوکس اینه که هم به شبکه لینک بشم و هم کنترل سخت افزار بیرونی توسط لینوکس رو انجام بدم خواهشا منو راهنمایی کنین و مرجع خوبی براش معرفی کنین شامل کتاب های pdf زبان انگلیسی که به روز باشه، ممنونم دوستان

اگه نباشه جاش خالی می مونه sajjads24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شوشتر

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام کار با لینوکس رو شروع کنم وحقیقتش نمیدونم از چه توزیعی از لینوکس شروع کنم و هدفم از کار با لینوکس اینه که هم به شبکه لینک بشم و هم کنترل سخت افزار بیرونی توسط لینوکس رو انجام بدم خواهشا منو راهنمایی کنین و مرجع خوبی براش معرفی کنین شامل کتاب های pdf زبان انگلیسی که به روز باشه، ممنونم دوستان
    بهترین نسخه فدورا هست که میتونید از سایت خودش دانلودش کنید و برای یادگیری هم ویکی و مستندات خودش رو در سایتش برای شروع مطالعه کنید و البته ویدیو های لینوکس فدورا در یوتیوب هم فراموش نشه :
    کد:

11. این کاربر از sajjads24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •