تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 307 اولاول ... 289101112131415162262112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

اگه نباشه جاش خالی می مونه root professional's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ممنون از دوستان يه سؤال ديگه هم دارم كار با KDE راحتتره يا Gnome خصوصا براي اونهايي كه با ويندوز راحتترند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

کلا اگه میخوای شبیه ویندوز باشه xpde شبیه ویندوزه و با همون هدف هم ساخته شده
    ولی KDE و Gnome که محبوب ترن توی لینوکس هیچکدوم ویندوز نیست و هر کدوم راهی رو میرن که نه با همدیگه بلکه با ویندوز هم تلاقی نداره
    گنوم اساسش بر ارائه یه دسکتاپ به روز و کامل ولی ساده و کارا است
    KDE هم منتهی کامل بودن و جزئیات رو ارائه میده خیلی تنظیماتی که توی ویندوز نمی بینی یا توی گنوم باید متنی انجام داد KDE واسه شون منو و ووو داره ازین جهت کا دی ای با ویندوز قابل مقایسه نیست به هیچ وجه ولی شاید بشه گفت کا دی ای به لحاظ ظاهری تا حدی بیشتر شبیه ویندوز هست مثلا منوی استارت و تسک بارش شبیه ویندوز هست ولی گنوم نه ای یه چیزی مثل کنترل پنل داره. ولی اگه سمت لینوکس میری مقاله فارسی << لینوکس ویندوز نیست>> رو حتما بخون فارسی هست و پیداش میکنی یه سرچ کن پیداش میکنی فکر کنم یه مقاله ۴ قسمتی باشه

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ممنون از دوستان يه سؤال ديگه هم دارم كار با KDE راحتتره يا Gnome خصوصا براي اونهايي كه با ويندوز راحتترند.
    ممنون از GnuHDL، خیلی خوب توضیح دادند، به نظر من استفاده از xpde یک کار غلط هست! شما باید قبول کنید مشکلات سفر از ویندوز به لینوکس رو، آسون هم نیست مطمئن باشید، استفاده از محیط ویندوز نما درست نیست چون حداقل از نظر محیط شما رو به ویندوز وابسطه نگه می داره! یاد گرفتن kde یا gnome برای کارهای روزانه واقعا کمتر از یک هفته وقت می بره! که فکر کنم قابل پذیرش باشه

پروفشنال manuch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

راجع به دانلود میتونی به سایت هر کدوم از توزیعها مراجعه کنی
    راجع به مودم من شنیدم که درایور کامل مودمهای HSF اگه اشتباه نکنم و درایور زولتریکس هم روی خود سایتش هست حالا خودم دنبالش نرفتم.....با خرید یه مودم اکسترنال ( سریال) خودمو راحت کردم حالا هم راضیم فکر نکنم حس کنم آشغال باشه.
    یه راه دیگه هم برو سایت تکنوتاکس technotux.org اونجا توی بخش فروشش توزیعتو سفارش بده حتی حضوری هم اگه تهران باشی کاری نداره هر سی دی هم تقریبا ۵۰۰ تومن میفروشه یعنی دنبال سود نیست سی دی هاشم مطمئنن
    -------
    یه چیز دیگه هاردت ساتا هست؟
    اگه اینجوره با توزیعهای قدیمی به خصوص همین نسخه‌های قدیمی فدورا مشکل داری

سلام ! فهمیدم چی می گی ، عزیز دل برادر !
    منظورت اینه ، نه :

انا لله و انا الیه راجعون ! دربست خیابون انقلاب ! صدق الله الهرچی هرچی دلت بخواد !

این دفعه ، میگم اول خودت نصب بکن ، بعد به من بفروش !

این ، مطمئن تره !

داره خودمونی میشه tux-world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من سالهاست که از گنو تو دبیان و اوبونتو استفاده کردم وازش فوق العاده راضی هستم چون از جای شلوغ محیط و دسکتاپ بیزارم و گنوم برام لذت بخش تر وساده تر از کی دی ئی هستش و چون اکثر کارام تو خط فرمان انجام میدم با گنوم راحت ترم .
    کی دی ئی برای تازه کارها و حتی حرفه ای ها فوق العاده هستش و این بستگی به کار و سلیقه شما داره مثلا xfce هم جالب و کاربردی هستش ولی کاربرای کمی میشناسنش و باهاش کار کردن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

منظورت اینه ، نه :

انا لله و انا الیه راجعون ! دربست خیابون انقلاب ! صدق الله الهرچی هرچی دلت بخواد !

این ، مطمئن تره !
    امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم:
    !)اگه میخوای دانلود کنی که تکلیفت روشنه

۲)اونو سایتی که من بهت معرفی کردم سایتی هست که من باهاش لینوکس رو شروع کردم و اینکه اسم اون سایت رو دادم فقط به خاطر این بود که چون امکان دانلود ندارم تا حالا ازون سایت توزیعها رو گرفتم دو بار هم از طریق سی دی هائی که سایت اوبونتو میفرسته
    و دیگه اینکه قبل از اینکه لینوکس رو نصب کنم حدود ۲۰ هزار تومن سی دی شرکتهای مختلف از همون جاهائي که میگین خریدم که هیچکدومشون رو نتونستم نصب کنم یه فدورای ۱ بود که اسمشون گذاشته بودن ردهت ۱۰ خریدم ۱۰ تومن واسه ۴ سی دی اگه اشتباه نکنم آخرش هم هیچی فروشنده هم زیر بار نرفت .........
    شما حتی به خودتون زحمت ندادین اون چیزی رو که نوشتم با دقت بخونین اون چیزائي که گفتم همین بود راهها همینه :دانلود - سفارش از سایت اوبونتو (فقط مخصوص توزیع اوبونتو) - سفارش از سایت تکنوتاکس (که یوسف آباد هست نه انقلاب) - خرید از بازار (که من دل خوشی ندارم) حالا شما خودت میدانین
    ضمنا اینجا فرومه اینجا هم بخش لینوکسشه خوشبختانه جوش به خاطر گنو بهتر از بخشهای دیگه س اینجا رو هم با اتاقهای چت یاهو مسنجر اشتباه نگیرین

7. این کاربر از GnuHDL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

منظورت اینه ، نه :

این ، مطمئن تره !
    بهترین راه اینه که شما از یک سی دی که دوستان قبلا نصب کردن استفاده کنید، از همه راهها بهتر ولی دانلود هست چون به روزترین نسخه را دریافت می کنید ولی خوب در ایران مشکل سرعت دانلود هست که اگر ندارید بهترین راهشه!
    اگر هم که نمی تونید، یا از دوستی یا آشنایی که می شناسید تهیه کنید یا از جایی معتبر! سی دی ویندوز هم با این همه گیریش همیشه خراب از آب در می آد چه برسه به لینوکس که طرف فکر می کنه هرچی بزنه حله!!!
    در مورد خیابان انقلاب هم فکر کنم کتابهای لینوکس رو بتونی گیر بیاری ولی خود لینوکس رو نه
    در ضمن تذکر GNU به جا بود، به نسبت جو تاپیک موردتون رو مطرح کنید. طرز نگارشتون کمی ناملموس بود.

9. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه aminmafia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    اصفهان

6

به در خواست تایا عزیز این پست به این جا منتقل شد.

۱- قبل از هر کاری برای خودتون مشخص کنید که چه کاری می خواهید با لینوکس انجام دهید.

۲- متناسب با علایق و کاری که می خواهید توزیعی را انتخاب کنید.(من اوبونوتو و زوزه <Ubuntu & openSuse> را پیشنهاد می کنم -خود من در حال حاضر از توزیع OpenSuse ۱۰.۲ استفاده می کنم-)

۳- توزیع مناسب سخت افزار های خود را خریداری کنید (به عنوان مثال اگر CPU رایانه شما ۶۴ بیت است از توزیع های مخصوص رایانه های ۶۴ بیت استفاده کنید)

۴- حالت گرافیکی توزیع خود را با دقت انتخاب کنید (من از KDE استفاده می کنم البته Gnome نیز محیط خوبی است)

۵- قبل از خرید از آخرین ورژن توزیع مورد نظر خود مطلع شوید سپس آن را خریداری کنید.(مثل من نرید ۱۰ ورژن قبل را بخرید که دوباره مجبور شوید پول ورژن جدید را بدهید D: )

۶- آموزش های اینترنتی در مورد لینوکس را به دقت بخوانید (نیازی به خریدن کتاب نیست چون مطالب آن ها معمولان قدیمی است) زیرا آموزش های اینترنتی بسیار ساده و به روز هستند.

۷- اگر از انجام کاری حتی نصب یک برنامه d: باز ماندید دلسرد نشوید و به تلاش ادامه دهید.

۸- جرأت سوال کردن از دیگران را داشته باشید.

۹- برای سایت های مرجع فارسی در لینوکس می توانید از سایت های
    کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کنید.

شادکام و پیروز باشید _-_التماس دعا_-_

11. این کاربر از aminmafia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

aminmafia ممنون از لطفت و همکاریت خیلی خوب بود.

داره خودمونی میشه masoud49's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

تشكر از دوستان محترم. مطالب خوبي بود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •