تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 8 اولاول ... 2345678 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 78

نام تاپيک: علفهاي هرز !!

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

بین نی و لویی تفاوتی وجود ندارد؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

امیدوارم به دردتون بخورن اینا هم:

گلرنگ وحشی (Carthamus oxycantous , Composite)
    علف هرزی یکساله از خانواده کمپوزیته (Composite) که از طریق بذر تکثیر می شود، خاردار با گلهای زرد رنگ، شکننده بوده و در مزارع، زمین های بایر بخش زیادی از خاک را پوشانده و خسارت می زند. بخش هوایی این گیاه بدلیل خاردا بودن باعث کندی عملیات های زراعی می شود. این گیاه حتی پس از خشک شدن نیز در مزرعه باقی می ماند و بنابراین جهت انجام عملیات زراعی حتماٌ باید بقایا را از زمین خارج کرد که مستلزم هزینه خواهد بود. گلهای آن مختصر جنبه داروئی داشته و به عنوان زعفران تقلبی نیز در بازار به فروش می رسد.

روش کنترل، قبل از اینکه گیاه به مرحله گلدهی برسد میتوان به روش شیمیایی و با استفاده از یک سم تماسی آن را کنترل نمود. همچنین قطع کردن این گیاه و خارج نمودن آن از مزرعه یکی از راه های مقرون به صرفه است
    Last edited by AaVaA; 24-06-2007 at 22:34.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نی (Phragmites commonis syn. P. australis , poaceae)
    علف هرزی چندساله از خانواده گندمیان (Poaceae) که از طریق ریزوم و بذر تکثیر می شود،. این علف هرز در بسیار ی از آبگیرها ، حاشیه رودها، زمین های بایر، شالیزارها، مرداب ها و دریاچه ها رشد می کند. علاوه بر اینکه حجم زیادی از آب را که یک عنصر حیاتی برای کشاورزی است تبخیر می نماید، به دلیل ته نشین شدن رسوبات در لابلای شبکه گسترده ریشه این گیاه، آبگیر را به لجن زار تبدیل خواهد کرد. علاوه برآن جایگاه مناسبی برای زمستان گزرانی حشرات محسوب می گردد. این گیاه دارای بیوماس بالایی است و بین 80 تا 200 تن در هکتار ماده خشک تولید می کند. وجود رگه های سیلیس در برگها و ساقه ها باعث برنده بودن این گیاه شده و دام رقبتی به خوردن آن ندارد. این علف هرز جزو علفهای هرز درجه یک و اصلی جهانی محسوب می شود.

روش کنترل، قطع کردن طی چندین مرحله از طوقه و یا استفاده از یک سم سیستمیک در مرحله گلدهی
    Last edited by AaVaA; 25-06-2007 at 00:28.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض آلاله

آلاله (Ranunculus repens)
    این گیاه که به Butter cup یا جام کره موسوم است از خانواده آلاله یا Ranunculaceae بوده، چند ساله است و از طریق غده و دانه تکثیر می یابد. در حاشیه مزارع رشد کرده و خسارت می زند.
    علی رغم اینکه آلاله گیاهی چند ساله است با این وجود بهترین روش مبارزه با این گیاه به دلیل نرم بودن برگها و ساقه، عبارت است از استفاده از یک سم تماسی پیش از مرحله گلدهی.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض گل آتش

گل آتش (Adonis annua)
    گیاهی است یک ساله از خانواده آلاله Ranunculaceae چند ساله است و تفاوت آن با آلاله در رنگ گلهای آن است. (گلها در ادونیس قرمز جگری است) سایر مشخصات آن شبیه آلاله است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض ابوجهل

ابوجهل (Capparis spinosa)
    گیاهی است خزنده، دارای گلهای درشت سفید مایل به صورتی که پس از گرده افشانی، میوه ای شبیه به هندوانه کوچک بر روی ساقه های آن بوجود می آید. این میوه البته جنبه داروئی دارد. از خانواده Capparidaceae بوده و چند ساله است. روش کنترلی آن نیز مشابه روش کنترلی گیایهان هرز چند ساله می باشد.

حـــــرفـه ای Vmusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

بین نی و لویی تفاوتی وجود ندارد؟
    خوب همون طور که خودتون هم اشاره کردین با هم فرق دارن در اون قسمتی که من گذاشتم این لویی به نی هم معروفه !!!

ممنون از توضیحات و دقت نظرتون !!

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض پیر گیاه

پیر گیاه (Sencio vulgaris)

گیاهی است یک ساله از خانواده Asteraceae که از طریق دانه تکثیر می یابد. این گیاه دارای رشد سریعی است و از گلبرگهای زرد رنگ آن صاره ای استخراج می شود که در از بین بردن بیماریهای انگلی دستگاه گوارش موثر است.
    بهترین روش مبارزه عبارت است از استفاده از یک سم تماسی پیش از مرحله گلدهی

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض خاکشیرتلخ

خاکشیرتلخ (Sisymbrium officinale)
    گیاهی است یکساله، مهاجم با مخزن بذر تقریباً وسیع از خانواده شب بو یا Brassicaceae که از طریق بذر تکثیر می شود. در مراتع رشد کرده و به دلیل وجود تانن در برگ ها و میوه ها که ماده تلخ مزه ای است، به خاکشیر تلخ موسوم است. به دلیل تلخ بودن بازده مراتع را پائین می آورد زیرا دام رقبتی به خوردن ان ندارد. برای مبارزه با این گیاه می توان از سموم تماسی استفاده نمود.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

اینها در ادامه ی تصاویر مربوط به گل گندم میباشد.لطفا در پست اصلی خودتون به اسم گل گندم ویرایش کنید.ممنون!

Last edited by AaVaA; 26-06-2007 at 13:28.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •