تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: نداشتن صدا با کابل hdmi در تلویزیون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض نداشتن صدا با کابل hdmi در تلویزیون

با سلام.
    به طور روتین اکثر مواقع لپ تاپ را با کابل hdmi به تلویزیون وصل می کردم و مشکلی هم از نظر صدا و تصویر وجود نداشت.
    ولی الان با وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون صدا فقط مانند همیشه از تلویزیون پخش نشد و فقط از طریق اسپیکر لپ تاپ پخش شد!!!
    از قسمت تنظیمات sound قسمت playback هم که همیشه اسم تلویزیون میومد و صدا داشت چک کردم ولی این بار اسم تلویزیون نبود.
    جهت اطمینان چند کابل و لپ تاپ مختلف دیگر را هم تست کردم که یه وقت مشکل از لپ تاپ یا کابل hdmi نباشه، ولی هیچ فرقی نکرد و صدا نداشت!
    حتی با پخش فیلم از طریق سینمای خانگی هم فقط تصویر پخش می شه و صدا از تلویزیون مثل همیشه پخش نشد و برای شنیدن صدا مجبور به استفاده از اسپیکرهای سینما خانگی شدم.
    ولی در کمال تعجب وقتی کابل hdmi را به ستاپ باکس وصل می کنم هم تصویر و هم صدا پخش می شه!!!!

در نهایت جهت اطمینان با توجه به اینکه تلویزیون دارای دو پورت hdmi هست، لپ تاپ و سینمای خانگی را به پورت دوم وصل کردم و صدا و تصویر همزمان بدون مشکل پخش شد.
    به نظر شما دلیل اینکه صدا و تصویر فقط از طریق ستاپ باکس پخش می شه ولی از طریق لپ تاپ و سینما خانگی خیر، چی می تونه باشه؟ در صورتی که تا دیروز بدون مشکل صدا هم پخش می شد!؟

پروفشنال omidbooter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

درود.
    درمورد ستاپ باکس منظورتون اینه که کابل hdmi به ستاپ باکس وصل میکنین بعد از اون یه کابل به تلویزیون؟

تنظیمات صدا تی وی چک کردین که در حالت بلندگو داخلی یا خارجی هست؟

حالت های گزینه project امتحان کردین؟ کلید ویندوز با P باید بزنین

3. این کاربر از omidbooter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

درود.
    درمورد ستاپ باکس منظورتون اینه که کابل hdmi به ستاپ باکس وصل میکنین بعد از اون یه کابل به تلویزیون؟

تنظیمات صدا تی وی چک کردین که در حالت بلندگو داخلی یا خارجی هست؟

حالت های گزینه project امتحان کردین؟ کلید ویندوز با P باید بزنین
    با سلام. در مورد ستاپباکس کابل hdmi یه سرش به خروجی ستاپباکس و سر دیگرش به ورودی hdmi تلویزیون که هم صدا و هم تصویر هست.

تنظیمات صدای تلویزیون هم چک کردم مشکلی ندارد.

حالت project را هم بررسی کردم در حالت duplicate قرار دارد.

ببینید من مدت زیادی هست که لپ تاپ و سینمای خانگی را از طریق کابل hdmi به تلویزیون متصل می کردم و صدا و تصویر مشکلی نداشت. ولی الان فقط تصویر پخش می شه و صدای این دو دستگاه فقط از طریق اسپیکر خودشون پخش می شه. در صورتی که وقتی ستاپباکس را به همین ورودی hdmi تلویزیون که ورودی 1 هست وصل می کنم، هم صدا هست و هم تصویر! ولی لپ تاپ و سینما خانگی را به ورودی 2 hdmi تلویزیون که وصل می کنم صدا و تصویر بدون مشکل پخش می شه!
    قبلا هر دو ورودی hdmi تلویزیون هیچ مشکلی نداشت و صدا و تصویر واضح پخش می شد ولی الان چند روز هست ورودی 1 hdmi تلویزیون فقط صدا و تصویر ستاپ باکس را بدون مشکل پخش می کنه ولی لپ تاپ و سینما خانگی فقط تصویرشون را پخش می کنه!

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

درود.لبتاب لنوو هست اره؟

تنظیمات ستاپ لبتاپ وارد شو بعد در قسمت boot گزینه boot mode رو بزار رو گزینه UEFI . بعد سیو کن تغییرات رو .
    بعد ویندوز بالا بیاد در قسمت playback تنظیمات صدا گزینه تی وی میاد برات. و مشکل جل میشه

البته بعدا اگر مشکلی برای ویندوز پیش اومد مثل صفحه ابی یا بالا نیومدن ویندوز و یا خواستین ویندوز جدید نصب کنین دوباره گزینه UEFI رو به legacy تغییر بدین.

Last edited by omidbooter; 26-12-2023 at 05:47.

6. این کاربر از omidbooter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

درود.لبتاب لنوو هست اره؟

تنظیمات ستاپ لبتاپ وارد شو بعد در قسمت boot گزینه boot mode رو بزار رو گزینه UEFI . بعد سیو کن تغییرات رو .
    بعد ویندوز بالا بیاد در قسمت playback تنظیمات صدا گزینه تی وی میاد برات. و مشکل جل میشه

البته بعدا اگر مشکلی برای ویندوز پیش اومد مثل صفحه ابی یا بالا نیومدن ویندوز و یا خواستین ویندوز جدید نصب کنین دوباره گزینه UEFI رو به legacy تغییر بدین.

سلام. ممنون از راهنمایی تون. نه لپ تاپ لنوو نیست. در توضیحات پست اول هم گفتم با چندتا لپ تاپ مختلف تست کردم. سونی،hp، ایسوس. بعدشم قبلا هیچ مشکلی نداشت صدا و تصویر. همین الانم ورودی hdmi روی پورت دوم تلویزیون هیچ مشکلی نداره و صدا و تصویر بدون مشکل پخش می شه.
    مشکل از لپ تاپ و تلویزیون نیست. حتی سینما خانگی هم مشکلی نداره روی پورت دوم hdmi تلویزیون.
    این مشکل خیلی عجیب هست چون قبلا اصلا وجود نداشت. اگر ستاپباکس هم مشکل صدا داشت می شد گفت از پورت hdmi تلویزیون مشکل پیدا کرده ولی در کمال تعجب ستاپ باکس هم صدا و هم تصویر داره!

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

سلام. ممنون از راهنمایی تون. نه لپ تاپ لنوو نیست. در توضیحات پست اول هم گفتم با چندتا لپ تاپ مختلف تست کردم. سونی،hp، ایسوس. بعدشم قبلا هیچ مشکلی نداشت صدا و تصویر. همین الانم ورودی hdmi روی پورت دوم تلویزیون هیچ مشکلی نداره و صدا و تصویر بدون مشکل پخش می شه.
    مشکل از لپ تاپ و تلویزیون نیست. حتی سینما خانگی هم مشکلی نداره روی پورت دوم hdmi تلویزیون.
    این مشکل خیلی عجیب هست چون قبلا اصلا وجود نداشت. اگر ستاپباکس هم مشکل صدا داشت می شد گفت از پورت hdmi تلویزیون مشکل پیدا کرده ولی در کمال تعجب ستاپ باکس هم صدا و هم تصویر داره!
    با این روش گفتم مشکل حل نشد؟؟؟

تنظیمات کارخانه تی وی انجام دادین؟

تی وی از برق بکشین اتصالات مثل فلش aux و..جدا کنین بعد ده دقیقه به برق بزنین و دوباره امتحان کنین.

9. این کاربر از omidbooter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

با این روش گفتم مشکل حل نشد؟؟؟

تنظیمات کارخانه تی وی انجام دادین؟

تی وی از برق بکشین اتصالات مثل فلش aux و..جدا کنین بعد ده دقیقه به برق بزنین و دوباره امتحان کنین.
    نه مشکل حل نشد. هم تی وی از برق کشیدم و هم اتصالات را چک کردم و جدا کردم مجدد یکی یکی وصل کردم و تی وی را به تنظیمات کارخانه بردم ولی این مشکل هنوز هست. نمی دونم مشکل از کجاست چون خیلی عجیب هست این مشکل!

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

نه مشکل حل نشد. هم تی وی از برق کشیدم و هم اتصالات را چک کردم و جدا کردم مجدد یکی یکی وصل کردم و تی وی را به تنظیمات کارخانه بردم ولی این مشکل هنوز هست. نمی دونم مشکل از کجاست چون خیلی عجیب هست این مشکل!
    عجیبه نمیدونم. با تی وی دیگم امتحان کردین؟

12. این کاربر از omidbooter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

عجیبه نمیدونم. با تی وی دیگم امتحان کردین؟
    بله با تی وی دیگه مشکلی نداره. حتی همین تی وی هم پورت دوم hdmi که می زنم مشکلی نداره.
    فکر کنم پورت اول hdmi مشکل پیدا کرده با دستگاه هایی نظیر لپ تاپ و سینما خانگی که دارای اسپیکر هستند ولی چون ستاپباکس اسپیکر نداره، شاید صداش را مشکلی با پخشش نداره!؟
    در کل اینطور که من متوجه شدم پورت اول hdmi دستگاه هایی که دارای اسپیکر هستند را صداشون را مثل قدیم پخش نمی کنه که فکر کنم مشکل پیدا کرده باشه!؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •