تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 61

نام تاپيک: قیمت دلار

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

حاجی جان منظور بنده هم همون افت ارزش ریاله

برای سنجش ارزش ریال از دلار استفاده میکنیم به عنوان یک بیس و مبنا و سنگ محک

خود دلار بله ارزش افت کرده یک اونس طلا مثلا چند ماه پیش بوده 1800 و خوردهایی دلار الان شده نزدیک 2 هزار تا

یا مثلا یک یورو بوده حدود 1.2 دلار چند سال پیش الان رسیده به 1.08

منتهی ما کاری به اون هانداریم ما می گیم سال پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی 1 میلیون تومن بوده حدود 71 هزار و پونصد دلار

الان یک میلوین تومن میشه حدود 19 دلار

ما میگیم سال 95 - 96 ما حدود 1000 الی 1200 دلار در امد داشتیم الان 200-300 دلار درامد داریم

یه سری کشور ها به صورت رسمی واحد پولیشونو گذاشتن کنار و واحد پولیشونو Peg کردن به دلار

سعودی
    عمان
    عمارات
    قطر
    بحرین
    اردن

و یه سری هم تو امریکای مرکزی و کارائیب مثل

پاناما
    بلیز
    و چند تا کشور کوچیک دیگه

این ها Peg کردن به دلار

Peg یعنی چی ؟

یعنی گفتن نسبت واحد پولی ما به دلار آمریکا ثابته و هر کدوم تو یک سالی این کار رو کردن

نسبتش ثابته یعنی چی ؟ یعنی اصلا گفتن اقا ما و احد پولی نمی خاییم همون دلار رو استفاده می کنیم فقط برا این که عرق ملی مون خدشه دار نشه ویه واحد پول ملی ایی هم دشته باشیم یه اسم می زاریم روش مثلا ریال سعودی یا مثلا دینار بحرین یا درهم امارات منتهی مثلا دینار بحرینی ما

تعریفش میشه 2.65 دلار امریکا دلار امریکا هر چی بود ارزش در جهان ارزش دینار بحرین معادل 2.65 تای همونه

یه سری کشور های دیگه هم به صورت غیر رسمی این کار رو کردن

ونزوئلا و ارژانتین هم به صورت غیر رسمی کردن

تو اون دو تا کشور خراب شده که از مملکت ما هم خراب شده تر اند

برای خرید های خرده و مثلا مواد غذایی و بقالی و این ها از واحد پولی خودشون استفاده میکنن

بولیوار ونزوئلا و پزوی آرزانتین

ولی برای معاملات عمده تر مثلا خانه یا ماشین یا حتی موتور سیکلت و این ها از دلار امریکا استفاده می کنن

یعنی مردمش به این نیتجه رسیدن که وحد پولی ملیشون ارزشی نداره

حاجی اینایی که گفتی درست
    ولی اونا متحد های رده اول امریکا هستند
    ما تو ایران فقط خودمون را مسخره کردیم .

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

حاجی اینایی که گفتی درست
    ولی اونا متحد های رده اول امریکا هستند
    ما تو ایران فقط خودمون را مسخره کردیم .
    داداش این پست طولانی ها رو کل اش رو نقل نکن چرخ Scroll موس ملت خراب میشه

اونها چسبیدن به غرب و جبهه غرب و ماه هم از بعد از تغییر ساختار حکومتمون چسبیدیم به شرق و جبهه شرق

که قدیم شوروی بود و الان هم قدر قدرت شرق داره میشه چین باز چین البته بهتره از روسیه حد اقل قدرت اقتصادی هم هیست اون شوروی ی ا روسیه فقط نظامی بودن و آه در بساط نداشتن و ندارند

بعدش هم چند تا مطلب هست

اولیش اینه که مملکت های کوچیک هیچ اراده ایی از خودشون ندارند و بازی چه بزرگتر ها اند

مثلا حزب اله در لبنان بازیچه ماست یا حکومت سوریه بازیچه ماست یا حوثی ها در یمن بازیچه ما اند

ما هم خودمون بازیچه بالا تر و بزرگتر از خودمونیم

مطلب دیگه این که مردم ما به صورت کلی به صورت یک واحد و کل جامعه هنوز به اون درجه از توانایی و شعور آگاهی نرسیدن که بتونن خودشون سرنوشت خودشونو تعیین کنن
    این مسئله هم بخاد حل شه سال ها باید بیاد و بره و نسل ها باید رو خودشون کار کنن و تلاش کنن و کار کنن و زحمت بکشند و فرهنگ سازی کنن و فرهنگ کارو تلاش و فرهنگ صداقت و ارجهیت منافع کلی و ملی بیاد و جایگزین برخی فرهنگ های فعلی مون بشه

که اون هم اولا باید خود مردم اراده و قصد ونیتشو داشته باشند که ندارند دوما قدرت های بالا تر از ما هم باید اجازه بدن که نمی دن چون ما منابع خیلی زیادی داریم و منطقه جغرافییای مملکتمون هم خیلی حساسه

و کلا مملکت ما قرار نیست پیشرفت کنه

حتی بهتره عرض کنم نه که قرار نیست پیشرفت کنه بلکه (( قراره پیشرفت نکنه )) قرار نیست پیشرفت کنه با قراره پیشرفت نکنه فرق داره

عرصه سیاست جهان بازی ایست که ما در اون باقالی هم نیستیم

خود اون گنده ها وگردانندگان بازی در اون بازی می خورد و گول می خورند ما که پشمک حاج عبد الله و پسران هم نیستیم

به عنوان کلام پایانی یه چند تا چیز عرض کنم ببنید در عالم سیاست وقتی قراره اتفاقا بزرگ بیافته

اول و قبل از اون اتفاق یه سری چشم ها باید بسته بشه بعد از بسته شدن اون چشم ها باید یک حادثه رخ بده و بعد از اون حادثه اتفاق اصلی رو پیش می برند

مثلا درسال 2001 یک جفت چشم در افغانستان بسته شد

بعدش یک حادثه رخ داد در مملکت شیطان بزرگ

و بعدش عزیزان ریختن تو افغانستان و دو سال بعد هم تو عراق

یا مثلا قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامیشون باز دوباره یک جفت چشم بسته شد این که صاحب اون جفت چشم ادم خوبی بوده یا بد رو اصلا هیچ کار من ندارم ها صاحبانشون فقط همیشه تو سیاست دست دارند و دید نافضی دارند در امور سیاسی و خرشون هم معمولا بین ملت اون کشور می ره
    ولی این که ادم خوبیه یا بدیه مطرح نیست اصلا

بعدش یک حادثه رخ داد

و بعد ....

حالا بیشتر و بهتر که دقت کنید به روند صعودی قیمت دلار می بنید از کی شروع شد ؟

3 تا شکو داشت شوک اصلی

یکی از 3 و خورده ایی به 12

یکی از 12 به حدود 26 این ها حدودا

و شوک اخر هم که همین پارسال بود از حدود و حول و حوش 24-25 به سمت مثبت 50 حرکت کرد

زمستون قبل از شوک اول یک جفت چشم ازهمون چشم ها که گفتم بسته شد و بعد از بسته شدن اون چشم ها سری پشت بندش یک حادثه رخ داد

دوباره سه سال بعد حدودا در زمان شوک دوم دوباره یک چشم چشم خاص و معروف بسته شد و دوباره سریع پشت بندش یک حادثه رخ داد

در دفعه سوم هم این دفعه چشم های خاصی بسته نشد ولی حادثه ایی رخ داد و پشت بندش شورش ها و اعتراضاتی شکل گرفت

در هر دوبار قبلی دقت کنید هر دو بار شورش اجتماعی و اعراضات رو داشتیم

بعد اگر کسی دقت داشته باشد و متوجه باشد و خوب توان اندیشیدن داشته باشد

متوجه می شه که ارتباط این مسائل با هم چیه و اون چشم ها برا چی بسته شده و اون حوادث پشت بندش برای چی بوده و بیشتر و بهتر که می اندیشه می فهمه که اون اعتراضات و شورش های اجتماعی هم هیچ کدوم بی برنامه نبوده و خود اون ها بدون این که مردم شورشی و معترض بدونن خود اون ها هم جزوی از از این ( برنامه ) بوده

یعنی ملت و مردم معترض خیال می کنند که اعراض دارند می کنن ولی نمی فهمند که تقریبا هرگز هیچ کاری که در خلاف جهت اهداف گردانندگان جهان باشه نمی تونن وان ها انجام بدن

یعنی فکر می کند که خودشون فکر کردن و به این نتیجه رسیدن که باید مثلا دست به اعتراض بزنن ولی نمی فهمند که فکر اونها یعنی فکر خودشون رو همون گردانندگان سیاسی شکل می دن و جهت می دن

یعنی اون گرادانندگان صحنه اگر می خان که کاری صورت بگیره که جزوی از برنامهشون هست اذهان عمومی رو طوری برنامه ریزی می کنند که اون ( عموم ) تو ذهن خودشون فکر کنند که خودشون این تصمیم رو گرفتن و دارند با مثلا حکومت مقابله می کنند

ولی خبر ندارند که کلا اراده و فکر و نیت هاشون هم تحت گردانندگی گردانندگان است

امید وارم این هایی رو که نوشتم پاک نشه یا دوباره کل تاپیک رو نبندند

این مسائل رو می شه خیلی بیشتر و با جزئیات بیشتر روش بحث کرد ولی آدم خودش باید بدونه که گنده تر از دهنش زیاد نباید زرزر کنه
    Last edited by Mahary; 12-04-2023 at 03:18.

3. این کاربر از Mahary بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

..........
    Last edited by Mahary; 12-04-2023 at 04:06.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

من حرفاتو خوندم پوکیدم از خنده خخخخخخخخخخخ
    بچه خوزستانم

پ ن

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

بچه خوزستانم

پ ن
    حرف رو نمی خونن دادا من حرف رو می شنوند

اون هایی هم که شما خوندی حرف نبود نوشته بود

هیچ کجاشون هم من سوال نکرده بودم شما بچه کجایی برادر من

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2023

پيش فرض

الان که دارم این را مینویسم دلار 3500 تومانه

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

تا تو کلمه حرف حق می نویسی حلال زاده ها حلال زاده ها ها نه حورم زاده ها مثل لاشخور هایی که چرخ می زنن دور سر لاشه سرو کله شون پیدا می شه

یکی می خنده

یکی تمسخر

اون لاشخور هایی که می خندند کرکس اند چون قدیما تو آسمون بودن بعدا که پایگاه هواییشون لو رفت امدن رو زمین البته رو زمین فوتبال

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

بچه خوزستانم

پ ن

حوصلم سر رفته بود گفتم بیام یک کم اذیتت کنم

اذیت کردن شما باعث خوشنودی خداوند است
    Last edited by Mahary; 23-04-2023 at 12:15.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

..............

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

قیمت دلار ... به سیاست خارجی پیوند خورده حداقل تو مملکت مفلوک ما
    این چیزا را همه میدونن منتها هیچ کس نمیگه من حداقل میگم که وجدان خودم آسوده باشه
    اون آقای کلاه سفید خیلی بلند پرواز و گند گو بود . یه روز از در توافق با امریکا درمیومد یه روز با رژیم اشعالگر قهر میکرد .
    این آقای کلاه سیاه محافظه کارتره ، برای همین میگم که رشد میکنه قیمت دلار منتها دیگه به صد تومن نمیرسه (حداقل انشالله)
    چه سودی داره غیر از برای 4 تا پیرمرد بازنشسته و چن تا جوون علاف صعود قیمت دلار . ؟ ؟
    باور کنید پس فردا که اون بابا بنمیره لاشخورا بیان به جاش خیلی چیزا اتومات درست میشه یا حداقل بدتر نمیشه .
    قیمت دلار مثل افزایش وزنه . کمتر نمیشه و لی میشه جلوی بیشتر شدنش را گرفت .

یه نگاه بکنید وضع مملکت درست مثل قیلم های آخر الزمانی هست ، همه چی درب و داغون مردم دپرس و افسرده
    ما اغتشاش میگنیم ، سودان جنگ داخلی میشه هههه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •