تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آیا شورای حل اختلاف برگه "انحصار وراثت" را صادر باید بکند یا باید از سایت ثنا چاپ بگیرم ببرم دارایی و بانک؟

داره خودمونی میشه Superist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

14 آیا شورای حل اختلاف برگه "انحصار وراثت" را صادر باید بکند یا باید از سایت ثنا چاپ بگیرم ببرم دارایی و بانک؟

سلام

امروز مراحل کار برای انحصار وراثتی را انجام دادم و کارمند بی حوصله طلکبار گفت دو سه روز دیگه به ثنا مراجعه کنید و اونجاست؟! و بعد گفت به سلامت و سرش رو انداخت پایین. گفتم کسی به ما در این پروسه تشکیل پرونده نگفت ثنا ثبت نام کردید یا نه؟ گفت مگه میشه! خلاصه در چند مرحله پول گرفتن و درست جواب ندادن. حالا فردا می خوام برم دفتر الکترونیکی قوه قضائیه تا ثبت نام ثنا رو برای پیگیری ابلاغیه انجام بدم.

حالا سوال و ابهام اینجاست که بعد از ثبت نام در این سایت؛ ابلاغیه "انحصار وراثت" در اونجا قرار می‌گیره و برای هر کاری باید یک نسخه چاپ بگیرم و ببرم؟ مثلا الان برای مبلغ اندکی پول که برای متوفی بوده و باید از بانک پس گرفته بشه نیاز به برگه "انحصار وراثت" هست و همینطور سازمان دارایی هم به نظر باید برم و اونها هم برگه‌ای بدن که ببرم بانک نشون بدم. خب این رونوشت یا ابلاغیه "انحصار وراثت" رو از سایت ثنا چاپ بگیرم کافیه یا باید مهر و امضاء و برابر اصل بشه؟ چرا خب اصل رو نمی دن به درخواست دهنده پرونده؟ و کجا باید ببرم برابر اصل کنم؟ همان شورای حل اختلاف باید برم؟

ممنون میشم کسی اگر در این مورد تازگی تجربه‌ای داشته به من بگه که سریع بدونم کجا برم؛ چون در شلوغی ساختمان بی در و پیکر شورای حل اختلاف کسی درست حسابی جواب نمی ده و اکثرا در حال چایی خوردن و گوشی بازی هستن بخصوص روحانیون زحمت کش!.

تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

جواب سوالم رو امروز متوجه شدم و تقریبا حدسم درست بود.

امروز رفتم شورای حلق اختلاف که هم ثنا ثبت نام کنم که کارمندش گفت شما ثبت نام کردید و به ما نگفته بودن که در همان مراحل ثبت نام شده که همین باعث شد گیج بشم. بعد رمز ثنا به گوشی اس ام اس شد. بعد به همان اتاقی که پرونده تشکیل شده رفتم و چند کپی از برگه انحصار وراثت گرفتم و دادم با مهر برابر اصل کرد و تمام. برای اطلاع کسانی که ممکنه همین سوال رو داشته باشند بگم که هر چند تا ممکنه نیاز به کپی برابر اصل داشته باشید برید از برگه انحصار وراثت کپی بگیرید بدید همونجا که پرونده انحصار وراثت تشکیل شده مهر بزنن برابر اصل بشه و هر نسخه رو هر جا لازم داشتن بدید. مثلا برای بانک و دارایی یا هر جای دیگ.

3. این کاربر از Superist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

برگه انحصار وراثت خیلی زمان بر و دادگاه ها صادر میکنن

تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

برگه انحصار وراثت خیلی زمان بر و دادگاه ها صادر میکنن
    برگه انحصار وراثت دو حالت صادر میشه: محدود و نامحدود که برای مبالغ بالای 50 میلیون دارایی متوفی هست که چون آگهی در روزنامه میدن و باید یک ماه از درج آگهی بگذره زمان تحویل به درخواست کننده طولانی تر هست ولی محدود بعد از 2 یا 3 روز صادر میشه.

6. این کاربر از Superist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •