تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: ایجاد نویز از جانت مخابرات روی خطوط فیبر نوری که از قبل مشترک PAP ها بوده اند ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    BnD

14 ایجاد نویز از جانت مخابرات روی خطوط فیبر نوری که از قبل مشترک PAP ها بوده اند ؟

سلام دوستان. یه مسئله ای ذهنمو درگیر کرده و شکی تو دلم انداخته که داره به یقین تبدیل میشه. فقط موندم امکان پذیره همچین کاری یا نه وگرنه در نیت شوم مخابرات شک ندارم!

همونطور که اطلاع دارید اخیرا مخابرات استانها داره منطقه به منطقه خطوط رو تبدیل به فیبر نوری میکنه و به مشترکین جدید فقط یک آپشن واسه سرویس ای دی اس ال میده که اونم خرید از خود مخابرات هست

اما باالاجبار به مشترکینی که از قبل سرویس از یکی از شرکت های پپ داشتن و الان خطشون فیبر شده امکان استفاده از سرویسشون رو دادن (ینی برخلاف این چیزی که میگن غیر ممکنه، ممکن هست!) به این صورت هم هست که معمولا کنار کافوی مسی قبلی کافوی نوری جدید هست که از اونجا بریج زدن بین هم و دیتا از مسی قدیمی میاد و تماس تلفنی از فیبر نوری، حالا کسی که مشترک جدید بشه دیگه بریج واسش نمیزنن ...

بریم سر وقت مشکل :
    من از اسیاتک سرویس داشتم 16 مگ با ثبات خوب و snr قابل قبول داشتم استفاده میکردم تا اینکه یه شب خوابیدم صبح دیدم ریت خط اومده روی 5 مگ و میرایی خط چه اپلود چه دانلود از چیزی حدود 20 به پایین جامپ کرده به 31 -32 ، هرچی پیگیری کردم به نتیجه نرسید، درخواست تغییر پورت دادم دیدم درست شد ، میرایی خط برگشت پایین، snr حتی از قبل بهتر شد اما یک روز بعد دوباره پرید به میرایی 30 و ریت 5 ... با ریست کردن مودم هم بهیچ وجه حتی برای چند دقیقه برنگشت بالای 5-6 مگ ... دقت کنین نوسانی تغییر نکرد بلکه جامپ کرد و دیگه هم برنگشت بالاتر

کسی تجربه مشابه داشته؟ من تئوری توطئه ای که مطرح میکنم اینه که مخابرات میاد روی خطوطی که فیبر هستن و سرویس غیر مخابرات دارن نویز میندازه! اون یک روز که با تغییر پورت درست شد هم به خاطر این بوده دوباره اسکن کنن شبکه رو و به قولی تا وقتی متوجه پورت جدید نشده بودن اوکی بود.

اگر یه کم غیر فنی نوشتم بعضی جاها رو دوستان فنی ببخشند بر ما، اما مسئله رو به طور فنی برام توضیح بدید که ممکنه یا نه

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

همه چی ممکنه

ولی فیبر بیشتر یه اصطلاح اینترنتی هست بین کاربرای ایران باسه دستگاه pcm و ربطی به فیبر نوری نداره خیلی . جون وقتی فیبر نوری بکشن تو محلتون کاملا واضحه و الانم خودشون گفتن vdsl میدن به جا adsl .

علت اینم که فقط مخابرات سرویس میده همونه که خودتون گفتین . چون مرکز مخابرات تجهیرات نوری نصب میکنند و دیگه تجهیزات پارس آنلاین و آسیا تک . بقیه شرکت های خصوصی نیست که به شما سرویس بده . یعنی من جزییات فنی شو نمیدونم ولی واضحه اون کارایی که کارمندای مخابرات تو مرکز مخابرات و اتاق mdf میکنند برای رنژه خط شما امکانش باسه یه پست نوری وسط خیابون یا کوچه نیست

3. 2 کاربر از ابر_حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان. یه مسئله ای ذهنمو درگیر کرده و شکی تو دلم انداخته که داره به یقین تبدیل میشه. فقط موندم امکان پذیره همچین کاری یا نه وگرنه در نیت شوم مخابرات شک ندارم!

همونطور که اطلاع دارید اخیرا مخابرات استانها داره منطقه به منطقه خطوط رو تبدیل به فیبر نوری میکنه و به مشترکین جدید فقط یک آپشن واسه سرویس ای دی اس ال میده که اونم خرید از خود مخابرات هست

اما باالاجبار به مشترکینی که از قبل سرویس از یکی از شرکت های پپ داشتن و الان خطشون فیبر شده امکان استفاده از سرویسشون رو دادن (ینی برخلاف این چیزی که میگن غیر ممکنه، ممکن هست!) به این صورت هم هست که معمولا کنار کافوی مسی قبلی کافوی نوری جدید هست که از اونجا بریج زدن بین هم و دیتا از مسی قدیمی میاد و تماس تلفنی از فیبر نوری، حالا کسی که مشترک جدید بشه دیگه بریج واسش نمیزنن ...

بریم سر وقت مشکل :
    من از اسیاتک سرویس داشتم 16 مگ با ثبات خوب و snr قابل قبول داشتم استفاده میکردم تا اینکه یه شب خوابیدم صبح دیدم ریت خط اومده روی 5 مگ و میرایی خط چه اپلود چه دانلود از چیزی حدود 20 به پایین جامپ کرده به 31 -32 ، هرچی پیگیری کردم به نتیجه نرسید، درخواست تغییر پورت دادم دیدم درست شد ، میرایی خط برگشت پایین، snr حتی از قبل بهتر شد اما یک روز بعد دوباره پرید به میرایی 30 و ریت 5 ... با ریست کردن مودم هم بهیچ وجه حتی برای چند دقیقه برنگشت بالای 5-6 مگ ... دقت کنین نوسانی تغییر نکرد بلکه جامپ کرد و دیگه هم برنگشت بالاتر

کسی تجربه مشابه داشته؟ من تئوری توطئه ای که مطرح میکنم اینه که مخابرات میاد روی خطوطی که فیبر هستن و سرویس غیر مخابرات دارن نویز میندازه! اون یک روز که با تغییر پورت درست شد هم به خاطر این بوده دوباره اسکن کنن شبکه رو و به قولی تا وقتی متوجه پورت جدید نشده بودن اوکی بود.

اگر یه کم غیر فنی نوشتم بعضی جاها رو دوستان فنی ببخشند بر ما، اما مسئله رو به طور فنی برام توضیح بدید که ممکنه یا نه
    بله دقیقا همین طوری هست که می گید.

بهتره مودم ایسوس یا دی لینک رو هم امتحان کنید اگر مشکل پابرجا بود با این مودم ها تئوری تون که درست هست ولی قطعی می شه.

منم رو یه خط دیگه م چنین مشکلی دارم.

5. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    BnD

پيش فرض

بله دقیقا همین طوری هست که می گید.

بهتره مودم ایسوس یا دی لینک رو هم امتحان کنید اگر مشکل پابرجا بود با این مودم ها تئوری تون که درست هست ولی قطعی می شه.

منم رو یه خط دیگه م چنین مشکلی دارم.
    مودم الانم دی لینک هست 2740U ... مشکل پا برجاست

اینطور که شنیدم مخابرات برنامه اش اینه پپ ها رو از دور رقابت خارج کنه. مزیت که نسبت بهشون نداره ، غارت میکنن کاربر رو یه نمونش نسبت ترافیک بین الملل که پپ ها 1 به 2 میدن ولی مخابرات 1 به 4!!!! حرومخوری تا این حد
    حالا که مزیت ندارن سنگ میندازن جلوی پای شرکت های پپ که یا از دور خارج شن یا کلی هزینه کنن واسه تجهیزات فیبر

7. این کاربر از sphinx^ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mehryar1973's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام
    اول از همه از استارتر محترم تاپیک عذر میخوام که این مساله رو اینجا طرح میکنم ولی چون دیدم که این تاپیک هست دیگه تاپیک اضافی نزدم این قضیه فیبر نوری شدن خطوط تلفن که با قطعی تلفن و کابل برگردان شروع میشه ذهن منو مشغول کرده چون الان 48ساعته که تلفن های کل ساختمان(کوچه رو نمیدونم) قطعه و من خبری هم پیدا کردم که در مرکز مخابراتی ما(سلمان فارسی تهران)
    کابل برگردان انجام میشه من تو سرچی که زدم دیدم در تاریخ های دیگه این مرکز کابل برگردان داشته ولی مثل اینبار ما قطعی تلفن نداشتیم پس این میتون نشون این باشه که دارن خطوط رو فیبر میکنن؟من در حال حاضر یه اشتراک شش ماهه از یه شرکت PAP بصورت ADSLدارم که حدودا دو ماهش رفته!
    البته اگه اینطور هم بشه من بهیوچه سمت مخابرات نمیرم چون قبلا ازشون سرویس داشتم و چون دیدم تعرفه هاشون یهو بدرد نخور و گرون شد جمع کردم از یه جا دیگه گرفتم
    از همه دوستان بابت طولانی شدن مطلب عذر میخوام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

اگر نرم افزاری همه پورت ها به یک جا وصل بود امکان داشت ولی چون سخت افزاری باید روی پورت خاص شما اعمال کنند کارمندان مخابرات اصلا حال و حوصله اینکار را ندارند از بس تنبل هستن و فقط بلدن چطور وصل کنن و چطور قطع

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

مودم الانم دی لینک هست 2740U ... مشکل پا برجاست

اینطور که شنیدم مخابرات برنامه اش اینه پپ ها رو از دور رقابت خارج کنه. مزیت که نسبت بهشون نداره ، غارت میکنن کاربر رو یه نمونش نسبت ترافیک بین الملل که پپ ها 1 به 2 میدن ولی مخابرات 1 به 4!!!! حرومخوری تا این حد
    حالا که مزیت ندارن سنگ میندازن جلوی پای شرکت های پپ که یا از دور خارج شن یا کلی هزینه کنن واسه تجهیزات فیبر
    سلام

بله فرمایش تون کاملا متینه.

اتفاقا چندی پیش سر قضیه این شارژ ماهانه که اول هر برج بود و بعد انداختن روز تاریخ عقد قرارداد که مال من 12 ام بود و این وسط 12 روز رو من حق عضویت ماهانه رو دادم ولی نت نداشتم رو به 195 مطرح کردم. یه نفر به اسم آقای امیری از بازرسی مخابرات زنگ زد. یه لات بی همه چیز بی پدر و مادر. فقط کم مونده بود کار به فحش ناموسی بکشه که چون صدا ضبط می شد بهش گفتم ببین مشخصات و آدرس من که جلوته بیا دم در خونه تا نشونت بدم.

بد هم قطع کرد.

اینا همه شون آشغالن. ببین دنبال یه راه برای تیغ زدن ما. الان تو دنیا داره اینترنت رایگان می شه به عنوان یه حق اولیه هر بشر شناخته شده ولی خب دیگه باید پول نارنگی بچه ها دربیاد.

مودم بسیار خوب و با ثباتی دارید من یه مدل پایین ترشو دارم فکر کنم 2730U خیالتون از بابت کیفیتش راحت باشه. یه چیزی خریدید که 100 سال دیگه هم جواب می ده.

متاسفانه VPN های داخلی مثل بیستفا و .... که ضریب حجم رو کاهش و داخلی حساب می کردن رو منحل کردن یه شبه و ترافیک با ضریب 4 عملا نابودمون کرده.

موفق باشید.

11. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

اما به نظرم مخابرات مجبوره به سایر شرکت ها ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری بده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

کدوم کشور اینترنت رایگانه ؟ هزینه اینترنت ایران نسبت به خیلی کشورا حتی کانادا ارزونتره

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

کدوم کشور اینترنت رایگانه ؟ هزینه اینترنت ایران نسبت به خیلی کشورا حتی کانادا ارزونتره
    یعنی شما پول بی ارزش ملی را با ارز خارجی و دستمزد آنور مقایسه میکنی؟! حقوق و دستمزد آن ور بیشتر یا اینور؟!

15. 2 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •