تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: بیماری OCD (وسواس فکری و عملی در حوزه رانندگی)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض بیماری OCD (وسواس فکری و عملی در حوزه رانندگی)

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    کسی از دوستان که تجربه این بیماری رو داشته و درمان شده لطفا از تجربیاتش برای من توضیح بده.
    من چند ساله درگیر این بیماری هستم و بسیار آزار دهندس و با وجود اینکه ماشین هم دارم اصلا نمیتونم حتی 1 متر رانندگی کنم
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2021

پيش فرض

من یه راهکار براتون دارم فرض میگیریم شما راننده خوبی هستی ولی وسواس داری چند جلسه برید آموزش رانندگی در آموزشگاه اونجا مربی کنارتون میشینه ترمز کلاژ هم زیر پاشه اونجا تلاش کنید موفق میشید و خیالتون راحت تصادف هم نمیکنید مربی حواسش هست چند جلسه برید تا ترستون کامل بریزه به کمک مربی
    Last edited by b800900; 23-09-2021 at 13:18.

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    متاسفانه با شرایط زندگی پر استرسی که تقریبا همه توی این کشور داریم میتونم بگم 90 درصد مردم از جمله خودم درجه های مختلفی از وسواس استرس و افسردگی رو داریم.
    تا وقتی که زندگی روزمره رو مختل نکرده بنظرم زیاد جای نگرانی نیست و با کمی مراقب میشه بهترش کرد.

پیشنهادم این هست که آخرین مرحله مصرف دارو باشه، من با تجربه 5-6 ساله از مصرف این نوع داروها دارم اینو میگم که معمولا ارزشش رو نداره چون بعد یه مدت کلا آدم رو تغییر میده و بعضی از آسیب هاش واقعا دیگه درست نمیشه.

در مورد رانندگی منم به شدت مشکل داشتم یکی دو سال و هنوزم کمی دارم.
    معمولا مدل رانندگی بقیه به شدت عصبیم میکنه. هیچکس توی لاین خودش رانندگی نمیکنه. راهنما زدن که کلا کنسله و همه میچیپن جولوی همدیگه بدون دلیل مشخص.
    مسائلی مثل جای پارک هم همیشه برای من توی شهر شلوغی مثل تهران به شدت استرس زاست، چون معمولا هیچ جای پارکی در جاهای شلوغ و مرکز شهر نیست.

سعی کنید با سرعت مجاز حرکت کنید همیشه. لاین سمت چپ رو خالی بذارید برای ماشین هایی که میخوان خیلی تند برن و لایی بکشن.
    اگر کسی براتون بوق زد زیاد جدی نگیرید و مسئله رو شخصی نکنید. حتی لازم نیست با اون شخص چشم تو چشم کنید و یا شما هم براش بوق بزنید، آروم سعی کنید بهش راه بدید اگر امکانش بود. اگر نبود هم جدی نگیرید.

شیشه های ماشین رو بالا نگه دارید چون صدای موتوری ها و بوق ماشین های دیگه خودش استرس زیادی به آدم میده.

مرکز شهر و جاهای شلوع سعی کنید با ماشین نرید از وسایل نقیه عمومی مثل مترو و اتوبوس استفاده کنید.

اگر ماشین گرونی دارید و امکانش رو دارید همونطوری که دوست عزیز گفتند یک ماشین معمولی ارزون کار کرده تهیه کنید. مدتی باهاش رانندگی کنید تا این حالت استرس کمتر بشه.

داخل شهر اگر سرعت خیلی زیادی نداشته باشید تقریبا هیچوقت تصادف خیلی بد اتفاق نمیافته که قابل جبران نباشه.

اگر بهتون زدن آرامشون رو حفظ کنید از ماشین پیاده بشید و لازم نیست با راننده دیگه صحبتی داشته باشید،چون معلوم نیست با کی طرف هستید. اگر مشکل خیلی جدی نبود خیلی اوقات میتونید سوار ماشین بشید و برید، اگر خسارت زیاد بود و طوری بود که مسیر رو بسته بودید با گوشی از همه زوایا فیلم تهیه کنید تا به پلیس نشون بدید.

اگر شما مقصر بودید هم لازم نیست با راننده دیگه بحث کنید. سعی کنید فیلم تهیه کنید از صحنه ماشین رو جای مناسب پارک کنید و با پلیس تماس بگیرید.

اگر امکان هزینه کردن دارید یک Dash Cam برای ماشین نصب کنید. اینطوری اگر اتفاقی بیوفته از کل صحنه فیلم دارید. چون برای خود من اتفاق افتاده که اصلا مقصر نبودم ولی افسر اومد و من رو مقصر تشخص داد. اگر فیلم داشتم ازش مشخص میشد که طرف چراغ قرمز رو رد کرده!

برای ماشینتون بیمه بدنه هم در صورت امکان تهیه کنید. اگر ماشین صفر باشه هزینه ش تهیه بیمه بدنه خیلی مناسبه.

و اینم بدونید که تصادف برای ماشینه. به ماشین های دیگه نگاه کنید تقریبا 90 درصد اونایی که روزانه از ماشین استفاده میکنن یک جایشون خورده و یا خط و خش داره، و چیز عجیبی نیست اصلا.

در کل بدونید که توی این مسئله تنها نیستید و خیلی های دیگه استرس رانندگی دارند، و بنظرم مشکل شما نیستید مدل رانندگی اکثر مردم هست.

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

برام سواله چرا توی این سالها انقدر بیماری ها روانی مثل افسردگی و وسواس فکری انقدر زیاد شده توی ابران؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •