تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: آیا این تعمیر کار یخچال به من واقعا تخفیف داده یا به نوعی از شرکتش کلاهبرداری کرده؟

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 آیا این تعمیر کار یخچال به من واقعا تخفیف داده یا به نوعی از شرکتش کلاهبرداری کرده؟

سلام

چند روز پیش بخاطر مشکل یخچال به شرکت سرویس کار زنگ زدم و یک تعمیرکار فرستادن و گفت هزینه تعمیر قطعه و دستمزد روی هم 1/960 (یک میلیون و نهصد و شصت هزار تومان). گفتم تخفیف و این حرفها. بعد گفت من در فاکتور می‌زنم 78000 (هفتاد و هشت هزار تومان) هزینه شد و اگر شرکت زنگ زد شما همین مبلغ رو بگید تمام شده و نه بیشتر و 1/650 (یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان) بابت کل هزینه قطعه و دستمزد شد. و این مبلغ رو به شماره کارت شخصی همین تعمیرکار زدم.
    به نظر من این به ظاهر تخفیف مشکوک هست و فکر می‌کنم اصل مبلغ همین 1/650 بود و اول بالاتر گفته که بعد اگر حرف تخفیف شد به این قسمت ماجرا برسه و بجای دادن مبلغ حق کمیسیون بیشتر به شرکتش؛ خود تعمیرکار سود کنه. و شرکت هم فکر می کنه مبلغ همین 78 هزار تومان بوده. و شرکت هم دیروز زنگ زد منم همین 78 هزار تومان رو گفتم شده.
    نظر شما چیه؟‌ مگر نباید مبلغ کل به حساب شرکت ریخته شود تا شرکت بداند چقدر شده و اینطوری بفهمد و خود شرکت مزد سرویسکار رو با توجه به هزینه قطعه و دستمزد پرداخت کند؟

ممنون

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سرت كلاه رفته چيه يخچالو عوض كرده انقدر هزينه گرفته

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

چند روز پیش بخاطر مشکل یخچال به شرکت سرویس کار زنگ زدم و یک تعمیرکار فرستادن و گفت هزینه تعمیر قطعه و دستمزد روی هم 1/960 (یک میلیون و نهصد و شصت هزار تومان). گفتم تخفیف و این حرفها. بعد گفت من در فاکتور می‌زنم 78000 (هفتاد و هشت هزار تومان) هزینه شد و اگر شرکت زنگ زد شما همین مبلغ رو بگید تمام شده و نه بیشتر و 1/650 (یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان) بابت کل هزینه قطعه و دستمزد شد. و این مبلغ رو به شماره کارت شخصی همین تعمیرکار زدم.
    به نظر من این به ظاهر تخفیف مشکوک هست و فکر می‌کنم اصل مبلغ همین 1/650 بود و اول بالاتر گفته که بعد اگر حرف تخفیف شد به این قسمت ماجرا برسه و بجای دادن مبلغ حق کمیسیون بیشتر به شرکتش؛ خود تعمیرکار سود کنه. و شرکت هم فکر می کنه مبلغ همین 78 هزار تومان بوده. و شرکت هم دیروز زنگ زد منم همین 78 هزار تومان رو گفتم شده.
    نظر شما چیه؟‌ مگر نباید مبلغ کل به حساب شرکت ریخته شود تا شرکت بداند چقدر شده و اینطوری بفهمد و خود شرکت مزد سرویسکار رو با توجه به هزینه قطعه و دستمزد پرداخت کند؟

ممنون
    سلام
    گلدیران و سام سرویس تعمیرکار هاشون در استخدام شرکت هستند و حقوق ماهانه مشخص + درصدی از هزینه هر سرویس رو به تعمیرکار می دن. بقیه شرکت ها رو دقیق نمی دونم. ولی ظاهرا داستان همینی هست که خودتون گفتید. مثلا من ماشین لباسشویی من خراب شده بود 1 تومن هزینه تعمیر شد که تعمیرکار با شرکت تماس گرفت و شرکت هم به واتس اپ من فاکتور فرستاد با امضا و شماره و تاریخ و شرح خدمات و این صدور فاکتور تنها 2 یا 3 دقیقه طول کشید و لینک پرداخت هم داشت ولی من به حساب تعمیرکار ریختم چون خودش اینطوری خواست و شرکت هم هماهنگ بود با این قضیه.

4. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دزدی هم "پاندمی" شده.

6. این کاربر از دخو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سرت كلاه رفته چيه يخچالو عوض كرده انقدر هزينه گرفته
    متاسفانه شما سوال رو درست نخوندی و سریع یه چیزی جواب نوشتی. من کجا نوشتم "سرم کلاه رفته"؟ دقت کردم شما به سوالات زیادی در حد نیم خط یا لینک و چند کلمه جواب می‌دی که اصلا به درد کسی نمی‌خوره و یا جواب ندید و اگر نظری داری و فکر می‌کنی جوابت به کسی کمک می‌کنه پاسخی بگید. بله به تورم و گرونی قطعات و همه چیز هم واقفم. ولی باز این مبلغ به نظرم برای کاری که کرد زیاد بوده حتی با احتساب دستمزد و آمدن تعمیرکار و حق الزحمه شرکت. ولی با این حال من نگفتم "سرم کلاه رفته" که شما از خودت ساختی تا فقط یک چیزی نوشته باشی تا تعداد پستهای شما افزایش پیدا کنه! سوال من درباره این هست که آیا تعمیرکار خواسته بیشتر پول تو جیب خودش بره تا شرکت یا خیر؟ و آیا این یک حقه بوده که به ظاهر در آن تخفیف به مشتری داده و من فکر کنم خوب 300 هزار تومان به من تخفیف داده؟!

8. 3 کاربر از Free Spirit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2021
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه خب الان چی ارزونه؟؟
    قیمت همه چی بالاس

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام
    گلدیران و سام سرویس تعمیرکار هاشون در استخدام شرکت هستند و حقوق ماهانه مشخص + درصدی از هزینه هر سرویس رو به تعمیرکار می دن. بقیه شرکت ها رو دقیق نمی دونم. ولی ظاهرا داستان همینی هست که خودتون گفتید. مثلا من ماشین لباسشویی من خراب شده بود 1 تومن هزینه تعمیر شد که تعمیرکار با شرکت تماس گرفت و شرکت هم به واتس اپ من فاکتور فرستاد با امضا و شماره و تاریخ و شرح خدمات و این صدور فاکتور تنها 2 یا 3 دقیقه طول کشید و لینک پرداخت هم داشت ولی من به حساب تعمیرکار ریختم چون خودش اینطوری خواست و شرکت هم هماهنگ بود با این قضیه.

نه این شرکت که اسمش رو نمی‌گم، فقط بعد از تعمیر همون روز یا یکی دو روز بعد تماس می‌گیره که مبلغ چقدر بوده و آیا از سرویس راضی بودید یا خیر و تمام میشه. فاکتور رو خود سرویسکار می‌نویسه و بعد هزینه رو پرداخت می‌کنیم. ولی اینطوری باشه پس انگار تاثیری در سود شرکت نداره و هر مبلغ کم یا زیادی که صرف تعمیر وسیله ای بشه، به نظر شرکت یک درصد مشخص و ثابت از سرویسکار می‌گیره و فرقی نمی کنه کم یا زیاد باشه. ولی اینکه اول به من گفت 1/960 و بعد که حرف تخفیف شد گفت 1/650 (یعنی سیصد تومن تخفیف) به نظر جور در نمیاد. به نظر من مبلغش همین 1/650 بوده ولی اولش به مشتری بالاتر می‌گن که اون مبلغ بالاتر رو یا می گیرن و می خورن یا اگر حرف تخفیف شد میگن اینقدر تخفیف و مشتری میگه چقدر خوب! منم تعجب کردم گفتم اینطوری مشکلی نیست؟ گفت نه و من سودم رو می کنم ولی شرکت متوجه نشه و شما کل مبلغ رو بگو 78 هزار تومان شده. هر فرد یا شرکتی که این تعمیرکارها برای اونها کار کنن این رو می‌دونه که اینطوری سرویسکار می تونه مبلغ رو بالا و پایین کنه و باید یک راهکاری باشه. پس به نظر هماهنگ هستند و سر شرکت کلاه نمی ره الا مشتری که باید بیشتر پول بده.

11. این کاربر از Free Spirit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

نه خب الان چی ارزونه؟؟
    قیمت همه چی بالاس
    بله من هم نمی‌گم واسه تعمیر مثلا پنج هزار تومان از من تو این اوضاع بگیره. ولی باز با توجه به کاری که کرد قیمت برای من بالا بود و با احتساب همه موارد نباید اینقدر می‌شد. همه چیز همین وضعه. از خرید مایحتاج روزانه تا سرویس و خدمات و وسایلی که می‌خریم و برای همه هست. ولی دلیل نمیشه که قانون و نظارت نیست و احتیاج داریم بگیم همه چی گرونه و بالاست. ولی چاره ای هم نداریم و مجبوریم پول بیشتر بدیم تا کارمون راه بیفته.

اگه نباشه جاش خالی می مونه TURBO_BOY2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

دوست عزیز خیلی مشکوک هست قضیه من جاتون بودم به شرکت اطلاع میدادم و کل ماجرا رو تعریف میکردم، تخفیفی در کار نبوده و خواستن سرشمارو کلاه بزارن :/ اگر واقعا اینطور باشه بهتره اطلاع بدید که با بقیه جرات نکنن این کارو کن. دزدی از مردمی که خودشون به سختی در آمد دارند بدرترین کار ممکن هست.

Last edited by TURBO_BOY2006; 24-02-2021 at 20:51.

14. این کاربر از TURBO_BOY2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

دوست عزیز خیلی مشکوک هست قضیه من جاتون بودم به شرکت اطلاع میدادم و کل ماجرا رو تعریف میکردم، تخفیفی در کار نبوده و خواستن سرشمارو کلاه بزارن :/ اگر واقعا اینطور باشه بهتره اطلاع بدید که با بقیه جرات نکنن این کارو کن. دزدی از مردمی که خودشون به سختی در آمد دارند بدرترین کار ممکن هست.

به نظرم همون موقع باید قبول نمی‌کردم و الان اگر تماس بگیرم می‌گن پس چرا وقتی ما تماس گرفتیم مبلغ واقعی رو نگفتید و دروغ گفتید! حق هم داره و من هم از این بازیها و دروغ گفتن خوشم نمیاد. منتها اون رو واسه اینکه تخفیفی گرفته باشم تن به این سناریو دادم که کمتر پرداخت کنم. ولی باز به نظر من شرکت و سرویسکار با هم هماهنگ هستن و سر شرکت کلاه نمی ره که سرویسکار بیاد و بتونه بیشتر پول بزاره جیب خودش و کمتر حق کمیسیون و یا هر چی اسمش رو بزاریم برداره. احتمالا مبلغ حق شرکت ثابت هست و کاری نداره هزینه تعمیر 100 هزار تومان شده یا بیشتر. اون تماس شرکت درباره رضایت کار و مبلغ هم یک چیز روتین برای جلب و مثلا تکریم مشتری هست. کلا فساد و دروغ همه جا رو گرفته و هر کسی هم بخواد راه راست رو بره آگاهانه یا ناگاهانه مثل من درگیر و آلوده میشه. البته این رو بگم یک قطع فن تعویض شده و خب قطعات با این وضع تورم و سقوط آزاد ریال و گرون شدن. سوال من هم درباره مبلغی که من دادم نبود (هر چند باید کمتر می افتاد). سوال من درباره این بود که آیا این تعمیرکار و امثال این با کلکی می خوان سر کارفرما و شرکتشون رو کلاه بزارن و بیشتر بره تو جیب خودشون یا اینکه شرکت هم هماهنگ هست و الکی اول مبلغ رو بالا می گن و بعد که مشتری حرف تخفیف و چونه پیش کشید میگن اینقدر بده و مشتری میگه خوب به من چند صد هزار تومن تخفیف داد.
    مردم از سر ناچاری و گرفتاری مجبور پول رو پرداخت کنن واسه نیازهای ضروری و مثلا یخچال که مواد غذایی رو توش نگهداری می کنن. مثلا من به شخصه چند سال تلوزیون و برنامه های مزخرف رو نگاه نمی کنم پس تلوزیون نیاز ندارم ولی یخچال رو چکار میشه کرد؟ تعمیر کار دیگه که قبلا با این شرکت کار می کرده و الان جدا کار می کنه هم قبلا برای تعمیر همین یخچال 2 بار اومده بود و هر بار مبلغ بالایی گرفته بوده. یکبار چند ماه پیش برای تعویض یک قطعه 900 تومن گرفته.

16. این کاربر از Free Spirit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •