تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: آیا این تعمیر کار یخچال به من واقعا تخفیف داده یا به نوعی از شرکتش کلاهبرداری کرده؟

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سلام

چند روز پیش بخاطر مشکل یخچال به شرکت سرویس کار زنگ زدم و یک تعمیرکار فرستادن و گفت هزینه تعمیر قطعه و دستمزد روی هم 1/960 (یک میلیون و نهصد و شصت هزار تومان). گفتم تخفیف و این حرفها. بعد گفت من در فاکتور می‌زنم 78000 (هفتاد و هشت هزار تومان) هزینه شد و اگر شرکت زنگ زد شما همین مبلغ رو بگید تمام شده و نه بیشتر و 1/650 (یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان) بابت کل هزینه قطعه و دستمزد شد. و این مبلغ رو به شماره کارت شخصی همین تعمیرکار زدم.
    به نظر من این به ظاهر تخفیف مشکوک هست و فکر می‌کنم اصل مبلغ همین 1/650 بود و اول بالاتر گفته که بعد اگر حرف تخفیف شد به این قسمت ماجرا برسه و بجای دادن مبلغ حق کمیسیون بیشتر به شرکتش؛ خود تعمیرکار سود کنه. و شرکت هم فکر می کنه مبلغ همین 78 هزار تومان بوده. و شرکت هم دیروز زنگ زد منم همین 78 هزار تومان رو گفتم شده.
    نظر شما چیه؟‌ مگر نباید مبلغ کل به حساب شرکت ریخته شود تا شرکت بداند چقدر شده و اینطوری بفهمد و خود شرکت مزد سرویسکار رو با توجه به هزینه قطعه و دستمزد پرداخت کند؟

ممنون
    باید به شرکت مبلغ واقعی رو میگفتید، اگه هزینه واقعی 78 هزارتومن بود، پس تعمیرکار سرت کلاه گذاشته بود و اینطوری شرکت پوستشو میکند و اگر هم مبلغ واقعی 1.650 میلیون می بود که اینطوری تعمیرکار سر شرکت کلاه گذاشته بود و باز هم شرکت پوستشو میکند کلا قضیه واسه تعمیرکاره، چوب دوسر نجس بود و به نظرم بهتره به شرکت زنگ بزنید و تمام کاسه کوزه ها رو سر تعمیرکاره خورد کنید

2. این کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

باید به شرکت مبلغ واقعی رو میگفتید، اگه هزینه واقعی 78 هزارتومن بود، پس تعمیرکار سرت کلاه گذاشته بود و اینطوری شرکت پوستشو میکند و اگر هم مبلغ واقعی 1.650 میلیون می بود که اینطوری تعمیرکار سر شرکت کلاه گذاشته بود و باز هم شرکت پوستشو میکند کلا قضیه واسه تعمیرکاره، چوب دوسر نجس بود و به نظرم بهتره به شرکت زنگ بزنید و تمام کاسه کوزه ها رو سر تعمیرکاره خورد کنید

همانطور که گفتم یک فن خنک کننده عوض کرد و با هزینه نصب و آمدن و رفتن 1.650 شد که بیشتر هم بخاطر قطعه تعویض شده بوده این مبلغ. قبل از این تعمیرکار هم کس دیگه قبلا برای تعمیر برد الکترونیکی و یه قطعه دیگه مبلغ زیاد گرفته که خب با تورم و گرونی قطعات به نظر طبیعی هست تا حدی و البته بعضی و نه همه از این شرایط سوء استفاده می‌کنند و ممکنه دویست سیصد هم بکشن رو مبلغ واقعی و از مشتری بی خبر بگیرن. الان هم دیر هست واسه این کار و برای اینکه این سوال و شک برام پیش نیاد نباید از اول قبول می کردم و خواستم چونه بزنم تا کمتر پول بدم وگرنه باید 1.900 پیاده می‌شدم. چون خودم قبول کردم که به شرکت مبلغ رو دروغ بگم دیگه نمی تونم سرویسکار رو الان خراب کنم. آدم یا کاری رو قبول می کنه یا نمی کنه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

سرت کلاه رفته بدم سرت کلاه رفته الکی ادا ادم زرنگارو در نیار جون دل

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سرت کلاه رفته بدم سرت کلاه رفته الکی ادا ادم زرنگارو در نیار جون دل
    ممکنه سر من کلاه رفته باشه ولی اگر شما هم بودید برای تعمیر یخچال که یک وسیله ضروری هست مجبور بودی قیمت رو بپردازی و نمی تونی صبر کنی یا بگی نه و بری سراغ یه تعمیرکار دیگه و نفر بعد هم بیاد در همین حدود باید پیاده بشی و اینطور نیست که کس دیگه بیاد بگه میشه 100 هزار تومن براتون فن مخصوص اون یخچال رو نصب کنه بره. حالا اگر من آشنا و دوستی داشتم که تعمیرکار بود مثلا به من می گفت کلش با قطعه و نصب میشه 700 یا یک میلیون. خب این رو من و خیلی ها چطوری باید بفهمیم که این قطعه اصل هست یا تقلبی یا قیمت واقعیش چقدره که محاسبه کنیم تا سرمون کلاه نره زرنگ؟ اگر شما درباره کاری اطلاعاتی داشته باشی می‌تونی تا حدودی متوجه بشی که در قبال سرویس و خدماتی که می‌گیری و در آن رشته و تخصص مهارت و سابقه کاری داری چقدر می‌ارزه و می‌تونی جلوی کلاهبرداری و زیادی پول دادن رو بگیری و چونه بزنی تا طرف بفهمه شما به این موضوع و کاری که قراره براش پول دریافت کنه آگاهید. همانطور که گفتم تعمیرکار قبلی هم برای تعویض یک قطعه و تعمیر یک برد مبلغ بالایی گرفت.
    من در جایی از حرفهام از زرنگی و زرنگ بودن حرف نزدم و اینکه اگر به حرف تعمیرکار گوش دادم تا 300 تومن کمتر بدم پس زرنگم؟. حتی گفتم شاید اولش مبلغ رو بالا گفته تا اگر مشتری حرف چونه زد بگه باشه من از شما اینقدر می گیرم تا مشتری فکر کنه تخفیف خوبی داده در حالیکه نه تنها تخفیف نداده باز بیشتر از قیمت قطعه تعویضی و مزدش از مشتری گرفته و یک سناریو با همکاری شرکت و کارفرماش یا به تنهایی پیاده می کنه.
    امیدوارم سر شما فرد زرنگ کلاه نره و مطلب و حرف دیگران رو درست بخونی و درست متوجه بشی چی دارن میگن و بجای گفتن یک حرف درست (البته اگر بلدی) برای افزایش پست چرند ننویسی.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •