تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: چه طور چند برنامه مشخص رو از استفاده از vpn منع کنیم؟

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض چه طور چند برنامه مشخص رو از استفاده از vpn منع کنیم؟

سلام
    در حال حاضر vpn دارم ولی وقتی میخام وارد سایتهای داخلی بشم(بانک یا تامین اجتماعی) یا دانلود کنم(به خاطر سرعت کم vpn ) مجبورم vpn رو خاموش کنم
    راهی هست که با vpn فعال, یک مرورگر دیگه و دانلودمنیجرم از vpn استفاده نکنند؟
    به طور ساده تر بگم کل سیستم با vpn وصل باشه و ترافیک از ------ رد بشه ولی دو برنامه microsoft edge و idm از اینترنت معمولی استفاده کنند

2. این کاربر از sia0368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

بعیده همچین چیزی باشه . چون ---- یه کانکشن میسازه رو ویندوزتون . همه ترافیک از همون رد میشه .
    ولی wireguard الان اومده که وقتی وصل میشید و مثلا میرید تو Speed test سرور های داخلی رو نشون میده .

اگر همچین چیزی بود آموزش ش را اینجا هم بگذارید تا همگی استفاده کنیم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام
    در حال حاضر vpn دارم ولی وقتی میخام وارد سایتهای داخلی بشم(بانک یا تامین اجتماعی) یا دانلود کنم(به خاطر سرعت کم vpn ) مجبورم vpn رو خاموش کنم
    راهی هست که با vpn فعال, یک مرورگر دیگه و دانلودمنیجرم از vpn استفاده نکنند؟
    به طور ساده تر بگم کل سیستم با vpn وصل باشه و ترافیک از ------ رد بشه ولی دو برنامه microsoft edge و idm از اینترنت معمولی استفاده کنند
    سلام
    براي اين کار چند روش هست

روش ساده تر: برداشتن تيک ديفالت روت از روي کانکشن و افزودن روت دستي براي جاهايي که مي خواهيد از چيز پي ان رد بشن

روش حرفه اي: استفاده از يک روتر مياني براي انجام اين کارها

روش هاي پيچيده: ترکيب پراکسي و روتر و ...

بنده از دست سوم استفاده مي کن ولي شما اگر از امکانات سخت افزاري تون بگيد بهتر ميشه راهنمايي کرد

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

سلام
    براي اين کار چند روش هست

روش ساده تر: برداشتن تيک ديفالت روت از روي کانکشن و افزودن روت دستي براي جاهايي که مي خواهيد از چيز پي ان رد بشن

روش حرفه اي: استفاده از يک روتر مياني براي انجام اين کارها

روش هاي پيچيده: ترکيب پراکسي و روتر و ...

بنده از دست سوم استفاده مي کن ولي شما اگر از امکانات سخت افزاري تون بگيد بهتر ميشه راهنمايي کرد
    سلام
    یه دانگل wifi خریدم و یه کانکشن اضافه درست کردم و با برنامه forcebindip دیتای دانگل رو فقط برای مرورگر و دانلودمنیجرم تنظیم کردم (بدون ------)
    دیتاهای دیگه هم که با ------ کار میکرد هم مثل قبل با وایفای لپتاپ وصل میشه
    ولی هربار لپتاپ روشن میشه باید تنظیمش کرد

روتر سوییچ یا ابزار شبکه خاصی ندارم
    روش اول چه طوریه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام
    یه دانگل wifi خریدم و یه کانکشن اضافه درست کردم و با برنامه forcebindip دیتای دانگل رو فقط برای مرورگر و دانلودمنیجرم تنظیم کردم (بدون ------)
    دیتاهای دیگه هم که با ------ کار میکرد هم مثل قبل با وایفای لپتاپ وصل میشه
    ولی هربار لپتاپ روشن میشه باید تنظیمش کرد

روتر سوییچ یا ابزار شبکه خاصی ندارم
    روش اول چه طوریه؟
    سلام
    توي پيکربندي کانشکن چيز پي ان يه گزينه default route هست که اگه تيکش رو برداريد، وقتي کانکت ميشه هيچ ترافيکي بهش فرستاده و از اون رد نميشه. درواقع تنها يه تونلي باز ميشه به اونور آبهاي نيلگون، ولي ترافيک شما عادي مي ره و مياد. بعدش شما مي تونيد تصميم بگيريد چه سايتها يا شبکه هايي از اين تونل برن.

براي اين کار مي تونيد از دستور route add توي خط فرمان استفاده کنيد. نشاني يا بلاک آدرس سايتهايي که مي خواهيد رو دربياريد و به route بگيد اونها رو از توي تونل چيز پي ان رد کنه. (هر دسته يا نشاني يک دستور جداگانه نياز داره) مثلا سايتي نشاني 1.2.3.4 داره و نشاني اون سر کانکشن چيز پي ان شما 5.6.7.8 هست

route add 1.2.3.4 gateway 5.6.7.8

مي تونيد همه اين دستورها رو در يک بچ-فايل بريزيد (يک فايل متن با نوت پد بسازيد و پسوندش رو .bat بزاريد و دستورها رو خط به خط توش تايپ کنيد) و هر بار اون رو کليک و اجرا کنيد.

يا روتها رو با آپشن route add -p هميشگي کنيد که با توجه به تغيير نشاني برخي سايتها اين کار کمتر توصيه مي شه. برنامه هايي هم براي ساده شدن اين کارها هست که ديگه واردش نميشم خودتون سرچ کنيد.

روش ديگه اينه که اگه اون سر تونل دست خودتونه، اونور يه پراکسي راه بندازيد و روي دانلود منيجر و برنامه هاي دلخواه اون پراکسي ست کنيد. اينجا باز بايد ديفالت رو از روي کانکشن برداريد ولي کار ديگه اي نياز نداره.

خوبي اين روش ها اينه که به هيچ سخت افزار و دانگل اضافي نياز ندارن. خودتون ببينيد کدوم روش براتون بهتره.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

دوست عزیز سلام خسته نباشید. من تازه عضو انجمن شما شدم و از دوستانم تعریف اینجا رو شنیده بودم. بنده و چند تا از دوستان استریمر ایرانی یک مشکلی رو پیدا کردیم که امیدوارم شما بتونین کمکمون کنید. ممکنه در جریان باشید که چند روزی هست وی پی* H/.M/.A بلاک شده در ایران و اکثر استریمرها با مشکل مواجه شدن.
    من دو تا اینترنت دارم، یکی با adsl و دومی هم نت گوشی رو از طریق کابل Share می کنم برروی پی سی. با ADSL بازی رو انجام می دیم و با نت گوشی رو از طریق آی پی که داره به OBS شناسوندیم و استریم می کنیم باهاش. خوبی h/.m/.a این بود که هروقت قطع و وصلش می کردیم، برنامه OBS یا بطور کل استریم رو از توییچ دیسکانکت نمی کرد. اما با بلاک شدن اون، کمتر وی پی* هست که این قابلیت رو داشته باشه. من می خوام وی پی* های دیگه رو طوری کانفیگ کنم که فقط برروی اینترنت adsl تأثیر بزاره و کاری به نت گوشی که باهاش استریم می کنم و به obs وصل هست نداشته باشه. می خواستم حالا بدونم آیا شما با دانشی که دارید، می تونین به ما کمک کنید؟

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

دوست عزیز سلام خسته نباشید. من تازه عضو انجمن شما شدم و از دوستانم تعریف اینجا رو شنیده بودم. بنده و چند تا از دوستان استریمر ایرانی یک مشکلی رو پیدا کردیم که امیدوارم شما بتونین کمکمون کنید. ممکنه در جریان باشید که چند روزی هست وی پی* H/.M/.A بلاک شده در ایران و اکثر استریمرها با مشکل مواجه شدن.
    من دو تا اینترنت دارم، یکی با adsl و دومی هم نت گوشی رو از طریق کابل Share می کنم برروی پی سی. با ADSL بازی رو انجام می دیم و با نت گوشی رو از طریق آی پی که داره به OBS شناسوندیم و استریم می کنیم باهاش. خوبی h/.m/.a این بود که هروقت قطع و وصلش می کردیم، برنامه OBS یا بطور کل استریم رو از توییچ دیسکانکت نمی کرد. اما با بلاک شدن اون، کمتر وی پی* هست که این قابلیت رو داشته باشه. من می خوام وی پی* های دیگه رو طوری کانفیگ کنم که فقط برروی اینترنت adsl تأثیر بزاره و کاری به نت گوشی که باهاش استریم می کنم و به obs وصل هست نداشته باشه. می خواستم حالا بدونم آیا شما با دانشی که دارید، می تونین به ما کمک کنید؟
    سلام
    من اينجا رو دير به دير چک مي کنم. داده هاي کمي از توپولوژي تون آورديد. به توانايي هاي مودم adsl تون بستگي داره. تهش اينه که يه روتر ميکروتيک هزينه کنيد بزاريد سر راه اينترنت هاتون. اونجا مي تونيد هر ترافيکي رو جداگانه بديد دست يه سيستم يا وي چيز ان يا برنامه دلخواه و بسيار هم جاي مانور داره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •